Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

2 perccel korábban, Donát írta:

Igen, de azt is írtad - és erre reagáltam - hogy a szabályoknak az a lényegük, hogy a mindenki betartsa őket, ne csak a többség. A járványügyi intézkedések azonban pont, hogy más lapra tartoznak és ilyen szemlélettel kell meghozni őket.

Ezt általánosan írtam a szabályokról és törvényekről, mindegy milyen témában születnek. Egyébként nem gondolom, hogy a járványügyi intézkedések másak lennének ilyen szempontból. Attól még, hogy ebben az esetben egy rosszul meghozott intézkedés is többet segít, mint esetleg más esetekben, az még nem azt jelenti, hogy akkor elég rossz intézkedéseket hozni.

Ráadásul a konkrét számok boncolgatásától eltekintve lényegében azt az elvet mondod, hogy bármilyen elfuserált szabályozás is jobb, mint a semmi, mert ha csak X% betartja, azzal már javul a helyzet. Ez természetesen igaz, de én nem abból indulok ki, hogy a semminél mi jobb. Ha vmit lehet okosan, értelmesen, következetesen csinálni, akkor az nem mentség arra, hogy ostoba módon csinálják, hogy ez is segít vmit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, pb69 írta:

Ezt általánosan írtam a szabályokról és törvényekről, mindegy milyen témában születnek. Egyébként nem gondolom, hogy a járványügyi intézkedések másak lennének ilyen szempontból. Attól még, hogy ebben az esetben egy rosszul meghozott intézkedés is többet segít, mint esetleg más esetekben, az még nem azt jelenti, hogy akkor elég rossz intézkedéseket hozni.

Ráadásul a konkrét számok boncolgatásától eltekintve lényegében azt az elvet mondod, hogy bármilyen elfuserált szabályozás is jobb, mint a semmi, mert ha csak X% betartja, azzal már javul a helyzet. Ez természetesen igaz, de én nem abból indulok ki, hogy a semminél mi jobb. Ha vmit lehet okosan, értelmesen, következetesen csinálni, akkor az nem mentség arra, hogy ostoba módon csinálják, hogy ez is segít vmit.

De a világ nem jó és rosszra osztható fel. Ez a törvény sem rossz vagy jó, hanem valahol a kettő között. Nem gondolnám, hogy közelebb lenne a rosszhoz. És ebben a szituációban egy időben meghozott, kielégítő eredményel kecsegtető döntés a célnak megfelel. Természetesen mindig lehetne jobb, és pontosabb és társai, de ebben a helyzetben felesleges kötözködésnek érzem, amit mondasz, mert a célnak ez a szabályozás is meg kell, hogy feleljen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ja ok, kb. eddig érdekelt a véleményed róla. :) Akkor nyomulj tovább ebben az idegőrlő posvány témában. Jó szórakozást hozzá. 

Igen, nagyon jó szórakozás a 23 éves szívbeteg öcsém miatt aggódni. Gondolkodsz is, vagy csak kommentelsz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És nekem honnan kellene tudnom a 23 éves szívbeteg öcsédről? Mondjuk ha leírod szépen mi a helyzet, ami mondjuk egy moderátortól elvárható, biztos nem az a reakcióm, mint ha bunkón beszólsz. Gondolkodjál ezen. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, pb69 írta:

Simán elképzelhető, hogy nagyrészt nálunk is bevezetik ezt. A teljes otthoni munkavégzést szerintem itthon nem fogják, mert pont az állami szektor nagyon nem preferálja, ill. nincs felkészülve rá. Gondolom a nyári hónapokat sikerült ilyen téren semmittevéssel eltölteni a vírushelyzet súlyosbodására történő felkészülés tekintetében.

 

Maradjunk annyiban, hogy az állami szektor szimplán nem preferálja, pedig több helyen is megoldott az otthoni munka, és még működik is. Többet inkább nem is írok :angry:

 

Donát, remélem öcséd és te is átvészelitek ezt az időszakot :para:

 

Mindenkinek lehetnek közeli hozzátartozói, barátai, akik miatt aggódik, és ezt nem szeretné nyilvánosan vagy akár privátban megosztani, mert a magánszféra még nem kopott ki a világból. Éppen ezért egy ilyen helyzetben mindenkinek empatikusabbnak és türelmesebbnek kellene lennie másokkal szemben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, MissKarrde írta:

Mindenkinek lehetnek közeli hozzátartozói, barátai, akik miatt aggódik, és ezt nem szeretné nyilvánosan vagy akár privátban megosztani, mert a magánszféra még nem kopott ki a világból. Éppen ezért egy ilyen helyzetben mindenkinek empatikusabbnak és türelmesebbnek kellene lennie másokkal szemben. 

Ez még nem ok a lekezelő hangnemre. A kioktatást pedig aztán pláne kerülni kellenne szerintem. :peace:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

És nekem honnan kellene tudnom a 23 éves szívbeteg öcsédről? Mondjuk ha leírod szépen mi a helyzet, ami mondjuk egy moderátortól elvárható, biztos nem az a reakcióm, mint ha bunkón beszólsz. Gondolkodjál ezen. 

Ok. Te meg azon gondolkodj el kérlek, hogy minek kötsz bele abba, mennyit foglalkozom a témával. Lazuljak? Milyen alapon? Úgy osztogatod a tanácsokat, mintha képbe lennél kit mennyire visel meg a téma. Ha valami, hát szerintem ez a lekezelő.

 

Nem mellesleg semmi köze a Mandaloriannak a COVIDhoz. Azért nem foglalkoztam vele, mert egy hónapja 20 perc után meguntam az első évad első részt. Mivel tudom, hogy a sorozat jó, ezért ez egyértelmű jel, hogy most hanyagolnom kell a témát, mert nem vagyok ráhangolódva. 

 

Az meg, hogy egy teljesen más témában adott válasz után közlöd, hogy akkor nem érdekel a véleményem, annyit jelez, hogy igazán nem is érdekelt. Vagy megsértődtél. De mivel ez nem az ovi, gondolom az előbbi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Barátian mondtam. Erre jössz ezzel az agresszív egész pályás letámadással. Egy fokkal talán kedvesebben is lehetett volna reagálni, nem ezzel "a k*rva anyámat" stílussal. Azt hittem ilyen nem lehet köztünk de tévedtem, ami elég szomorúvá tesz. :( És persze megint én vagyok az érzéketlen köcsög, amire mindenki kedvenc fogadatlan prókátora, MissKarrde egyből ugrik is. Bravo! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenki sokkal feszültebb és türelmetlenebb egy ilyen időszakban, főképp amiatt, mert totális a bizonytalanság. A leginkább idegőrlő az, hogy senki se tudja meddig fog tartani egyáltalán ez az egész, mennyi szigorításra lesz még szükség, hová eszkalálódik a dolog. Meddig bírja az egészségügy legalább ilyen szinten, meddig romlanak még a számok, meg lehet-e fogni egyáltalán ebben a fázisban, ha igen, azért is milyen árat kell fizetni. Ha vki megbetegszik, milyen tünetei lesznek, mennyire súlyosak, lesznek-e esetleg hosszútávú következményei, szüksége lehet-e orvosi ellátásra, és ha igen, akkor meg tudja-e oldani az állam. Hogy áll pl. az egészségügyi magánszektor? Egyáltalán mik lesznek a gazdasági következmények? Meddig és hogy fogják bírna az emberek, párok, családok mentálisan?

 

Ezek súlyos kérdések és bizonytalanságok, nem csoda, hogy sokan nem tudják ettől a helyzettől függetleníteni magukat. Próbáljunk meg türelmesebben hozzáállni a másikhoz, többet lenyelni, akkor is, ha esetleg rosszul érint a másik egy-egy megszólalása. Ha vmi nem hiányzik ebben a fos helyzetben, akkor az az, hogy még az emberi távkapcsolatok is megromoljanak vagy balhék generálódjanak. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még annyit tennék hozzá, hogy jelenleg ez a fórum azon kevesek egyike, ami normálisan működhet még a mai bizonytalan, sokaknak kilátástalan, kellemetlen, idegőrlő, a tartós és folyamatos együttlét miatt családokat egymásnak ugrasztó helyzetben is. Rajtunk múlik, hogy tényleg tud-e így működni. Olyan jó lenne, ha ez a hely továbbra is megmaradna egyfajta menedéknek, egy olyan klubnak, ahová élvezetből járunk, ahol ki lehet szellőztetni a fejünkből a mindennapi gondokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Barátian mondtam. Erre jössz ezzel az agresszív egész pályás letámadással. Egy fokkal talán kedvesebben is lehetett volna reagálni, nem ezzel "a k*rva anyámat" stílussal. Azt hittem ilyen nem lehet köztünk de tévedtem, ami elég szomorúvá tesz. :( És persze megint én vagyok az érzéketlen köcsög, amire mindenki kedvenc fogadatlan prókátora, MissKarrde egyből ugrik is. Bravo! :clap:

Nagyon rápörögtél a válaszomra.  Értem, hogy nagyon érdekel a téma, de lazulj kicsit! 

 

Na milyen érzés mindenféle smiley nélkül olvasni? Ha barátinak szánod, egészítsd ki egy smiley-val és én sem fogom leharapni a fejed. :) Írásban ezer féle hangsúlyt mellérakhat az ember, és most nem éreztem barátinak a megjegyzést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Donát írta:

Nagyon rápörögtél a válaszomra.  Értem, hogy nagyon érdekel a téma, de lazulj kicsit! 

Elmehetsz a picsába. :)

 

10 perccel korábban, Donát írta:

Na milyen érzés mindenféle smiley nélkül olvasni? Ha barátinak szánod, egészítsd ki egy smiley-val és én sem fogom leharapni a fejed. :) Írásban ezer féle hangsúlyt mellérakhat az ember, és most nem éreztem barátinak a megjegyzést.

Nagyon régóta személyesen ismerjük egymást, és ha ahhoz neked smiley kell, hogy tudd miről beszélek, mire gondolok, akkor kurva nagy gáz van. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nagyon régóta személyesen ismerjük egymást, és ha ahhoz neked smiley kell, hogy tudd miről beszélek, mire gondolok, akkor kurva nagy gáz van. 

Ha azt gondolod, hogy a közös ismerettségünk óta minden hozzám intézett mondatod csupa bűbáj és kedvesség volt, akkor ki kell ábrándítsalak. Nem azért van szükség a smiley-kra, mert nem ismerik egymást az emberek, hanem azért, mert írásban nem jön át a hangsúly. Attól függően, hogy kinek milyen a hangulata ilyen és olyan stílusban mondhat dolgokat a másiknak. De nyilván ezt te is tudod, hisz rengeteg esetben élsz smileykal már ezer éve.

 

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Gondolom ez is az én hibám.

Természetesen nem, de most kisebb gondom is nagyobb annál, hogy te elküldesz a p*csába. Majd visszajövök.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Iqvi írta:

Ody nyugodj meg.

Nem nyugszom meg. Nagymamám pár éve elkapta a sima normál influenza vírust. 89 éves volt. Addig teljesen egészséges volt, de sajnos a szervezete már nem tudott megbirkózni vele. Gyakorlatilag ugyanazért halt meg amiért manapság a covid betegek. Persze ő még a halála előtt a kórházban megkapta a nővértől (eléggé el nem ítélhető stílusban), hogy miért kér segítséget egy sima felüléshez, üljön már fel maga. Fél órával később meghalt. Nagyon szerettem, gyerekkorom meghatározó alakja volt.

Szóval nagyon is tudom miről beszélek, és akinek valami nem tetszik az bekaphatja, vagy max. elmehet az anyjába. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem nyugszom meg. Nagymamám pár éve elkapta a sima normál influenza vírust. 89 éves volt. Addig teljesen egészséges volt, de sajnos a szervezete már nem tudott megbirkózni vele. Gyakorlatilag ugyanazért halt meg amiért manapság a covid betegek. Persze ő még a halála előtt a kórházban megkapta a nővértől (eléggé el nem ítélhető stílusban), hogy miért kér segítséget egy sima felüléshez, üljön már fel maga. Fél órával később meghalt. Nagyon szerettem, gyerekkorom meghatározó alakja volt.

Szóval nagyon is tudom miről beszélek, és akinek valami nem tetszik az bekaphatja, vagy max. elmehet az anyjába. 

Részvétem a nagymamád miatt. :( Akkor nyilván tudod, milyen súlyú dolgokról van itt szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Donát írta:

Részvétem a nagymamád miatt. :( Akkor nyilván tudod, milyen súlyú dolgokról van itt szó.

Tudom és tudtam is. Nem ezt reklamáltam, hanem a stílust amivel meg lettem szólítva. Én anno senkinek nem szóltam be amiért tragédia ért. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Tudom és tudtam is. Nem ezt reklamáltam, hanem a stílust amivel meg lettem szólítva. Én anno senkinek nem szóltam be amiért tragédia ért. 

Most akkor én is reklamáljak, mert elküldtél a picsába? Attól jobb lenne? Elmondtam mi siklott félre - ennél többet nem tudok hozzátenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Donát írta:

Most akkor én is reklamáljak, mert elküldtél a picsába? Attól jobb lenne? Elmondtam mi siklott félre - ennél többet nem tudok hozzátenni.

Még mindig nem érted mi zavar. Az, ahogy írtál nekem úgy, hogy nem tudhattam a tesódról. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A non-verbális kommunikációnak sajnos megvan ez a hátránya, hogy nem érzékeljük a másik fél hangsúlyát és egyebeket. Nekem úgy tűnik mindenki félreértette a másikat, szerintem érdemesebb elengedni a dolgot

 

@Donát Remélem nálatok minden rendben lesz

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Remélem nálatok minden rendben lesz

Én is. Ez az év botrány. Már a második ismerősöm / szerettem kerül kórházba, a többiek felett meg Damoklész kardjaként lebeg a vírus. Fel tudnám pofozni a vírus szkeptikus bagázs minden tagját, még ha végül valszeg péppé is vernének. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.