Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

22 órával ezelőtt, kolmilan írta:

A rendőrök úgy bánnak velük, mint a hímes tojással. Az előbb láttam, hogy egy rohamrendőr kézen fogva segített le egy tüntetőt a lépcsőn.

Tudtommal meghaltak 4-en... Ja, ez nem a BLM-es tüntetés, ha nem lehet a rasszista/akármilyenfób kártyát kijátszani, akkor már nem számít, és "hímes tojásként" bánnak velük?

 

A félreértések elkerülése végett: nem kívánom a tüntetőket mentegetni, az eseményeket az amerikai demokrácia fekete napjának tartom

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Tudtommal meghaltak 4-en... Ja, ez nem a BLM-es tüntetés, ha nem lehet a rasszista/akármilyenfób kártyát kijátszani, akkor már nem számít, és "hímes tojásként" bánnak velük?

 

A félreértések elkerülése végett: nem kívánom a tüntetőket mentegetni, az eseményeket az amerikai demokrácia fekete napjának tartom

 

Konkrétan kinyitották nekik a kordonokat:

 

 

 

A Capitolium tavaly nyáron a BLM-tüntetés alatt. Ezt a megmozdulást is jó előre bejelentették, nem hiszem el, hogy ne lehetett volna rá ugyanígy felkészülni.

 

 

2017-ben a Trump-féle egészségügy ellen tüntetőket a kerekesszékeikből rángatták ki:

 

 

Engem nem az erőszakos fellépés hiánya zavar, hanem a világos kettős mérce.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@kolmilan Engem is zavar a kettős mércéd ;)

Meghalt értelmetlenül 4 ember, ezen nincs mit szépíteni. Ha kisebbségiek lennének most itt siránkoznál.

 

Mindegy, hagyjuk is. Ezeket a témákat ne hozzátok ki a Közélet klubnak hívott echochamberetekből. Köszi.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Yoda József írta:

@kolmilan Engem is zavar a kettős mércéd ;)

Meghalt értelmetlenül 4 ember, ezen nincs mit szépíteni. Ha kisebbségiek lennének most itt siránkoznál.

 

Te komolyan nem látod a különbséget aközött, amikor fegyvertelen embereket fojtanak meg a rendőrök (Floyd), vagy álmukban lőnek le ártatlanokat (Breonna Taylor); és amikor felfegyverkezett lázadók törnek be az ország parlamentjébe, megzavarva a demokratikus választások szentesítésének folyamatát? Igen, itt kettős mérce van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Yoda József írta:

Mindegy, hagyjuk is. Ezeket a témákat ne hozzátok ki a Közélet klubnak hívott echochamberetekből. Köszi.

Én szerettem volna ha maradsz, és utólag kérdeztem is, hovy visszalépsz-e, hiszen az lett volna a lényege, hogy a más gondolkodású emberek vitatkozzanak, és megértem hogy a végén már sok volt neked, de én egyáltalán nem azt akartam, hogy kilépj. Abban igazad van, hogy ez olyan dolog, ami tényleg inkább illik ide mint a közélet klubba, szóval ha ezt olvassa valamelyik admin, akkor áttenné a beszélgetést oda?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Yoda József írta:

@kolmilan Engem is zavar a kettős mércéd ;)

Mindegy, hagyjuk is. Ezeket a témákat ne hozzátok ki a Közélet klubnak hívott echochamberetekből. Köszi.

 

4 perccel korábban, Iqvi írta:

Én szerettem volna ha maradsz, és utólag kérdeztem is, hovy visszalépsz-e, hiszen az lett volna a lényege, hogy a más gondolkodású emberek vitatkozzanak, és megértem hogy a végén már sok volt neked, de én egyáltalán nem azt akartam, hogy kilépj.

 

Na igen, miattad ( @Yoda József ) lett echo chamber a Közélet klub, mert kiléptél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Iqvi írta:

Én szerettem volna ha maradsz, és utólag kérdeztem is, hovy visszalépsz-e, hiszen az lett volna a lényege, hogy a más gondolkodású emberek vitatkozzanak, és megértem hogy a végén már sok volt neked, de én egyáltalán nem azt akartam, hogy kilépj. Abban igazad van, hogy ez olyan dolog, ami tényleg inkább illik ide mint a közélet klubba, szóval ha ezt olvassa valamelyik admin, akkor áttenné a beszélgetést oda?

Nem, mert ez egy nemzetközi szinten is jelentős esemény. Azért a struccot se játsszuk, mert valakinek kényelmetlen. Az, hogy egyesek beráncigálnak ide más témát is ezzel kapcsolatban ilyen-olyan indokkal, az már nem a téma hibája.

@kolmilan, @Yoda József ti meg fejezzétek be, mielőtt elkezdenétek!. Ha gondotok van egymással, rendezzétek le privátban. :nana:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most úgy látszik, hogy a korlátozások fennmaradnak februárig. De most mondták, hogy az enyhítés feltétele a nagyfokú átoltottság. Ezt lehet értékelni egyfajta burkolt ultimátumnak a nép felé? Majd, ha beoltjátok magatokat jó sokan, akkor feloldjuk a korlátozásokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Darth Revan9 írta:

Most úgy látszik, hogy a korlátozások fennmaradnak februárig. De most mondták, hogy az enyhítés feltétele a nagyfokú átoltottság. Ezt lehet értékelni egyfajta burkolt ultimátumnak a nép felé? Majd, ha beoltjátok magatokat jó sokan, akkor feloldjuk a korlátozásokat.

Szerintem lehet így érteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes. Vajon e miatt akkor mi lesz? Megindul a nép az oltópontok felé? Mi lesz a mozikkal, színházakkal, könyvtárakkal, múzeumokkal, vendéglátó egységekkel ilyen hosszú ideig? Nem lesz így még nagyobb a munkanélküliség?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Most úgy látszik, hogy a korlátozások fennmaradnak februárig. De most mondták, hogy az enyhítés feltétele a nagyfokú átoltottság. Ezt lehet értékelni egyfajta burkolt ultimátumnak a nép felé? Majd, ha beoltjátok magatokat jó sokan, akkor feloldjuk a korlátozásokat.

Akár így is, nem egy kedves eszköz, és könnyen a visszájára fordulhat, de valahogy el kell érni az átoltottságot. Mondjuk ezt inkább normális kommunikációval kellett volna megtenni, plusz olyan kormány imidzsel, amiből az jön le, hogy a kormány megbízható. Ja, meg pártolni a tudományt, nem pedig ellene működni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Érdekes. Vajon e miatt akkor mi lesz? Megindul a nép az oltópontok felé? Mi lesz a mozikkal, színházakkal, könyvtárakkal, múzeumokkal, vendéglátó egységekkel ilyen hosszú ideig? Nem lesz így még nagyobb a munkanélküliség?

Egyrészt ultimátum másrészt a logika is ezt követeli meg. Amig a virus köztünk van, sok a beteg és nincs a lakosság beoltva addig a korlátozások feloldása igazából értelmetlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Bomarr írta:

Egyrészt ultimátum másrészt a logika is ezt követeli meg. Amig a virus köztünk van, sok a beteg és nincs a lakosság beoltva addig a korlátozások feloldása igazából értelmetlen.

Akkor az is elképzelhető, hogy még év végéig is maradnak a korlátozások, vagy lazítanak a nyárra, amivel potenciálisan elszabadítkák majd a harmadik hullámoz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Bomarr írta:

Egyrészt ultimátum másrészt a logika is ezt követeli meg. Amig a virus köztünk van, sok a beteg és nincs a lakosság beoltva addig a korlátozások feloldása igazából értelmetlen.

Nekem valahogy akkor sem tetszik. Már reménykedtem benne, hogy talán márciustól, vagy valamelyik tavaszi hónaptól már visszaáll a rend. De ezek szerint akkor lehet, hogy nyár végégi ez a cirkusz lesz.

Éppen most , Iqvi írta:

Akkor az is elképzelhető, hogy még év végéig is maradnak a korlátozások, vagy lazítanak a nyárra, amivel potenciálisan elszabadítkák majd a harmadik hullámoz?

Igen, ez is kérdéses. És a vendéglátás, turizmus szektorával mi lesz? Az sem lesz jó, ha ebből a szektorból tömegesen lesznek munkanélküliek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Iqvi: Lazitás biztos lesz, csak annyi a baj hogy most rengeteg a beteg és a járvány terjedését ugyan megzabolázták, de nem sikerült igazán visszafogni a terjedését. Most nehéz jósolni, mert nem tudni mit kavar majd be az új mutáció, de szerintem február-márciusban már lazithatnak ha nem történik nagy probléma. Viszont korlátozások valamilyen szinten továbbra is lesznek. Valószinüleg ott lazitanak, ahol a gazdaság pörgését segithetik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bármennyire is úgy tűnhet most még, hogy a lakosság alacsony részvételi szándéka az akadály a megfelelő átoltottsági szint eléréséhez, de ez sokkal inkább az oltások elérhetőségének a kérdése is. Pl. ha holnaptól mindenki be akarná oltatni magát, akkor is még hónapokig tartana a folyamat, tekintetbe véve, hogy csak csordogálnak a szállítmányok, két oltás kell, azok között, és a második után is 3 hetet kell várni a védettség kialakulásához, plusz nem veszélyeztetettként utolsók között lehet sorra kerülni.

 

Ha ez lesz a mérvadó (amit egyébként jogosnak tartok), akkor jó, ha nyár kezdetéig eljutunk a komolyabb lazításhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Nos, ez nagyon elszomorít engem.

Ezt megértem, mert engem is elszomorít, de sajnos szerintem ez a realitás. :(

 

Persze az is kérdés, hogy mi a komolyabb lazítás. A zárt helyen maszkviselés előírása biztos végig megmarad, de elképzelhető, hogy a jó idő megérkezésével a szabadban végezhető vendéglátás, szórakozás fokozatosan végezhetővé válik, de korlátokkal visszatérhetnek a mozik, színházak is, ahogy haladunk az oltásokkal előre. Én már ennek is örülnék úgy március-április táján. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem márciusra esélyes a lazítás. Egyes iparágak teljes leállása már így is tarthatatlan. Minden attól függ, hogy milyen gyorsan sikerül beoltani megfelelő számú embert. Ha a magyar bürokráciától függ, lesz itt még zűrzavar és szervezési káosz e téren. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tartok tőle, hogy jó, ha 15-20% fogja magát beoltatni. Irgalmatlanul sok az idióta ember, aki semmiképp sem akar oltást, de a helyzet megoldását persze akarja. Már holnaptól! 

 

A másik bajom ezzel az, hogy itt vagyok én, már holnap mennék oltásra, de nem mehetek, mert a prioritási listában hátrébb vagyok, ami rendben is van, de ha mondjuk azért nem kapok oltást, mert várakozunk a prio lista elején lévőkre és ők csak mondjuk 30%-ban akarnak oltást, akkor egy csomó vakcina parkolópályán várakozik, miközben lenne egy csomó ember, aki meg szeretné az oltást... szerencsétlen helyzet.

  • Nagyon tetszik 1
  • Szomorú 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Donát írta:

Irgalmatlanul sok az idióta ember, aki semmiképp sem akar oltást, de a helyzet megoldását persze akarja. Már holnaptól! 

Hát igen, nekem a közeli rokonságomban rajtam kívül csoda lenne, ha még egy ember akarná az oltást. Az anyám még mondja is a majd 70 éves nagymamámnak, hogy be ne oltakozzon.:facepalm: De ha mondok bármit, ami az oltás mellett szól, és ütközik az ő nézeteikkel, akkor le vagyok baszva a búsba, hogy miért nem tisztelem a másik ember véleményét. Kötelezővé kellett volna tenni a Pfizert, csak azt behozni, és listázni illetve szankcionálni azt, aki nem oltakozott. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Donát írta:

Tartok tőle, hogy jó, ha 15-20% fogja magát beoltatni. Irgalmatlanul sok az idióta ember, aki semmiképp sem akar oltást, de a helyzet megoldását persze akarja. Már holnaptól! 

Szerintem ez az idő és az oltások beadásának előrehaladásával még sokat változhat. Aki ma nem akar oltást, az sok esetben fél az esetleges mellékhatásoktól, de ha azt tapasztalja, hogy beoltott ismerősei körében gyakorlatilag nulla a komplikációk aránya, talán felbátorodik. Azért alapvetően nem vagyunk oltásellenes nemzet, ha jól tudom, európai mércével mérten is magas a védőoltás lefedettség nálunk, szóval szerintem van remény. Az összeesküvés-elméletek követőit most nem veszem ide, mert őket semmi nem fogja meggyőzni, de azért ők talán nincsenek sokan.

 

18 perccel korábban, Donát írta:

A másik bajom ezzel az, hogy itt vagyok én, már holnap mennék oltásra, de nem mehetek, mert a prioritási listában hátrébb vagyok, ami rendben is van, de ha mondjuk azért nem kapok oltást, mert várakozunk a prio lista elején lévőkre és ők csak mondjuk 30%-ban akarnak oltást, akkor egy csomó vakcina parkolópályán várakozik, miközben lenne egy csomó ember, aki meg szeretné az oltást... szerencsétlen helyzet.

De tényleg ez a helyzet, hogy várnak majd a veszélyeztetettek közül azokra, akik nem akarnak oltást, ahelyett, hogy azokat oltanák be, akik regisztráltak és akarnak? Én azt gondoltam eddig, hogy azért tartunk még az oltások elején, mert az első helyen lévő és regisztrált embereknek sem jutott eddig még elég.  Az idősotthonok lakói és személyzete is csak most került sorra.

Mivel nem kötelező az oltás, nem hiszem, hogy bárkire is várnának, ha vannak olyanok, akik viszont kérik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát: Azért ilyen felállást nem igen tudok elképzelni. Elvégre most például az egészségügyisek vannak legelöl de ez se jelentette azt hogy megvárták amik az összes egészségügyis beoltja magát. Az öregek otthonát előbb elkezdték bevenni a körbe.

Ami a vakcina-ellenességet illeti azt szerintem az idő lassan letöri. Ha látszik hogy működik és látszik hogy ezaz egyetlen kiút akkor jobban megbarátkoznak vele. Plusz mivel a cégek érdeke, hogy a dolgozóik be legyenek oltva ezért megtalálják a módot hogy beoltassák őket. Ebben valszeg a kormány is partner lesz. Valahol olvastam, hogy a spanyoloknál 40 százalék körüli oltásellenesség már leesett 20 százalék körülire. Szerintem ez a trend lesz mindenhol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Bomarr írta:

Donát: Azért ilyen felállást nem igen tudok elképzelni. Elvégre most például az egészségügyisek vannak legelöl de ez se jelentette azt hogy megvárták amik az összes egészségügyis beoltja magát. Az öregek otthonát előbb elkezdték bevenni a körbe.

De hogyan tudják garantálni, hogy jut elég vakcina az oltási tervben éppen érintett rétegnek, ha közben elkezdik oltani a következő réteget? 

 

44 perccel korábban, Bomarr írta:

Ami a vakcina-ellenességet illeti azt szerintem az idő lassan letöri. Ha látszik hogy működik és látszik hogy ezaz egyetlen kiút akkor jobban megbarátkoznak vele. Plusz mivel a cégek érdeke, hogy a dolgozóik be legyenek oltva ezért megtalálják a módot hogy beoltassák őket. Ebben valszeg a kormány is partner lesz. Valahol olvastam, hogy a spanyoloknál 40 százalék körüli oltásellenesség már leesett 20 százalék körülire. Szerintem ez a trend lesz mindenhol.

A próféta szóljon belőled!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Donát írta:

De hogyan tudják garantálni, hogy jut elég vakcina az oltási tervben éppen érintett rétegnek, ha közben elkezdik oltani a következő réteget? 

Itt csak tippelni tudok, de mivel önkéntes oltásról van szó, ezért valószínűleg első körben minden csoportban annyit oltanak amennyi ember ott vállalja az oltást. Tehát ahogy megmondták, kezdenek az egészségügyisekkel, de nem állnak le teljesen az oltásokkal, amig minden egészségügyis bejelentkezik. Amint megvan az összes egészségügyis aki első körben vállalta az oltást mennek a következő csoporta. És igy tovább. Aztán ahogy bővül azoknak a köre akik kérnek az oltásból, az új jelentkezőket is csoportositják. Tehát egy egészségügyist aki meggondolta magát és kér az oltásból, azt előre veszik a sima melóshoz képest.

Fontos: ez az egész csak egy tipp a részemről. Nem biztos hogy igy megy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.