Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Igen szerintem alig van olyan a fórumon aki névnapi köszöntőt szokott kapni. A névnapok már csak azért is bonyolultak mert minden névhez évente több névnap is tartozik. Már itt a fórumon is előfordult hogy beindult a köszöntgetés aztán az illető jelezte hogy nem ezen a napon ünnepli :)

 

Mindenesetre boldog nőnapot!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Igen szerintem alig van olyan a fórumon aki névnapi köszöntőt szokott kapni. A névnapok már csak azért is bonyolultak mert minden névhez évente több névnap is tartozik. Már itt a fórumon is előfordult hogy beindult a köszöntgetés aztán az illető jelezte hogy nem ezen a napon ünnepli :)

 

Mindenesetre boldog nőnapot!

 

Igen, szerintem is macerás, régen próbálkoztam vele, de szerintem innentől jobb lenne hanyagolni, mert úgy fair, hogy vagy mindenkit köszöntünk, vagy senkit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Nem gondolom, hogy itt 22.-én meglesz a beígért nyitás:

 

Rekord sokan, nyolcezernél is többen vannak kórházban, 6494 új fertőzöttet azonosítottak

Nem lesz abból már semmi. És még tovább is fog durvulni a harmadik hullám, ha a szennyvízmintákat nézzük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Iqvi írta:

Nem lesz abból már semmi. És még tovább is fog durvulni a harmadik hullám, ha a szennyvízmintákat nézzük.

 

Kell ezért erre a dolgokra egy 2 hét ráhagyás mire látni a hatását, de én most inkább húsvét utáni nyitást tippelek és még optimista vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 

Kell ezért erre a dolgokra egy 2 hét ráhagyás mire látni a hatását, de én most inkább húsvét utáni nyitást tippelek és még optimista vagyok.

Ez is igaz, de a szennyvízben mért adatoknak is pont két hét kell, hogy éreztessék a hatásukat, ha ezek összecsúsznak, akkor nem lesz jó vége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyrészt a lezárások miatt hamarosan alábbhagy a harmadik hullám másrészt a vakcinázások miatt egyre kevésbé lesz halálos a virus. Aki megkapja az oltást annak ugyanugy benne lehet a szervezetében a betegség és ez a szennyviz adatokon is megmutatkozhat viszont már nem fog annyi ember elpatkolni. Viszont a vakcinának is kell két hét mire kialakitja a védettséget. Az oltás igazán múlt héten lendült be. Ennek majd két hét múlva lesz látszatja.

 

1 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Ez is igaz, de a szennyvízben mért adatoknak is pont két hét kell, hogy éreztessék a hatásukat, ha ezek összecsúsznak, akkor nem lesz jó vége.

A vírusnak pláne az új mutánsoknak nem két hét a lappangási ideje hanem pár nap.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenesetre, itt vannak a mai szennyvíz adatok: https://www.nnk.gov.hu/index.php/koronavirus-tajekoztato/1043-9-het-tovabbra-is-emelkedik-a-szennyvizben-a-koronavirus-koncentracioja 

De persze én is a lezárásoknak és az átoltottságnak drukkolok.

 

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

A vírusnak pláne az új mutánsoknak nem két hét a lappangási ideje hanem pár nap.

Köszi, ezt nem tudtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Donát írta:

Van erre forrásod? Sehol nem láttam még ilyen hírt.

A régi variánsnál az átlagos lappangási idő 5-6 nap. Ez a hivatalos álláspont a járvány kirobbanása óta. A két hét épp olyan szélsőség mint amikor a lappangási idő csak 2 nap.

 

"The incubation period of COVID-19, which is the time between exposure to the virus and symptom onset, is on average 5-6 days, but can be as long as 14 days."

 

Forrás: https://www.who.int/news-room/commentaries/detail/transmission-of-sars-cov-2-implications-for-infection-prevention-precautions#:~:text=The incubation period of COVID,to a confirmed case.

 

Ez pedig egy későbbi decemberi kutatás eredménye "Based on the data extracted, we report an overall mean and median incubation period for SARS-CoV-2 of 5.894 days and 5.598 days, respectively."

 

Forrás: https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.12.23.20248790v1.full

 

Az, hogy a brit mutánsnál ez a lappangási időszak lerövidült a magyar egészségügyisek számoltak be a TV-ben. Erre nincs linkem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Bomarr írta:

A régi variánsnál az átlagos lappangási idő 5-6 nap. Ez a hivatalos álláspont a járvány kirobbanása óta. A két hét épp olyan szélsőség mint amikor a lappangási idő csak 2 nap.

 

"The incubation period of COVID-19, which is the time between exposure to the virus and symptom onset, is on average 5-6 days, but can be as long as 14 days."

 

Forrás: https://www.who.int/news-room/commentaries/detail/transmission-of-sars-cov-2-implications-for-infection-prevention-precautions#:~:text=The incubation period of COVID,to a confirmed case.

 

Ez pedig egy későbbi decemberi kutatás eredménye "Based on the data extracted, we report an overall mean and median incubation period for SARS-CoV-2 of 5.894 days and 5.598 days, respectively."

 

Forrás: https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.12.23.20248790v1.full

 

Az, hogy a brit mutánsnál ez a lappangási időszak lerövidült a magyar egészségügyisek számoltak be a TV-ben. Erre nincs linkem.

Köszi!

Ezzel szemben érdekes, hogy a korábbi szigorítások bejelentésekor mindig két hetes érvényesülési periódusra hivatkoztak, a két hetes lappangási idő miatt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes egyébként a novemberi lezárás eredménye, mert ott napok alatt leállt az esetszámok exponenciális növekedése. November 11 és 25 között a normalizálódás jelei mutatkoztak aztán november végén és december elején ugrott meg igazán a járvány. Van egy tippem miért: november végéig rendezték az emberek a karácsonyi bevásárlást. Egyszer ebben az időszakban voltam a Mammutban és ott például lezárások ide vagy oda tömeg volt bent. Ez lehet a másik: a lezárások nagyok lazák voltak főleg egy karácsonyi bevásárlási időszakhoz képest. Igazán a bevásárlások nem voltak jelentősen visszafogva. Annyi hogy nem este vásároltak az emberek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Bomarr írta:

Érdekes egyébként a novemberi lezárás eredménye, mert ott napok alatt leállt az esetszámok exponenciális növekedése. November 11 és 25 között a normalizálódás jelei mutatkoztak aztán november végén és december elején ugrott meg igazán a járvány. Van egy tippem miért: november végéig rendezték az emberek a karácsonyi bevásárlást. Egyszer ebben az időszakban voltam a Mammutban és ott például lezárások ide vagy oda tömeg volt bent. Ez lehet a másik: a lezárások nagyok lazák voltak főleg egy karácsonyi bevásárlási időszakhoz képest. Igazán a bevásárlások nem voltak jelentősen visszafogva. Annyi hogy nem este vásároltak az emberek.

A mostai lezárások szigorúságát hogy látod?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon köszönöm a köszöntéseket! Itt is boldog nőnapot kívánok, utólag. :) 

 

Vírus: a következő két hétben mindenki csak a kikerülhetetlen kontaktokkal érintkezzen. Mivel elég későn lett elrendelve a lezárás, és itt van a brit (+dél-afrikai stb.) mutáns, nagyon durva napok jönnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.