Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

4 perccel korábban, Kenobi tábornok írta:

Én már regisztráltam. De se a kínai vakcinával, se az orosszal nem szeretném beoltatni magam. Csak a nyugatiakban bízom. 

Bár még nem regisztráltam, 18 éves korig nem is lehet, és még csak 17 vagyok, de ha igazándiból, erről a két vakcináról is átláthatóan, minden elérhető dokumentációt magyarul elérhetővé téve, kommunikáltak volna, és bizonyos esetekben, asszem talán pont a kínainál volt, nem helyezték volna hatalmi nyomás alá az OGYÉI-t, akkor jobban bíznék. Az a baj, hogy a kapkodós és átláthatatlan kommunikáció, járványkezelés, és eleve a helyzet gyors változása, sok embert bizonytalanított el a vakcináktól, ilyen helyzetben, szakmailag akármennyire jó módszerekkel is készültek a keleti vakcinák, a nagyobb társadalmi támogatottságú nyugati vakcinákból kellene besoájzolni, és pont egy általam linkelt Telex cikkben volt leírva, hogy az Únió bőven elegendő számban biztosít nyugati oltóanyagot Magyarország számára. A baj sajnos a gyártási kapacitással van.:( Én mindenesetre novemberben regisztrálok majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én magamat és a fateromat beregisztráltam pár hete. A fatert ezen hét elején hívta a házidoki hogy ha akar mehet Szolnokra a Hetényibe oltatni. Az le lett mondva mert csak a Спутник lett volna neki szánva de az nem kell neki mert nem bízik benne. Nekem az csak akkor lenne jó ha az európai gyógyszerészek megfelelőnek találnák és kábé 92%-os védettséget adna plusz ha minden variáns ellen védene. Szerintem akkor az öregemnek is jó lenne. A kínaiból nemigen kérünk.

A katona öcsém ma kapta meg a Phizer második dózisát. A mázlista.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Rog írta:

minden variáns ellen védene.

Ilyet kb lehetetlen kifejleszteni, már most is van olyan variáns, a Dél-afrikai, ami ellen egyes oltóanyagok nem vagy csak kevésbé hatásosak, de még beoltva is jobb, mint oltatlanul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Rog írta:

Azt a mondatomat nem jól gondoltam át. Helyesebb úgy hogy "... minden variáns ellen védene valamennyire."

Hát, végülis lehet a szervezeted jobban reagálná le ha az egyik mutációt kapnád el, hogyha be vagy oltva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is be vagyok regisztrálva, az azóta eltelt időben annyit változott a véleményem, hogy most már az orosszal is oltatnám magam, a kínaival továbbra is vannak fenntartásaim. De néha elgondolkozok már rajta, hogy ha így haladunk tovább, akkor lehet még a kínait is bevállalnám, csak legyek már túl rajta.

 

De jelen állás szerint szerintem nagyobb a sansz, hogy a nyugatikat kapjuk, mert több gyártó lévén is sokkal nagyobbak a gyártó kapacitások.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Én még januárban regisztráltam, de nem kaptam értesítést.

 

Szerintem nem is fogsz egy darabig, majd csak ha már az öregeket és a krónikus betegeket beoltották.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki nem jelölte he a kapcsolattartást, az nem kap értesítéseket - teszem hozzá, azok csak PR levelek :D

 

Majd a háziorvos hív, ha sorra kerülsz. Neki van több listája a körzetéről, a listák a veszélyességi csoportok szerint vannak kialakítva (pl. 60 év felettiek, krónikus betegek, stb... mindegyik csoport külön listán szerepel), a listákon belül pedig életkor szerint mennek visszafelé, idősektől a fiatalokig.

 

Édesanyám a múlt héten kapta az első oltást AstraZenecából, és megkérdezte az orvost, hogy apa hanyadik a listában, mivel nem értettük, hogy kerülhetett anya sorra hamarabb, miközben apa sokkal idősebb (és krónikus betegsége is van). És akkor elmagyarázta, hogy azért vannak különböző listák, mert nem minden vakcinát lehet adni mindenkinek, pl. AZ-t csak 60 év alattiaknak lehet. 60 év felettieknek Pfizert vagy Modernát lehet adni (meg most már kínait meg oroszt is), de azokból meg ugye kevés van. Ezért vannak külön listán.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

 

Szerintem nem is fogsz egy darabig, majd csak ha már az öregeket és a krónikus betegeket beoltották.

Sajnos erre számítottam. Ha tippelnem kéne, azt mondom, hogy május előtt nem kerülök sorra.

1 órával korábban, NorbiLordi írta:

Én arról se kaptam értesítést, hogy sikeresen regisztráltam, pedig elvileg arról is kellett volna :D 

Én se kaptam erről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, Yoda József írta:

Aki nem jelölte he a kapcsolattartást, az nem kap értesítéseket - teszem hozzá, azok csak PR levelek :D

 

 

Azt hittem annak ellenére is fog jönni legalább annyi, hogy "Sikeresen regisztráltál hülyegyerek". De úgy tűnik túl magasra tettem az elvárásaimat :D 

 

8 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Most azzal, hogy meg lett hosszabbítva a rendkívüli jogok köre, ezzel a korlátozások is maradnak?

 

Automatikusan nem hosszabítódik meg ezzel, egyelőre márciusig marad. A rendkívüli jogok meghosszabbítása ahhoz kellett, hogy aztán a korlátozásokat is ki tudják tolni, ha úgy van. De valószínű úgy lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Yoda József írta:

Szerintem áprilisban lesz enyhítés, ha jól halad az oltás márciusban, és a járványügyi adatokon is meglátszik majd.

Igen, ebben én is reménykedek. Durva lenne ha egészen a nyári szünetig húznánk idáig. Bár nem is annyira az iskolába visszamenés és az osztálytársaim hiányoznak, inkább csak a bezártság a rossz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

 

Szerintem nem is fogsz egy darabig, majd csak ha már az öregeket és a krónikus betegeket beoltották.

 

Köztük pedig a rendvédelmi szervezetnél dolgozókat, és talán az ügyfelező közigazgatásiakat.

 

Az értesítésről annyit, hogy nekem küldött postán a NEAK egy levelet, miszerint hamarosan élhetek az oltás lehetőségével. Egy héttel az oltás után érkezett meg :hehe: Gondolom, kedden jelezte a hd a megfelelő szervek felé, hogy csütörtökön megyek, csütörtökön feladták, utána egy hétig tartott, hogy ide érjen a levél. Nem tudom, mit erőlködnek az ilyen levelekkel, ha egyértelmű, hogy nem kapjuk meg időben. Kár a papírért és a postaköltségért. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, MissKarrde írta:

Köztük pedig a rendvédelmi szervezetnél dolgozókat, és talán az ügyfelező közigazgatásiakat.

No igen, őket lehagytam. :D A lényeg, hogy mindenki hamarabb fogja megkapni, mint az átlag egészséges ember. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.