Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Köszönöm nektek is. Olyan durva amúgy, mikor csak olvassa az ember, hogy 100+ ember halt meg, nem érzi át a súlyát, "csak" egy statisztika. Aztán egyszer csak hatással lesz a saját életünkre is és hirtelen mindjárt más megvilágításba kerül ugyanaz a szám. Minden nap 100+ embert gyászol a családja, a szerettei, a rokonai, további százakért aggódnak úgy, ahogy mi aggódtunk, mikor még lélegeztetőgépen volt Sanyi. Ha végiggondolja az ember, akkor onnantól kezdve nehéz legyinteni a sok hülyére, akik próbálják elbagatllizálni a bajt. :(  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Donát! Részvétem.

 

Én azt sajnálom, hogy tapasztalatom szerint, az egyéb betegségekben elhunytaknál sokszor csak legyintenek az emberek. Szörnyű, hogy sokszor közönyössé válnak az emberek. És azt is tapasztalom, hogy sokakat a nagyszámú Covid halott sem érdekli. Szörnyű ez a világ.

 

De vannak, akik megpróbálnak valamilyen szinten vigasztalni is bennünket. Már amennyire vigasztalásnak lehet mondani. Egyszer olvastam egy olyan cikket, melyben azt taglalták, hogy ha Covid 19 olyan súlyos lett volna, mint a spanyolnátha 100 évvel ezelőtt, akkor most kb. világszerte 750 millió hallottnál tartanánk.

 

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

ha Covid 19 olyan súlyos lett volna, mint a spanyolnátha 100 évvel ezelőtt, akkor most kb. világszerte 750 millió hallottnál tartanánk.

Azért a kettő járvány nehezen összevethető. A spanyol náthánál sokat nyomott a latban, hogy a világ épp túl volt egy világháborún. Kis túlzással éve, örültek, ha étel került az asztalra, így nem is csoda, hogy a vírus akkora pusztítást végzett.

Jelenleg is az a szerencse, hogy a gyors információáramlásnak köszönhetően az országok előre meg tudták tenni az óvintézkedéseket, hogy az egészségügy ne hirtelen omoljon össze (hogy melyik országnak ez hogyan sikerült, az meginntcsak más kérdés). A vakcina is elvileg itt van a küszöbön, ami ha beválik, akár jövő ilyenkorra már visszaállhatnak a dolgok a normális kerékvágásba (a spanyol nátha ugye 2 évig tombolt, és ott esély sem volt védőoltást kifejleszteni ellene). 

Nem azt mondom, hogy összehasonlíthatatlan, de az esetszámokat, és a halálozási arányt nem érdemes összevetni, mert a két etegség olyan időszakokban tombolt, amit nehéz objektíven összehasonlítani

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Azért a kettő járvány nehezen összevethető. A spanyol náthánál sokat nyomott a latban, hogy a világ épp túl volt egy világháborún. Kis túlzással éve, örültek, ha étel került az asztalra, így nem is csoda, hogy a vírus akkora pusztítást végzett.

Jelenleg is az a szerencse, hogy a gyors információáramlásnak köszönhetően az országok előre meg tudták tenni az óvintézkedéseket, hogy az egészségügy ne hirtelen omoljon össze (hogy melyik országnak ez hogyan sikerült, az meginntcsak más kérdés). A vakcina is elvileg itt van a küszöbön, ami ha beválik, akár jövő ilyenkorra már visszaállhatnak a dolgok a normális kerékvágásba (a spanyol nátha ugye 2 évig tombolt, és ott esély sem volt védőoltást kifejleszteni ellene). 

Nem azt mondom, hogy összehasonlíthatatlan, de az esetszámokat, és a halálozási arányt nem érdemes összevetni, mert a két etegség olyan időszakokban tombolt, amit nehéz objektíven összehasonlítani

Aki erről írt ha jól tudom tudós ember. Talán történész és társadalom kutató, de most nem emlékszem pontosan. Egyébként arról is írt, hogy a globalista világrend felelőssé tehető abban, hogy ebből világjárvány lett és ennyien meghaltak benne. És szerinte még bőven jöhetnek ilyen vírusok a jövőben. Még azt sem zárta ki, hogy jövőre nem jöhet egy újabb ilyen, akár még súlyosabb is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Bomarr: Hogy kúráltad magad? Az ember ha meg van fázva, lázas, szétszakad a torka, tele van takonnyal az orra, akkor forró teákat iszik, befekszik a paplan alá próbálja kiiizadni.Tulajdonképpen gyógyszer nélkül átvészelhető.

Ezeket a sima nátha, influenza elleni terápiákat te alkalmaztad?  Vagy az immunrendszeredre bíztad?

Azért kérdem mert ha elkapom ,akkor tudjam mi az ami segít a gyorsabb gyógyulásban, illetve a tünetek enyhítésében.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok múlik a tüneteken. Teázni rengeteget teáztam meg szedtem a vitaminokat, illetve mivel nekem főleg a gyomromat támadta ezért arra szedtem gyógyszereket meg Salvus vízet kortyolgattam. De az egyik családtagom, akit másként kapott el neki például a lázcsillapitókat kellett szednie, illetve hogy ne induljon be a virus miatt egy másodlagos fertőzés antibiotikumot irt fel neki az orvos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 11/30/2020 at 7:40 PM , Donát said:

a facebookon én is belefutottam jó néhány ilyen szkeptikus véleménybe

Én mondjuk nem a vírus létezésével kapcsolatban vagyok szkeptikus, már a kezdetektől fogva nem vagyok az - most meg, hogy a közvetlen közelemben is tapasztaltam, pláne. Hanem az eredetét illetően, nekem az nagyon gyanús. :hmm: 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Hanem az eredetét illetően, nekem az nagyon gyanús. :hmm: 

Spoiler

Belsős titok, de mi itt a Hátterhatalom Kft-nél gyártjuk a vírust, és szórjuk holografikus hőlégballonokról. De nem mondhatok többet, mert a Gyuribácsi átvezényel a konteóhívő ellenes csoporthoz.:D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cili néni ma kifejtette, hogy nem lehet a vakcinák között válogatni. :facepalm: Ha azt gondolják, hogy önként fogok orosz rulettezni, akkor k-rvára tévednek ám, és ezzel nemcsak én leszek így, úgyhogy semmi sem fog változni az oltással! :fuckoff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Donát írta:

Cili néni ma kifejtette, hogy nem lehet a vakcinák között válogatni. :facepalm: Ha azt gondolják, hogy önként fogok orosz rulettezni, akkor k-rvára tévednek ám, és ezzel nemcsak én leszek így, úgyhogy semmi sem fog változni az oltással!

Ne már, most ennek így komolyan mi értelme van? :facepalm:

Nincs az embereknek joguk eldönteni, hogy mivel oltatják be magukat??? Csak azt, hogy beadatják-e vagy sem? Ez mennyire gáz már... :sick:

 

Majd az lesz a jó, amikor vki megkérdezi a dokit. Aztán vagy kamuznia kell, vagy majd elmondja, hogy nem válaszolhatja meg melyiket adja be. Jelöletlen kis ampullákból kapunk majd vmit, aztán örüljünk neki. De remélem azért a dokik dokumenzálják kit mivel oltanak, csak mert ez azért baromi fontos lenne statisztikailag, ill. a későbbi esetleges problémák és azok orvoslása kapcsán is. Nagyon remélem nem megint egy Pakshoz hasonló évtizedekre titkosított dokucsomag fog kikerekedni belőle...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, pb69 írta:

Ne már, most ennek így komolyan mi értelme van? :facepalm:

Nincs az embereknek joguk eldönteni, hogy mivel oltatják be magukat??? Csak azt, hogy beadatják-e vagy sem? Ez mennyire gáz már... :sick:

 

Majd az lesz a jó, amikor vki megkérdezi a dokit. Aztán vagy kamuznia kell, vagy majd elmondja, hogy nem válaszolhatja meg melyiket adja be. Jelöletlen kis ampullákból kapunk majd vmit, aztán örüljünk neki. De remélem azért a dokik dokumenzálják kit mivel oltanak, csak mert ez azért baromi fontos lenne statisztikailag, ill. a későbbi esetleges problémák és azok orvoslása kapcsán is. Nagyon remélem nem megint egy Pakshoz hasonló évtizedekre titkosított dokucsomag fog kikerekedni belőle...

Ultragáz az egész, pont ezek miatt.

 

Én mindenképp szeretnék oltást, de kizárt, hogy beadassam magamnak az oroszt vagy a kínait. És szerintem nem vagyok egyedül. Ami azt jelenti, hogy szinte senki sem fogja beoltatni magát...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Donát írta:

Ultragáz az egész, pont ezek miatt.

Én csak azt nem értem, hogy mégis kinek jó ez? Vagy mi értelme van? Vagy mindenképp rendelnünk kellett oroszt meg kínait is, mert hát azért mégiscsak ők a nagyobb "spancik", csak most meg parázik a kormány, hogy ezeket senki nem akarja beadatni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, pb69 írta:

Én csak azt nem értem, hogy mégis kinek jó ez? Vagy mi értelme van? Vagy mindenképp rendelnünk kellett oroszt meg kínait is, mert hát azért mégiscsak ők a nagyobb "spancik", csak most meg parázik a kormány, hogy ezeket senki nem akarja beadatni?

 

Szerintem lehet, hogy a másik oltóanyagból nem állhat - egyelőre - elegendő mennyiség az oltások minél előbbi beadására és így próbálnák kiváltani, hogy aki szeretne oltást kapni, azt valamelyik oltóanyaggal beoltják. Azt meg megérezhették, hogy jogosan tarthatnak az emberek a keleti vakcináktól (ahol nem ment végig ugyanazokon a szakaszokon a tesztelés) és ezért nem akarják előre megmondani, hogy akkor nehogy emiatt ne oltassa be magát valaki, persze ez csak találgatás a részemről. Amíg nem tudom, hogy mivel oltanak be, addig én sem vállalnám!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kezeljük ezt fenntartásokkal, mert tudjuk jól, hogy Cili néni nem tud valami jól kommunikálni.

 

https://24.hu/belfold/2020/12/08/operativ-torzs-muller-cecilia-17-5-millio-vakcina/

 

Idézet

Újságírói kérdésre válaszolva közölte, azt a vakcinát lehet majd beadatni itthon, amit a hatóságok jóváhagynak, biztonságosnak tartanak, és amiből rendelkezésre fog állni, választani nem lehet, a döntés szakmai alapon nyugszik. Azt a vakcinát tudják majd felajánlani, ami minden engedéllyel rendelkezni fog, amivel rendelkeznie kell. Arra nem tért ki, hogy ha több oltóanyagot is elfogadnak a szakemberek a bevizsgálások során, akkor mi alapján rendelik majd be azokat, és ha például két vagy több vakcinát is szállítanak Magyarországra egyszerre, akkor ki, melyikből kap majd.

 

Videó van erről amúgy valahol? Jó volna tudni, hogyan fogalmazott pontosan.

 

Én bízok a magyar szakemberekben amúgy, hogy nem engedélyeznek olyan oltóanyagot, ami nem biztonságos, onnantól kezdve nekem mindegy, hogy melyiket adják.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Yoda József írta:

Én bízok a magyar szakemberekben amúgy, hogy nem engedélyeznek olyan oltóanyagot, ami nem biztonságos, onnantól kezdve nekem mindegy, hogy melyiket adják.

Sok sikert az orosz/kínai vakcinával! Én kizárt, hogy benyomatom magamba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.