Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Na, jönnek a valódi szigorítások

 

https://telex.hu/koronavirus/2020/11/09/orban-viktor-koronavirus-egeszsegugy-bejelentes-intezkedes

 

  • este 8 és hajnal 5 között kijárási tilalom lesz, felmentést csak a munkába menők, a munkából jövők kapnak, illetve rendkívüli esetekben adható ilyen igazolás 
  • minden gyülekezés tilos
  • az éttermek bezárnak, csak házhozszállítás lehetséges
  • általános rendezvénytilalom lép életbe 
  • családi összejöveteleken, magánrenhdezvényeken legfeljebb 10-en vehetnek részt
  • a felsőoktatás csak online formában működhet, az egyetemi kollégiumokat bezárják
  • a középiskolák 8 évfolyamai felett online oktatás lép életbe
  • a bölcsődék, óvodák és általános iskolák 14 év alattiak számára nyitva maradnak
  • a kórházi dolgozókat, a bölcsődei, óvodai, iskolai dolgozókat hetente tesztelik, még ha ismert is, hogy a gyorsteszt csak 50-60 százalékos biztonsággal ad eredményt, mondta Orbán
  • esküvők csak lakodalom nélkül lehetségesek, az egyházi és a polgári szertartásokon a tanúk, a szülők és a testvérek vehetnek részt 
  • a temetéseken legfeljebb csak 50 ember vehet részt
  • a sportmérkőzéseket zárt kapuk mögött lehet megrendezni 
  • az amatőr csapatsport tilos
  • szabadtéren az egyéni sportolás megengedett, de az amatőr csapatsport tilos 
  • a szabadidős létesítményeket, színházakat, múzeumokat, állatkerteket zárva kell tartani 
  • a szállodák csak üzleti célból érkezett vendégeket fogadhatnak, turistákat nem
  • a szállodáknál a zárás utáni első harminc napban a november 8-ig beérkezett foglalásokat, illetve azok 80 százalékát az állam megtéríti - ennek feltétele, hogy a szállodai dolgozókat ne bocsássák el, és megkapják a fizetésüket
  • az éttermeknek és a szabadidős létesítményeknek a zárás első 30 napjára nem kell járulékot fizetniük, és az állam a munkavállalók bérének a felét megtéríti - ennek is feltétele, hogy a dolgozókat ne bocsássák el, és a munkavállalók megkapják a fizetésüket
Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 11/6/2020 at 11:31 PM , pb69 said:

Kellemetlen, de az emberek egészsége sokkal fontosabb. 

Igen, ezt egyáltalán nem vitatom, sőt. Csak tudod, ez az egész egy ördögi kör: tiltsuk a tömegrendezvényeket (most ne csak a sportra gondoljunk, hanem bármire), de mire eljutunk oda 50 év múlva (ez a szám egy szándékos költői túlzás a részemről), hogy már nem kell félni, nyugodtan mehetünk bármilyen tömegrendezvényre, addigra csődbe megy minden hely -  a "minden" is nyilván egy szándékos költői túlzás a részemről. (A múltkor olvastam, hogy egy népszerű amerikai metálfesztivál pl. a vírus következtében csődbe ment.) 

Épp ezért írtam, hogy szerintem a minimális nézőszám nem árthat, és hoz némi bevételt is az adott klub/rendezvényhelyszín számára ebben a szörnyű időszakban. A már említett Cleveland Browns NFL-csapat pl. beengedett 12.000 nézőt a 60.000-es arénába, szigorúan távol egymástól, és maszkban. Akkora stadionban 12.000 néző kb. elveszik. 

 

És szerintem az is fontos, hogy az emberek ebben a szörnyű időszakban valamilyen formában el tudjanak menni kikapcsolódni, és erre szerintem tökéletes az, hogy beengednek nézőket meccsekre 20-25%-os kapacitással, egymástól távol, maszkban. 

 

És továbbra is leszögezem, ha bárki azt gondolná, nekem ez a legfontosabb a pandémia ideje alatt: nem. Egyszerűen csak érdekel a sport jövője meg a jelenlegi helyzete, mert a munkámban is fontos szerepet játszik a sport, meg úgy alapvetően az életemben is, és szerintem erről a témáról lehet érdekes meg értelmes eszmecserét folytatni. 

Szóval, csak érdekel ez a téma, de ettől persze még ne gondolja senki, hogy ezt tartom a legfontosabbnak.

On 11/6/2020 at 11:31 PM , pb69 said:

Illetve el lehetne kezdeni komolyabban gondolkodni azon, hogyan kezeljék ezt a helyzetet, hogyan pótolják az így kieső bevételeket.

Ha már említettem az NBA-t: ott például azt találták ki, hogy csökkentették minden játékos fizetését 17-18%-kal, vagy valami ilyesmi. Szegény játékosok nem fognak így se éhen halni. :D

 

 

On 11/6/2020 at 11:31 PM , pb69 said:

Biztos vagyok benne, hogy egy olyan világban, ahol már nemcsak TV csatornákra, de különféle platformok (YouTube, twitch) videósainak tartalmaira, játék-, film- és sorozatközvetítő platformokra (GamePass, HBO GO, Netflix), zenelejátszó szolgáltatásokra (pl. Spotify) fizetnek elő milliós nagyságrendekben, akkor pont a kedvenc csapatukra ne áldoznának az emberek. Csak kreatívabbnak kéne lenniük, és végre rendesen megdolgozni a pénzükért a sportklubok marketingeseinek

Más országokban nem tudom, hogy van, de nálunk ott a MindiGo Sport: katasztrófa, élvezhetetlen. Pedig szívesen adna rá ki pénzt sok drukker, de nevetséges, amit ők közvetítés címszó alatt művelnek. Sajnos Magyarországon nem teljesen működik ez egyelőre... :(

 

 

On 11/6/2020 at 11:31 PM , pb69 said:

 

On 11/6/2020 at 11:31 PM , pb69 said:

gondoljunk bele ehhez képest mi a szitu pl. az egészségügyben vagy a vendéglátásban, turizmusban. Vagy mondjuk a reptéri dolgozókkal.

Na igen, természetesen az ő helyükben sem lennék. 

(De ugyanakkor azt se szabad elfelejteni, hogy a repülés meg a turizmus is szoros kapcsolatban áll a sporttal. Sokan csak amiatt mennek külföldre, hogy láthassanak egy jó meccset.)

Sőt, akiket a leginkább sajnálok, azok, akiknek valamilyen halálos betegségük van, pl. rák, és hónapokon át tartó kemoterápiás kezelésen kell részt venniük, és senki nem látogathatja őket a kórházakban érvénybe léptetett látogatási tilalom miatt. :( Pedig - tapasztalatból mondom - az ő élethelyzetükben nagyon fontos lenne, hogy ott legyenek a szeretteik mellettük. Nyilván van telefon meg videochat, de az nem az igazi. 

 

Quote

Amúgy meg a sportszemélyzet kapcsán pont keveseket érint komolyabban ez a dolog. A meccsek ugyanúgy pörögnek, a csapatnak utazni kell, enni kell, takarítani kell utánuk, kell a masszőr, a gyúrók, a háttérirodában dolgozók, szinte mki

Ez így van, ugyanakkor a márciusi leállás után jó pár hónapig sajnos nem így működött. :( De azóta már nagyrészt újraindultak a bajnokságok.

 

 

On 11/6/2020 at 11:31 PM , pb69 said:

A nézők hiánya a büféseket, a ruhatárosokat meg a biztonsági személyzete érinti

Nem egészen, mert tényleg nagyon sok helyen - és semmiképpen se Magyarországra gondolj - a nézők rengeteg bevételt jelentenek. 

 

On 11/6/2020 at 11:31 PM , pb69 said:

De ez mind annak köszönhető, hogy (már elnézést), de balfatyok az emberek, leginkább a tanárok

Sajnos nagyon sok olyan tanár van, aki már a nyugdíjas kor felé közelít, és nem igazán tudja a kezelni megfelelően a számítógépet. A másik probléma meg, hogy nagyon sok általános iskolában - főként mondjuk egy nógrádi vagy borsodi kis faluban, de igazán bárhol az országban - rengeteg diák van, akinek a családi háttere miatt totál megvalósíthatatlan a távoktatás. 

Édesapám egy vidéki általános iskolában tanít már jó hosszú évtizedek óta, és mesélte, hogy az iskolakerülésről híres Lakatos Szandokán meg Kolompár Leonidasz (ezek valós személyek fiktív nevekkel; remélem, elég egyértelmű, kikre célzok) könyörögtek, hogy hadd mehessenek iskolába, mert ezt az online kínlódást ők nem bírják tovább. 

 

De amit én még ennél is nagyobb gondnak tartok, az a számonkérés. Kíváncsi vagyok, egy fizika-, kémia- meg matematikatanár hogyan íratott dolgozatot a tavaszi leállás alatt. Vagy egy tesitanár hogy adott osztályzatot? Meg mire?

 

Quote

Mondok egy nagyon egyszerűt, az online órákat egyszerűen fel is lehet venni. Ha vki elkésik vagy nem tud csatlakozni, akkor majd megnézi utólag, 

Ez egy jó megoldás, de szerintem a sok lusta gyerek nem venné a fáradságot, hogy utólag visszanézze ezeket. Az online órákra is sokan csak amiatt csatlakoznak be, mert ha nem tennék, beírják őket hiányzónak, és azt hiszem, 250 óra után automatikusan pótvizsga van, és az a 250 elég hamar össze tud jönni. Mérget vennék rá, hogy ha a tanár bejelentené, hogy lesz online óra, aki akar, csatlakozik, aki nem, az egyedül megtanulja, hiányzókat nem fogja beírni, szerintem 20-ból lenne 5 ember, aki csatlakozna, tán még annyi se. 

Egy egyetemen vagy egy jó gimnáziumban természetesen más a szitu, a fenti bekezdésben főleg az általános iskolákra meg a szakiskolákra céloztam. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldog születésnapot, Revan :clap:

 

Fentiekhez még annyit, hogy a felvett és utólag megtekinthető óra anyagából van számonkérés, aki nem nézni, nem nézi, majd a számonkérésnél elválik, hogy jó ötlet volt-e kihagyni az órák megtekintését. Én a felvett, és x ideig elérhető és megnézhető órák módszerét preferálnám középiskolás és felsőbb szinten. 14 év felett már mindenki el tudja dönteni, hogy szeretne-e levizsgázni, és a többi, és ahhoz mit kell tennie. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Donát írta:

Én egyedül az este 8as kijárásit tolnám talán 9 órára inkább. Ha túl korán húzzák meg, nagyon fel fognak torlódni az emberek a boltokban.

Nem tudom, hogy Ausztriában ez mennyire probléma, de nagyjából ugyanazok a szabályok lettek lemásolva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Yoda József írta:

Nem tudom, hogy Ausztriában ez mennyire probléma, de nagyjából ugyanazok a szabályok lettek lemásolva.

 

Ausztriában 8 után "fizikai és pszichés kikapcsolódás" céljából kint lehetsz, szóval még simán haza lehet menni a boltból.

 

Szerk.: illetve a "sürgösen szükséges vásárlások" is kivétel.

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Donát írta:

Én olyan szinten megkönnyebbültem, mint nagyon rég. Végre nem kell győzködnöm a körülöttem lévőket hogy üljenek meg otthon a s*ggükön.

Pontosan. Mikortól lép életbe? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Öcsém kolléguimban dolgozik takarítóként és pakolós kisegítőként. Remélem ettől még alkalmazni fogják továbbra is.

 

@MissKarrde, @RacerX, @Iqvi: köszönöm szépen.

 

Nálam még nem tudni mi lesz. Dokumentumokat szkennelek. Remélem nem lesz home office. Az egyik lehetőség az, hogy be kell járnom. Nekem ez lenne a legjobb. A másik: home office. Ennél megkapnám otthonra a munkagépemet és a szkennelőt. Ez nagy gond lenne, mivel nincs hely, ahova lehetne tenni. Ha pedig mégis meg lehetne oldani, akkor a lakásban szó szerint tömegnyomor lenne, mozdulni se lehetne a szobák bizonyos pontjain. És nem tudom önállóan beüzemelni sem a gépet, meg a szkennelőt. A saját, otthoni gépemnél is a beüzemelésnél, javításnál, karbantartásnál stb. ismerőst hívok, aki pénzért állítja be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 minutes ago, Ody Mandrell said:

Na ez már valami. Jobb mint a korábbi. 

Nem örülök ennek egyáltalán, de mindenképpen megfontoltabb, jobban átgondolt döntések ezek, mint a márciusiak, amikor szó szerint mindent be kellett zárni.

 

Egyébként azt kicsit röhejesnek tartom ellenőrzés szempontjából, hogy családi körben max. 10 fő vehet részt egy rendezvényen. Hogy tudja bárki is leellenőrizni azt, ha én most vasárnap egy 15 fős rendezvényt tartok a lakásomban? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Nem örülök ennek egyáltalán, de mindenképpen megfontoltabb, jobban átgondolt döntések ezek, mint a márciusiak, amikor szó szerint mindent be kellett zárni.

 

Egyébként azt kicsit röhejesnek tartom ellenőrzés szempontjából, hogy családi körben max. 10 fő vehet részt egy rendezvényen. Hogy tudja bárki is leellenőrizni azt, ha én most vasárnap egy 15 fős rendezvényt tartok a lakásomban? 

Sehogy. Egy része ezeknek szerintem jelzésértékű, hogy mire kéne törekedni, de a betartatás nem minden esetben fog tudni megvalósulni, ami azt jelenti, hogy az emberek józan ítélőképességére kell bízni a dolgot. De sok lépés ezek közül betartatható, remélem törekednek is majd rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.