Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Boldog szülinapot Pildi és Bence.

 

 

 

 

2020. 10. 18. - 19:21, Darth Revan9 írta:

Nem tudom, hogy valaki tudna-e véleményt mondani egy problémám ügyében. Fűtőtestről van szó, távfűtésről.

Egy 35 négyzetméteres panellakásban élek születésemtől fogva. A lakás édesanyámé volt, most az enyém és öcsémé.

A 9. emeleten lakunk, 10 emeletes házban. A fűtőtestek a szobák falánál vannak. A radíátort ugyebár melegvízzel fűtik. Azt tudni kell, hogy baromi régi a lakás is, hiába szigetelték a társasházat annak idején. A 2000-es években egy tekerőt szereltek arra a csőre, ami a radiátorba megy. Ugyebár ez egy fűtésszabályozó, 5 fokozattal. Mi állandóan 5-öson tartottuk mindig, egész évben. Csak télen, néha, ha nagyon meleg volt vettük le 3-asra, vagy négyesre. Beteg édesanyám miatt viszont mindig 5-ösön volt. Tavasszal és nyáron is 5-ösön tartottuk, a Szetáv szolgáltató kérésére, hogy a fűtési szezon beindításánál minden zökkenőmentes legyen. Ahhoz hozzászoktunk, hogy minden évben a fűtési szezon elején a csövekben vízcsobogás szerű hangot hallunk pár napig, de nagyrészt egy napon pár óráig. Aztán elmúlik és a radiátor fűtőtest bemelegszik rendesen.

A mostani helyzet a következő. Már egy hete elindult a távfűtés Szegeden. A nagyszobai fűtőtestnél a csövekben hallottuk néha a szokásos vízcsobogást. A nagyszobai fűtőtest langyos volt. A kisszobai viszont még pénteken is tök hideg. Pénteken felvettem a kapcsolatot a szolgáltatóval. Mondták, hogy jönnek ki légteleníteni, majd felveszik velem a kapcsolatot. Pénteken korábban hazajöttem, elpakoltam a fűtőtest közeléből, hogy oda lehessen férni (kis lakásban élünk és rengeteg cucc felhalmozódott). Nem jöttek be a lakásunkba, telefonon tudtam meg, hogy a szolgáltató szerint nem nálunk van a hiba, a 10. emeleten légtelenítenek. Miután ez megtörtént a következő állapot állt elő. A nagyszobai fűtőtestnél  a csövekben szinte egyfolytában hallható a vízcsobogás, korábban csak elvétve volt hallható. A kisszobai radiátor pénteken és szombaton hol meleg, hol hideg volt. Szombattól kezdve viszont már egyfolytában meleg. De, mind a nagyszobai radiátornál, mind a kisszobai radiátornál a fűtőtestnek csak az a része meleg, mely az 5 számos tekerő szabályozó közelében van. A  másik oldal hideg, illetve langyos.

Nem tudom, hogy mit tegyek, Talán újra beszélnem kéne a szolgáltatóval. Annyi változás legalább van, hogy a lakás most vasárnapra érezhetően melegebb lett.

Bocsi, hogy ilyen hosszú lett.

 

 

Mivel én is 35 négyzetméteres panelban lakom és a 9,-en segíthetek. Ilyen nálam is szokott lenni, minden fűtési szezon kezdetén. A megoldás a légtelenítés, de nálad nem a 10.-en. Nem is értem miért mentek el. Van amikor megoldja a központi légtelenítés, de van amikor nem. A régi radiátor olyan volt hogy azt nem lehetett légteleníteni. Tavaly viszont újakkat rakattam be és azokat már én tudom légteleníteni. Nem tudom neked milyen van. Ha új akkor a radiátor oldalán van fent egy csavar amit ha meglazítassz kifolyik a víiz és ha folyamatosan folyik visszazárod. Csak rakj alá egy pharat mert kifolyik a földre.

A kisszobában az a probléma is fennáll ami nálad hogy még 6-os(az a legnagyobb fokozat) is csak a radiátor felső része meleg az alsó harmada nem. Míg a régi radiátor volt azt hittem annyira retkes már belülről a 40 éve radiátor hogy emiatt nem megy át a víz alulra, de az újnál is ez van.

Szerintem az az oka hogy minél feljebb vagy annál kisebb a nyomás és már nem tudja átnyomni a rendszer a radiátor alsó részébe a vízet. De ez csak tipp.

Annyira nem zavar mert az ablakokat is kicseréltettem tavaly így jó a szigetelés és aludni pont elég annyi meleg amennyit most ad a radiátor. Ha teljesen meleg lenne a radiátor valószinü nagyon meleg lenne a szobában.

Igazság szerint ki kéne már csrélni a ház elavult fütésrendszerét. Hiába újak a radiátotk ha a rendszer régi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy remek cikk a koncertek, fesztiválok jövőjéről, ajánlom mindenkinek: http://elmenyem.hu/fesztivalok/hazai-fesztivalok/fesztival-jovo-teljes-ervenyu-szezon-csak-2022-ben-vagy-2023-ban/

(Aki engem egyszer emiatt savazott, annak pláne.) 

 

Kiragadom belőle a kedvenc részemet, ami nagyon nagyon igaz:

 

Sokunknak az a pár nap a Fishingen, a Volton [...] jelenti a feltöltődést, a nyarat, azt a kontrasztos szociális élményt, ami segít átlendülni a hétköznapi nyűgökön.

Persze vannak fontosabb dolgok is az életben, nem is akarjuk szembeállítani a bulizást mondjuk az egészségüggyel, de a kikapcsolódás és a kulturális töltekezés a jólétünk egyik karakteres záloga, rengeteg oldalról hat ránk a hétköznapokban is, a szakmában dolgozóknak pedig egyenesen a mindennapi kenyere. Ha ezt nem tudjuk valahogy megtartani, akkor jóval többet fogunk veszíteni 2021-ben, mint pár zenétől és élménytől hangos estét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Műhiszti, csak intelligencia kérdése, hogy ki mennyire képes felfogni, hogy egy nyár "feladása" nem olyan nagy áldozat azért, hogy utána permanensen visszatérjünk a régi kerékvágásba.

 

Persze akinek a "kulturális töltekezés" csak és kizárólag a heringparti bulizást jelenti a VOLT-on, annak tényleg kutyakemény éve lesz, jaj szegények. :(

  • Nagyon tetszik 1
  • Nem értek egyet 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Műhiszti, csak intelligencia kérdése, hogy ki mennyire képes felfogni, hogy egy nyár "feladása" nem olyan nagy áldozat azért, hogy utána permanensen visszatérjünk a régi kerékvágásba.

 

Persze akinek a "kulturális töltekezés" csak és kizárólag a heringparti bulizást jelenti a VOLT-on, annak tényleg kutyakemény éve lesz, jaj szegények. :(

 

Mondjuk csak intelligencia kérdése felfogni azt hogy nem egy nyárról van szó. Hanem kettőről. 2020 és 2021 de lehet 2022 is. Az sem nehéz felfogni hogy nem a bulizók lélektana a lényeg, hanem akiik ebből élnek. Akik szolgáltatnak egy fesztiválon, illetve egy koncerten. Akik a egy fesztiválon. a bankautomatákat helyezték ki akik árultak ott, akik szervezték. Illetve azon szállásadók akiknél eddig megszálltak a fesztiválozók, azon éttwrmek ahol ettek, azon taxisok akik szálíították őket, illetve azon léágitársaság akiki ideszállították őket.

 

Neked lehet nem gáz, de engem rúgtak már ki válság miatt. Lehet téged nem érint. De hidd el fog. Azon milliókat akiket most kirúgnak bizza hátrányosan érint minden. És be fog hozzád az is gyűrűzni hogy akik most elvesztik az állásukat nem fog majd olyan dolgot venni amiket a te céged forgalmaz.

 

Magyarán jövőre MINDENKÉPP vissza kell állni a normalitásba. Mindenki azt ugatja hogy tavasszal vakcina és azonnal oltatni kell a veszélyeztetett embereket és nyáron már KELL fesztiválokat tartani.

A jövő nyarat nem tudják elb*szni. Nem lehet még egy ilyen év mint az idei. A tudósok nyomják a vakcinát és a halál f*szát nem érdekli ha nem teljesen biztonságos. Erre hivatkoznak. Biztonságos. Hát a jó tetves anyátokba legyen biztonságos. Ha ezerböl a vakcina miatt megdöglik 10, le kell sz*rni és  oltatni és oltatni. Mert jövő nyáron VISSZA KELL ÁLLNI MINDENÁRON a normális kerékvágásba. Teljesen mindegy hogy hány f*szkalap döglik ebbe bele.

K*rvára le kell sz*rni hogy a vakcina biztonságos-e vagy nem. Ha 3 év múlva lesz biztonságos várjunk addig???? A l*faszt. Nem érünk rá. Jövő nyárig kapnak időt a tudóok. Addig oldják meg. Vagy nyájjimunítás és beledöglenek sokan(ami most fojik) vagy vakcina amivel tömegeket kell beoltani. Jövő nyár eleje. Június 1-től nem akarok semmilyen hírt olvasni ki döglött bele és ki nem. VÉGE LEGYEN.

Ennyi időt adok mint átlagpolgár. Magasról lesz*rom biztonságos-e a vakcina és ki dögöl bele. Ha megvan oltassanak  akár kötelezően is. Aki belehal belehal. Több sör marad a boltban.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Frenkie írta:

 

Mondjuk csak intelligencia kérdése felfogni azt hogy nem egy nyárról van szó. Hanem kettőről. 2020 és 2021 de lehet 2022 is. Az sem nehéz felfogni hogy nem a bulizók lélektana a lényeg, hanem akiik ebből élnek. Akik szolgáltatnak egy fesztiválon, illetve egy koncerten. Akik a egy fesztiválon. a bankautomatákat helyezték ki akik árultak ott, akik szervezték. Illetve azon szállásadók akiknél eddig megszálltak a fesztiválozók, azon éttwrmek ahol ettek, azon taxisok akik szálíították őket, illetve azon léágitársaság akiki ideszállították őket.

 

Neked lehet nem gáz, de engem rúgtak már ki válság miatt. Lehet téged nem érint. De hidd el fog. Azon milliókat akiket most kirúgnak bizza hátrányosan érint minden. És be fog hozzád az is gyűrűzni hogy akik most elvesztik az állásukat nem fog majd olyan dolgot venni amiket a te céged forgalmaz.

 

Magyarán jövőre MINDENKÉPP vissza kell állni a normalitásba. Mindenki azt ugatja hogy tavasszal vakcina és azonnal oltatni kell a veszélyeztetett embereket és nyáron már KELL fesztiválokat tartani.

A jövő nyarat nem tudják elb*szni. Nem lehet még egy ilyen év mint az idei. A tudósok nyomják a vakcinát és a halál f*szát nem érdekli ha nem teljesen biztonságos. Erre hivatkoznak. Biztonságos. Hát a jó tetves anyátokba legyen biztonságos. Ha ezerböl a vakcina miatt megdöglik 10, le kell sz*rni és  oltatni és oltatni. Mert jövő nyáron VISSZA KELL ÁLLNI MINDENÁRON a normális kerékvágásba. Teljesen mindegy hogy hány f*szkalap döglik ebbe bele.

K*rvára le kell sz*rni hogy a vakcina biztonságos-e vagy nem. Ha 3 év múlva lesz biztonságos várjunk addig???? A l*faszt. Nem érünk rá. Jövő nyárig kapnak időt a tudóok. Addig oldják meg. Vagy nyájjimunítás és beledöglenek sokan(ami most fojik) vagy vakcina amivel tömegeket kell beoltani. Jövő nyár eleje. Június 1-től nem akarok semmilyen hírt olvasni ki döglött bele és ki nem. VÉGE LEGYEN.

Ennyi időt adok mint átlagpolgár. Magasról lesz*rom biztonságos-e a vakcina és ki dögöl bele. Ha megvan oltassanak  akár kötelezően is. Aki belehal belehal. Több sör marad a boltban.

Úgy is összefoglalhatnánk, hogy :D :

 

if-he-dies.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Pildi, @Bence1997! Nagyon boldog szülinapot kívánok utólag is!

Sajnos most életem egyik legrosszabb korszakát éltem át ezen héten - olyan problémákkal, melyekkel soha nem kellett még szembesülnöm - ezért e miatt elsiklott a figyelmem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Sajnos most életem egyik legrosszabb korszakát éltem át ezen héten - olyan problémákkal, melyekkel soha nem kellett még szembesülnöm - ezért e miatt elsiklott a figyelmem.

Sajnálattam olvasom :/ Remélem minden rendben azóta, bármi is történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Sajnálattam olvasom :/ Remélem minden rendben azóta, bármi is történt.

Már vannak megoldási lehetőségek. A radiátorral volt probléma. Ott attól féltem, hogy radiátor csere lesz, de légtelenítéssel megoldották. Igaz, másodjára is ki kellett hívnom a szolgáltatót. Édesanyám régi mosógépe - Hajdú típusú, nem automata, régi, henger alakú, forgós mosógépe - kb. 35 év után tönkrement. Kellett új. Konfliktusos volt a dolog. Öcsém egy ugyanilyen nem automata Hajdút szeretett volna. Egyrészt mert olcsóbb, másrészt mert tudja kezelni. Én viszont szerettem volna egy felültöltős automatát, Végül egy Whirlpoolt választottam. Viszont nagyon hülye voltam. Halvány lila fingom nem volt arról, hogy egy ilyen automatába hogyan megy a víz. Ugyebár be kell köttetni. De nálunk a csap és a kád melletti csövek atom régiek. Kvázi csaptelep csere kell, ami nem kevés pénzbe fog kerülni. Nem hiányzott most ez még idénre. Én 6 és fél hónapig, öcsém 4 hónapig volt idén munka nélkül. Idén elromlott a porszívó, a monitor, a hajszárító, kellett venni új pen drive-ot, új egeret. Szóval ez lett 2018 után életem második legrosszabb éve. De most már megoldódik ez is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Viszont nagyon hülye voltam. Halvány lila fingom nem volt arról, hogy egy ilyen automatába hogyan megy a víz. Ugyebár be kell köttetni. De nálunk a csap és a kád melletti csövek atom régiek. Kvázi csaptelep csere kell, ami nem kevés pénzbe fog kerülni.

Néha mindenki követhet el hibákat, úgyhogy ne ostorozd magad emiatt. Ismerve a helyzeted és a viszontagságos évet, ha van bankszámlaszámod, szívesen beszállok egy kis támogatással, hogy könnyebb legyen megoldanod a problémát. Lehet mások is kedvet kapnak. Egyszer én is hoztam egy anyagilag igencsak húsbavágó, kifejezetten rossz döntést, akkor a sors váratlan módon segített ki, szívesen visszafizetném a tartozásom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozom Donáthoz, ha szükséges, én is szívesen segítek. 

 

Most már mindketten dolgoztok, apró lépésenként kell előre haladni, és meglátod, fokozatosan minden jobb és simább lesz. Hullámvölgyek mindig is lesznek az életben (én éppen most kászálódok ki, bár az nem anyagi természetű), ezeket egyszerűen muszáj leküzdeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Donát írta:

Néha mindenki követhet el hibákat, úgyhogy ne ostorozd magad emiatt. Ismerve a helyzeted és a viszontagságos évet, ha van bankszámlaszámod, szívesen beszállok egy kis támogatással, hogy könnyebb legyen megoldanod a problémát. Lehet mások is kedvet kapnak. Egyszer én is hoztam egy anyagilag igencsak húsbavágó, kifejezetten rossz döntést, akkor a sors váratlan módon segített ki, szívesen visszafizetném a tartozásom. :)

 

17 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Csatlakozom Donáthoz, ha szükséges, én is szívesen segítek. 

 

Most már mindketten dolgoztok, apró lépésenként kell előre haladni, és meglátod, fokozatosan minden jobb és simább lesz. Hullámvölgyek mindig is lesznek az életben (én éppen most kászálódok ki, bár az nem anyagi természetű), ezeket egyszerűen muszáj leküzdeni.

Ó, köszönöm szépen, nagyon kedvesek vagytok. Az anyagiak részét meg tudom oldani. Már készítettem is rá tervet. Ha minden jól megy, akkor nagyjából fél év, rosszabb esetben egy kicsivel több, mint egy év alatt vissza tudom hozni. De még nincs veszve semmi, mert lehet, hogy be lehet köttetni ide ezt a Whirlpool felültöltőset, Már beszéltem szerelővel - egy ismerősöm ajánlotta - jön ki és megnézi. Majd, ha a bekötés meglesz, akkor lehet, hogy majd kérdéseim lennének a felültöltős mosógép használatával kapcsolatban.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.