Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Én is úgy vélem, hogy szabad élet 2022 előtt biztosan nem lesz. Az lehet, hogy jövő nyárra megint visszaszorul a járvány olyan mértékben, mint idén, és akkor könnyítések lehetnek ma még meghatározhatatlan módon (valószínűleg akkora lazaság, mint idén nyáron volt, nem lesz), de a teljes szabadságra még másfél évet várni kell - azért másfelet, mert nem hiszem, hogy pont a téli légúti betegség és influenza szezon előtt/idején lazítanának, ha előtte még voltak korlátozások. Jelenleg ezt tekintem reális elképzelésnek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont, ha 2021-ben is minden szigorítás marad, akkor az óriási kárt fok okozni a gazdaságnak. Már láttam leírva, hogy a 2021-es vakcinának meg kell oldani a helyzetet, mert ha a 2021-es nyár is ugyanígy telik el - minden lefújva, vagy elhalasztva, akkor az óriási csapást fog jelenteni az embereknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek alapján akkor mi lesz vajon azokkal a koncertekkel, amelyek 2020-ban lettek volna megtartva, és eltolták őket 2021 nyarára? 

Csakis a pénzem miatt aggódom ezek miatt, mert jó pár koncertre mentem volna idén, amelyet értelemszerűen nem mondtak le, hanem eltoltak nyárra. Különben kibírnám, ha elmaradnának. De persze nem bánnám, ha addigra megoldódna a helyzet, és meg lehetne őket tartani... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 hours ago, Darth Revan9 said:

Viszont, ha 2021-ben is minden szigorítás marad, akkor az óriási kárt fok okozni a gazdaságnak. Már láttam leírva, hogy a 2021-es vakcinának meg kell oldani a helyzetet, mert ha a 2021-es nyár is ugyanígy telik el - minden lefújva, vagy elhalasztva, akkor az óriási csapást fog jelenteni az embereknek.

Így van. Mondjuk nem tudom elképzelni, hogy már nyáron korlátozás nélkül lehetne menni koncertre. De még csak korlátozott számban, távolságtartással se tudnám elképzelni. Egy sportmeccs még oké, de egy koncert totál röhejes lenne úgy. Meg egyszerűen nehéz lenne betartani. A másik meg, hogy ha jönne valami hatalmas név, akkor mindenki dühöngene, hogy nem juthat jegyhez a korlátozott szám miatt. Sokszor még amúgy is nehéz jegyhez jutni. Szóval, nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz jövő nyáron.

És akkor még ott van az olimpia. Nem törölhetik véglegesen, mert a NOB "gépezete" a 4 évenként megrendezésre kerülő olimpiára van beállítva. Ha elmaradna, az 8 év "lyuk"-at eredményezne, és ez gazdaságilag felér egy öngyilkossággal. Ezt még egy MTV-s (nem a zenecsatorna XD) riportban mondták, emlékszem - de nyilván nem ilyen megfogalmazásban.

 

Bocs, hogy a következőket mindig le kell írnom, de bármikor és bárhol ott lehet egy gonosz Sith-lovag, akitől még 80 részletes magyarázat után is kapom a "dissing"-et, hogy nekem ez meg az a legfontosabb a pandémia ideje alatt: szóval, nekem a járvány közepén nem az a legfontosabb, hogy a koncertek nehogy elmaradjanak, csak mint fogyasztó és aktív koncertekre járó egyszerűen érdekel a zene- és fesztiválipar sorsa, meg nyilván a befizetett pénzem sorsa. Meg egyszerűen sajnálom azokat az embereket, akik ebből élnek: nem feltétlenül a nagy celebekre gondolok, hanem inkább a mezei munkásokra - színpadépítők, roadok, hangosítók, fesztiválszervezők, menedzserek... 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kétnapos kormányülés lesz a héten, ahol újabb szigorításokról fognak dönteni. A járvány terjedése miatt nyilvánvaló, hogy a jelenlegi intézkedések nem elegendőek – mondta el Gulyás Gergely [...] Hogy milyen korlátozások jönnek, azt egyelőre nem lehet tudni, mert a kérdést nem válaszolta meg, de kiemelte, hogy lényegesen nagyobb lesz a szigor.

 

https://index.hu/belfold/2020/11/02/gulyas_gergely_inforadio/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Fontos, hogy az iskolák nyitva maradjanak, azt viszont elfogadhatatlannak tartja, ha a maszkviselés szabályát tömegesen nem tartják be, utalt ezzel a sportrendezvényekre. Ha ilyen előfordul, akkor ott akár zárt kapus mérkőzéseket, valamint egyéb büntetéseket is kirónak a klubokra. A miniszter elmondta, hogy a készülő intézkedések egyik fontos eleme a maszkviselés betartatásának további szigorítása lesz."

 

Gondolom most már fogmosás közben is viselni kell majd a maszkot. Ody-hoz hasonlóan én sem számítok világmegváltó dolgokra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megjött: Éjfél és hajnali öt között kijárási korlátozás lesz az országban

 

  • ma éjféltől újra rendkívüli jogrend lesz;
  • rendezvényeken, mozikban, színházakban csak minden harmadik székben lehet ülni, maszk használata kötelező. Ha ez nincs betartva, azokat a helyeket azonnal bezárják;
  • a szórakozóhelyeket bezárják;
  • éjfél és hajnal öt között kijárási korlátozás lesz;
  • reggeli és déli csúcsforgalomban járatsűrítés lesz;
  • ingyenes lesz a parkolás;
  • orvosok bérét megemelik;

 

Költői kérdés: a szórakozóhelyeket valaki kárpótolja majd ezért?

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A szórakozóhelyek alatt mit ért?

Ez egy jó kérdés. Szerintem érdemes megvárni a Közlönyt, abban ez szerintem pontosítva lesz. Csak ha a járvány, vagy enyhítés végééig zárva kell lenniük, akkor be is verték az utolsó szöget a koporsójukba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, NorbiLordi írta:

rendezvényeken, mozikban, színházakban csak minden harmadik székben lehet ülni, maszk használata kötelező. Ha ez nincs betartva, azokat a helyeket azonnal bezárják;

A videóban sportrendezvényt is mondott ennél, szóval a stadionokra is vonatkozik, pedig a cikk alapján már kezdtem azt hinni, hogy ott minden marad ahogy eddig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Yoda József írta:

A videóban sportrendezvényt is mondott ennél, szóval a stadionokra is vonatkozik, pedig a cikk alapján már kezdtem azt hinni, hogy ott minden marad ahogy eddig.

Akkor nem sok stadion marad nyitva, ha tartják magukat hozzá :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éjfél és öt közötti kijárási tilalom. Most őszintén...éjfél és hajnal öt között a jónép 90%-a alszik. :D A vírus meg nem csak éjfél és öt között terjed. Én az iskolákat zártam volna be, a felső tagozattól kezdve. Itt ami komolyan vehető az a szórakozóhelyek bezárása, ami nem tudni konkrétan mit jelent. A többi olyan mint halottnak a csók szvsz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De pont akkor nem lehet kimenni amikor amúgyse megy ki senki? :D Ehhez mennyi ész kellett? 

Az a vicc, hogy úgy volt beharangozva mintha nem is tudom milyen komoly dolgot jelentene be. Ehhez képest nem lehet kimenni éjjel, na puff neki :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Az a vicc, hogy úgy volt beharangozva mintha nem is tudom milyen komoly dolgot jelentene be. Ehhez képest nem lehet kimenni éjjel, na puff neki :D 

 

Éppen most , Pildi írta:

Télen? Max. szilveszterkor tömegesen, egyébként alig érint néhány embert.

Pontosan. Még ha nyár lenne ok, de télen...?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

 

Pontosan. Még ha nyár lenne ok, de télen...?

 

Hát meg ahogy Pildi is írja, 11-ig lehetett eddig is minden nyitva, másért meg nem nagyon flangálnak a népek éjjel a városban, csak a szórakozóhelyek miatt. Ez egy totál értelmetlen döntés amiért majd verik a mellüket, hogy bezzeg Ők mindent megtettek. Ezek szerint ők tudják azt amit mások nem: a vírus csak éjjel terjed.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.