Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

1 hour ago, Pildi said:

és ennek az esélye sajnos egyre nő, ahogy annak is, hogy megint bezárják az iskolákat és itthonról mehet a "digitális oktatás" nevű katasztrófa.

Ilyen nem lesz még egyszer, regionálisan lesz ez orvosolva. Többször is megmondták már, illetve tegnap is lenyilatkozta állambácsi, hogy a vírushelyzet súlyosbodása esetén csak azokat az iskolákat zárják be, amelyek környéken sok a fertőzött. Pl. ha Borsod megye északi részén nincs egy fertőzött se, nem fognak ott egy iskolát se bezárni, de ha mondjuk Vas megyében minden tizedik ember elkapja ezt a retket, akkor ott minden oktatási intézmény be lesz csukva.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

igaz a másfél-2 métert majdhogynem lehetetlen betartani a Stadionnál

Ezeket a képeket pedig a 4-6-oson lőttem szerdán :D itt lehet tartani? :D 

 

Spoiler

118768161_441617463410427_81585835983416 118771059_372396227487835_17047816551706

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, caseyjones írta:

Ilyen nem lesz még egyszer, regionálisan lesz ez orvosolva. Többször is megmondták már, illetve tegnap is lenyilatkozta állambácsi, hogy a vírushelyzet súlyosbodása esetén csak azokat az iskolákat zárják be, amelyek környéken sok a fertőzött. Pl. ha Borsod megye északi részén nincs egy fertőzött se, nem fognak ott egy iskolát se bezárni, de ha mondjuk Vas megyében minden tizedik ember elkapja ezt a retket, akkor ott minden oktatási intézmény be lesz csukva.  

Jó gondolat a regionális szemlélet, de itt Budapesten nagy eséllyel minden kerületet előbb-utóbb érinteni fog a téma, ez véleményem szerint csak idő kérdése. A legnagyobb gond az, ha a tanárok közül betegszik meg valaki, mert akkor az iskolai tanítás ellehetetlenül a teljes tanári kar karanténja miatt. Optimista becslés az, hogy őszi szünetig kihúzzák az iskolák. Nem pesszimista vagyok, hanem realista, jobb felkészülni erre, azt gondolom.

5 perccel korábban, Yoda József írta:

Ezeket a képeket pedig a 4-6-oson lőttem szerdán :D itt lehet tartani? :D 

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Nem lehet tartani, és emiatt még rendes maszkviselés mellett is megvannak a gyors terjedés kockázatai, nem hogy anélkül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 minutes ago, Pildi said:

Jó gondolat a regionális szemlélet, de itt Budapesten nagy eséllyel minden kerületet előbb-utóbb érinteni fog a téma, ez véleményem szerint csak idő kérdése. A legnagyobb gond az, ha a tanárok közül betegszik meg valaki, mert akkor az iskolai tanítás ellehetetlenül a teljes tanári kar karanténja miatt. Optimista becslés az, hogy őszi szünetig kihúzzák az iskolák. Nem pesszimista vagyok, hanem realista, jobb felkészülni erre, azt gondolom.

 Pesten több mint valószínű, de amíg mondjuk Baranyában vagy Zalában (most csak véletlenszerűen írtam két megyét) van 15-15 fertőzött (akik ráadásul többnyire idős emberek), felesleges bezárni az iskolákat, mert csak a diákokkal szúrnak ki. Sajnos sok gyereknek nincs meg a kellő eszköze a háztartásban a digitális oktatás kivitelezésére, mellesleg az alsótagozatos diákokat otthon hagyni...

 

Más: Engem az érdekelne, ha lesz hatásos vakcina, akkor majd hirtelen minden korlátozásnak vége, nem kell maszk, mehetnek a tömegrendezvények, mindenki utazhat jobbra-balra, hallelujah? Vagy még hatásos vakcina mellett is évekig ilyen stresszben kell élni? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, caseyjones írta:

Más: Engem az érdekelne, ha lesz hatásos vakcina, akkor majd hirtelen minden korlátozásnak vége, nem kell maszk, mehetnek a tömegrendezvények, mindenki utazhat jobbra-balra, hallelujah? Vagy még hatásos vakcina mellett is évekig ilyen stresszben kell élni? 

SimonZ fentebb elég jól összefoglalta a felállást egy hosszabb bejegyzésben. Érdemes elolvasni. A hatásos vakcinával vagy egy működő gyógyszeres terápia megjelenésével vége a mostani szitunak. Már persze ha ezek elérhetőek a nagy tömegeknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Yoda József írta:

Ezeket a képeket pedig a 4-6-oson lőttem szerdán :D itt lehet tartani? :D 

 

 

Jesszus, itt is vegyes a maszkviselés. :D Ember legyen a talpán, aki betudja tartani a távolságot, a tömegközlekedéseken biztos nem, pláne ősszel. A busz is ugyanilyen rossz, tegnap hazafelé tömve voltunk. Le is kellett szállnom pár megálló után... mondjuk csak azért, mert a sofőr jelezte, hogy x és y településeken nem áll meg. :P

 

Itt Kartalon a héten pletykálták, hogy 2 koronavírusos van. Két fiú. Én nagyon nem csatangolok itthon, de mivel általában én vagyok a kenyeres gyerek, akit elküldenek a pékségbe, szinte minden nap ki kell mennem. A pékség érdekes hely, mert kezdetben kiírták, hogy maszk kötelező, be is tartottuk. Viszont lassan 1 hónapja az van, hogy hiába van kint a maszkra figyelmeztető felirat, az emberek enélkül térnek be a boltba. Mondjuk én is elgondolkodok azon, hogy ha egyedül vagyok a boltban és az eladó és köztem is van egy üveg, akkor levehetném a maszkot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Darth Revan9 írta:

Most, hogy így növekszik a betegszám, lehet, hogy megint lesz olyan bezárás, mint tavasszal? Elképzelhető, hogy visszaállítják a kijárási korlátozásokat?

Szerintem ezek csak regionális szinten lesznek várhatóak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon remélem nem lesznek kijárási korlátozások megint, csóró vendéglátósoknak megölnék a bizniszt teljesen. 4-5 fős társasággal mi már direkt azért megyünk iszogatni mert ki tudja még meddig lehet :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos nem fognak még egyszer bezárni mindent ugyanúgy, mint tavasszal. Maximum regionális szinten.

Ha megint lezárnak meg bezárnak meg korlátoznak mindent, több ember fogja elveszíteni a józan eszét meg a munkahelyét, mint ahányan megfertőződnek.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Most, hogy így növekszik a betegszám, lehet, hogy megint lesz olyan bezárás, mint tavasszal? Elképzelhető, hogy visszaállítják a kijárási korlátozásokat?

Teljesen kizárt. A tavaszi lezárással mindenki rájött hogy ha még egy ilyen lezárás lesz az többeket fog megölni mint a vírus. Itt azért ésszel kell cselekedni. Én azt vallom és vannak erre utaló jelek hogy a döntéshozók be fogják vállalni a halálesetek számának emelkedését, minthogy milliókat döntsenek nyomorba a gazdaság leállításával. Ne feledjük hogy a nácik hogy jutottak hatalomra.  Az 1929-es-34-es gazdasági válság eredményei. Bár kegyetlen a dolog de egyetértek ezzel(Akár 20 millió halott árán is) a gazdaság müködőképességének megóvása a legfontosabb.

Sokkal több kár keletkezik a leállással mintha nem tennék.  Nem akarok nácizmust ,kommunizmust újra. Jó ez a demokrácia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beleolvastam a facebook-on egy covid-os oldalba. Ne tegyétek. Elképesztő! Komolyan mondom jöjjön az a meteor! Ennyire sötét parazitát, mint az ember nehéz sokáig elviselnie az univerzumnak. 

  • Nem értek egyet 1
  • Zavaros 1
  • Szomorú 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Beleolvastam a facebook-on egy covid-os oldalba. Ne tegyétek. Elképesztő! Komolyan mondom jöjjön az a meteor! Ennyire sötét parazitát, mint az ember nehéz sokáig elviselnie az univerzumnak. 

2020 van, ne emlegess már ilyet :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Teljesen kizárt. A tavaszi lezárással mindenki rájött hogy ha még egy ilyen lezárás lesz az többeket fog megölni mint a vírus. Itt azért ésszel kell cselekedni. Én azt vallom és vannak erre utaló jelek hogy a döntéshozók be fogják vállalni a halálesetek számának emelkedését, minthogy milliókat döntsenek nyomorba a gazdaság leállításával. Ne feledjük hogy a nácik hogy jutottak hatalomra.  Az 1929-es-34-es gazdasági válság eredményei. Bár kegyetlen a dolog de egyetértek ezzel(Akár 20 millió halott árán is) a gazdaság müködőképességének megóvása a legfontosabb.

Sokkal több kár keletkezik a leállással mintha nem tennék.  Nem akarok nácizmust ,kommunizmust újra. Jó ez a demokrácia.

Szomorú, hogy ide jutott a világ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég szomorú, hogy a járvány miatt a "digitális oktatás" kifejezés szinte pejoratívvá vált. Alapvetően egy nagyon jó dolog lenne az e-learning, mert sok terhet levesz a gyerekek és a tanárok válláról is. De mivel egyik pillanatról a másikra, minden előkészület nélkül kellett átállni, az emberekben is csak a negatívumok maradnak meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bennem semmi negatív dolog nem maradt meg a digitális oktatással kapcsolatban, igaz én egyetemista vagyok és talán ott történt meg legkönnyebben az átállás. De én is találkoztam olyan 50+os tanárral, akinek élő oktatás közben a fiú unoka vezette a kezét hogy mit is kellene csinálni, mi meg néztük 70-en.

 

Általános sulinál már másabb a kép, de ezt is csak kolléganőtől tudom akinek alsósok a gyerekei. Náluk abszolút káosz volt az egész, mikor a tanár elküldött egy emailt reggel 8-kor x feladattal, hogy 10 órára vissza kellene küldeni, és mellette még van x tárgya a gyereknek. Vagy direkt létre lett hozva egy platform ahol a szülők/gyerekek megkapják a feladatokat és vissza is lehet küldeni, némelyik tanár meg csak azért se oda küldi, utána meg számonkéri és mindenki pislog hogy mi a fenéről beszél. Hangos olvasást is pl. vegye fel a szülő telefonnal azt küldje el a tanárnak. Tesi óra gyanánt menjen le a gyerek, fusson x kört, ezt a szülő vegye fel és küldje el.

Nem egyszer hallgattam végig kolleganő férjét ahogy üvöltve szidja a telefonban az egész tanári kart, hogy mennyire inkompetensek (hogy finonam fogalmazzak), és több méterre voltam tőle neki meg fülén a telefon :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is jó dolog a digitális oktatás, viszont ezt normálisan megoldani egyelőre csak az egyetemek és pár fejlett középiskola képes hazánkban. Az általános iskolásoknak lehet a legrosszabb, pláne ha nincs megfelelő informatikai eszköz, amivel hozzáférnek az anyaghoz. Igaz, ebben az esetben a limitált számú iskolai felügyelet megoldás lehet.

 

A digitális oktatásnál azt is figyelembe kell venni, hogy mely tárgyat lehet elvégezni ezzel a módszerrel. A testnevelés például szvsz. nem jó megoldás digitális módszerrel. Most komolyan, nálunk annyi volt tavasszal, hogy aki részt vett az addig megtartott 5 tesin, az megkapta az aláírást. Aki akár csak egy óráról is hiányzott, az volt a feladata, hogy fusson x km -t és mérje le valamilyen GPS -es eszközzel, majd azt küldje be a tanárnak... LOL. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 09. 06. - 9:10, Ody Mandrell írta:

Beleolvastam a facebook-on egy covid-os oldalba. Ne tegyétek. Elképesztő! Komolyan mondom jöjjön az a meteor! Ennyire sötét parazitát, mint az ember nehéz sokáig elviselnie az univerzumnak. 

Akkor azt mondod hogy ideje, hogy Emmerich mester a Holdat a Földbe csapassa? :P 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Whill írta:

Elég szomorú, hogy a járvány miatt a "digitális oktatás" kifejezés szinte pejoratívvá vált. Alapvetően egy nagyon jó dolog lenne az e-learning, mert sok terhet levesz a gyerekek és a tanárok válláról is. De mivel egyik pillanatról a másikra, minden előkészület nélkül kellett átállni, az emberekben is csak a negatívumok maradnak meg.

Igen és ehhez még hozzá kell tenni, hogy a családok egy jelentős részénél csak egy számítógép van otthon. A Home Office elrendelésével pedig ez a digitális oktatás még jobban elrettentő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Igen és ehhez még hozzá kell tenni, hogy a családok egy jelentős részénél csak egy számítógép van otthon. A Home Office elrendelésével pedig ez a digitális oktatás még jobban elrettentő.

Na igen, valóban rosszul áll a dolog, pláne sok családnál.

 

Amúgy az én egyetememnél valamennyire bizakodók a tanárok. Az egyik gyakorlatvezetőm szerint remélik, hogy mire az utolsó hetek megjönnek, már lehet laborokra járni. Ez már csak azért is lenne jó, mert ma volt például Operációs rendszerek gyakorlatom. A féléves feladat pedig nem más, mint hogy egy szerver-kliens rendszert kell összeraknom egy csoporttársammal. Persze virtuális környezetben ez könnyű, a rendszergazdai okj-szakon csináltunk ilyet, mégha nem is egetrengető szinten, de az alapvető/haladó dolgokat leadták nekünk. Most úgy néz ki, hogy ezt majd valahogy prezentálnunk is kell a gyakvezetőnek. Ez necces, ha az utolsó hetekig nem javul a helyzet és itthonról kell majd bemutatnunk a rendszert. A másik necces dolog nem más, miszerint valamelyikünknek a szerverrel, a másiknak pedig a klienssel kell babrálnia, továbbá meg is kéne ezt osztani egymás között. Előbbivel nincs probléma, utóbbival van. Ugyanis ezek a rendszerek nem pár megásak. A Linux szerver még csak-csak nincs meg 1 giga, de egy Win10 -nél alsó hangon 2-2,5 gigánál kezdődik egy alapcsomag. Meglátjuk, hogy a helyzet mennyire fog javulni. Bár a mostanit elnézve... :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 09. 06. - 9:10, Ody Mandrell írta:

Beleolvastam a facebook-on egy covid-os oldalba. Ne tegyétek. Elképesztő! Komolyan mondom jöjjön az a meteor! Ennyire sötét parazitát, mint az ember nehéz sokáig elviselnie az univerzumnak. 

 

 

Ma reggel pont ezekről beszéltek Bochkorék a Retro rádióban. Hát ők is fogták a fejüket hogy hogy lehet ilyen irdatlan baromságokat nemhogy elhinni, de még terjeszteni is.

Az is kiderült hogy egy részük a márciusi wc-papír, és lisztvásárlákból került ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Frenkie írta:

 

 

Ma reggel pont ezekről beszéltek Bochkorék a Retro rádióban. Hát ők is fogták a fejüket hogy hogy lehet ilyen irdatlan baromságokat nemhogy elhinni, de még terjeszteni is.

Az is kiderült hogy egy részük a márciusi wc-papír, és lisztvásárlákból került ki.

Azok se voltak komplettek, akik tavasszal Wc papírt halmoztak fel. Nálunk a környéken 4 nagyobb bolt is van. Három Spar és egy Penny. Nem tudom, hogy a WC papír felhalmozók csinálták-e, de sikeresen eltüntették a legolcsóbb egy rétegű WC papírt ezekből az üzletekből. Már fél éve nem kapni. Azért az érdekes, hogy egy jóval távolabb levő Lidl-ben van egy rétegű, olcsó WC papír, de máshol a közelben nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit írtam, hogy eljöhet, szerintem eljött. Merkely Béla szerint 100 ezer fertőzött lehet most, ami jóval több, mint amit én becsültem. Ennek 43%-a budapesti, ami azt jelenti, hogy a budapesti lakosság 2,5%-a fertőzött. Tehát ha száz emberrel találkozol, akkor 92% annak az esélye, hogy lesz köztük fertőzött. Ha 50 emberrel, akkor 72%. A 4-6-osról inkább nem mondok semmit...

 

Ebből az következik, hogy Budapesten szerintem már folyamatosan érdemes maszkot hordani, kint az utcán is. Ha fiatal vagy, nem azért, mert elvisz a COVID (ez igen valószínűtlen 40 év alatt), hanem hogy ne fertőzd meg az idősebbeket, akiket a korral egyre növekvő valószínűséggel meg is ölhet.

És szerintem érdemes D-vitamint szedni, a napi ajánlott dőzisban (2000 NE), ha nincs ellenjavallatotok, ami kizárja.

COVID-os FB-csoportokat reggeli kávé helyett is fogyaszthatnék, ha kávéznék. Így még annyi hasznuk sincs.

Revan, fogok reagálni később.

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.