Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Ki mit gondol az oltás témaköréről? Hamarosan elérhetővé válik az orosz és a kínai oltás, de reprezentatív felmérés alapján csak a magyarok 7 és 4%-a oltatná be magát velük.

Hogy őszinte legyek, én sem repesek a gondolattól, hogy ismeretlen hatású orosz vagy kínai oltást adassak be magamnak, szóval én személy szerint megvárnám a nyugati oltásokat. Ti hogy álltok ezzel? Ha lesz mondjuk brit vagy amerikai oltóanyag, bevállalnátok az oltást? Vagy akár a keletiek is jöhetnek?

 

Szerintem ez azért is nehéz kérdés, mert egyértelműen lerövidült az oltóanyag kikísérletezésének az ideje (a nyugati oltások esetében is), így ki tudja milyen mellékhatásokat okozhat az oltás hosszú távon. Ha viszont emiatt a legtöbb ember nem oltja be magát, akkor a vírus még nagyon sokáig velünk marad és felkészülhetünk a mostani bezárkózásra, hosszú távon. Én személy szerint az oltóanyag kockázatát és a vírus kockázatát állítanám szembe, ez alapján az idősebb korosztály számára mérlegelés után egyértelműen az oltás tűnik a helyes döntésnek. A gond csak az, hogy egyrészt ez még önmagában szerintem kevés lesz a vírus terjedéséhez, másrészt a nem idős korosztályból is bőven vannak áldozatok és hosszú távon megnyomorodottak, honnan kéne tudnunk, hogy mi pl. mennyire vagyunk veszélyben? 

 

Mindenesetre ahhoz, hogy minél hamarabb visszaálljon az élet a normál kerékvágásba, a legtöbb embernek be kéne vállalni az oltást, a maradék viszont potyautas magatartással megúszhatja a vírust és az oltást is. És általában az ilyen potyautas lehetőségek ahhoz szoktak vezetni, hogy mindenki kivár és abban reménykedik, hogy a másik majd vállalja a kockázatot, ő pedig csak learatja a gyümölcsét a dolognak.

 

Vélemények?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem személy szerint kevésbé az izgat, hogy orosz, kínai, német, amcsi vagy akármilyen eredetű a vakcina, sokkal inkább általánosságban nem szívesen vállalnám be egyelőre. Értem, hogy a világ orvostudománya most leginkább ezen pörög, de tudtommal az orvosi szerek, készítmények, akármilyen gyógyszerek, vakcinák esetében a mai napig nagyon szigorú ellenőrzések és tesztek vannak beiktatva, amiken hosszú évek során tudnak csak átjutni.

Bizonyára vannak ennek olyan szakaszai, amiket lehet párhuzamosítani vagy rövidíteni, de vannak olyanok is, amikhez bizony idő kell, főképp a hosszútávú következmények tekintetében. Erősen szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban, hogy 1-1,5 év alatt rendesen ki lehet fejleszteni és tesztelni egy új oltást. Egy orvosi tesztre (vagy csúnyábban mondva emberkísérletre) pedig nem szívesen jelentkeznék be ingyen és bérmentve.

 

Általánosságban azt gondolom, hogy összességében elég kevesen fogják ezt önként bevállalni. Egyrészt, amiért én se szívesen tenném, amíg nem tartanak előrébb a teszttel. Másrészt, a különböző konteók elképesztő mértékben felerősödtek az elmúlt években, világszerte. Az általános oltásellenesség is egyre népszerűbb mozgalom, ráadásul oltásoktól függetlenül a koronavírusról is sok összeesküvéselmélet terjeng. Ez két független konteó, ha vki akár csak az egyikben hisz, már elvből elutasítja a vakcinát. Arról nem is beszélve, hogy sokan össze is kötik a kettőt, és már azt vizionálják, hogy a vírus csak azért kellett, hogy aztán hozhassák a vakcinát, amivel chipeket, jeladókat meg mindenféle "ufóspermát" fecskendezhetnek majd az emberekbe.

A fentiek mind-mind kibúvót jelenthetnek vkinek, hogy ne oltassa be magát. Aki egyik miatt se parázik, viszont fél a dokitól, a szúrástól, vagy csak úgy nincs kedve, nem akarja beoltatni magát, kedvére válogathat a kifogások közül. Ehhez ön hozzá, amit Donát is írt, ha sokan nem oltatják be magukat, akkor elő fog jönni az "én miért tegyem, ha más se" gondolkodás. Szóval olyanok is lesznek, akik dafke nem vállalják be, ha már más megússza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem én megvárom az első nyugati vakcinát, és majd azzal oltatom be maga. Például a pfizerével. Ami szerintem megoldást jelentene, az a koronavírus oltás kötelező oltások közé emelese, és az oltásra kötelezett személyek statisztikában történő vezetése. Így látni lehetne, hogy ki az aki beoltatta magát, és ki az, aki annak ellenére hogy kötelező, nem. Ez utobbiakat pedig X idő eltelte után, például egy hónap, büntetni kéne. 

 

Véleményem szerint amúgy a mindenkori kormánynak már igenis kötelessége lenne, a konteók és az oltásellenesség, illetve a tudományellenesség ellen fellépni, akár a fő terjesztők elhallgattatásával is, illetve országos kampány formájában is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván nem fognak olyan vakcinát forgalomba hozni amivel érdemi problémák lehetnek. Már csak azért sem, mert akkor ezzel a későbbi vakcinák alatt vágnák a fát. Ha most problémát látnak az emberek, akkor elvész a bizalom és akkor a későbbi agyontesztelt vakcinákból se fognak kérni. Egyedül az orosz-kinai ellenszer kapcsán vannak fenntartásaim az ottani korrupció miatt. Ott sajnos lehet hogy politikai nyomás is van a tudósokon és muszáj eredményeket produkálni ami sose jó hir. Nyugaton ilyen probléma nincs, mert ott óriásvállalatok csinálják az ellenszert és rajtuk az igazi nyomás az hogy ha előjönnek valamivel és elkezdik árulni akkor annak úgy kell müködnie mint a kisangyal. Minden ellenkező esetben a vállalat összeomlásával és gigászi perekkel számolhatnak. Ők ezekből a fejlesztésekből csak akkor látnak valamit ha amit csináltak az tényleg működik. Nem véletlen, hogy a nyugatira picit tovább kell várni. A téma kapcsán jóval bennfentesebb SimonZ is tudtommal azon az állásponton van hogy a nyugati gyógyszer miatt aligha kell aggódni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Bomarr írta:

Nyilván nem fognak olyan vakcinát forgalomba hozni amivel érdemi problémák lehetnek. Már csak azért sem, mert akkor ezzel a későbbi vakcinák alatt vágnák a fát. Ha most problémát látnak az emberek, akkor elvész a bizalom és akkor a későbbi agyontesztelt vakcinákból se fognak kérni. Egyedül az orosz-kinai ellenszer kapcsán vannak fenntartásaim az ottani korrupció miatt. Ott sajnos lehet hogy politikai nyomás is van a tudósokon és muszáj eredményeket produkálni ami sose jó hir. Nyugaton ilyen probléma nincs, mert ott óriásvállalatok csinálják az ellenszert és rajtuk az igazi nyomás az hogy ha előjönnek valamivel és elkezdik árulni akkor annak úgy kell müködnie mint a kisangyal. Minden ellenkező esetben a vállalat összeomlásával és gigászi perekkel számolhatnak. Ők ezekből a fejlesztésekből csak akkor látnak valamit ha amit csináltak az tényleg működik. Nem véletlen, hogy a nyugatira picit tovább kell várni. A téma kapcsán jóval bennfentesebb SimonZ is tudtommal azon az állásponton van hogy a nyugati gyógyszer miatt aligha kell aggódni.

Pont egy ilyen válaszban reménykedtem. Köszi!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 hours ago, Donát said:

Ki mit gondol az oltás témaköréről? Hamarosan elérhetővé válik az orosz és a kínai oltás

Szerintem a magyarok többsége ezt:

 

125191346_277353550384462_28762339430001

 

(Bocsi, ezt nem hagyhattam ki. :oops:)

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A keleti vakcinákat se lehet itt forgalomba hozni az EU engedélye nélkül, az oroszból is azért rendelt az állam pár ampullát, hogy elvégezzék a klinikai teszteket. Ha valami nincs rendben vele, akkor úgyse kerül forgalomba itthon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Ami szerintem megoldást jelentene, az a koronavírus oltás kötelező oltások közé emelese, és az oltásra kötelezett személyek statisztikában történő vezetése. Így látni lehetne, hogy ki az aki beoltatta magát, és ki az, aki annak ellenére hogy kötelező, nem. Ez utobbiakat pedig X idő eltelte után, például egy hónap, büntetni kéne.

A vírushelyzet szempontjából valóban ez lenne a működő megoldás, viszont ez szörnyen ingoványos talaj. A már évtizedek óta biztonságosan használt és bizonyítottan bevált oltások ellen is sokan lázadoznak, ahogyan a koronavírus kapcsán szintén. Egy olyan közegben, ahol ezrelékekben mérhető pl. az aktív maszkellenesek száma, ott azért nehéz ilyen drasztikus döntéseket felvállalni, mert könnyen lázadáshoz vezethet. Már eleve a kötelezőtől való irtózás, az alapvető rendszerellenesség sok ellenséget szülhet egy ilyen ügynek.

Arról nem is beszélve, hogy itthon mindig domináns volt ez az eszme, de a világban is egyre elterjedtebb mindenből politikai kérdést kreálni. Ha egy állam felvállal egy ilyen necces döntést, akkor számíthat rá, hogy az ellenzékének többsége ezt igyekezni fog kijátszani ellene, törekedve arra, hogy belebuktassák őket. Ez pedig könnyen egy olyan ellenpropagandába torkollhat, aminek eredményeképp akár az adott ország harmada-fele már csak politikai ellenállás címszó alatt is elutasíthatja a vakcinát. 

1 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Véleményem szerint amúgy a mindenkori kormánynak már igenis kötelessége lenne, a konteók és az oltásellenesség, illetve a tudományellenesség ellen fellépni, akár a fő terjesztők elhallgattatásával is, illetve országos kampány formájában is.

Ezzel maximálisan egyetértek, de már régesrég meg kellett volna lépni ezeket.

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Nyilván nem fognak olyan vakcinát forgalomba hozni amivel érdemi problémák lehetnek.

Szándékosan nyilván nem, csak épp most iszonyatos a nyomás, gyakorlatilag a teljes világ részéről. A biológiával, fizikával, kémiával meg nem lehet dacolni, ha a hosszútávú hatások megfelelő mértékű tesztelése időigényes, akkor azzal nincs mit tenni. Azért valamiért a mai napig évekbe telik pl. gyógyszereket fejleszteni és tesztelni. Oké, egy vakcina nem az orvostudomány csúcsa a mai világban, de ha ennyire lerövidíthető lenne egy készítmény fejlesztési ciklusa, akkor azért a gigászi gyógyszeripari vállalatok mindent meg is tennének azért, hogy gyorsabbak legyenek a termékeikkel a piacra kerülésnél, nem?

Másrészt érdemes lenne arról is meghallgatni szakértőket, hogy a fejlesztett vakcina egy ilyen újszerű vírusnál hogyan birkózik meg a különféle mutációkkal. Magyarul mennyire lehet valóban hatékony a koronavírussal szemben. Nyilván, ha garantált a siker, akkor megéri nagyobb kockázatot is vállalni, de ahogy csökken a siker esélye, ahhoz képest hatványozott meredekséggel fog csökkenni az oltási hajlandóság.

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Egyedül az orosz-kinai ellenszer kapcsán vannak fenntartásaim az ottani korrupció miatt. Ott sajnos lehet hogy politikai nyomás is van a tudósokon és muszáj eredményeket produkálni ami sose jó hir. Nyugaton ilyen probléma nincs

Alapvetően egyetértek a megközelítéssel, de szerintem kár ezt ennyire végletesen látni. Azért keleten is oldottak már meg jól problémákat, ill. nyugatról is hallottunk igencsak bicskanyitogató sztorikat. Az orosz-kínai vonallal kapcsolatos szkepszist tökéletesen megértem, de tuti nem jelenteném ki, hogy nyugaton ilyen nem fordulhat elő.

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Minden ellenkező esetben a vállalat összeomlásával és gigászi perekkel számolhatnak. Ők ezekből a fejlesztésekből csak akkor látnak valamit ha amit csináltak az tényleg működik.

Ez jól hangzik, de a világ ennél piszkosabban működik. Utána lehet olvasni, hogy hány és hány durva per volt óriáscégek ellen, akár a vegyi-, élelmiszer- vagy gyógyszeriparban. Sok esetben évtizedekig folynak a perek, nem tudják érdemben megállapítani mi a helyzet, követhetetlen az egész, de nem buknak bele a vállalatok. Ami most így rögtön beugrik, hogy volt még régebben talán vmi növényirtószerrel vagy génmódosítással kapcsolatos balhéja egy amerikai cégnek, ahol beperelték őket, ami során kifejezetten gyanús és rájuk nézve terhelő bizonyítékok kerültek elő. Ennek ellenére a vállalatot felvásárolta a Bayer, még úgy is, hogy így a pert is a nyakukba kellett venni. Azóta sincs érdemi döntés és előrelépés az ügyben.

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Nem véletlen, hogy a nyugatira picit tovább kell várni.

De nem furcsa ez a "picit tovább kell várni" dolog? Azért a kínaiak vagy oroszok se hülyék. Ha pár héten vagy hónapon múlna a dolog, akkor mégis miért kockáztatnának? Szerintem ilyen esetben bőven években mérhető differenciának kell lenni ahhoz, hogy egy állam bevállaljon egy ilyen rizikót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Iqvi írta:

@Dzséjt, nem tudom hogy tudod-e cáfolni vagy bizonyítani, de most hogy a PC Guru összeolvadt az Esport1-el, egy telexen megjelent cikkben olvastam hogy újraindulhat a magazin. Lehetséges, vagy csak alaptalan pletyka?

Nem tudom. Én a létra alján vagyok a hierarchiában, amióta az Esport1-nél vagyunk, meg pláne. Viszont, bár a háttér meglenne hozzá, én kétlem, hogy a magazin, pláne ezekben az időkben újraindulna. De az csak tipp.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nem tudom. Én a létra alján vagyok a hierarchiában, amióta az Esport1-nél vagyunk, meg pláne. Viszont, bár a háttér meglenne hozzá, én kétlem, hogy a magazin, pláne ezekben az időkben újraindulna. De az csak tipp.

Köszi. Amúgy azóta hogy megszűnt a printlap több vagy kevesebb cikked jelenik meg a Gurun?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Donát írta:

Ki mit gondol az oltás témaköréről? Hamarosan elérhetővé válik az orosz és a kínai oltás, de reprezentatív felmérés alapján csak a magyarok 7 és 4%-a oltatná be magát velük.

Hogy őszinte legyek, én sem repesek a gondolattól, hogy ismeretlen hatású orosz vagy kínai oltást adassak be magamnak, szóval én személy szerint megvárnám a nyugati oltásokat. Ti hogy álltok ezzel? Ha lesz mondjuk brit vagy amerikai oltóanyag, bevállalnátok az oltást? Vagy akár a keletiek is jöhetnek?

 

Vannak fenntartásaim a keleti oltásokkal kapcsolatban, persze ha Dél-Koreáról lenne szó, mindjárt másképpen gondolnám, de ők még nem jöttek szóba, ha jól tudom. Szóval maradjunk a nyugatiaknál, persze azt is akkor, ha biztonságos és hatásos. El tudom képzelni, hogy bár nekem szükségem lenne rá, nem az első rohamban mennék, hanem egy picit várnék az első tapasztalatokra. De egyértelműen az oltás mellett vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az oltással kapcsolatban ugyanaz a véleményem mint többeteknek előttem, én inkább megvárom amíg a nyugati vakcinát megkapjuk, legyen az a Pfizer féle, vagy az oxfordi stb. Az orosz-kínaiban egyáltalán nem bíznék, pont azért mert politikai nyomás alatt vannak, hogy márpedig elő kell valamivel rukkolni. Az oroszok nem titkoltan skippeltek is tesztfázist (vagy fázisokat), és engem az sem hat meg, hogy a Putyin lánya is megkapta.

 

Azért persze hozzá kell tenni, hogy a nyugati vakcináknál is gyorsítottak az eljáráson amennyire lehetett, de több tíz-vagy százezer emberen akkor is elvégezték a teszteket és ez engem jobban meggyőz mint a kínai és az orosz "önkéntesek".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Köszi. Amúgy azóta hogy megszűnt a printlap több vagy kevesebb cikked jelenik meg a Gurun?

Több, hiszen így azok a cikkek is ott jelennek meg, amik amúgy az újságba mentek volna. Ebben a hónapban pl. 5 tesztem van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Dzséjt írta:

Több, hiszen így azok a cikkek is ott jelennek meg, amik amúgy az újságba mentek volna. Ebben a hónapban pl. 5 tesztem van.

Akko nagyon időigényes munka lehet a gamer újságírás. Mindig érdekelt az újságírás világa, meg mint esetleges munka is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Akko nagyon időigényes munka lehet a gamer újságírás. Mindig érdekelt az újságírás világa, meg mint esetleges munka is. 

Attól függ, mit csinálsz. Ha csak tesztelsz, akkor kisebb játékok esetén nem túl időigényes, a nagyobbaknál meg ellensúlyozhatja az, ha tetszik a játék. A gáz az, amikor olyat tesztelsz, amihez máskülönben hozzá sem nyúlnál, és még kellemes meglepetést sem okoz (megesett már velem, hogy olyan játékot kellett tesztelni, amire rá sem néztem volna, de aztán nagyon élveztem - viszont ez velem viszonylag ritkán fordul elő, mert sokszor okkal nem nézek ezekre a játékokra). Meg persze van az ellentéte is, amikor olyat tesztelsz, amivel játszani akartál, de kiderül, hogy sz*r. Én most így jártam a XIII remake-kel.

Szóval azért ez nem csak arról szól, hogy játszol aztán jaj de jó. A rossz vagy nem vágyott játékokat ugyanúgy le kell tesztelni (és általában az ilyenből van több). És persze ebből objektív, részletes, informatív és szórakoztató cikket is kell varázsolni. Ja, és időre, mert még online is van leadási határidő. Volt olyan, hogy mindössze három napom volt letesztelni egy játékot és leadni a cikket (ráadásul az még print volt, szóval ott haladékot sem lehetett kérni).

Ami időigényesebb, az a hírezés, ott ugyanis beosztástól függően egész nap vagy bizonyos időszakoknál ott kell lenni a gépnél, figyelni a híreket, és amellett, hogy kell gyártani a tartalmat (és olykor "majdnem a semmiből", mint például most, a téli szezon idején), a nagy híreket gyorsan le kell vadászni és leközölni. Külön élmény ez az E3, Gamescom és társai idején, na, azok a napok pörgősek (bár ez ugye idén nem volt jellemző).

Pusztán a gamer újságírást viszont nem javallanám karriernek, legfeljebb mellékes munkának. Közel tíz éve csinálom, de egy féléves periódust leszámítva sosem ez volt a fő állásom. A kollégáim java is mást csinál főállásban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Dzséjt írta:

Pusztán a gamer újságírást viszont nem javallanám karriernek, legfeljebb mellékes munkának. Közel tíz éve csinálom, de egy féléves periódust leszámítva sosem ez volt a fő állásom. A kollégáim java is mást csinál főállásban.

Nem is vagyok gamer szóval a gamer újságírás nem is lenne az én asztalom. Már ami a játékok tesztelését illeti. Úgy általánosságban nagyon érdekel és talán még ki is próbálnám. Ez például tök jó hogy a kommentjeid által jobban betekintést nyerhetek abba, hogy hogy megy a munka. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Iqvi írta:

Nem is vagyok gamer szóval a gamer újságírás nem is lenne az én asztalom. Már ami a játékok tesztelését illeti. Úgy általánosságban nagyon érdekel és talán még ki is próbálnám. Ez például tök jó hogy a kommentjeid által jobban betekintést nyerhetek abba, hogy hogy megy a munka. 

Erről a munkáról @Bomarr is tudna mesélni, ráadásul ő komolyabban csinálja. Én általában külsősként dolgozom be ide-oda, és egy ideje már csak gamer dolgokkal foglalkozom. Ő átfogóbban ismerni ezt a szakmát.

Amúgy én szeretek újságírással foglalkozni, még az online és egyéb árnyoldalai ellenére is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Véleményem úgy lenne a @Donát által feltett kérdésre, sőt nagyon jó kérdést tett fel ami engem is foglakoztat. De most nem írnám meg, hanem később.:D Sőt oléyan megvilágításból fogom elemezni a kérdést amit itt még nem olvastam. Szombat DE. Tisztán és Izolda.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 hours ago, Frenkie said:

Véleményem úgy lenne a @Donát által feltett kérdésre, sőt nagyon jó kérdést tett fel ami engem is foglakoztat. De most nem írnám meg, hanem később.:D Sőt oléyan megvilágításból fogom elemezni a kérdést amit itt még nem olvastam. Szombat DE. Tisztán és Izolda.:D

Gondolom, Frenkie, téged is az foglalkoztat inkább, hogy lehet-e rá inni. Mert ha igen, akkor tudd, hogy nem vagy egyedül! :sor::evil::death::hug::bumm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Erről a munkáról @Bomarr is tudna mesélni, ráadásul ő komolyabban csinálja. Én általában külsősként dolgozom be ide-oda, és egy ideje már csak gamer dolgokkal foglalkozom. Ő átfogóbban ismerni ezt a szakmát.

Amúgy én szeretek újságírással foglalkozni, még az online és egyéb árnyoldalai ellenére is.

 

Én szimulátoroldalt vittem mint főszerkesztő-helyettes évekig, de ez csak mint hobbi volt :D Járt persze érte némi honorárium, de inkább zsebpénznek volt jó. Aztán ahogy jött a rendes dolgozós időszakom ott elhalt már a dolog időhiány miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 11. 19. - 13:33, Bomarr írta:

Nyilván nem fognak olyan vakcinát forgalomba hozni amivel érdemi problémák lehetnek. Már csak azért sem, mert akkor ezzel a későbbi vakcinák alatt vágnák a fát. Ha most problémát látnak az emberek, akkor elvész a bizalom és akkor a későbbi agyontesztelt vakcinákból se fognak kérni. Egyedül az orosz-kinai ellenszer kapcsán vannak fenntartásaim az ottani korrupció miatt. Ott sajnos lehet hogy politikai nyomás is van a tudósokon és muszáj eredményeket produkálni ami sose jó hir. Nyugaton ilyen probléma nincs, mert ott óriásvállalatok csinálják az ellenszert és rajtuk az igazi nyomás az hogy ha előjönnek valamivel és elkezdik árulni akkor annak úgy kell müködnie mint a kisangyal. Minden ellenkező esetben a vállalat összeomlásával és gigászi perekkel számolhatnak. Ők ezekből a fejlesztésekből csak akkor látnak valamit ha amit csináltak az tényleg működik. Nem véletlen, hogy a nyugatira picit tovább kell várni. A téma kapcsán jóval bennfentesebb SimonZ is tudtommal azon az állásponton van hogy a nyugati gyógyszer miatt aligha kell aggódni.

Ritkán osztok meg Magyar Nemzet linket, de ez alapján azért próbálnak kibújni a gyógyszergyártók a felelősség alól, ami nem olyan jó jel:

https://magyarnemzet.hu/gazdasag/jon-a-vakcina-a-gyarto-nem-vallalja-a-felelosseget-a-mellekhatasokert-8594847/?fbclid=IwAR3Kf6ImAWgozzTUiPd83ghiE0ZgScX64iA2t0N5vcNCfEsxpEXgMij1-6M

 

Gyanítom, hogy ez lehetett a cikk forrása: https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/E-9-2020-004576_EN.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 11. 21. - 13:18, Donát írta:

Ritkán osztok meg Magyar Nemzet linket, de ez alapján azért próbálnak kibújni a gyógyszergyártók a felelősség alól, ami nem olyan jó jel:

https://magyarnemzet.hu/gazdasag/jon-a-vakcina-a-gyarto-nem-vallalja-a-felelosseget-a-mellekhatasokert-8594847/?fbclid=IwAR3Kf6ImAWgozzTUiPd83ghiE0ZgScX64iA2t0N5vcNCfEsxpEXgMij1-6M

 

Gyanítom, hogy ez lehetett a cikk forrása: https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/E-9-2020-004576_EN.html

Közben egy frissebb cikk azt tárgyalja, hogy az adott gyógyszergyár már elég jól áll a fejlesztésekkel:

https://www.portfolio.hu/uzlet/20201119/koronavirus-jo-hirek-erkeztek-az-astrazeneca-vakcinatesztjeirol-is-458168

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Pildi írta:

Közben egy frissebb cikk azt tárgyalja, hogy az adott gyógyszergyár már elég jól áll a fejlesztésekkel:

https://www.portfolio.hu/uzlet/20201119/koronavirus-jo-hirek-erkeztek-az-astrazeneca-vakcinatesztjeirol-is-458168

 

 

Igen, de ha a fentebbi hír igaz, akkor Bomarr egész érvelése nem állja meg a helyét. Jó lenne látni, mit gondol erről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   1 felhasználó

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.