Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Nekem a fenti 2 videóról az jutott eszembe, hogy a rajtuk látható emberek közül már senki se él. Ők már nem élték meg ezt(az ahhoz képest) elképesztő jólétet.  Nem a 2. világháború miatt hanem az idő eltelte okán. Akik az 1938-as videón gyerekek voltak, ma műr azok se élnek, hisz eltelt 82 év.

Clint Eastwood ebben az évben volt 8 éves. Igaz ő még él.

 

@Pildivel teljesen egyetértek én is. Arra kell törekedni hogy megéljük a pozitívat, élvezzük az életet és ne a jövőn keseregjünk, meg azon amink nincs, hanem élvezzük azt amink van.

Velem szemben is jönnek a vírushírek, mert napi szinten olvasom a híreket, de inkább jétszok egy jót a ps4-en vagy megnézek egy filmet. Ha tartok tőle akkor is elkaphatom.

Járok dolgozni, és várom már nagyon a végét ami valószinüleg jövőre lesz. Ha vége lesz akkor meg újra utazni fogok.

A sszabályok betartásával most is járunk barátokkal szórakozni, vacsorázni. Pl múlt héten a Paulaner sörházban voltunk oktoberfestes sört inni, most szombaton meg billiárdozni megyünk.

Szerintem ez már annyira terjed hogy nem lehet kontrollálni. Hordom a maszkot aztán reménykedem. De nagyon pozitív töltést ad egy jó beszélgetés, sörözés a barátaimmal.

A pozitív élethelyzetek meg erősitik az immunrendszert is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Frenkie írta:

De nagyon pozitív töltést ad egy jó beszélgetés, sörözés a barátaimmal.

A pozitív élethelyzetek meg erősitik az immunrendszert is.

Ez nagyon igaz. Nem kell tömegrendezvényekre járni, de kár lenne kihagyni a kisebb létszámú családi vagy baráti találkozókat, pláne annak tükrében, hogy semmi garancia nincs arra, hogy jövő ilyenkor már gondtalanul élhetünk, mint a vírus előtt. Ebben reménykedünk, de ez nem biztos. Arról nem is beszélve, hogy bárkivel történhetnek olyan dolgok, amelyek miatt már nem tud eljönni, részt venni, a most elmulasztott események nem biztos, hogy pótolhatóak. Vigyázni kell magunkra, ahogy már korábban is írtam, de élni közben kell, és ehhez ez is hozzátartozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Nekem a fenti 2 videóról az jutott eszembe, hogy a rajtuk látható emberek közül már senki se él. Ők már nem élték meg ezt(az ahhoz képest) elképesztő jólétet.  Nem a 2. világháború miatt hanem az idő eltelte okán. Akik az 1938-as videón gyerekek voltak, ma műr azok se élnek, hisz eltelt 82 év.

Az anyai nagymamám akkor volt gyerek, és még ő is él. 88 éves. Az más kérdés, hogy milyen "életet" él már szegény, de annak sajnos nem a korához van köze, hanem ahhoz, hogy az ölében halt meg a fia és elég brutális körülmények között. :( 

 

A pozitív életszemléletet nagyon adom. Más körülmények között is erre kell törekedni, manapság meg még inkább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na lett végül folytatása a party hardos tanár úr féle órának.

*intro* Online oktatás szépségei 30. rész.

 

Óra rend szerint 14.15-kor kezdődött volna az óra. Tanár úr be is jelentkezett 14.00-kor, hogy 10 és kezdünk. Nem bukkant fel, csak 15 óra körül, addig páran chatben elkezdték dícsérgetni a falat, hogy miyen szép, valamint megszakértették a festményt is a falon hogy reneszánsz stílusban készült. Na megjelent a kedves tanár úr k*rva anyázva, hogy mi mit képzelünk, neki amúgy is annyi dolga van meg lenne is. Elmondta, hogy neki a f*sza tele azzal, hogy ő csak beszél de senki nem reagál semmit, jobb helyeken van a diákoknak mikrofonja ami kötelezően be van kapcsolva. Ekkor páran beleálltak, hogy az előző órán nyújtottak alapján jó lenne ha visszafogná magát, mi akkor is vártunk rá órákat, most is vártunk rá, ne neki álljon feljebb :D Volt némi fenyegetőzés is, hogy megbuktat mindenkit a g*cibe, aztán valahogyan sikerült dülőre jutni és lett végül óra. A kicsillagozott szavak egyébként szó szerint így hangzottak el, erről videó is készült.

 

A végén egyébként benyalt mindenkinek, hogy a levelezősök mindig a leglelkiismeretesebbek meg a legjobban tanulók általában, meg szép hétvégét kíván mindenkinek :D Amúgy jegyzem meg, hogy ezt az órát is hétszer szakította félbe, mert vagy telefonált vagy kollégák keresték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, NorbiLordi írta:

Na lett végül folytatása a party hardos tanár úr féle órának.

*intro* Online oktatás szépségei 30. rész.

 

Óra rend szerint 14.15-kor kezdődött volna az óra. Tanár úr be is jelentkezett 14.00-kor, hogy 10 és kezdünk. Nem bukkant fel, csak 15 óra körül, addig páran chatben elkezdték dícsérgetni a falat, hogy miyen szép, valamint megszakértették a festményt is a falon hogy reneszánsz stílusban készült. Na megjelent a kedves tanár úr k*rva anyázva, hogy mi mit képzelünk, neki amúgy is annyi dolga van meg lenne is. Elmondta, hogy neki a f*sza tele azzal, hogy ő csak beszél de senki nem reagál semmit, jobb helyeken van a diákoknak mikrofonja ami kötelezően be van kapcsolva. Ekkor páran beleálltak, hogy az előző órán nyújtottak alapján jó lenne ha visszafogná magát, mi akkor is vártunk rá órákat, most is vártunk rá, ne neki álljon feljebb :D Volt némi fenyegetőzés is, hogy megbuktat mindenkit a g*cibe, aztán valahogyan sikerült dülőre jutni és lett végül óra. A kicsillagozott szavak egyébként szó szerint így hangzottak el, erről videó is készült.

 

A végén egyébként benyalt mindenkinek, hogy a levelezősök mindig a leglelkiismeretesebbek meg a legjobban tanulók általában, meg szép hétvégét kíván mindenkinek :D Amúgy jegyzem meg, hogy ezt az órát is hétszer szakította félbe, mert vagy telefonált vagy kollégák keresték.

Ilyenkor, ha szülő lennék, akkor én magam is kiosztanám a tanárt, plusz megfenyegetném, hogy minden létező jogi lehetőséget felhasználva feljelentem mindenhol.  Aztán meglátjuk, annak, hogy örülne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ilyenkor, ha szülő lennék, akkor én magam is kiosztanám a tanárt, plusz megfenyegetném, hogy minden létező jogi lehetőséget felhasználva feljelentem mindenhol.  Aztán meglátjuk, annak, hogy örülne.

 

Mondta is, hogy a dékán úrnál nyugodtan nyomjuk fel ha akarjuk, nem érdekli :D Inkább az a szomorú, hogy ezért mi fizetjük a tandíjat, meg levelezősök lévén a munkahelyünkről jövünk el korábban hogy részt vehessünk az órán. Már ezért se, a múltkori nem-óra miatt meg pláne ne neki álljon feljebb.

 

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Most nem piált? :D

Úgy tűnik józanul is ugyan ilyen. Viszont én piáltam helyette is, mikor már fél óra eltelt és még mindig nem került elő, akkor cisszentettem egy belga meggyes sört. Miközben mondta a magáét is nyugodtan elsörözgettem, aztán röhögtem az egészen :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

jobb helyeken van a diákoknak mikrofonja ami kötelezően be van kapcsolva

Ezen a ponton kellett volna mindenkinek felkapcsolnia a mikrofonját, akinek van és egyszerre rázúdítani a visszavágót, de szigorúan csak azért, hogy érezze a törődést. :D :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ezen a ponton kellett volna mindenkinek felkapcsolnia a mikrofonját, akinek van és egyszerre rázúdítani a visszavágót, de szigorúan csak azért, hogy érezze a törődést. :D :evil:

Amúgy lehet azt kellett volna, hogy "Na mivan Jóska gyerek, most pofázzá'!" :D Csak hogy egy klasszikust idézzek.

 

Valahol egyébként megértem a tanár álláspontját is. Marha rossz lehet úgy tanítani, hogy mondja a magáét és nem látja, hogy van e bárki a túl oldalon aki figyel rá. Csak mondjuk pont ne ő kezdjen el ezen hőbörögni és elküldeni mindenkit az anyukájába aki a múltkor is eltűnt 3 órára, majd visszajött azzal, hogy ő most szét van csúszva itt a vége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Csak mondjuk pont ne ő kezdjen el ezen hőbörögni és elküldeni mindenkit az anyukájába aki a múltkor is eltűnt 3 órára, majd visszajött azzal, hogy ő most szét van csúszva itt a vége.

Meg attól, hogy nem tetszik neki ez, még ez a munkája most. Nekem sem tetszik, hogy a Facebookon minden második okoska jobban tudja, mi a munkám és hogyan működik a munkahelyem, de attól még megcsinálom legjobb tudásom szerint, akkor, amikor kell, addigra, amikorra kell. És szerintem ezzel sokan vannak így még, hogy nem tetszik a munka, de azért megcsinálja, mert ezt vállalta. Ráadásul rajta azért néhány ember jövője is múlik.

Bár csak én jelenthetném be a munkahelyemen három óra előre nem jelzett felszívódás után, hogy most szét vagyok csúszva (beálltam, mint a gerely a fődbe :D ), szóval nem dolgozom. De nem is, ez kell a hóhérnak. Inkább hadd üthessek meg én is ilyen hangnemet büntetlenül az okoskákkal.

Mondjuk azért a tanárbá azon is elgondolkodhatna, hogy az online oktatásnak van egy számára nagyon csúnya hátulütője: rögzíthető és felhasználható. Szóval extra óvatosnak kéne lennie inkább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Dzséjt írta:

Meg attól, hogy nem tetszik neki ez, még ez a munkája most. Nekem sem tetszik, hogy a Facebookon minden második okoska jobban tudja, mi a munkám és hogyan működik a munkahelyem, de attól még megcsinálom legjobb tudásom szerint, akkor, amikor kell, addigra, amikorra kell. És szerintem ezzel sokan vannak így még, hogy nem tetszik a munka, de azért megcsinálja, mert ezt vállalta. Ráadásul rajta azért néhány ember jövője is múlik.

Bár csak én jelenthetném be a munkahelyemen három óra előre nem jelzett felszívódás után, hogy most szét vagyok csúszva (beálltam, mint a gerely a fődbe :D ), szóval nem dolgozom. De nem is, ez kell a hóhérnak. Inkább hadd üthessek meg én is ilyen hangnemet büntetlenül az okoskákkal.

Mondjuk azért a tanárbá azon is elgondolkodhatna, hogy az online oktatásnak van egy számára nagyon csúnya hátulütője: rögzíthető és felhasználható. Szóval extra óvatosnak kéne lennie inkább.

 

Hát igen, teljesen igazad van. Én azt is megértem egyébként hogy mindenkinek a hócipője tele már az egész járványhelyzettel és van egy feszkó alapjáraton mindenkiben. Csak ennek akkor sem az a módja, hogy elküldünk 30 embert a fenébe úgy, hogy ő az aki nem tartja magát a kiírt órarendhez, és még annyit sem mond hogy bakfitty.

 

Érdekes módon egyébként egyik órát sem rögzítette pedig adott rá a lehetőség, nem is értem miért nem :D De mint említettem más ezt a szívességet megtette helyette, azt meg el is mondta a kirohanásában, hogy felőle aztán bátran meg terjesszük is, nem érdekli. Túl arrogáns az az ember az a baja. Pedig a szaktudása egyébként nagyon ott van a szeren, csak a hozzáállásán kellene változtatnia.

 

Meg ha már a témánál vagyunk, újabb válogatás született:

 

 

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Meg ha már a témánál vagyunk, újabb válogatás született:

Ez most nem lett valami erős összeállítás :D 

 

Amúgy durva a ti sztoritok. Simán fel kéne nyomni, akár közvetlenül a dékánnál, akár a hallgatói képviseleten keresztül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy valaki tudna-e véleményt mondani egy problémám ügyében. Fűtőtestről van szó, távfűtésről.

Egy 35 négyzetméteres panellakásban élek születésemtől fogva. A lakás édesanyámé volt, most az enyém és öcsémé.

A 9. emeleten lakunk, 10 emeletes házban. A fűtőtestek a szobák falánál vannak. A radíátort ugyebár melegvízzel fűtik. Azt tudni kell, hogy baromi régi a lakás is, hiába szigetelték a társasházat annak idején. A 2000-es években egy tekerőt szereltek arra a csőre, ami a radiátorba megy. Ugyebár ez egy fűtésszabályozó, 5 fokozattal. Mi állandóan 5-öson tartottuk mindig, egész évben. Csak télen, néha, ha nagyon meleg volt vettük le 3-asra, vagy négyesre. Beteg édesanyám miatt viszont mindig 5-ösön volt. Tavasszal és nyáron is 5-ösön tartottuk, a Szetáv szolgáltató kérésére, hogy a fűtési szezon beindításánál minden zökkenőmentes legyen. Ahhoz hozzászoktunk, hogy minden évben a fűtési szezon elején a csövekben vízcsobogás szerű hangot hallunk pár napig, de nagyrészt egy napon pár óráig. Aztán elmúlik és a radiátor fűtőtest bemelegszik rendesen.

A mostani helyzet a következő. Már egy hete elindult a távfűtés Szegeden. A nagyszobai fűtőtestnél a csövekben hallottuk néha a szokásos vízcsobogást. A nagyszobai fűtőtest langyos volt. A kisszobai viszont még pénteken is tök hideg. Pénteken felvettem a kapcsolatot a szolgáltatóval. Mondták, hogy jönnek ki légteleníteni, majd felveszik velem a kapcsolatot. Pénteken korábban hazajöttem, elpakoltam a fűtőtest közeléből, hogy oda lehessen férni (kis lakásban élünk és rengeteg cucc felhalmozódott). Nem jöttek be a lakásunkba, telefonon tudtam meg, hogy a szolgáltató szerint nem nálunk van a hiba, a 10. emeleten légtelenítenek. Miután ez megtörtént a következő állapot állt elő. A nagyszobai fűtőtestnél  a csövekben szinte egyfolytában hallható a vízcsobogás, korábban csak elvétve volt hallható. A kisszobai radiátor pénteken és szombaton hol meleg, hol hideg volt. Szombattól kezdve viszont már egyfolytában meleg. De, mind a nagyszobai radiátornál, mind a kisszobai radiátornál a fűtőtestnek csak az a része meleg, mely az 5 számos tekerő szabályozó közelében van. A  másik oldal hideg, illetve langyos.

Nem tudom, hogy mit tegyek, Talán újra beszélnem kéne a szolgáltatóval. Annyi változás legalább van, hogy a lakás most vasárnapra érezhetően melegebb lett.

Bocsi, hogy ilyen hosszú lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szomszédoknál mi a helyzet? Jó a fűtés? Mert ha igen akkor lehet, hogy nálad lesz a hiba. :( Ebben az esetben szerintem egy fűtésszerelővel kellene beszélned. Szerintem először kérdezz körbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Yoda József írta:

Ez most nem lett valami erős összeállítás :D 

 

Amúgy durva a ti sztoritok. Simán fel kéne nyomni, akár közvetlenül a dékánnál, akár a hallgatói képviseleten keresztül.

Persze, mert a mi tanárunk nem került bele :D

 

Fel tudnánk nyomni persze, bármikor. Csak több óránk ugysem lesz vele, meg más tárgyat sem fog nekünk tanítani már. Úgy igazából az egész vesződést nem érné meg szerintem, meg a fenének sincs kedve hozzá. Nekem legalábbis biztos nincs. Volt egy ilyen is, majd fél-1 év múlva úgyis csak röhögünk rajta :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.