Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Éppen most , Ody Mandrell írta:

A tanár úr 23:30-kor

 

Ron Swanson Reaction GIF by Cheezburger

Mi amúgy arra gyanakszunk, hogy az előző estéje lehetett ilyen :D Két összefüggő mondatot nem volt képes elmondani, én 5 perc után ledobtam a láncot hogy miről beszél. Hogy tulajdonképpen beadandóval kapcsolatban is mi az elvárás azóta se tudjuk.

 

Már ahogy "elbúcsúszott", is nagyon hányaveti volt, ez a kb. csináljatok amit akartok. De amikor lekapcsolta a villanyt is, én ott felvisítottam a röhögéstől. Még most se nagyon hiszem el, hogy ez megtörtént, annyira abszurd az egész :D 

 

1 hét múlva ugyanilyenkor lesz vele órám, hát nagyon kíváncsian várom ezek után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig is tudtuk nagyjából, hogy ez a helyzet: Az ITM munkacsoport-vezetője: Azért nem nő az esetszám, mert a tesztelési kapacitásunk elérte a felső határát

 

Eszerint meg valós számot tényleg sosem fogunk tudni, hogy valójában mennyi az annyi:

 

Idézet

Emelkedést a mostani adatok már nem tudnak mutatni, 800-1200 között mozog a napi esetek száma, ennél több ez nem tud lenni, pontosan azért, mert nem tud több laboratóriumi vizsgálati eredmény képződni egy nap alatt

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Eddig is tudtuk nagyjából, hogy ez a helyzet: Az ITM munkacsoport-vezetője: Azért nem nő az esetszám, mert a tesztelési kapacitásunk elérte a felső határát

 

Eszerint meg valós számot tényleg sosem fogunk tudni, hogy valójában mennyi az annyi:

 

 

Ez egyszerre jó és rossz: jó, mert az emberek nem pánikolnak be, nem kezdenek megint felvásárolni dolgokat, eljárnak ide-oda, költik a pénzüket, igénybe vesznek szolgáltatásokat (étterem, kávézó, üzletek, színház, mozi, belföldi turizmus - még ha óvatosabban és kisebb mértékben is), és rossz is, mert hamis biztonságérzetet ad, miszerint nincs is akkora nagy baj, s így a szkeptikusok malmára hajtja a vizet.

Nem vagyok híve a teljes lezárásnak az élet sok területén, de jogunk lenne tudni, mennyire nagy a baj, mennyire nagy az esélye annak, hogy ha valaki nem elég óvatos, akkor elkapja. Nem is magam miatt, hanem azok miatt, akik a tudatlanok bátorságával fittyet hánynak a veszélyre.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Pildi írta:

Ez egyszerre jó és rossz: jó, mert az emberek nem pánikolnak be, nem kezdenek megint felvásárolni dolgokat, eljárnak ide-oda, költik a pénzüket, igénybe vesznek szolgáltatásokat (étterem, kávézó, üzletek, színház, mozi, belföldi turizmus - még ha óvatosabban és kisebb mértékben is), és rossz is, mert hamis biztonságérzetet ad, miszerint nincs is akkora nagy baj, s így a szkeptikusok malmára hajtja a vizet.

Nem vagyok híve a teljes lezárásnak az élet sok területén, de jogunk lenne tudni, mennyire nagy a baj, mennyire nagy az esélye annak, hogy ha valaki nem elég óvatos, akkor elkapja. Nem is magam miatt, hanem azok miatt, akik a tudatlanok bátorságával fittyet hánynak a veszélyre.

Valós számot már csak azért sem fogunk tudni, mert milyen a magyar ember? Félti a munkahelyét. Bármilyen betegen képes bemenni a munkahelyére, nehogy valami retorzió érje. Most, hogy akár 10 napos karanténba is kerülhet bárki, meg pláne arra fognak játszani hogy ez ne történjen meg. És ki tudja hány ilyen ember fertőz tovább másokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csak ő kerülne karanténba, hanem a vele élők is, nem? Tudok egy esetről, amikor 99%, hogy koronavírusos volt valaki, de az orvos nem kért tesztet, mert valószínűleg nem vallotta be az illető, hogy mennyire lázas. És elég magas láz híján nem tesztelnek (protokoll!!), megfázásnak elkönyvelik a dolgot... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Nem csak ő kerülne karanténba, hanem a vele élők is, nem?

Nekem kolléganőm lánya lett koronavírusos másfél hónapja, karanténba került a komplett család azonnal. Kolleganő is csak úgy jöhetett dolgozni, ha produkált 2 negatív tesztet. De a 10 napot ígyis le kellett töltenie. És valami csoda folytán amúgy senki nem kapta el a családjukban, pedig össze voltak zárva 2 hétig. Persze izoláltak ahogy tudtak. Munkahely legalább volt annyira rendes, hogy az egyik teszt árát kifizette amit magánba csináltatott hogy tudjon jöjjön dolgozni, de ígyis valami 30-40.000be került neki. (Ekkor még nem volt hatósági áras).

 

15 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Tudok egy esetről, amikor 99%, hogy koronavírusos volt valaki, de az orvos nem kért tesztet, mert valószínűleg nem vallotta be az illető, hogy mennyire lázas. És elég magas láz híján nem tesztelnek (protokoll!!), megfázásnak elkönyvelik a dolgot... 

 

Na pont az ilyen esetekre is gondolok, hogy vagy dacból, vagy munkahelyféltésből vagy akármiből kifolyólag nem vallják be, hogy bajuk van. Járnak-kelnek össze-vissza és ki tudja hány embernek adják tovább.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Nekem kolléganőm lánya lett koronavírusos másfél hónapja, karanténba került a komplett család azonnal. Kolleganő is csak úgy jöhetett dolgozni, ha produkált 2 negatív tesztet. De a 10 napot ígyis le kellett töltenie. És valami csoda folytán amúgy senki nem kapta el a családjukban, pedig össze voltak zárva 2 hétig. Persze izoláltak ahogy tudtak. Munkahely legalább volt annyira rendes, hogy az egyik teszt árát kifizette amit magánba csináltatott hogy tudjon jöjjön dolgozni, de ígyis valami 30-40.000be került neki. (Ekkor még nem volt hatósági áras).

Nálunk a kolléga barátnője koronás, de a kollégát nem tesztelték mert nem mutat tüneteket. Elvileg jön melózni jövőhéten úgy, hogy nem is tesztelték...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Nálunk a kolléga barátnője koronás, de a kollégát nem tesztelték mert nem mutat tüneteket. Elvileg jön melózni jövőhéten úgy, hogy nem is tesztelték...

Van egy gyanúm valamiért, hogy már a megfelelő szerveknél is hónapok óta elvesztették a fonalat (ha megvolt valaha is), hogy mi most konkrétan a protokoll.

 

Másik kolleganőnknek a gyereke jár általános suliba, ott az osztályukban az egyik gyerek lett koronás. De még azt se tesztelték le aki közvetlen mellette ült a padban, mondván hogy ő nem kontakt személy. :clap: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, NorbiLordi írta:

Van egy gyanúm valamiért, hogy már a megfelelő szerveknél is hónapok óta elvesztették a fonalat (ha megvolt valaha is), hogy mi most konkrétan a protokoll.

 

Másik kolleganőnknek a gyereke jár általános suliba, ott az osztályukban az egyik gyerek lett koronás. De még azt se tesztelték le aki közvetlen mellette ült a padban, mondván hogy ő nem kontakt személy. :clap: 

Ezek az esetek mutatják, hogy egy dolgot tehetünk: vigyázunk magunkra. Immunerősítés (egészséges étrend, vitaminok, sok alvás) és maszk + fertőtlenítés. 

 

Nem az a megoldás, hogy elvonulunk a világtól, ha egyébként nem vagyunk veszélyeztetettek, mert élni kell, munkába, iskolába járni kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na Isten se bottal ver. Ebben a félévben kellett elkezdenem a szakdolgozatom írását, a frissen kinevezett konzulensemtől meg is vált szépen az egyetem átszervezés címen. A rövid idő alatt egy konzultációig jutottunk, viszont szerencsére elég velős volt és elég támpontot/segítséget adott, hogy konzulens nélkül is tudjam csinálni a dolgot amíg nem lesz valaki helyette. Ami ismerve az egyetemet ki tudja mikor lesz.. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bekövetkezett amitől féltem. Márciusban mégh úgy voltam vele hogy félév alatt lecseng ez az egész és a karácsonyt úgy lehet megtartani ahogy szoktam.

Akik ismernek jobban tudják hogy nekem a karácsony az év legfontosabb ünnepe. Készülök előre rá, hangolodók. Ennek egyik nagyon fontos állomása az évek óta hagyománnyá vált Vörösmarty téri adventi vásár meglátogatása. Idén nem lesz.

 

https://444.hu/2020/10/12/a-jarvany-miatt-elmarad-a-vorosmarty-teri-karacsonyi-vasar?fbclid=IwAR0M9wDfljpditqiOnFocpV7K4dRybg0nExmBbjEqf9TCSEI7A5KFJ0b3UA

 

Folyamatosan káromkodok 10 perce szidom még azt is akit nem kéne. Ugyanakkor persze belátom hogy a nagy zsúfoltság miatt nem szabad megtartani.

Az biztos hogy ezt az évet a jövőben teljesen ki fogom írtani magamból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Korai volt az a tavaszi kinyitás Európában. Meg kellett volna várni, hogy teljesen eltűnön a vírus, és aztán újranyitni, utána meg egy darabig zárva tartani a határokat. Thaiföld ezt csinálta, és már hónapok óta nem volt új eset. A határok még mindig zárva vannak ugyan, de cserébe az országban minden nyitva van, megszűntek a korlátozások, az emberek élik az életüket, és a gazdaság is megy (nyilván a zárt határok miatt nem megy annyira, mint egyébként, de attól még megy)

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Yoda József írta:

Korai volt az a tavaszi kinyitás Európában. Meg kellett volna várni, hogy teljesen eltűnön a vírus, és aztán újranyitni, utána meg egy darabig zárva tartani a határokat.

Nem a határok megnyitásával volt a gond, hanem a vendéglátóhelyek szabadon engedésével, lásd a tömegekkel teli éjszakai szórakozóhelyeket itthon is, nemcsak az Adrián, a strandokat, aztán a nyári táborokat augusztus végén. Mi megjártuk Görögországot augusztusban, és állítom, hogy nagyobb biztonságban voltunk ott, az üres tengerparton és a kihalt vendéglőkben, ahol alig volt turista rajtunk kívül, mint itthon a Balaton parton lettünk volna, ahol tömeg volt, tudtommal sehol sem tartatták be a másfél méter távolságot, és maszkot sem hordott senki. Nem is lett semmi bajunk, és életem egyik legszebb nyaralása volt, ahol nem kellett a tömegturizmustól szenvedni. Nyáron itthon a nép elhitte, hogy ennyi volt, biztonságban vagyunk, bármit lehet, mert a baj az külföldön van. Hát nem. 

Nem a határok lezárása a megoldás, hanem a felelős vendéglátás. Most tartunk ebben ott, ahol nyáron kellett volna, óvatosan kezelni a dolgot, és akkor lehetett volna akár karácsonyi vásár is - kicsit kötöttebben meg szellősebben, mint máskor, de lehetett volna.

 

47 perccel korábban, Frenkie írta:

Akik ismernek jobban tudják hogy nekem a karácsony az év legfontosabb ünnepe. Készülök előre rá, hangolodók. Ennek egyik nagyon fontos állomása az évek óta hagyománnyá vált Vörösmarty téri adventi vásár meglátogatása. Idén nem lesz.

Ha a Vörösmarty téren nem is lesz, azért kisebb kerületi vagy városi vásárokat lehet, hogy tartanak majd. Semmi extra, csak néhány házikó, ahol forralt bort árulnak, s ahol olyan nagy tömeg nem is verődne össze, de mégis megidézi a korábbi karácsonyi vásári hangulatot. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 10. 10. - 19:34, MissKarrde írta:

Nem csak ő kerülne karanténba, hanem a vele élők is, nem?

Hát, a nagybátyám esetében nem. Ő megkapta a múlt héten, karanténba is csukták. Az élettársát és a fiát le sem tesztelték.

 

2020. 10. 10. - 19:34, MissKarrde írta:

Tudok egy esetről, amikor 99%, hogy koronavírusos volt valaki, de az orvos nem kért tesztet, mert valószínűleg nem vallotta be az illető, hogy mennyire lázas.

Hála az égnek nagyon, nagyon ritkán járok orvoshoz, és betegség miatt utoljára talán középiskolában voltam dokinál, ami már közel húsz éve volt. De abban az időben még volt az orvosnak egy ilyen perverziója, hogy nem bemondásra kérte a láz mértkét, hanem hőmérőt dugott a hónom alá. Bár lehet, hogy csak az én dokim volt ilyen aberrált, másoknak elég, ha bemondják. Ő azért elég alapos volt mindig is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 hours ago, Frenkie said:

Akik ismernek jobban tudják hogy nekem a karácsony az év legfontosabb ünnepe. Készülök előre rá, hangolodók. Ennek egyik nagyon fontos állomása az évek óta hagyománnyá vált Vörösmarty téri adventi vásár meglátogatása. Idén nem lesz.

Nekem az a különös ebben, hogy két hónappal előtte lefújják... Én mondjuk vártam volna november második feléig. Addig még lehet, hogy olyan lesz a helyzet, mint mondjuk nyáron (napi pár új fertőzött, nem ilyen 1000-es), amellett meg szerintem simán mehetne egy ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondj egy okot amiért csökkenne a fertőzöttek száma. :) Gyakorlatilag most annyi a korlátozás, hogy maszkot kell viselni mindenhol... Ezt leszámítva azt csinálsz amit akarsz, oda mész ahova akarsz. Hatalmas az egyén felelőssége az egészségmegőrzést tekintve. Én pl. nem is megyek olyan helyre ahol sokan ellenőrizetlenül vannak.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Hála az égnek nagyon, nagyon ritkán járok orvoshoz, és betegség miatt utoljára talán középiskolában voltam dokinál, ami már közel húsz éve volt. De abban az időben még volt az orvosnak egy ilyen perverziója, hogy nem bemondásra kérte a láz mértkét, hanem hőmérőt dugott a hónom alá. Bár lehet, hogy csak az én dokim volt ilyen aberrált, másoknak elég, ha bemondják. Ő azért elég alapos volt mindig is.

 

Csak éppen most nem lehet bemenni az orvoshoz, hogy rád nézzen. Nálunk konkrétan március óta zárva a rendelő, távrendelés van csak. Még csak rád sem néznek akár az asztal túloldaláról, nem hogy lázat mérjenek. 

Ez az illető sem az állását féltette, mert otthon volt, hanem inkább attól tarthatott, hogy az egész család karanténba kerül vele együtt, és/vagy úgy néznek majd rá, mint a véres rongyra. 

  • Szomorú 1
  • Meglepő 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

NorbiLordi: Azt hiszem a régiek szivesen cserélnének a mi gondjainkkal :) Itt egy még régebbi videó. Ez 1896-ban készült. Ez nem annyira sokrétű mint amit Ody berakott. Viszont a végén látszik a Lánchid amin ekkor még csak lovas kocsik közlekedtek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bomarr írta:

NorbiLordi: Azt hiszem a régiek szivesen cserélnének a mi gondjainkkal :) Itt egy még régebbi videó. Ez 1896-ban készült. Ez nem annyira sokrétű mint amit Ody berakott. Viszont a végén látszik a Lánchid amin ekkor még csak lovas kocsik közlekedtek.

 

 

13 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mármint hogy értve? :) 

 

Jah most ne értsetek félre, tudom hogy a két kezüket összetették volna azok az emberek azokért a körülményekért amiben most mi vagyunk. Arra gondoltam csak, hogy tavaly ilyenkor a kutya meg nem mondtam volna, hogy tavasszal bezár a világ, szó szerint egyik napról a másikra mert világjárvány van. Meg hogy a lakásunkon kívül jószerével mindenhol maszkban fogunk rohangálni.

 

Valahol már kezd megszokottá válni a dolog, de ha belegondolok nekem még mindig totál furcsa, hogy tényleg minden reggel a napi fertőzési és a halálozási számokkal kelünk (már aki követi persze). Ha vonattal utazok akkor minden állomáson felhívják a figyelmet hogy járványveszély van. A villamoson, a buszon, a metrón is az zeng állandóan hogy járvány van, mindenki hordjon szájat és orrot eltakaró maszkot. Ha felnézek a menetrendi kijelzőre ott is a figyelmeztetés fut, pedig csak az érdekel mikor jön a villamos. Az emberek már azon ölre tudnak menni, hogy ki hord maszkot meg ki nem. A létbizonytalanság megint megnőtt, én munkahelyem is olyan hogy a vevőkör nagy része pont a 65 év felettiek. Minden nap az motoszkál bennem, hogy vajon meddig kell még egyáltalán bejárnom, mert látom a sales adatainkat hogy meredeken zuhan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az jó dolog, hogy nem látunk a jövőbe. :) Különben egy jövőbeli katasztrófa a jelent is beárnyékolná. Amúgy meg úgy kell élni, hogy a jelen pozitívumait értékelni kell, mert bizonytalan, meddig maradnak azok úgy. Egy világháború jó példa erre, a fenti 1938-as videón szereplő emberek többsége sem sejtette, mi következik.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A karácsonyi vásárhoz annyit, hogy a Bazilikánál akár meg is tarthatják a szokásosat. Szeptemberben ugyanitt megtartották az Édes napokat, míg az ugyanarra a hétre esedékes könyvhetet a Vörösmartyn nem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , MissKarrde írta:

A karácsonyi vásárhoz annyit, hogy a Bazilikánál akár meg is tarthatják a szokásosat. Szeptemberben ugyanitt megtartották az Édes napokat, míg az ugyanarra a hétre esedékes könyvhetet a Vörösmartyn nem. 

Ennek egyébként nem sok értelmét látom. Ha nem lesz a Vörösmarty téren vásár, de a Bazilikánál lesz, akkor a tömeg oda fog csoportosulni - bár persze úgy, hogy nem lesznek turisták, akkora tömeg nem is várható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.