Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

https://telex.hu/belfold/2020/11/10/kalapaccsal-zuztak-szet-a-bme-kollegiumi-szobait-es-ezt-meg-videoira-is-vettek

 

Barmok, de ami még szánalmasabb, az az elkövető reakciója:

 

Spoiler

124580865_369375324172948_86933270769393

 

124903251_649355062429407_46538542401724

 

 

Ezeket úgy kivágnám az egyetemről, hogy többé semmilyen oktatási intézménybe nem tehetnék be a lábukat.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Yoda József írta:

Barmok, de ami még szánalmasabb, az az elkövető reakciója

Egek, szörnyű, hogy ilyen véglények is megfordulnak azon az egyetemen, ahová többek közt én is jártam. :( 

 

A reakcióhoz meg annyit, hogy szörnyen nagy ostobaságra és világtól való elrugaszkodottságra vall. Szánalmas.

Egyrészt nem tudja a különbséget a szólásszabadság, véleménynyilvánítás és az egyes cselekedetek, tettek között. Mióta tartozik a vélemény kifejtésének elfogadható eszközei közé az, hogy rombolok és szétverek vmit? Arról nem is beszélve, hogy ha az egyetem és a kolesz ennyire szent és sérthetetlen a szememben, ennyire imádom és ragaszkodok hozzá, akkor ha történik vmi rossz, akkor ezt a "szerelmet" azzal fejezem ki, hogy a tárgyát szétverem? Milyen logika ez? Gondolom ezek azok az emberek, akik pusztán szeretettől vezérelve verik péppé pl. a gyereküket vagy a párjukat, ha vmi nem úgy alakul, ahogyan nekik tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már a normlisabb lakók között volt egy két klinikai eset, de a seniorok külön kategóriát alkottak az én időmben is. Ha 10%-uk elvégzi végül az egyetemet, és mégis verik a mellüket, hogy ők valakik... Most bebizonyították, hogy kik ők

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Iqvi írta:

Amúgy a senior és a normális egyetemista közt mi a különbség?

 

A GPK-n a "Senior Gárda" szervezi a gólyatábori programokat, gondolom más karokon is hasonló. Ez egy öntevékeny kör, amibe be lehet lépni. Van olyan tagjuk, aki még 2012-ben kezdte a 3,5 éves BSc-t és még mindig BSc-s :D 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

https://telex.hu/belfold/2020/11/10/kalapaccsal-zuztak-szet-a-bme-kollegiumi-szobait-es-ezt-meg-videoira-is-vettek

 

Barmok, de ami még szánalmasabb, az az elkövető reakciója:

 

  Spoiler elrejtése

124580865_369375324172948_86933270769393

 

124903251_649355062429407_46538542401724

 

 

Ezeket úgy kivágnám az egyetemről, hogy többé semmilyen oktatási intézménybe nem tehetnék be a lábukat.

Hm... Akkor ezek szerint ha kalapáccsal szétverem az ostoba fejét, azzal nincs semmi baj, mert csak a véleményemet fejezem ki a cselekedetéről. Világos... :facepalm: @Frenkie, egy shotgun rendel!

 

55 perccel korábban, pb69 írta:

Arról nem is beszélve, hogy ha az egyetem és a kolesz ennyire szent és sérthetetlen a szememben, ennyire imádom és ragaszkodok hozzá, akkor ha történik vmi rossz, akkor ezt a "szerelmet" azzal fejezem ki, hogy a tárgyát szétverem? Milyen logika ez? Gondolom ezek azok az emberek, akik pusztán szeretettől vezérelve verik péppé pl. a gyereküket vagy a párjukat, ha vmi nem úgy alakul, ahogyan nekik tetszik.

Sajnos itt a nagy igazság, és nem tudom, hogy ez szomorú vagy félelmetes. Leteszem a voksom: mindkettő!

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Iqvi írta:

Amúgy a senior és a normális egyetemista közt mi a különbség?

A VIK-ről tudok részletesebb infókat írni, de szerintem ez kb. egységes lehet.

A seniorok azok az aktív hallgatók, akik a különböző egyetemi és kollégiumi közösségi programok (gólyatábor, gólyahét, koleszos bulik, Qpa, Sch Mátrix stb.) szervezésében a legaktívabb szerepet töltik be. Ebből kifolyólag 99%-uk koleszos, hogy közelebb legyenek a "tűzhöz". Mivel eleve ilyen az érdeklődésük (ezért vállalják a tagságot), illetve a szerepük is indokolja és lehetővé teszi, így a lehető legaktívabb társasági életet élik, amit csak el lehet képzelni.

Ebben egymást is egyre jobban motiválják, továbbá egyre jobban elkapja őket a gépszíj a mindenféle programok kapcsán. Márpedig elképesztően sok ilyen közösségi megmozdulás van, pl. a cikkben is szereplő Schönherz-ben minden nap volt legalább 1 (de sokszor több) kisebb, hetente jellemzőn több közepes, valamint néhány hetente 1 nagyobb program. Mivel a seniorok ezek döntő többségén részt is vesznek, így értelemszerűen a tanulmányaik finoman szólva sem élveznek prioritást. :D 

Ebből fakad az, hogy a "legendájuk" egyértelműen a mértéktelen piálás, dorbézolás és a végeláthatatlan távolságban lévő végzési időpont köré épül. Lényegében pontosan annyit fektetnek a tanulásba, hogy még épp ne kúrják ki őket az egyetemről, de sok esetben ezt sem sikerül hosszabb távon fenntartani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez szimplán vandalizmus, nem véleménynyilvánítás.

 

Most ha visszaköltöznek majd ki tudja mikor, akkor a szétvert szobába visszamenni majd olyan hűde fasza lesz nekik? Yodával értek egyett, ki kellene vágni őket az egyetemről, hogy a lábuk sem éri a földet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, pb69 írta:

Lényegében pontosan annyit fektetnek a tanulásba, hogy még épp ne kúrják ki őket az egyetemről, de sok esetben ezt sem sikerül hosszabb távon fenntartani.

Ráadásul még ha ki is rúgnak valakit a nem megfelelő indexek miatt, utána simán újrafelvételizhet, majd újra elfogadtathatja a tárgyait, amiket már elvégzett korábban. Újrafelvételi esetén pedig elvileg korábbi indexek már nem számítanak, mert azok csak "elismert" kreditek, így az index-ek számításának nem képezhetik alapját. És ezt ugye 12 féléven keresztül megtehetik teljesen ingyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viktor most interjúzik élőben az M1-en, az alábbit is mondta: "A maszkviseléssel kapcsolatban azt mondta, ha az emberek 80 százaléka hord maszkot, az elegendő a vírus lelassításához és megfékezéséhez. “Ez egy darabig ment. Ha nem lettek volna fegyelmezettek az emberek, hamarabb jutottunk volna el ehhez a ponthoz” - mondta Orbán, aki megígérte, éjféltől a közterületeken is kötelező lesz maszkot hordani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Iqvi írta:

Tehát akkor szerdától, ha bárhova kimegyek, maszkot kell hordani nem?

 

Én úgy értelmezem, hogy igen, de megvárnám a Közlönyt vele.

 

Majd az lesz a szép ha egyből büntetnek is érte :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Menjen már a p*csába, ezt eddig miért nem mondta?

Azért nem mondta, mert ezt most találta ki.

Én úgy képzelem egyébként, hogy ezek az intézkedések úgy születnek, hogy reggel felkel, gondol egyet, és bejelent valamit, aminek vagy van köze ahhoz, amit hozzáértőbbek tanácsolnak neki, vagy nincs.

Megteheti, mert itt az van, amit ő mond.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már eddig is hordtam odakinn is. Arra a kevés időre, amíg nem vagyok olyan helyen, ahol egyébként eddig is kötelező volt, nem vettem le, feleslegesen nem fogdosom az esetlegesen piszkos kezemmel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Továbbra is kérdés, hogy a kocsmákat is bezárják? 

 

Hát, ha 8 és 5 között nem lehet kinn lenni, akkor sok értelme nincs nyitvatartani egy kocsmát :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.