Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Ismét szívügyben szeretnék segítséget kérni, ha nem gond.

Tudjátok, meséltem, hogy van egy könyvtároslány, akit nagyon szeretek. Most zárva volt a könyvtár sokáig. Nyáron újra kinyitott. Július végén összeszedtem a bátorságomat és megpróbáltam elhívni a lányt egy fagyira. A lány válaszul azt felelte, hogy most nem akar ismerkedni. Csak ennyit mondott, nem mondta miért nem. Ennek persze lehet több oka is: nem tetszem neki, van valakije, vagy alakulóban van kapcsolata, történt vele valami rossz dolog és nincs hozzá kedve. Én nem erőltettem tovább a dolgot, annyit mondtam, hogy okés, rendben, szia. Augusztus végén egy bókot mondtam neki – megdicsértem a ruháját és elmondtam, mennyire szép benne. Ő hűvösen és udvariasan megköszönte. Nem értek a kapcsolatokhoz, de az utóbbi hónapok jelei mintha azt mutatnák, hogy kicsit visszahúzódóbb lenne. Valami szomorúságot is láttam a szemében az utóbbi időkben. Szóval visszahúzódó, persze udvarias velem, ahogy én is udvarias vagyok vele, mindig köszönünk egymásnak, ha a könyvtárral kapcsolatban van kérdésem, továbbra is készségesen válaszol, de ennyi.

Jövő héten lenne névnapja. (Feltéve, hogy október 6-án tartja, mert ezt nem tudom. Renáta nap még van május 23-án is.) Arra gondoltam, hogy vennék neki egy tábla csokit és felköszönteném névnapjára. Szerintetek ez jó ötlet, vagy rossz?

A másik, amire gondoltam. Írnék neki egy levelet. Ebben leírnám, mit érzek iránta, bocsánatát kérem, ha az esetlen közeledési kísérleteim miatt zavarban lenne, vagy feszélyezné a dolog. Leírnám, hogy nem várok viszonzást, csak úgy érzem: szeretném, ha tudná, hogy fontos számomra. És mellékelném az eddig elkészült verseket is.

Nem értek a dologhoz, ezért szeretnék tanácsot kérni. Ez jó ötlet, vagy nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Jövő héten lenne névnapja. (Feltéve, hogy október 6-án tartja, mert ezt nem tudom. Renáta nap még van május 23-án is.) Arra gondoltam, hogy vennék neki egy tábla csokit és felköszönteném névnapjára. Szerintetek ez jó ötlet, vagy rossz?

Szerintem a leírtak alapján ebben a helyzetben ez lenne a jó megoldás. Kedves gesztus, és nem tolakodó. Lehetséges, hogy őt csak apró lépésenként tudod megközelíteni, ami hosszú folyamatnak néz ki és senki sem garantálja a sikert, de az előzmények ismeretében a másik megoldás (levélben bevallani az érzelmeidet) szerintem végleg elriasztaná. Néha az a másik szívéhez vezető út, hogy nem erőlteted rá magad és az időre bízod a dolgot.

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Frenkie írta:

 

Az már nagyon durva lenne. Azért két év szívás miatta az angyon sok. Akkor tényleg totális gazdasági összeomlás jön ha jövőre sem utazhatnak a turísták, nem lehetnek koncertek. A tavaszi vakcinának meg kell oldania a dolgot nyárra.

Alaposan tesztelni kell azt a vakcinát, nehogy több kárt okozzon, mint  hasznot. Nem lehet elsietni. Én biztos nem engedem magam beoltatni semmilyen sufni oltóanyaggal, csak hogy gyorsan kapjak oltást. 

Az emberek már így is mentek és mennek össze-vissza, láthatóan már a kormányok se fogják vissza őket, csak az ajánlásokat be kell tartani. A tavaszi leálláshoz képest ez semmi ami most van. Gyakorlatilag maszkban mehetsz bárhova, csinálhatsz bármit. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 minutes ago, Ody Mandrell said:

Alaposan tesztelni kell azt a vakcinát, nehogy több kárt okozzon, mint  hasznot. Nem lehet elsietni.

Ez érthető, de ha vakcina mellett mehetnek majd csak a tömegrendezvények, korlátlan utazások stb., és mondjuk csak 2022 nyarára lesz igazán hatásos vakcina, akkor még jó darabig nem tér vissza az élet a régi kerékvágásba. Nem mehet örökké ez a maszkos-korlátozós-bezárós anyámkínja, mert többen fogják elveszteni a munkahelyüket, mennek csődbe meg őrülnek meg, mint ahányan megfertőződnek. :(

 

16 minutes ago, Ody Mandrell said:

A tavaszi leálláshoz képest ez semmi ami most van.

Ez mondjuk igaz. Egyébként sokszor elgondolkodtam már azon, hogy hány fertőzött meg halott szükséges ahhoz, hogy megtörténjen egy ugyanolyan vagy hasonló lezárás, mint tavasszal. :hmm:

 

3 hours ago, Darth Revan9 said:

Ismét szívügyben szeretnék segítséget kérni, ha nem gond.

Örülök, hogy nem szégyenlősködtél, és mindezt le merted írni. :) Remélem, sikerrel jársz, szurkolok neked! :):yeah::peace::clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Pildi írta:

Szerintem a leírtak alapján ebben a helyzetben ez lenne a jó megoldás. Kedves gesztus, és nem tolakodó. Lehetséges, hogy őt csak apró lépésenként tudod megközelíteni, ami hosszú folyamatnak néz ki és senki sem garantálja a sikert, de az előzmények ismeretében a másik megoldás (levélben bevallani az érzelmeidet) szerintem végleg elriasztaná. Néha az a másik szívéhez vezető út, hogy nem erőlteted rá magad és az időre bízod a dolgot.

Nagyon szépen köszönöm  a tanácsot. :) Én is kb. így gondoltam, de jó, hogy más is megerősíti.

Még karácsonyra is meglepném őt egy kis desszerttel. Arra gondoltam, hogy még karácsony előtt egy kis doboznyi Merci csokit adnék akkor neki.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyerekek, csoda történt!!! A légitársaság törölte a járatomat, és visszakapom a jegyem teljes árát! :yeah:Már március óta ezen stresszelek. Most már nem kell többet azon agyalnom, hogy zárt kapusak lesznek-e a meccsek az USA-ban. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Gyerekek, csoda történt!!! A légitársaság törölte a járatomat, és visszakapom a jegyem teljes árát! :yeah:Már március óta ezen stresszelek. Most már nem kell többet azon agyalnom, hogy zárt kapusak lesznek-e a meccsek az USA-ban. 

 

A visszakapott jegy árát meg el tudod inni. Mivel azt hitted elbukod, így ez most plussz pénz.:D:evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago , Frenkie said:

A visszakapott jegy árát meg el tudod inni.

Számold ki, hogy 278.000 Ft-ból hány doboz sör jönne ki. :D

:sor:És tedd hozzá, hogy Guinness (az a kedvencem), ami nem egy olcsó söröcske. :D

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 10/1/2020 at 7:34 PM , NorbiLordi said:

Akkr most már jöhet csőstül az a vírus :D 

Na, azt azért nem. :D De most már abszolút nem érdekel, kicsit sem, ha még jövő tavasszal is zárt kapusak lesznek a meccsek az USA-ban, vagy korlátozva lesznek a nézők. Felőlem még 3 év múlva is mehet így, én kibírom. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az index-en találtam ezt a gyöngyszemet. :lol:

 

"Naponta frissül a koronavírus.gov.hu oldalon a piros számláló, Müller Cecília tisztifőorvos pedig minden délután lelkesen megismétli ezeket a számokat a vírusinfón két, hasznos kézmosásra vagy esküvői szertartásra vonatkozó tanács között. Valójában azonban ezek a publikált számok nagyjából annyit árulnak el a hazai járványhelyzetről, mint a Csernobil című sorozatban Gyatlov elvtárs műszere a sugárzás intenzitásáról. A doziméter nem volt képes 3,6-os értéknél magasabbat mérni, így az ezerszeres dózis is 3,6-nak lett elkönyvelve. Ami nem jó, de nem is tragikus."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos tényleg az a helyzet, hogy annak ellenére, hogy mostanában számszerűen sokkal többet teszteltünk, mint tavasszal, most jóval több eset is van, így ténylegesen alul vagyunk tesztelve. A pozitív tesztek aránya 10% körül mozgott az elmúlt hetekben, tegnap pedig már 14-re is felkúszott. Az 5% alatti arány jelentené azt, hogy az országban jól nyomon van követve a járvány terjedése. :( 

 

Egyébként furcsa, hogy az elmúlt napokban 10 ezer felett volt a napi tesztek száma, viszont az utóbbi két napban ez lecsökkent 6 ezer köré, és asszem pont 2 napja jött a hír, hogy 700 ezer új tesztet rendeltünk. Szerintem kifogyott a népegészségügyi központ a tesztekből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az index-en találtam ezt a gyöngyszemet. :lol:

 

"Naponta frissül a koronavírus.gov.hu oldalon a piros számláló, Müller Cecília tisztifőorvos pedig minden délután lelkesen megismétli ezeket a számokat a vírusinfón két, hasznos kézmosásra vagy esküvői szertartásra vonatkozó tanács között. 

 

Amúgy ezen kívül tényleg nem történik más :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Online oktatás gyönyörei 20. rész: 14.15-kor elkezdődött a Számviteli elemzés óra. Vizsga nem lesz, helyette beadandót kell majd írni, amit a kedves tanár úr 2 értelmes mondatban nem tudott elmondani, hogy nemhogy a formai követelmény micsoda, hanem a tartalmi. Elkezdte a tanyagot mondani össze-vissza beszélve, közben volt két telefonja is amit felvett. Olyan hangosan szólt a telefon, hogy mind a 40-en végighallgattuk kinek mennyi részesedése van egy bizonyos cégben.

 

15.50-kor tanár úr bejelentette, hogy fél óra szünet mert vendégei jöttek. A kamerát bekapcsolva hagyta. Most van 17:17, másfél órája az alábbi csendéletet nézzük tanóra címen:

 

121238268_3628524897172224_5436606956572

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na update a tanóráról: Tanár úr 17:36-kor kegyeskedett megjelenni. Bejelentette hogy, ahogyan ő fogalmazott "nagyon szét van csúszva", így a tanárórát itt és most befejezi. Az online felületet bekapcsolva hagyta a kamerával együtt, mondván hogy a chatben "szórakoztassuk egymást". Majd elköszönt, elment, és lekapcsolta a villanyt szó szerint:

 

121113909_3628578080500239_6261674393758

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.