Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Egyébként mennyi az esélye annak, hogy hagyták direkt elszállni a járványt, csakhogy újra rendkívüli jogrendet vezethessenek be? Vagy ez már nagyon összeesküvés? :D 

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Yoda József írta:

Este 8-tól több értelme lenne a kijárási tilalomnak, Ausztriában is így van most, ha jól tudom

Bizony, azért, hogyha összegyűlnek az emberek este inni, akkor haza lehessen küldeni őket. A vendéglátóipart pedig teljesen bezárták, az éttermeket, bárokat, hoteleket (kiv. üzleti utak).

1 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Egyébként mennyi az esélye annak, hogy hagyták direkt elszállni a járványt, csakhogy újra rendkívüli jogrendet vezethessenek be? Vagy ez már nagyon összeesküvés? :D 

Szerintem igen. Esélyesebb az, hogy a nagy többség nem akar újabb szigorításokat, Orbán pedig nem akar olyan intézkedéseket hozni, amik csökkenthetik a népszerűségét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Hát meg ahogy Pildi is írja, 11-ig lehetett eddig is minden nyitva, másért meg nem nagyon flangálnak a népek éjjel a városban, csak a szórakozóhelyek miatt. Ez egy totál értelmetlen döntés amiért majd verik a mellüket, hogy bezzeg Ők mindent megtettek. Ezek szerint ők tudják azt amit mások nem: a vírus csak éjjel terjed.

Szerintem félreérted. Legalábbis a legtöbb helyen úgy irják: a szórakozóhelyek teljesen bezárnak. A vészhelyzet idejéig egyáltalán nem nyitnak ki. Ezen felül van még a kijárási tilalom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Egyébként mennyi az esélye annak, hogy hagyták direkt elszállni a járványt, csakhogy újra rendkívüli jogrendet vezethessenek be? Vagy ez már nagyon összeesküvés? :D 

 

Nem hiszem, csak nagyobb gazdasági válságot nem akarnak. Most az a taktika, hogy valahogy pengeélen táncolva kihúzza az egészségügy. Még a végén tényleg kelleni fog az a 60 ezer ágy, amit tavasszal felszabadítottak. Mondjuk nem a férőhelyekkel lesz a gond, hanem az orvosok számával. Tesóm ugye pszichiáter, de a kórházban már annyi Covid-os beteg van, hogy nincs elég szakorvos az ellátásukra, így nem virológus szakorvosokat is áthelyeztek oda, köztük őt is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A terrortámadások után általában mindig megjelenik egy jó kis hashtag, hogy ki tudják fejezni az emberek a támogatásukat, pl. ilyen volt a francia merényletek után a #jesuischarlie. Nos, Bécsben egy igazán egyedi hashtag terjedt el. Az egyik videón hallatszik, ahogy valaki azt kiáltja a merénylőnek, hogy "Schleich di, du Oaschloch!" azaz: "Húzz innen, te seggfej!" Úgyhogy az emberek a #schleichdiduoaschloch hashtaget használják most erre :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Bence1997 írta:

Ha 0-tól 5 -ig tilalom van, akkor akik kora reggel mennének dolgozni, azok megvárják, míg 5 óra lesz

Azért a tilalom és a korlátozás nem egy és ugyanaz, szerintem a Közlönyben pontosítva lesz, hogy miért szabad, vagy nem szabad és egyéb részletek, kimenni az utcára. Mondjuk pont az időpontnak nincs értelme, mert 5 előtt igazán nincs semmiféle nagy mozgás sehol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már réges rég el kellett volna rendelni a tavaszi korlátozásokat minimum. Egyedül a bölcsődék, óvodák, ált. alsó tagozat tengelyt nem zártam volna be, de a felső, gimi és egyetem alap. Ahogyan az is triviális, hogy az összes tömegrendezvényt tiltani, a sporteseményeket pedig nézők nélkül tolni. És nem úgy, hogy a stadion előtt meg egymás hegyén-hátán az emberek, hanem hogy ül mki otthon a seggén, és ott nézi a meccset. Ha pedig így is masszív meredekséggel emelkedtek volna a számok, akkor az összes szórakozóhelyet és vendéglátó egységet be kellett volna zárni, átállítani az éttermeket is kiszállításra. Akiknek mpedig emiatt a megélhetésük veszélybe kerül, az államnak átmenetileg fizetni kellett volna nekik a bérük egy részét tovább. Továbbá mindenhol, beleértve az állami szférát is, kötelezően elrendelni a távmunkát minden olyan esetre, ahol nem igényel konkrét fizikai jelenlétet a munka. Ahol elvileg megoldható lenne, még sincs erre esély, állami esetben (mivel ez esetben az állam nem tudja biztosítani az otthoni meló feltételeit), szintén az államnak kéne fedezni az otthon maradók fizujának egy részét. Egy értelmes és felkészült államban ez vmi hasonló módon nézhetett volna ki, amennyiben ilyen szinten drasztikus emelkedésnek indul a görbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Szerintem félreérted. Legalábbis a legtöbb helyen úgy irják: a szórakozóhelyek teljesen bezárnak. A vészhelyzet idejéig egyáltalán nem nyitnak ki. Ezen felül van még a kijárási tilalom.

Időközben kijött az amire vártam: Megjelentek a szigorítások részletei

 

"Bár Orbán bejelentése alapján még nem volt teljesen egyértelmű, hogy a szórakozóhelyek bezárása mely egységeket érinti, például a kocsmák is a hatálya alá esnek-e, vagy hogy mi a helyzet egyes alkalmi rendezvényekkel, a rendeletben ezt igyekeznek tisztázni.

Eszerint tilos az olyan rendezvény helyszínén tartózkodni, illetve szervezni

“amely rendszeresen vagy meghatározott alkalomból, illetve időpontban tartott, nyilvános, valamint nem nyilvános, válogatott lemezbemutatás vagy élő előadás útján nyújtott zeneszolgáltatást főszolgáltatásként nyújt.”

Vagyis a tiltás kulcsa, hogy valahol a zene a főszolgáltatás. Ebbe ugyanakkor a rendelet szerint nem tartoznak bele azok a rendezvények, amelyekre ülőjegyet kell venni. A szabály tehát inkább a táncos klubokra, mint a hangversenyekre lő."

 

Tehát ha jól gondolom akkor a kocsmák, kávézók stb. továbbra is mehetnek este 11-ig. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdemes elolvasni, minden mondata Gulyásnak arany: Gulyás: Minden olyan helyet be kell zárni, ahol zene és álló vendégek vannak

 

  • Gulyás szerint egyértelmű, hogy minden olyan helyet be kell zárni, ahol zene van, és a nem asztaloknál ülő vendégeket szolgálnak ki.
  • Ha ültetett egy hely, és csak zenés, de nem táncos, akkor nem kell bezárni.
  • Koncerteket lehet úgy tartani, ha a vendégek ülnek, és egymás között két széket kihagynak.
  • A kocsmákat nem zárják be.

Mi van azokkal a szórakozóhelyekkel, amik nem szórakozóhelyként definiálják magukat? - kérdezte a Telex. A különbség világos Gulyás szerint: ha nem csak ültetett a hely, és zene van, be kell zárni, ezért nevezik őket zenés-táncos helyeknek.

A kaszinókra és az edzőtermekre azért nem hoztak rendeletet, mert nem tartoznak a veszélyes helyek közé, mivel köztudott, hogy a táncos helyeken jobban terjed a vírus, mondta Gulyás.

 

Így már itthon se merek zenét hallgatni. Úgy leszünk mint a Hang nélkülben, csak itt a vírus ami a hangra jön :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Addig nem is lesz, amíg nem lesznek retorziók.

52 perccel korábban, Bomarr írta:

Azt csicsergik a madarak, hogy jövő héttől jönnek az érdemibb korlátozások.

Amit @pb69 írt fentebb, annál alább nem lenne szabad adniuk. Meglátjuk. Az az érzésem, hogy ebben egyelőre hiába reménykedünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek megint olyan intézkedések, amik nem érintenek. Eddig is hordtam a maszkot, mindenhol, ahol kellett, éjfél után normál körülmények között sem mozdulok ki soha. És moziba se járok most. A legközelebbi film, aki érdekelne az a WonderWoman 1984. Kivételesen remélem, hogy tovább halasztják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 11/1/2020 at 9:16 PM , Darth Revan9 said:

Viszont, ha 2021-ben is minden szigorítás marad, akkor az óriási kárt fok okozni a gazdaságnak. Már láttam leírva, hogy a 2021-es vakcinának meg kell oldani a helyzetet, mert ha a 2021-es nyár is ugyanígy telik el - minden lefújva, vagy elhalasztva, akkor az óriási csapást fog jelenteni az embereknek.

 

Az a baj, hogy ez az egész egy ördögi kör: bezárnak mindent, tiltják a tömegrendezvényeket annak érdekében, hogy csítitsák a vírust. Csakhogy ezzel megölik a gazdaságot meg sokak munkahelyét. És akkor arról ne is beszéljünk, mennyien veszítik el az ép elméjüket... A mentális egészség is ugyanolyan fontos. 

Mire véget ér a járvány valamikor 2050 környékére (ez a szám csak egy afféle szándékos költői túlzás a részemről, mellyel a helyzet soha véget nem érését próbálom érzékeltetni), már nem lesz hova menni, járni, mert minden tönkre megy...

 

Azt tartom röhejesnek amúgy, hogy márciusban nem volt napi 10 fertőzött, mikor mindent be kellett zárni, most meg van napi 3-4000, aztán semmi... Még BL-meccs is van nem kevés nézővel! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, caseyjones írta:

És akkor arról ne is beszéljünk, mennyien veszítik el az ép elméjüket...

Jól nézünk ki, ha valaki az ép elméjét azért veszíti el mert otthon kell lenni. Bár itthon lehetnék és nem kellene a sok szutykos emberrel nap mint nap találkoznom, akik veszélyt is jelenthetnek rám. Annyira örülnék ha megtehetném! Jobbat tenne az elmémmel egy kis hazai levegő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom itt olyan esetekre gondolt @caseyjones, melyeknél már nagyon erős lesz a depresszió faktor a vírus helyzet miatt. Erről beszéltek is egy adásban. A jelenlegi vírusválság és gazdasági válság sokak lelki állapotát kegyetlenül megviseli.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 11/3/2020 at 9:18 PM , Nute Gunray said:

Sajnos most már olyan a helyzet, hogy ennél jóval szigorúbb szabályozás kell. Kezdhetnék a meccsekkel. Most nézem a Bayern-Salzburg BL-mérkőzést, érdekes ott nem probléma a zártkapu. 

Persze, csak ugye egy csapat költségvetését nagyban meghatározzák az eladott jegyek. Főleg a csóróbb klubokét.

Nem azt mondom, hogy legyenek teltházas meccsek, de az NFL-ben például jól csinálják: nem tudom, hogy minden csapatnál így van-e, de Clevelandben például a közel 60.000-es stadionba beengedtek legutóbb asszem 12.000 nézőt. 

Valahogy túl kell élniük a sportkluboknak is.

 

On 11/3/2020 at 10:30 PM , pb69 said:

Már réges rég el kellett volna rendelni a tavaszi korlátozásokat minimum. Egyedül a bölcsődék, óvodák, ált. alsó tagozat tengelyt nem zártam volna be, de a felső, gimi és egyetem alap. 

Szerencsére én már elvégeztem x éve az iskolát, úgyhogy ez a digitálos oktatás engem ilyen mértékben nem érint. Viszont részt veszek nyelvtanfolyamokon, és tavasszal nyilván át kellett állnunk online oktatásra nekünk is. Én azt a b@szakodást még egyszer végig nem csinálom... X perc mindig elment azzal, mire a tízen x ember közül mindenki be tudott csatlakozni, akkor valakinél (sokszor a tanárnál) mindig biztos megszakadt a vonal, elment a hang vagy a kép, lefagyott a gép, nem volt jó az internetkapcsolat... Így a tanfolyam hatékonysága kb. még a középszerűt sem érte el, haladni se tudtunk normálisan. És ez csak heti két alkalom volt! (Kétszer 1 vagy 1,5 óra). Ha én még mindig iskolás lennék, és mindennap ilyen retek módon kellene "órára járni", akkor már inkább bejelentkeznék egy pszichiátria zárt osztályára.

Másfelől az általános iskolákba sajnos még mindig sok olyan diák jár, akiknek nincsenek megfelelő eszközei a távoktatáshoz, főleg mondjuk egy borsodi kis faluban... A számonkérés meg megintcsak egy nem egyszerű dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.