Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

19 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Jól nézünk ki, ha valaki az ép elméjét azért veszíti el mert otthon kell lenni.

 

Az extrovertált személyiségtípusoknak komoly problémát jelent a bezártság. A személyiségtípusunkat pedig nem választhatjuk meg... nehezebb nekik kezelni a bezártság miatti problémákat, mint egy introvertáltnak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 hours ago, Ody Mandrell said:

Jól nézünk ki, ha valaki az ép elméjét azért veszíti el mert otthon kell lenni.

Ez így nem éppen egy pontos megfogalmazás: nem azon volt a hangsúly, hogy otthon kell lenni, hanem azon, hogy egyfolytában... Szerintem egy idő után te se bírnád, ha huzamosabb ideig a nap nagy részét a négy fal között kéne töltened, és nem mehetsz közösségbe. 

A depressziónak meg az egyéb mentális betegségeknek az egész napos bezártság, az elszigeteltség a legnagyobb táptalaja. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Mint introvertált mondom, hogy nekem is kezd unalmas lenni már a dolog

 

Hosszú időn át mindenkit megvisel. Én pedig ambivertált vagyok, szóval mikor melyik énem kerekedik felül :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, MissKarrde írta:

 

Hosszú időn át mindenkit megvisel. Én pedig ambivertált vagyok, szóval mikor melyik énem kerekedik felül :D 

 

Ember alapvetően társaslény, bármilyen vertált is legyen. Kell az, hogy ki lehessen mozdulni.

 

Persze ezt most is meglehet tenni mert nem olyan a korlátozás mértéke, de az hogy elmész valakivel/valakikkel koncertezni, moziba, színházba, azt már például korlátozottabban (vagy sehogy) lehet mint normál körülmények között lehetne. Kocsmázni persze bármikor el lehet menni, de a társas tevékenység nem feltétlen abból áll csak. Ráadásul Közeleg a tél, mindenki inkább befele húzodna, a vírus elleni védekezés meg pont ezeket teszi tönkre valahol, mert nem úgy és addig lehet ezeket mint nemrég. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Persze, csak ugye egy csapat költségvetését nagyban meghatározzák az eladott jegyek. Főleg a csóróbb klubokét.

Ha valahol, akkor pont nálunk nem okoz ez érdemi problémát, mert egyrészt kb. kutya nem jár focimeccsekre, röhejesek a nézőszámok. Másrészt pedig úgysem piaci alapon működnek a klubok, még fociban sem. Arról nem is beszélve, hogy szerintem egy világjárvány közepén még mindig nem azon kéne kattogni, hogy most akkor egy-egy sportegyesülettel mi lesz. Nyilván fontos ez is, csak meg kéne érteni, hogy nem lehet áldozatok meg kompromisszumok nélkül előrelépni ilyen kritikus helyzetben.

6 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Én azt a b@szakodást még egyszer végig nem csinálom... X perc mindig elment azzal, mire a tízen x ember közül mindenki be tudott csatlakozni, akkor valakinél (sokszor a tanárnál) mindig biztos megszakadt a vonal, elment a hang vagy a kép, lefagyott a gép, nem volt jó az internetkapcsolat... Így a tanfolyam hatékonysága kb. még a középszerűt sem érte el, haladni se tudtunk normálisan.

Elég szomorú ez a 21. században, de erre nem az a megoldás, hogy "fos az egész, utáljuk el elvből, én márpedig nem csinálom". Ezt is gyakorolni kell, tanulni ezt a digitális vonalat is, mindenkinek. Amúgy is ez a jövő. Amúgy is hatalmas probléma, hogy sokan az első adódó akármilyen problémánál felteszik a kezüket, hogy akkor ennyi volt, ezt így nem lehet csinálni. De pláne rossz hozzáállás ez egy ilyen járvánnyal terhelt helyzetben. Fejlődni kell, segíteni egymást, kihozni az adott lehetőségekből a legtöbbet.

Érdekes mód sok cégnél, ahol ugye a profit is múlik rajta, meg tudják oldani azt, hogy megbeszélések, akár komolyabb tárgyalások menjenek le online. Nívós egyetemek szintén megugorják ezt, de már évek óta teljes világot átszövő konferenciákat, meetupokat, egyéb oktatási rendezvényeket tartanak így. Ott sok ezer embernél működik a dolog, szóval nem hiszem, hogy a technológiai fronton kéne keresni a kifogásokat. Persze, vannak nehézségek, ahogyan élőben is szenved a tanár a projektorral, meg a táblával, meg a világítással, meg a filctollal, meg a fegyelmezetlen diákokkal, ott is vannak akik nem érnek be, mert elaludtak, nem jött a busz/vonat, esett az eső, sokáig tartott a buli és egyebek. Csak ezt persze mki elfelejti ilyenkor.

Elsősorban a tanárokat kéne felkészíteni arra, hogyan kezeljék az online térben a különböző kihívásokat. Nem nagy truváj, aki élőben képes alkalmazkodni a különböző helyzetekhez és jó pedagógus, annak ez is pár alkalom után menni fog. Nyilván bele kell tenni az energiát és némi melót, lelket a dologba, magától nem fog jönni semmi. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 minutes ago, pb69 said:

Ha valahol, akkor pont nálunk nem okoz ez érdemi problémát, mert egyrészt kb. kutya nem jár focimeccsekre, röhejesek a nézőszámok.

Ne mindenáron a focit akard felhozni; van Magyarországon kézilabda, jégkorong, vízilabda és kosárlabda is, és viszonylag szép nézőszámok szoktak lenni jó néhány meccsen a felsorolt sportágakat illetően. De akkor vegyünk más országokat: az NBA-ben például 40%-os bevételkiesést eredményezne, ha a teljes 2020-21-es szezont egyetlenegy néző nélkül kéne véghezvinni. Tehát a liga a bevételeinek a 40%-át a fanoknak köszönhetik. 

 

49 minutes ago, pb69 said:

Arról nem is beszélve, hogy szerintem egy világjárvány közepén még mindig nem azon kéne kattogni, hogy most akkor egy-egy sportegyesülettel mi lesz.

Én nem kattogok, csak gondolj bele, hogy egy sportegyesület mennyi embernek lehet a kenyéradója a játékosokon kívül: edzők, gyúrók, masszőr, klubelnök, alelnök, menedzserek, asztalszemélyzet, utánpótlás felelősök, de még a takarítónő vagy a portás vagy a szertáros is ide tartozik. Egyszerűen csak sajnálom az ott dolgozókat (is), és most nem a magyar focira gondolok! Különben hallottam már a járvány következtében tönkrement klubokról, emlékeim szerint egy magyar vízilabdacsapat is erre a sorsra jutott. 

 

(Mondjuk ez a téma nekem a személyes érintettség miatt is fájóbb, mert a sport fontos szerepet játszik a munkámban.)

 

49 minutes ago, pb69 said:

ott is vannak akik nem érnek be, mert elaludtak, nem jött a busz/vonat, esett az eső, sokáig tartott a buli és egyebek.

Ok, de ez általában 1-2-3 ember, nem pedig egy 15 fős csoport kb. fele, mint nálunk volt. Az meg, hogy egy ember később érkezik 5 perccel, mert késett a busza, még fel se tűnik. 

 

49 minutes ago, pb69 said:

Persze, vannak nehézségek, ahogyan élőben is szenved a tanár a projektorral, meg a táblával, meg a világítással, meg a filctollal,

Ezek sokszor előfordultak, mikor iskolás/egyetemista voltam, de közel sem vettek el annyi időt az órából, mint az online sz*rakodás.

 

49 minutes ago, pb69 said:

Ott sok ezer embernél működik a dolog, szóval nem hiszem, hogy a technológiai fronton kéne keresni a kifogásokat.

Nem kifogásokat kerestem, de nálunk egyszerűen - némi túlzással - minden egyes órán 3 percenként meg kellett állni, mert valakinél vagy elment a net, vagy nem volt kép vagy hang, vagy nem tudott rendesen belépni 10 perc próbálkozás után,

vagy lefagyott a tanár, vagy valamelyik diákot megtámadták a gyilkos bohócok az űrből meg minden anyámkínja. Ennyi kínlódást az alatt a tízen x iskolában töltött évem alatt nem éltem át/láttam összesen. Én inkább felveszek kesztyűt, maszkot meg védőruhát, és beülök a terembe, minthogy ebben az online vergődésben részt vegyek.

És még fizetős is volt a tanfolyam, és egy nyelviskola ugye nem kis összeget kér el. :cry: Mondjuk az még jó volt, hogy ez a helyzet márciusban állt be, és a tanfolyam kb. április közepéig tartott. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, caseyjones írta:

Ne mindenáron a focit akard felhozni; van Magyarországon kézilabda, jégkorong, vízilabda és kosárlabda is, és viszonylag szép nézőszámok szoktak lenni jó néhány meccsen a felsorolt sportágakat illetően.

Persze, de ezek a sportágak meg aztán pláne nem gazdasági alapon működnek. 

2 perccel korábban, caseyjones írta:

De akkor vegyünk más országokat: az NBA-ben például 40%-os bevételkiesést eredményezne, ha a teljes 2020-21-es szezont egyetlenegy néző nélkül kéne véghezvinni. Tehát a liga a bevételeinek a 40%-át a fanoknak köszönhetik.

Kellemetlen, de az emberek egészsége sokkal fontosabb. Illetve el lehetne kezdeni komolyabban gondolkodni azon, hogyan kezeljék ezt a helyzetet, hogyan pótolják az így kieső bevételeket. Az a baj, hogy meglátásom szerint nem is igazán van meg erre a szándék. Pl. simán ki lehetne állni a szurkolók elé, hogy most ez a kritikus helyzet van, mki látja mi zajlik a világban. Ha zárt kapuk mögött is, de dolgoznak tovább, hogy a rajongóknak és sportkedvelőknek továbbra is a lehető legnagyobb élményt tudják adni, de a kieső jegybevételek miatt kérnek némi extra támogatást. Aki megteheti, az támogassa a csapatát "adományokkal", akár lehetne virtuális jegyeket is árulni. i lehetne találni extra tartalmakat is, amiket az ilyen szurkolókhoz el lehet juttatni, ezzel megköszönve a támogatásukat. A 2020-ban ez már elég könnyen megoldható.

Nem azért, de manapság virtuális tartalmakból élnek milliószámra a neten emberek, több gazdasági modell is ki van már arra dolgozva, hogyan lehet ebből bevételt generálni. Biztos vagyok benne, hogy egy olyan világban, ahol már nemcsak TV csatornákra, de különféle platformok (YouTube, twitch) videósainak tartalmaira, játék-, film- és sorozatközvetítő platformokra (GamePass, HBO GO, Netflix), zenelejátszó szolgáltatásokra (pl. Spotify) fizetnek elő milliós nagyságrendekben, akkor pont a kedvenc csapatukra ne áldoznának az emberek. Csak kreatívabbnak kéne lenniük, és végre rendesen megdolgozni a pénzükért a sportklubok marketingeseinek.

12 perccel korábban, caseyjones írta:

Én nem kattogok, csak gondolj bele, hogy egy sportegyesület mennyi embernek lehet a kenyéradója a játékosokon kívül: edzők, gyúrók, masszőr, klubelnök, alelnök, menedzserek, asztalszemélyzet, utánpótlás felelősök, de még a takarítónő vagy a portás vagy a szertáros is ide tartozik. Egyszerűen csak sajnálom az ott dolgozókat (is), és most nem a magyar focira gondolok! Különben hallottam már a járvány következtében tönkrement klubokról, emlékeim szerint egy magyar vízilabdacsapat is erre a sorsra jutott.

Nem is rád gondoltam kattogás alatt. ;)

Jogos, amiket írsz, de ezek messze nemcsak a sportban dolgozókat érintik, sőt elsősorban nem őket érintik. Azt pedig sose szeretem, amikor egy adott réteg problémái vagy nehézségei azért vannak kiemelve más rétegek ugyanilyen vagy súlyosabb gondjai közül, mert ők éppen amúgy is nagyobb figyelmet és médiafelületet kapnak.

Amúgy meg a sportszemélyzet kapcsán pont keveseket érint komolyabban ez a dolog. A meccsek ugyanúgy pörögnek, a csapatnak utazni kell, enni kell, takarítani kell utánuk, kell a masszőr, a gyúrók, a háttérirodában dolgozók, szinte mki. A nézők hiánya a büféseket, a ruhatárosokat meg a biztonsági személyzete érinti, ennyi. Most gondoljunk bele ehhez képest mi a szitu pl. az egészségügyben vagy a vendéglátásban, turizmusban. Vagy mondjuk a reptéri dolgozókkal.

16 perccel korábban, caseyjones írta:

Ok, de ez általában 1-2-3 ember, nem pedig egy 15 fős csoport kb. fele, mint nálunk volt. Az meg, hogy egy ember később érkezik 5 perccel, mert késett a busza, még fel se tűnik. 

16 perccel korábban, caseyjones írta:

Ezek sokszor előfordultak, mikor iskolás/egyetemista voltam, de közel sem vettek el annyi időt az órából, mint az online sz*rakodás.

De ez csak azért van, mert ezeket már jobban kelezi mki. Erre mondom, hogy ezt is meg kell tanulni, hozzá kell szokni. Mondok egy nagyon egyszerűt, az online órákat egyszerűen fel is lehet venni. Ha vki elkésik vagy nem tud csatlakozni, akkor majd megnézi utólag, amiről lemaradt. Máris nem hátráltatja a többieket, ő maga is az interakciókról marad le, ha épp lett volna vmi kérdése, vagy vmi beszélgetős vagy csoportmunkás feladat lett volna. Ez kellemetlen, de élőben is van ez így.

19 perccel korábban, caseyjones írta:

Nem kifogásokat kerestem

Nem rád gondoltam ennek kapcsán, hanem azokra, akiknek meglenne a lehetőségük, hogy érdemben tegyenek a távoktatás fellendítéséért, a problémák hatékony elhárításáért és kezeléséért.

20 perccel korábban, caseyjones írta:

minden egyes órán 3 percenként meg kellett állni, mert valakinél vagy elment a net, vagy nem volt kép vagy hang, vagy nem tudott rendesen belépni 10 perc próbálkozás után,

vagy lefagyott a tanár, vagy valamelyik diákot megtámadták a gyilkos bohócok az űrből meg minden anyámkínja. Ennyi kínlódást az alatt a tízen x iskolában töltött évem alatt nem éltem át/láttam összesen.

De ez mind annak köszönhető, hogy (már elnézést), de balfatyok az emberek, leginkább a tanárok. Nem irigylem őket ebben a helyzetben, de egyszerűen tudni kell alkalmazkodni vmilyen szinten. Nekem van egy nagyon kedves volt zongoratárnőm, aki még azt is megoldotta, hogy egy ilyen dolog működjön távoktatásban. Mindezt úgy, hogy egyáltalán nem egy tech zseni, de még csak nem is érdeklődött soha érdemben ilyen témák iránt. Nyilván nem ugyanolyan hatékony és szép minden, mint élőben, de azért működik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvolt végre valahára a csaptelep csere és a mosógép bekötés csütörtökön. Ma volt a mosás napja. Az első alkalom automata mosógéppel. Öcsém szokta csinálni a mosást, ragaszkodott hozzá, hogy ő csinálja teljes mértékben. Én még bíbelődtem a használati útmutatóval, öcsém viszont egy neten látott videó alapján már próbálta beállítani a dolgokat. Aztán csak nem akart elindulni. Rájöttünk, hogy az indítás késleltetése gombot nem kellett volna lenyomni. Az elől látható tekerővel beállítottunk egy programot. Kb. 2 óráig mosott, és egyszerűen nem tudom beazonosítani sem a használati útmutató, sem a mosógép kijelzője alapján, hogy melyik programon mostunk. A kímélő jelzés közelében volt a kerek középső gomb jelző pöcke. de mégsem teljesen ott. Csak a 30 fok jelzés volt ott, semmi más ábra, ami alapján tudni lehet, hogy milyen programon mosott.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.