Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Nute Gunray írta:

Március végére naponta 500 ember halhat meg Magyarországon amerikai járványelemzők szerint

 

Ugye ez nem következhet be? Ez a szám nagyon sokkolónak tűnik.

Rengeteg helyen lejött ez az infó de sehol nem irják hogy ez az előrejelzés már beszámitotta-e, hogy hétfő óta új korlátozásokat vezetett be az ország. Szerintem erős a gyanú hogy nem. Itt úgy tűnik a múltbeli adatokból vezettek le különféle forgatókönyveket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Iqvi írta:

Ez a félelmetes:

„Most több az olyan ember, aki szinte teljesen egészségesen kerül be. Vannak persze olyan betegek is, akiknek van egy kis túlsúlya, vagy egy gyógyszerrel karbantartható magas vérnyomása, de amúgy nincsenek súlyos alapbetegségeik. Tényleg szinte össze sem lehet hasonlítani a korábbi időszakokkal. És ezek a fiatalabb emberek is mennek az intenzívre, és vannak, akik meg is halnak közülük.”

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát nem teljesen egészséges. Mert akinek már gyógyszer kell az nem teljesen egészséges, plusz aki elhízott ott lehetnek immunrendszer gondok, teszem azt a sportolás hiányából fakadóan. Riogatnak ezzel, de azért még mindig az az általános, hogy egy egészséges és erős szervezet átvészeli ezt. Persze azért jó óvatosnak lenni, mint eddig is de azért nem kell átesni a ló túloldalára. Egyébként ezeket most azért is mondják annyira, hogy mindenki oltassa be magát. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Tehát nem teljesen egészséges. Mert akinek már gyógyszer kell az nem teljesen egészséges, plusz aki elhízott ott lehetnek immunrendszer gondok, teszem azt a sportolás hiányából fakadóan. Riogatnak ezzel, de azért még mindig az az általános, hogy egy egészséges és erős szervezet átvészeli ezt. Persze azért jó óvatosnak lenni, mint eddig is de azért nem kell átesni a ló túloldalára. Egyébként ezeket most azért is mondják annyira, hogy mindenki oltassa be magát. 

Volt rá nem egyszer rá példa, hogy egészséges embereket is megölt vagy meggyötört ez a betegség. Az oltás meg igenis fontos, a járvány megfékezésének szempontjából. Na, peace.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Múlt héten még arról volt szó hogy aki korábban regisztrált az húsvétig be lesz oltva. A Gulyás most már azt mondja, hogy az idős regisztráltak lesznek beoltva húsvétig. Úgy tűnik a mi korosztályunk vagyis aki 50, de pláne 40 alatt van az várhatja az oltást még egy darabig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem meglepő. Eddig se hittem, hogy képesek ezt tartani. Csak azt nem értem akkor miért kell mindig betarthatatlan vállalásokat tenni? Hogy utána kiderüljön mekkora hülyeséget mondtak megint? Ez a nagyotmondás egyébként miből fakad? Közben Orbán azzal villog, hogy újabb 450000 oltás érkezett, így már egy millió kínai vakcina van itthon.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt álmodtam, hogy megkaptam az oltást. :D Aztán persze felkeltem, és nem...  (Pfizer volt egyébként, csak fonetikusan volt ráírva a dobozra :D  ...)

 

Ez már veszélyes, le kell kapcsolódnom a covid-hírek olvasásáról. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem meglepő. Eddig se hittem, hogy képesek ezt tartani. Csak azt nem értem akkor miért kell mindig betarthatatlan vállalásokat tenni? Hogy utána kiderüljön mekkora hülyeséget mondtak megint? Ez a nagyotmondás egyébként miből fakad? Közben Orbán azzal villog, hogy újabb 450000 oltás érkezett, így már egy millió kínai vakcina van itthon.

 

Eddig úgy volt nem számít a pénz mert a magyar emberek egészsége a tét. Múlthéten már drágálották a Modernát ezért nem rendeltek többet. Ma már azt mondta Gulyás hogy az EU-s vakcikák olcsóbbak mint az orosz és a kínai. Tegyen igazságot az ember :D Az lenne eskü a legjobb ha magánegészségügyi cégek is rendelhetnének vakcinákat. Én kifizetnék érte simán 10-20 ezret is akár, szerintem előrébb lennénk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Az lenne eskü a legjobb ha magánegészségügyi cégek is rendelhetnének vakcinákat. Én kifizetnék érte simán 10-20 ezret is akár, szerintem előrébb lennénk.

Van egy magánegészségügyi cég amelyik már tárgyal a vakcinagyártókkal (Nemzetközi Oltóközpont Kft.). Náluk lehet is regisztrálni ha akarsz tőlük oltást kapni. Az előfoglalót visszafizetik ha bármi miatt meghiúsul a dolog. Én biztos ami biztos náluk is jelentkeztem.

Egyelőre a kormány álláspontja az hogy csak állami oltás lehet Magyarországon. A kérdés, hogy meggondolják-e magukat amikor a Nemzetközi Oltóközpont Kft. ott tart majd hogy már hoznák be tömegesen a vakcinákat (ők csak olyat hoznak ami eu-s jóváhagyást kapott és azt mondták hogy a vakcinák jó részét amit behoznak átadják az államnak hogy segítsék az állami oltóprogramot is). Kiváncsi leszek. A cég azt mondja hogy jó esetben ők most hónap végén már eltudnák kezdeni az oltást. Ez egy megbizható vállalat egyébként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Bomarr írta:

Van egy magánegészségügyi cég amelyik már tárgyal a vakcinagyártókkal (Nemzetközi Oltóközpont Kft.). Náluk lehet is regisztrálni ha akarsz tőlük oltást kapni. Az előfoglalót visszafizetik ha bármi miatt meghiúsul a dolog. Én biztos ami biztos náluk is jelentkeztem.

Egyelőre a kormány álláspontja az hogy csak állami oltás lehet Magyarországon. A kérdés, hogy meggondolják-e magukat amikor a Nemzetközi Oltóközpont Kft. ott tart majd hogy már hoznák be tömegesen a vakcinákat (ők csak olyat hoznak ami eu-s jóváhagyást kapott és azt mondták hogy a vakcinák jó részét amik behoznak átadják az államnak hogy segítsék az állami oltóprogramot is). Kiváncsi leszek. A cég azt mondja hogy jó esetben ők most hónap végén már eltudnák kezdeni az oltást. Ez egy megbizható vállalat egyébként.

 

Róluk csak annyit olvastam januárban, hogy fogyasztóvédelmi vizsgálat indult a regisztráció miatt, de ahogy utánuk olvastam elég régóta foglalkoznak mindenféle oltással, nem hiszem átvágnák az embereket. Egyelőre még ezzel kivárok picit, meglátjuk lehet e majd magánba is csináltatni. Ha lehet és addig nincs a kanyarban hogy mikor kapok akkor inkább megcsináltatom velük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , NorbiLordi írta:

Róluk csak annyit olvastam januárban, hogy fogyasztóvédelmi vizsgálat indult a regisztráció miatt,

Ez a vizsgálat időközben lezárult és mindent rendben találtak. A honlapjukon pár minimális változást kellett eszközölni, de pont a regisztrációs rendszerrel nem volt semmi gond.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   1 felhasználó

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.