Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

10 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Igen, viszont ez igaz szinte az összes vakcinára amit mi meg a szüleink kaptak annak idején.

 

Oké, de most van alternatíva. A modern technológiával ez a kockázat nem áll fenn, tehát bármely kormány, amely bénázásból nem tudja ellátni a lakosságát a modern technológiából elegendő vakcinával, lényegében kockáztatja a szavazói egészségét. Nem tudom, hogy vannak a környező országok pl. kínai vakcina rendeléssel, de gyanítom, hogy nem nagyon erőltetik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 01. 27. - 13:35, Bomarr írta:

Mármint micsodát kell kezdeni az emberekkel?

Hogy pontosan mit kellene csinálni az emberekkel, azt én sem tudom (az edukációt, és gondolkodásra ösztönzést persze be tudom dobni, mint Jolly jokert), de az valami egészen elkeserítő, hogy itt tombol a küszöbünknél egy globális járvány, és mégis véleményem szerint milliós nagyságrendben mérhető azon emberek száma, akik alapvetően vitatják, hogy lenne itt bármiféle látnivaló. Az @Iqvi által beidézett cikk meg azért még elkeserítőbb, mert a cikkben szereplő embereket még az az aprócska tény sem térítette észhez, hogy saját ismerősük (vagy rokonuk) épp lélegeztetőgépen van.

 

Mikor fiatalabb voltam, mindig csodálkoztam, hogy voltak emberek, akik vitatták a Holokauszt megtörténtét. El nem tudtam képzelni, hogy amire ennyi történelmi és személyes bizonyíték van, azt hogy a fenébe kérdőjelezhetik meg emberek. Erre jött 2020 és azt kell látnom, hogy a mostani generáció gondolkodónak csúfolt tagjai  tömegével tagadják a járványt és tesznek úgy, mintha nem lenne itt semmi látnivaló. 

 

Azt hiszem az álhírek és a polarizált véleményburkok miatt vélemény kialakítás és vitakultúra tekintetében rosszabb a helyzet, mint valaha, és alighanem Iqvi is erre célzott fentebb.

 

--------------

 

@Frenkie Isten éltessen még sokáig! :yeah: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Donát írta:

Azt hiszem az álhírek és a polarizált véleményburkok miatt vélemény kialakítás és vitakultúra tekintetében rosszabb a helyzet, mint valaha, és alighanem Iqvi is erre célzott fentebb.

Az emberek nem gyógyszerészek. Mivel a többség alig ért bármit is abból hogy mi történik minden okuk megvan rá hogy hülyeségekben higyjenek. Már csak azért is mert a tudós világ mióta kitört a pandémia nem áll a helyzet magaslatán. Csak egy példa: a járvány kitörése után hónapokig azt szajkózta a WHO hogy a maszkviselés fölösleges mert az csak a beteg embereket védi. Aztán pár hónap után rájöttek hogy ez mégsem igy van, hanem amugy. Amikor Amerikában beindultak a BLM tüntetések, tömegével jöttek olyan nyilatkozatok magas rangú orvosoktól, hogy ez a történelmi pillanat fontosabb a járványnál ezért a tüntetések megtarthatóak. Csakhogy közben egy csomó ember, aki a számláit se tudta kifizetni a korlátozások miatt nem egészen értette hogy hogy van az hogy az ő pénzkeresete nem fontos annyira hogy az bárkit érdekeljen, de ha tüntetés van akkor az fontosabb a rettegett világjárványnál is.

 

Nálunk ősszel arról volt szó, hogy a korlátozások kialakitásánál nagyon fontos, hogy a gazdaság jó bőrben maradjon és ezért hagyják hogy egy csomó mindenki kinyisson, aztán 180 fokos fordulatot vettek novemberben és most már a járvány megfékezése fontosabb mint mondjuk a vendéglátósok vagy a turisztikai szektor megélhetése.

 

Én ebben az egészben utoljára venném elő az átlagembereket. Persze lehetnének okosabbak, de nem azok és ezzel számolnia kéne azoknak akik náluk nagyobb rálátással birnak. Helyette össze-vissza mennek a nyilatkozatok. A WHO-tól kezdve a kormányokig mindenki hónapokig rögtönözve reagálta le az egészet. Az elején azt mondták, hogy pár hét bezártságot kell kibirni és minden oké lesz, aztán ebből lassan egy év lett. Azért van sok helyen zavar a fejekben mert ha az ember nem követi nyomon az egészet alaposan, biztos forrásokból, akkor az egész rém zavaros. Én nagyon remélem hogy nem az lesz a konkluzió ebből hogy az emberek hülyék, hanem hogy az illetékeseknek megkéne tanulnuk hogy miként kell egy ilyen világhelyzetre reagálnia. A kulcsszó lehetne a következetesség.

 

Frenkie: neked boldog szülinapot!

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

 

Én ebben az egészben utoljára venném elő az átlagembereket. Persze lehetnének okosabbak, de nem azok és ezzel számolnia kéne azoknak akik náluk nagyobb rálátással birnak. Helyette össze-vissza mennek a nyilatkozatok. A WHO-tól kezdve a kormányokig mindenki hónapokig rögtönözve reagálta le az egészet. Az elején azt mondták, hogy pár hét bezártságot kell kibirni és minden oké lesz, aztán ebből lassan egy év lett. Azért van sok helyen zavar a fejekben mert ha az ember nem követi nyomon az egészet alaposan, biztos forrásokból, akkor az egész rém zavaros. Én nagyon remélem hogy nem az lesz a konkluzió ebből hogy az emberek hülyék, hanem hogy az illetékeseknek megkéne tanulnuk hogy miként kell egy ilyen világhelyzetre reagálnia. A kulcsszó lehetne a következetesség.

Én sem vagyok gyógyszerész, sőt, semmilyen előképzettségem nincs a téren, mégis összeraktam könnyedén, hogy a) a járvány valóságos b) a járvány veszélyes c) mi a véleményem az oltásról. A kritika jogos a fenti szervekkel kapcsolatban, de ettől még a tény tény marad: a legtöbb ember olyan szinten képtelen átlátni az összefüggéseket és elválasztani a valóságot a kamutól, hogy az rémisztő. És ebben szerintem nagy szerepe van a közösségi médiának és a véleménybuborékoknak.

 

Az átlagemberek hozzáállása meg azért különösen fájó, mert ezt a problémát tényleg csak közösen lehet legyűrni. Ha az emberek 50%-a nem éri fel ésszel, hogy mi a valós probléma, akkor még évtizedekig lábon leszünk lőve a járvány miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Donát írta:

Én sem vagyok gyógyszerész, sőt, semmilyen előképzettségem nincs a téren, mégis összeraktam könnyedén, hogy a) a járvány valóságos b) a járvány veszélyes c) mi a véleményem az oltásról. A kritika jogos a fenti szervekkel kapcsolatban, de ettől még a tény tény marad: a legtöbb ember olyan szinten képtelen átlátni az összefüggéseket és elválasztani a valóságot a kamutól, hogy az rémisztő. És ebben szerintem nagy szerepe van a közösségi médiának és a véleménybuborékoknak.

Ez most úgy fog hangzani mintha bókolni akarnék, de hidd el: nem vagy átlagember. Messze többet láttál a világból és többet értettél meg belőle már a járvány előtt is. Ebben az esetben nem indulhatsz ki magadból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 hours ago, Iqvi said:

Na, március egyig marad minden úgy ahogy van.

Ebből előbb-utóbb lázadás lesz. Komolyan írom. Hollandiában láthattuk, mi volt. Nem lehet ezt már sokáig bírni.

Amúgy nem világos, hogy egy kis vidéki kocsma vagy egy kisebb étterem miért kell, hogy zárva legyen, miközben egy manikűrös, fodrász meg tetováló nyitva lehet. Utóbbi helyeken is elég szép számban megfordulnak emberek.

Illetve a sportegyesületek miért nem mehetnek be a középiskolák tornatermeibe edzeni, mikor a középiskolákba november óta nem jár egy szem diák se. :facepalm: Anno azért hozták ezt a szabályt, hogy az iskolák tornatermeiben edző sportcsapatok ne vigyék be a vírust, amelyet a diákok elkaphatnak (vagy fordítva). De az iskolák bezárásával ennek a szabálynak semmi értelme. Úgy látszik, megfeledkeztek róla...

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Ez most úgy fog hangzani mintha bókolni akarnék, de hidd el: nem vagy átlagember. Messze többet láttál a világból és többet értettél meg belőle már a járvány előtt is. Ebben az esetben nem indulhatsz ki magadból.

Ok. :) Akkor felejtsünk el engem. De voltak olyan kommunikációs üzenetek, amik egységesek voltak a járvány kitörése előtt / alatt is. Nem a maszkra gondolok, hanem a helyzet súlyossága pl. Hogy tüdőgyulladást okoz. Hogy milyen gyorsan terjed. És mégis emberek egy jelentős csoportja hiszi még mindig azt, hogy ez nem rosszabb az influenzánál. És ez elkeserítő számomra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt, hogy az átlag megértse a helyzet súlyosságát egy csomó tényező nehezíti. Itt Magyarországon például szeptemberig nem robbant be a vírus. Az első hullámot kvázi megúsztuk. A járvány kellős közepén tehát nyáron mindenki szabadon mehetett a Balcsira, beülhettünk az éttermekbe és a járvány ettől nem lett semmivel veszélyesebb, nem kezdett el jobban pusztítani. Közben olyan cikkeket lehetett olvasni például a HVG-n is, hogy augusztusban vagyis a járvány hatodik hónapjában elmondható, hogy "Többen haltak meg a korábbi influenzajárványokban, mint most a koronavírusban". Ami tényszerüen igaz is volt.

 

Ebből a helyzetből kellett ősszel átállni oda, hogy óriási gáz van. Ez egy olyan járványnál, ahol a halálozási ráta úgy 2 százalék körül mozog azért nem olyan egyszerü. Mi akik itt fórumozunk nekünk egyértelmű, hogy ez piszok magas szám és hogy mindez mit hoz magával, de egy átlagembernek ez nem ennyire egyértelmű, mert a 2 százalék nem hangzik annyira soknak. 

 

Én a saját tapasztalataim alapján azt látom, hogy az emberek hozzáállása nagyban függ attól hogy mit látnak maguk körül. Amig a járványról csak a hirekben hallanak, nehezen tudják komolyan venni. Amint elkezdenek lebetegedni az ismerőseik és szembetalálkoznak néhány rémtörténettel a saját közvetlen környezetükben, máris elkezdik komolyabban venni. Nem feltétlenül mindenki, de a többség. És ez szerintem érthető reakció, mégha nem is szerencsés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Azt, hogy az átlag megértse a helyzet súlyosságát egy csomó tényező nehezíti. Itt Magyarországon például szeptemberig nem robbant be a vírus. Az első hullámot kvázi megúsztuk. A járvány kellős közepén tehát nyáron mindenki szabadon mehetett a Balcsira, beülhettünk az éttermekbe és a járvány ettől nem lett semmivel veszélyesebb, nem kezdett el jobban pusztítani. Közben olyan cikkeket lehetett olvasni például a HVG-n is, hogy augusztusban vagyis a járvány hatodik hónapjában elmondható, hogy "Többen haltak meg a korábbi influenzajárványokban, mint most a koronavírusban". Ami tényszerüen igaz is volt.

 

Ebből a helyzetből kellett ősszel átállni oda, hogy óriási gáz van. Ez egy olyan járványnál, ahol a halálozási ráta úgy 2 százalék körül mozog azért nem olyan egyszerü. Mi akik itt fórumozunk nekünk egyértelmű, hogy ez piszok magas szám és hogy mindez mit hoz magával, de egy átlagembernek ez nem ennyire egyértelmű, mert a 2 százalék nem hangzik annyira soknak. 

 

Én a saját tapasztalataim alapján azt látom, hogy az emberek hozzáállása nagyban függ attól hogy mit látnak maguk körül. Amig a járványról csak a hirekben hallanak, nehezen tudják komolyan venni. Amint elkezdenek lebetegedni az ismerőseik és szembetalálkoznak néhány rémtörténettel a saját közvetlen környezetükben, máris elkezdik komolyabban venni. Nem feltétlenül mindenki, de a többség. És ez szerintem érthető reakció, mégha nem is szerencsés.

Korrekt. Én pont tegnap állítottam össze egy COVID vs influenza összehasonlítást, ha valaki amúgy értelmesnek tűnő ember felhozza ezt a párhuzamot, ezzel szoktam tenni egy próbát. Fontos lenne megérteni mindenkinek, mennyire nem egy kategória a kettő.

 

Influenza vs COVID-19:

Terjedési sebesség: 1.3 vs 2-2.5 (kb. 2x gyorsabban terjed a COVID)

Lappangási idő: 1-4 nap vs 1-14 nap (akár 3.5x tovább marad rejtve a COVID)

Kórházban kezeltek aránya: 2% vs 19% (10x akkora leterheltség az eü-nek)

Halálozási arány: 0.1% vs. 1-3.4% (10-34x halálosabb)

 

Tehát a COVID gyorsabban, hatékonyabban terjed (mert sokáig lappang), 10x nagyobb leterheltséget okoz az egészségügynek és jelentősen halálosabb.

 

Halálozási összehasonlítás:

COVID halálesetek eddig - korlátozásokkal!: 2.19 millió

Influenza átlagos halálozások / év - korlátozások nélkül!!!: 300.000-650.000 ember


Források:

https://venngage.com/templates/infographics/seasonal-flu-vs-covid-19-comparison-60a3af5f-0e1a-42e1-8b04-d729564e4ea3

 

https://www.hopkinsmedicine.org/health/conditions-and-diseases/coronavirus/coronavirus-disease-2019-vs-the-flu

 

https://www.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

  • Nagyon tetszik 3
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szép összehasonlítás @Donát:yeah:. Ha ilyen adatokkal kommunikálnának, amúgyis rengeteg ember az influenzával veti össze a járványt, akkor talán már jobban belátnák az emberek, hogy mi is a helyzet a világban. Néha baromi ilyesztő tud lenni az olyan sötétség amikor valaki konkrétan azt mondja, hogy nincs is Covid.:facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyan... gyakorikérdéseken keressetek rá Covid-os kérdésekre, a válaszadóknak a 90%-a semmit nem ért ezekből az adatokból... :( 

 

Sőt, az ultimate érvük az, hogy a korlátozások (!) okozzák a 2020-as év többlethalálozását. Ezt arra alapozzák, hogy volt egy 2019-es tavaszi szennyvízminta Barcelonában, amiben kimutatták a vírust, tehát szerintük már egy éve velünk volt a vírus, nem volt semmilyen korlátozás, és észre se vettük, tehát nyilvánvalóan a média találta ki az egész "koronanáthát". Az már nem érdekli őket, hogy egyedül abban a mintában mutatták ki a vírust abból az évből, szóval nagy valószínűséggel utólag szennyeződött.

 

A legújabb sláger az, hogy Tiffany Pontes, a nővér, akit beoltottak még decemberben, majd az oltás után a kamerák előtt elájult, meghalt. Hiába van összeszedve itt egy rakat bizonyíték: https://www.quora.com/Is-Tiffany-Pontes-Dover-the-nurse-who-received-the-Pfizer-COVID-19-vaccine-dead/answer/Joelle-Ballestraz hogy életben van, csak elvonult a közösségi médiából (ami teljesen érthető, amikor a világ minden tájáról 10 ezrek rohamozzák meg az idővonalad...), kitalálják, hogy az összes családtagja aki megszólalt, le van fizetve és hazudik, a képeken nem a csaj van, hanem a hasonmása/oda van photoshopolva. Ha csaj feltenne egy videót, hogy itt vagyok élek, állítom, hogy akkor is kitalálnák, hogy hamisítvány. A csaj helyében én is otthagytam volna a fenébe a facebook-ot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   1 felhasználó

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.