Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Nute Gunray írta:

15 ezer halottal és sokszázezer megroppant egzisztenciával a hátunk mögött ugyanott vagyunk, mint tavaly ilyenkor. 

 

Szerintem is annyival mindenképpen előrébb vagyunk, amit Milán is mondott, illetve egyre több adat, tapasztalat van a vírusról, amit a betegek kezelésében is felhasználhatnak. Az elején eléggé ellentmondásos információk voltak a járvány kezeléséről, hordjunk e maszkot, vagy ne, ezek is egyre inkább kikristályosodtak, hogy mi a célravezető irányvonal. Emellett gyakorlatilag rekord idő alatt összehoztak többféle működőképes vakcinát is és továbbiak vannak még előkészítési fázisban, melyek nemsokára akár bevethetőek is lesznek. Ahogy ez elérhetővé válik és felpörög az oltási program én bízom a javulásban, szóval ezek alapján jóval reménykeltőbb a jelenlegi helyzet, mint akár a fél évvel ezelőtti, akár a tavalyi. Az emberi szempontot nézve, meg szerintem sokán kissé hozzá is szoktunk ehhez az új világhoz és ahhoz, hogy velünk van a vírus... nem tudom, ti hogy vagytok vele, de rám ez a mostani szigorítás bejelentés nem volt olyan negatív hatással, mint amikor egy éve hoztak hasonló intézkedéseket. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Wilde írta:

nem tudom, ti hogy vagytok vele, de rám ez a mostani szigorítás bejelentés nem volt olyan negatív hatással, mint amikor egy éve hoztak hasonló intézkedéseket. 

Detto. Rám pl. semmi plusz hatással nem lesznek ezek a dolgok. Persze akinek üzlete van, annak biztos más a véleménye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamilyen szinten azért hozzászoktunk már, mégiscsak a 2 hetes karantént nyögjük már 1 éve :D Ennyire legalábbis feltétlen, hogy a mostani intézkedések sok embernek semmi nagy változást nem hoznak. Persze a boltosok, gyerekesek stb-stb. most szívnak megint, ő szempontjukból ez viszont nagy változás egyik napról a másikra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, most azokon nagyot ez nem dobott akik eddig is otthon voltak, mert távoktatásban kellett tanulniuk, vagy home office-oltak. Nagyon igazán engem se kavart fel, max ha kötelezővé tették volna az FFP2-es maszkot, az lett volna egy kicsit változtató. Az viszont tény, hogy nehéz lesz a kisgyerekeseknek és a boltosoknak. Vajon mennyit segít majd rajtuk az állam?:hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Iqvi írta:

Hát igen, most azokon nagyot ez nem dobott akik eddig is otthon voltak, mert távoktatásban kellett tanulniuk, vagy home office-oltak. Nagyon igazán engem se kavart fel, max ha kötelezővé tették volna az FFP2-es maszkot, az lett volna egy kicsit változtató. Az viszont tény, hogy nehéz lesz a kisgyerekeseknek és a boltosoknak. Vajon mennyit segít majd rajtuk az állam?:hmm:

Semennyit. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Iqvi írta:

Az viszont tény, hogy nehéz lesz a kisgyerekeseknek és a boltosoknak. Vajon mennyit segít majd rajtuk az állam?:hmm:

"A már létező, a szállodákra és a vendéglátóiparra vonatkozó bértámogatást és adókedvezményt kiterjesztik azokra a szektorokra, amelyeknek most be kell zárniuk, a korlátozások időtartamára, március 8-tól március 22-ig."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 

Azt hittem ez eddig is így ment.

 

 

Nem, újat csináltak, kétszer is. Egyszer tavasszal, egyszer most ősszel. Ezek jobbak is voltak, sokkal rugalmasabb volt minden, jutott isőm olvasni, sorozatozni, bringázni az órák és feladatok között. A besűrített eredetivel ilyen nem nagyon lesz majd. Fogalmunk sincs mondjuk arról, hogy a büfé órák( rajz, tesi, ének, hittan[abból a normál órarendben heti kétszer is van óra] mi lesz). Magyartanárom mondta is, hogy ezt így nem lehet majd rendesen tartani, se nekik, se nekünk. Nem tudom honnan szedte az ötletét ah igazgató, de alap, hogy ami működik, azt ne akard már megjavítani, mert nem biztos hogy jobb lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Iqvi írta:

Nem, újat csináltak, kétszer is. Egyszer tavasszal, egyszer most ősszel. Ezek jobbak is voltak, sokkal rugalmasabb volt minden, jutott isőm olvasni, sorozatozni, bringázni az órák és feladatok között. A besűrített eredetivel ilyen nem nagyon lesz majd. Fogalmunk sincs mondjuk arról, hogy a büfé órák( rajz, tesi, ének, hittan[abból a normál órarendben heti kétszer is van óra] mi lesz). Magyartanárom mondta is, hogy ezt így nem lehet majd rendesen tartani, se nekik, se nekünk. Nem tudom honnan szedte az ötletét ah igazgató, de alap, hogy ami működik, azt ne akard már megjavítani, mert nem biztos hogy jobb lesz.

 

Jah értem. Mondjuk legalább bejárni nem kell.

 

2 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A műszaki cikkeket árusító boltoknak is zárniuk kell. Mekkora hülyeség már ez, a mai digitalizált világban, ahol ilyen helyzetekben home office van sok helyen. Persze a kertészeti boltok  nyitva tarthatnak.

 

Online legalább lehet rendelni tőlük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Jah értem. Mondjuk legalább bejárni nem kell.

Igen ez jó volt eddig, mert csak heti kétszer volt reggel nyolckor órám. Most majd tuti több lesz, kelhetek mindig hétkor. Teljesen értelmetlennek látom ezt a változtatást, hisz az eddigi órarend jól működött, inkább ahhoz kellett volna órákat hozzáadni (német) meg kivenni (hittan), nem venni egy 180 fokos fordulatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A műszaki cikkeket árusító boltoknak is zárniuk kell. Mekkora hülyeség már ez, a mai digitalizált világban, ahol ilyen helyzetekben home office van sok helyen. Persze a kertészeti boltok  nyitva tarthatnak.

A műszaki boltban is terjed a vírus. Minél több hely van bezárva most annál jobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 

Jah értem. Mondjuk legalább bejárni nem kell.

 

 

Online legalább lehet rendelni tőlük.

Online rendelés. És ha pont a számítógépe, laptopja romlik el valakinek, ami kéne a home office-hoz? És csak egy gép van otthon és pont az romlik el, melyen keresztül tudna neten rendelni?

És mi a helyzet az idősebb emberek, vagy a szegényebb emberek háztartásaival, ahol mondjuk elromlik a hűtő, vagy a mosógép és nem tudnak neten rendelni?

7 perccel korábban, Bomarr írta:

A műszaki boltban is terjed a vírus. Minél több hely van bezárva most annál jobb.

Igen, persze. Gondolom a kertészeti boltokban meg biztos nem terjed.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Mekkora hülyeség már ez, a mai digitalizált világban, ahol ilyen helyzetekben home office van sok helyen.

Hát igen, a mai digitalizált világban, ahol online bármit megrendelhetsz és jó esetben másnap, de 5-8 munkanapon belül mindenképpen ott lesz, tényleg nagy hülyeség egy műszaki boltot bezárni.

 

51 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Online rendelés. És ha pont a számítógépe, laptopja romlik el valakinek, ami kéne a home office-hoz? És csak egy gép van otthon és pont az romlik el, melyen keresztül tudna neten rendelni?

Ilyen esetben akkor is b*szhatod, ha nyitva vannak a műszaki boltok. Mit hiszel, hogy mágikus úton fogják aznap megjavítani? Jól jársz, ha azon a héten viszont látod még azt a laptopot. Ha meg van annyi pénze, hogy egyből tud venni új gépet a mai árak mellett, akkor annak az embernek legalább egy okostelefonja is van ám. Vagy egy barátja vagy egy rokona, akinek a segítségét kérheti.

 

51 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Igen, persze. Gondolom a kertészeti boltokban meg biztos nem terjed.

Ez is okos gondolat... Vannak ám kertészek a világon. Nem a kertészkedők, akik a kiskertben kapálják a krumplit, hanem akik kijárnak a házakhoz, és elrendezik mások kertjeit a bokrok metszésétől a szőlő permetezésén és a faültetésen át a lehullot falevelek összeszedéséig. Ebből élnek és ezt minden nap csinálják most is. Minden nap hívják őket az ügyfelek ilyen-olyan okkal, sűrűn megfordulnak a kertészeti boltokban, hogy megvegyék a szükséges dolgokat (nem kaszára vagy kapára gondolok), és most légy erős: a kertészetet nem lehet home office-ból csinálni. ;) 

Szóval ne nagyon hasonlítgasd a műszaki boltokat a kertészeti boltokhoz, mert nem éppen ugyanaz. Az előbbi természetéből adódóan nem kíván sűrű látogatást, még a normálisan működő világban sem hiszem, hogy akárcsak heti szinten bejártál volna egybe. Ellenben a kertészeti bolt mind az eladónak, mind a kertészeti vállalkozóknak életbevágó (és még a kert tulajdonosnak sem mindegy, pláne, ha mondjuk egy szőlészetet bízott arra a kertészre), és ebben a szakmában olyan sincs, hogy akkor két hétig nem csinálják. Mert ugye a növények nőnek és gondozást igényelnek.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Hát igen, a mai digitalizált világban, ahol online bármit megrendelhetsz és jó esetben másnap, de 5-8 munkanapon belül mindenképpen ott lesz, tényleg nagy hülyeség egy műszaki boltot bezárni.

 

Ilyen esetben akkor is b*szhatod, ha nyitva vannak a műszaki boltok. Mit hiszel, hogy mágikus úton fogják aznap megjavítani? Jól jársz, ha azon a héten viszont látod még azt a laptopot. Ha meg van annyi pénze, hogy egyből tud venni új gépet a mai árak mellett, akkor annak az embernek legalább egy okostelefonja is van ám. Vagy egy barátja vagy egy rokona, akinek a segítségét kérheti.

 

Ez is okos gondolat... Tudod, vannak az úgynevezett kertészem. Nem a kertészkedők, akik a kiskertben kapálják a krumplit, hanem akik kijárnak a házakhoz, és elrendezik mások kertjeit a bokrok metszésétől a szőlő permetezésén és a faültetésen át a lehullot falevelek összeszedéséig. Ebből élnek és ezt minden nap csinálják. Minden nap hívják őket az ügyfelek ilyen-olyan okkal, sűrűn megfordulnak a kertészeti boltokban, hogy megvegyék a szükséges dolgokat (nem kaszára vagy kapára gondolok), és most légy erős: a kertészetet nem lehet home office-ból csinálni. ;) 

Szóval ne nagyon hasonlítgasd a műszaki boltokat a kertészeti boltokhoz, mert nem éppen ugyanaz. Az előbbi természetéből adódóan nem kíván sűrű látogatást, még a normálisan működő világban sem hiszem, hogy akárcsak heti szinten bejártál volna egybe. Ellenben a kertészeti bolt mind az eladónak, mind a kertészeti vállalkozóknak életbevágó, és ebben a szakmában olyan sincs, hogy akkor két hétig nem csinálják. Tudod, a növények nőnek és gondozást igényelnek.

Tudod, vannak idős és beteg emberek, akiknek gondot okoz alapból, ha elromlik a hűtő, vagy a mosógép. Nekik katasztrófa lehet, ha nem tudják pótolni.

És nem én vagyok az egyetlen, akiknek ez eszébe jut. Tegnap is hallottam a hírekben, hogy szakemberek javasolták: a mindennapi tevékenyeségekhez szükséges termékeket árusító boltokat nyitva kéne tartani, pl. műszaki boltokat. 

 

Ügyelet sem lesz az ovikban, bölcsikben, iskolákban. Remélem, a szülőknek, akiknek e miatt otthon kell maradni kifizetik a bérüket ezekre az időkre. Elméletileg ki kéne, mert mindenkinek, akit érint a leállás valamilyen kompenzációt adnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Tudod, vannak idős és beteg emberek, akiknek gondot okoz alapból, ha elromlik a hűtő, vagy a mosógép. Nekik katasztrófa lehet, ha nem tudják pótolni.

Ennél is nagyobb katasztrófa ha ezek az idős emberek egy járvány közepén bemennek egy boltba elkapják a virust és súlyos betegséget kapnak vagy meghalnak. Vagy ha ezek az idős emberek nem kapják el a virust, de valami bajuk lesz ami gyors egészségügyi beavatkozást kiván viszont nem tudják őket ellátni mert épp össze van omolva az egészségügy.

Épp egy egészségügyi katasztrófa kellős közepén vagyunk. A szomszédainkban az egészségügyi ellátórendszerek már szinte össze is omlottak. Nem a műszaki bolt a lényeg, pláne hogy két hetes bezárásról van szó. A járványt nem lehet úgy megfékezni hogy az ne járjon kellemetlenségekkel. Épp nem a műszaki boltok nyitvatartása a prioritás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Bomarr írta:

Ennél is nagyobb katasztrófa ha ezek az idős emberek egy járvány közepén bemennek egy boltba elkapják a virust és súlyos betegséget kapnak vagy meghalnak. Vagy ha ezek az idős emberek nem kapják el a virust, de valami bajuk lesz ami gyors egészségügyi beavatkozást kiván viszont nem tudják őket ellátni mert épp össze van omolva az egészségügy.

Épp egy egészségügyi katasztrófa kellős közepén vagyunk. A szomszédainkban az egészségügyi ellátórendszerek már szinte össze is omlottak. Nem a műszaki bolt a lényeg, pláne hogy két hetes bezárásról van szó. A járványt nem lehet úgy megfékezni hogy az ne járjon kellemetlenségekkel. Épp nem a műszaki boltok nyitvatartása a prioritás.

Értem. És ezt ha egy nehéz helyzetbe kerülő, idős embernek magyarázod el, vajon az is vajon megérti? Én láttam már rá példát, hogy nem érti meg és nem tudja elfogadni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos ezt nem minden idős érti meg, de csak azért nem küldhetjük az időseket az esetleges halálba mert nem értik hogy bajuk lehet. Én egyébként a magam részéről úgy estem át a koronaviruson hogy nem köhögtem, nem volt lázam és nem kellett kórházba vinni. És még igy is azt mondom hogy az ellenségemnek se kivánnám ezt az egészet annyira borzasztó volt. Voltam már beteg de ennyire még soha életemben. Ezen felül ráadásul hallom hogy fiatalok közt is vannak akik komoly agyi vagy szivproblémákkal küszködnek a koronavirus miatt. Átestek rajta de magukkal visznek -lehet egy életen át- egy súlyos betegséget. Úgyhogy nem csak a halálozási adatokat érdemes figyelni. Azok akik szenvednek ettől sokkal többen vannak. Nem csak idősek. Úgyhogy pár hetet a vakcináig igazán megéri kivárni. Nincs az a szuper műszaki vagy egyéb bolti szolgáltatás amit megérné nyitvatartani azt kockáztatva hogy közben ez a súlyos virus még több embert elkapjon. Pláne most amikor zajlanak az oltások és hamarosan -reméljük- elérhetjük a védettséget valamilyen szinten.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Bomarr írta:

Ennél is nagyobb katasztrófa ha ezek az idős emberek egy járvány közepén bemennek egy boltba elkapják a virust és súlyos betegséget kapnak vagy meghalnak. Vagy ha ezek az idős emberek nem kapják el a virust, de valami bajuk lesz ami gyors egészségügyi beavatkozást kiván viszont nem tudják őket ellátni mert épp össze van omolva az egészségügy.

Épp egy egészségügyi katasztrófa kellős közepén vagyunk. A szomszédainkban az egészségügyi ellátórendszerek már szinte össze is omlottak. Nem a műszaki bolt a lényeg, pláne hogy két hetes bezárásról van szó. A járványt nem lehet úgy megfékezni hogy az ne járjon kellemetlenségekkel. Épp nem a műszaki boltok nyitvatartása a prioritás.

Hát igen, a teszkó, a madaras teszkó, a lidi meg az aldi simán nyitva van. Ott a négyzetméteren mért embermennyiség sokszorosa pl. egy műkörmös, fodrász, (sz)ámítástechnikai boltnál. Ha már az időseket kell védeni, mert kell, akkor idősávos megoldás lenne az igazi, ahol az idősek csak és kizárólag akkor mehetnének bevásárolni, amikor engedve lenne nekik. Mert az, ami volt, hogy 9-11-ig nem mehetnek 65 alattiak, de az afölöttiek bármikor, na, ez az igazi batomság. 

Én nem igazán értek egyet ezzel a nagy bezárással. De ha ez segít (szerintem nem fog), akkor oké, kibírom ezt a két hetet. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, cyrano írta:

Én nem igazán értek egyet ezzel a nagy bezárással. De ha ez segít (szerintem nem fog), akkor oké, kibírom ezt a két hetet. 

Egy dolog van, ami segíthet, az a vakcináció. Ezek a bezárások lassítani hivatottak a járvány terjedését, és tehermentesíteni az EÜ-t..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, cyrano írta:

Ott a négyzetméteren mért embermennyiség sokszorosa pl. egy műkörmös, fodrász, (sz)ámítástechnikai boltnál.

Viszont élelmiszer nélkül meghalunk pár nap alatt. Az nem megkerülhető. Szemben a fodrásszal a műkörmössel vagy a számítástechnikai bolttal.

 

2 perccel korábban, cyrano írta:

De ha ez segít (szerintem nem fog), akkor oké, kibírom ezt a két hetet. 

A világon igy nálunk is minden bezárásnak pozitiv eredménye volt a járványkezelésben. Ha kevesebb ember találkozik egymással akkor kevesebb ember kapja el. Ezért úsztuk meg például múlt tavasszal az egészet. És azért haltak meg olyan sokan télen mert ősszel halogattuk a bezárást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Iqvi írta:

Egy dolog van, ami segíthet, az a vakcináció. Ezek a bezárások lassítani hivatottak a járvány terjedését, és tehermentesíteni az EÜ-t..

A november 11-e óta tartó korlátozások segítettek valamit is? Szerintem nem sokat. 

 

17 perccel korábban, Bomarr írta:

Viszont élelmiszer nélkül meghalunk pár nap alatt. Az nem megkerülhető. Szemben a fodrásszal a műkörmössel vagy a számítástechnikai bolttal.

 

A világon igy nálunk is minden bezárásnak pozitiv eredménye volt a járványkezelésben. Ha kevesebb ember találkozik egymással akkor kevesebb ember kapja el. Ezért úsztuk meg például múlt tavasszal az egészet. És azért haltak meg olyan sokan télen mert ősszel halogattuk a bezárást.

Szerintem a műkörmösnél soha sem volt akkora tolongás, mint pl. a bkv-n vagy a bevásárló központokban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, cyrano írta:

A november 11-e óta tartó korlátozások segítettek valamit is? Szerintem nem sokat. 

Bomarr feletted már leírta. A nagy nyári, nyár végi hepajkodásnak, és a kormány elbaltázott járványkezelésének ,,hála" haltak meg annyian. A kormány volt a felelős.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, cyrano írta:

Szerintem a műkörmösnél soha sem volt akkora tolongás, mint pl. a bkv-n vagy a bevásárló központokban. 

A műkörömösöknél rengeteg ember megfordul. Nem hiszem hogy a legjobb példa lenne a járványbiztos szolgáltatásra.

8 perccel korábban, cyrano írta:

A november 11-e óta tartó korlátozások segítettek valamit is? Szerintem nem sokat. 

Rengeteget segített. Viszont a vírus augusztus óta tombolt. Pont ezen látszik hogyha nem zárunk időben óriási lesz a baj és aztán minél később jön a korlátozás annál később van látszatja. De a novemberi zárásnál is pár hét után látszott a számokban hogy megállt a járvány gyors terjedése. December elejétől februárig nagyon jók voltak a számaink.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Bomarr írta:

A világon igy nálunk is minden bezárásnak pozitiv eredménye volt a járványkezelésben. Ha kevesebb ember találkozik egymással akkor kevesebb ember kapja el. Ezért úsztuk meg például múlt tavasszal az egészet. És azért haltak meg olyan sokan télen mert ősszel halogattuk a bezárást.

 

Egyedül talán Szlovákia a kivétel, de ott meg valószínűleg az országos tesztelés során vitték szét a vírust az országban, szóval utána már nem sokat használt a lezárás sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.