Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

5 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

zachary-quinto-leonard-nimoy-spock.jpg

 

Khm...khm :D

 

Ezt a kommentet egy Star Trek-es időutazásról szóló kiselőadással megspékelve T'Pol-ék Tudományos Tanácsa biztos hasznosnak találná ha az elolvasása után a tagjai elfogadnák hogy a Star Trek világában lehet az időben utazni. De sokkal valószínűbb hogy nem változtatnának az álláspontjukon a témában. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 09. 01. - 11:41, Dzséjt írta:

Felmentetek megnézni a barlangot? :) 

 

Gondolom az ősemberbarlangra gondolsz. Igen felmentem megnézni. Érdekes belegondolni hogy évezredekkel korábban emberek éltek. A Millenium-kilátóba is felmentem gyalog. Az kemény volt, mert másfél km volt felfele. Bár volt nálam 2 doboz sör.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Frenkie írta:

 

Gondolom az ősemberbarlangra gondolsz. Igen felmentem megnézni. Érdekes belegondolni hogy évezredekkel korábban emberek éltek.

Azaz, arra gondoltam. Pár éve jártunk ott barátokkal. Én már eldöntöttem, hogy ha jön az apokalipszis, én oda költözöm. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bence1997 írta:

@Yoda JózsefMost írtak az egyetemről, hogy az oprendszerek online lesz megtartva nálunk. :D

Nálunk úgy áll eddig a helyzet, hogy a 8 tárgyamból 7 online lesz tartva

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Azaz, arra gondoltam. Pár éve jártunk ott barátokkal. Én már eldöntöttem, hogy ha jön az apokalipszis, én oda költözöm. :D 

Megyek én is, csak vigyünk sört. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, felcsillant a remény, hogy rendeződik az amcsi utam... Szijjártó Péter nyilatkozott ezzel kapcsolatban, idézek egy cikkből: "A miniszter emlékeztetett: a konzuli szolgálat piros kategóriájúvá minősítette a világ valamennyi országát. Ez azt jelenti, hogy nem tiltják, de nem ajánlják a külföldre utazást.

Ennek jogi következménye, hogy azok, akik korábban befizettek külföldi utazásra, elállhatnak az utazási szerződésüktől és jogukban áll a teljes befizetett összeget visszaigényelni - ismertette."

 

Nagyon megörültem, mikor ezt megláttam. Tegnapelőtt fel is hívtam a légitársaságot, és erre a kijelentésre hivatkozva kérvényeztem a járatom lemondását és a majd' 300.000 Ft-om visszatérítését. Azonnal el is illant a remény... 

 

1. Elmondtam nekik, hogy még februárban, a vírus kitörése előtt foglaltam jegyet a jövő évre. Akkor még a fene se gondolta, hogy ilyen zűrzavar lesz világszerte. Nem érdekelte őket.

 

2. Elmondtam nekik, hogy egy (vagy több) sportesemény megtekintése lenne a cél, de mivel nagy valószínűséggel zárt kapusak lesznek a meccsek, így az utam jórészt értelmét vesztette. Nem érdekelte őket.

 

3. Elmondtam, hogy a vírusra való tekintettel nem tartom bölcs és biztonságos dolognak még jövő februárban sem az USA-ba való utazást. Nem érdekelte őket.

 

4. Elmondtam azt is, hogy én magam is vírushordozó lehetek, és ki tudja hány embert fertőzhetek meg, ha kimegyek. Nem érdekelte őket. 

 

Annyit mondtak, hogy abban az esetben kaphatom vissza a jegyem teljes árát, ha a járatom törlésre kerül. Ja, meg hogy nem a Szijjártó Péter dönt ezekről a dolgokról... Hát köszi... 

 

Nem értem őket különben. Nem azért nem akarok elutazni, mert szimplán már nincs kedvem. Egy átkozott világjárvány van! Ilyesmi még nem volt, amióta élek! Ráadásul ez a járvány hatással van a sportra, és nekem meccsek megtekintése lenne a cél, amit a vírusnak köszönhetően besz*ptam... Nem értem, hogy lehetnek ekkora nyomik. 

  • Dühítő 1
  • Szomorú 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 8/30/2020 at 11:19 AM , pb69 said:

Igen, ezzel nagyrészt egyetértek. Nyilván senkinek nem kényelmes és lemondásokkal jár a vírushelyzet, de azért ennél jóval nagyobb toleranciának és türelemnek kéne lennie egy egészséges társadalomban. Én már a "karanténra" és utazási korlátozásokra is azt mondtam, hogy sok esetben erősen túlérzékenységnek érzem a kiakadásokat és a "nem bírom már ezt tovább, így nem lehet élni" felcsattanásokat. Utána viszont egy ideig kb. csak annyi maradt az egészből, hogy bizonyos helyeken maszkot kell venni, ill. események elmaradtak. Ettől pláne nem kéne úgy fennakadni. Persze, ebből is fakadnak egyéni drámák, vannak, akiket vmilyen személyes érintettség miatt rosszabbul érint, de ez sajnos ilyen.

Vagy ott vannak azok, akiknek a munkájuk vagy családjuk ugyan nem indokolta, de nem bírták ki, hogy ne menjenek külföldre nyaralászni. Önmagában nem zavar a dolog, de egy ilyen szituban tényleg nem lehet egyetlen nyarat kibírni itthon? Tényleg ennyire viszket egyeseknek, hogy abban a pillanatban, ahogy megnyitották a határokat, már spricceltek is kifelé, foglalták a szállásokat, vették a repjegyeket stb., aztán megy a sírás, ha besárgul az ország és mégse tudnak menni.

 

Én személy szerint kibírnék még 6 meg 8 meg ki tudja hány évet is koncertek, utazások, meccsek meg egyéb ilyesmik nélkül. A problémám nekem ott van, hogy a vírus kitörése előtt leszervezett dolgaimra sajnos nem minden esetben kapom vissza a lóvémat, és nem 2-3000 Ft-okról van szó... Az amerikai meccses sztorimat már párszor leírtam (most is leírtam), az egy elég nagy szívás.

A koncerteket illetően pedig nem az a bajom, hogy a vírus miatt el lettek halasztva egy évvel. A gondom nekem az, hogy amennyiben nekem a koncert új időpontja nem jó, a szervező nem hajlandó nekem visszautalni a jegy árát. Ha nem jó az időpont, a jegy helyett egy hülye utalványt akarnak rám sózni, vagy pedig azt ajánlják, hogy adjam el a jegyem pl. Ticketswapen. Hát köszi, és mi arra a garancia, hogy el is tudom adni? 

Erre megint csak azt tudom írni, amit korábban is: egy ilyen őrületes helyzetben mi olyan k***a nehéz abban, hogy a kifizetett összeget szépen visszaadják nekem?!

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, caseyjones írta:

 

Erre megint csak azt tudom írni, amit korábban is: egy ilyen őrületes helyzetben mi olyan k***a nehéz abban, hogy a kifizetett összeget szépen visszaadják nekem?!

Valószínűleg már rég elköltötték a pénzed, és mivel azóta bevételük alig van, fenntartási költségeik viszont biztos vannak, ezért nincs miből visszafizetni. Ilyen esetben belekapaszkodnak a szabályzatba, hogy milyen esetben kell visszatéríteniük a jegy árát, és ha nincs rá leírt szabály, akkor nem fizetnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 minutes ago, Pildi said:

Valószínűleg már rég elköltötték a pénzed, és mivel azóta bevételük alig van, fenntartási költségeik viszont biztos vannak, ezért nincs miből visszafizetni. Ilyen esetben belekapaszkodnak a szabályzatba, hogy milyen esetben kell visszatéríteniük a jegy árát, és ha nincs rá leírt szabály, akkor nem fizetnek.

 

Viszont az az érdekes, hogy az olyan nagyobb cégek, mint a Ticketpro meg a Live Nation az, amelyik ezt csinálja. Érdekes módon, a hozzájuk képest sokkal kisebb büdzsével rendelkező Dürer Kert vissza tudta nekem utalni egy koncertjegyem árát. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@SimonZ, köszönöm a részletes összefoglalót. Már amúgy is kíváncsi voltam rá. Írtad, hogy védőoltás leghamarabb 2021. első felében várható. De ha ez a leghamarbbi és legjobb eset, akkor feltételezem vannak rosszabb forgató könyvek. Ezek szerint rosszabb esetben lehetséges, hogy mondjuk 2021. második felében, vagy csak 2022-re lesz hatékony védőoltás? Egyáltalán mi a legrosszabb eset a védőoltás megjelenése esetében?

A másik kérdésem az lenne, hogy elképzelhető ennek az új vírusnak egy olyan durva mutációja a jövőben, ami lenullázza az eddig vakcina kutatásokat és lehet mindent elölről kezdeni a vakcina kutatásnál?

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Több mint 500 fertőzöttet regisztráltak tegnap...

Olvasva a nagyobb híroldalak facebook komentjeit, nekem olyan kép rajzolódik ki, hogy már szinte mindenki röhög rajta és senki se veszi komolyan..

 

Azért szerencsére a pesti tömegközlekedésen mindenki hordja a maszkot, mondjuk 40-50%-ban helytelenül orrát kidugva...eeh.. furcsa ez. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Tavasszal is volt ennyi, de akkor nem volt megfelelő tesztelési kapacitás a kimutatására ;)

De nagy különbség, hogy akkor mindenki sokkal óvatosabb volt, mert félt, most viszont nagy a lazaság, mert "nem hullanak a bombák", nincs érzékelhető fenyegetettség. Így lesz a napi pár százból pár ezer 2-3 héten belül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Pildi írta:

De nagy különbség, hogy akkor mindenki sokkal óvatosabb volt, mert félt, most viszont nagy a lazaság, mert "nem hullanak a bombák", nincs érzékelhető fenyegetettség. Így lesz a napi pár százból pár ezer 2-3 héten belül.

Viszont a mostani helyzet mellett szól, hogy az egészségügyünk jobban fel van készülve a járványra, mint tavasszal volt. (Többnyire) be vannak szerezve a megfelelő eszközök, nagyobb tudásmennyiség is rendelkezésre áll, és a személyzet is tapasztaltabb.

Más országokban is, amiket elért a második hullám az figyelhető meg, hogy az azonosított fertőzöttek száma rekordot döntöget, a halálozások száma viszont messze elmarad az első hullámban látottaktól.

Ezzel nem azt mondom, hogy nincs okunk aggódni, mert a veszély még mindig jelen van, de a jelenlegi rekord esetszámok nem összevethetőek a tavasziakkal, így alkalmatlanok arra, hogy ez alapján összevessük a jelenlegi és a tavaszi helyzet súlyosságát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

 

Ezzel nem azt mondom, hogy nincs okunk aggódni, mert a veszély még mindig jelen van, de a jelenlegi rekord esetszámok nem összevethetőek a tavasziakkal, így alkalmatlanok arra, hogy ez alapján összevessük a jelenlegi és a tavaszi helyzet súlyosságát.

Nem is aggódás miatt írtam, én se aggódok annyira az életemért, mint tavasszal, de annak se örülnék, ha 2 hétig szigorú karanténban kellene élnem, se barátok, se család (a szűkebb kivételével), és ennek az esélye sajnos egyre nő, ahogy annak is, hogy megint bezárják az iskolákat és itthonról mehet a "digitális oktatás" nevű katasztrófa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldog születésnapot, kudar! :)

 

 

Én tegnap voltam Pesten. Kezdetben csak Aszódra akartam elmenni mamám leletéért, de aztán úgy voltam vele, hogy bérleteket is kéne vennem. A maszk rajtam volt, szóval betartottam a dolgokat, igaz a másfél-2 métert majdhogynem lehetetlen betartani a Stadionnál. De ahogy láttam, elvétve voltak olyanok, akik inkább maszk nélkül közlekedtek, fiatalok és idősek egyaránt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.