Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

A mi háziorvosunkat nem igazán hatotta meg a tesztelés, inkább nem kért, mint kért tesztet, közben szinte a fél város vírusos. Lassan nagyobb biztonságban vagyok Pesten, mint ahol lakom :roll: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jelenleg nálunk milyen fajta gyülekezési tilalom van? Itt arra gondolok, hogy korlátozva van-e az, hogy egyes emberek családi találkozón összegyűljenek egy lakásban? Pl. 8 ember, akik rokonok együtt karácsonyoznának egy lakásban.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanúgy el fogok menni a húgomékhoz karácsonykor hacsak addig nem lesz valaki beteg. Kocsival hoznak-visznek, így nem aggódom. Apámat meg úgysem érdekli ez az egséz.

Szilveszterkor meg baráthoz megyek. Lezsünk 8-an ami jó.

Legalább ez a két dolog legyen idén ha minden más elmaradt, ráadásul utána tavaszig megint bezárkózás lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 10-es szám a törvény miatt fontos, de józan ésszel is belátható, hogy egy 8 fős összejövetel is bőven hordoz rizikót magában, ha az egyének nem egy háztartásban élnek. Lásd:

 

https://24.hu/belfold/2020/12/14/koronavirus-karacsony-teszt/

 

A főorvos lemondta, a járvány jelenlegi állásához kell tartanunk magunkat, azaz „lehetőleg a legkisebb társaságban karácsonyozzunk, ez pedig a családunk.” A szakember szerint felesleges létszámkeretekről beszélni, azok töltsék együtt az ünnepet, akik együtt élnek, idén el kell engedni a vidéki rokonság látogatását.

 

Szóval az lenne a fontos, hogy olyanokkal csak érintőlegesen találkozzunk, akik nem velünk egy háztartásban élnek. Karácsonykor nem könnyű, de már nincs messze a vakcina.

Ha mindenki olyan összejöveteleket szervez, mint amit itt fentebb is olvastam, akkor cudar januárunk lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Szerintem ha a szomszéd nem nyomja fel a másikat, akkor a fene se ellenőrzi, hogy valóban be van e tartva. Ez tényleg mindenkinek a saját egyéni felelőssége most

A betartatás és a mi helyes döntés két különböző dolog. Ha sokan élnek egy fedél alatt, nyilván oké, ha sokan vannak karácsonykor is. De ha egy 3 fős családhoz mondjuk érkezik még 5 ember, az szerintem jelenleg nagyon nem helyes. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

A 10-es szám a törvény miatt fontos, de józan ésszel is belátható, hogy egy 8 fős összejövetel is bőven hordoz rizikót magában, ha az egyének nem egy háztartásban élnek. Lásd:

 

https://24.hu/belfold/2020/12/14/koronavirus-karacsony-teszt/

 

A főorvos lemondta, a járvány jelenlegi állásához kell tartanunk magunkat, azaz „lehetőleg a legkisebb társaságban karácsonyozzunk, ez pedig a családunk.” A szakember szerint felesleges létszámkeretekről beszélni, azok töltsék együtt az ünnepet, akik együtt élnek, idén el kell engedni a vidéki rokonság látogatását.

 

Szóval az lenne a fontos, hogy olyanokkal csak érintőlegesen találkozzunk, akik nem velünk egy háztartásban élnek. Karácsonykor nem könnyű, de már nincs messze a vakcina.

Ha mindenki olyan összejöveteleket szervez, mint amit itt fentebb is olvastam, akkor cudar januárunk lesz.

Mi egy háztartásban élünk így tízen, mindennap találkozunk egymás között, viszont másokkal meg nem. Így találkozni karácsony este semmilyen külön rizikót nem hordoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Donát írta:

A 10-es szám a törvény miatt fontos, de józan ésszel is belátható, hogy egy 8 fős összejövetel is bőven hordoz rizikót magában, ha az egyének nem egy háztartásban élnek. Lásd:

 

Revan egyértelműen a szabályozásra volt kíváncsi. Én erre reagáltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.