Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Az elmúlt években azért volt pár amit pécsen lehetett érezni, és a tegnap reggelinél is már fenn voltam, de nem igazán izgatott, viszont ez a mai, főleg így, hogy a 8.on lakom... hát remegett minden rendesen. :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismerősöm aki tőlem 1 km-re lakik ő például semmit nem érzett belőle. Ő kertes házban lakik mondjuk, szerintem azért. A panel mikor kileng azt jobban megérezni. Megmondom őszintén én kimentem a lakásból először, mert fél percre az is megfordult a fejemben, hogy mivan ha a ház adta meg magát és mindjárt ledől. Utána jutott csak eszembe hogy mivan ha földrengés volt, rákerestem az ezeket figyelő oldalakra de akkor még semmi nem volt, rá 10 percre jöttek csak a hírek. 

 

Amit érezni lehetett nálunk az volt 4-es erősségű, de nekem valahol ez is ijesztő volt. Leginkább az a része amikor nem tudtam eldönteni, hogy a szervezetem szórakozik, a panel adja meg magát éppen, vagy mi a fene történik? Látni ahogy kicsit kileng a fal azért nem egy vicces dolog (főleg a 7.en ugye), el sem merem képzelni a horvátoknak milyen lehetett...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is éreztem (Bp. Lehel piachoz közel dolgozom, 4. emelet), felpattantam a székről, hogy mi a fenét szórakozhatnak az alattam lévő szinten, a földrengés eszembe sem jutott. Kicsit megijedtem, mert mégiscsak a 4. emeleten voltam. Egy másik épületünket kiürítették, mert ott erősebben érezték a rengéseket. Gyorsan végetért, egy-két órával később olvastam a híreket. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mostanában keveset neteztem igy csak most futottam bele, hogy a Budai Várban a levéltár tornyát is visszaépitik. Ez már csak azért is jó mert ez a torony kicsit megidézi a rég elpusztult középkori vár lakótornyát. Egy ilyen jellegű épület évszázadokig állt a várban. A torony látványterven:

Visszaépítik a Levéltár tornyát a Várban, teljesen felújítják az épületet

 

A régi torony egy háború előtti képen:

WKbA2nZ.jpg

 

Ez pedig egy rekonstrukciós rajz arról hogy miként nézhetett ki a régi budai Vár Mátyás idején. Rajta látható az István torony, amit a levéltár tornya a maga módján próbál megidézni.

s2fx8Nd.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Ha valaki tud egy megbízható és kiválóan dolgozó olyan céget, ami beltéri ajtókat forgalmaz és be is épít az ne tartsa magában. Köszönöm előre is.

Mi pár hónapja csináltattunk a HI-SEC-kel. Kb. 100.000 volt. https://hisecdoors.hu/?utm_campaign=Google_Ads_Search_Brand_HiSec&gclid=CjwKCAiAxKv_BRBdEiwAyd40N7XWnqYwkGEKegohNFcKwMUbDOXEm1Qtz3NGi6PCdfEPiS7N4C9LZRoCnC4QAvD_BwE

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.