Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

28 perccel korábban, Whill írta:

Én oltáspárti vagyok, de az orosz vakcinával semmi pénzért nem oltanám be magam. Megvárom az oxfordit.

Még ha kiderül, hogy hatékony, akkor se? 

 

https://www.google.com/amp/s/index.hu/techtud/2020/08/13/koronavirus_gyenge_pontja/amp

 

Még a Star Warst is szóba hozták! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 4/11/2020 at 1:51 PM , Iqvi said:

A pénzt nem tudod esetleg visszaigényelni?

Na azóta már próbáltam, a repjegyemnek kb. a 10-15%-át kapnám vissza, ami azt jelenti, hogy buknék jóval több mint 250.000-et. 

Alapvetően én kibírnám, ha zárt kapus meccsek lennének még jövő tavasszal is, csakhogy én most ebben elég pechesen érintett vagyok, mivelhogy ugye több százezer Ft-om lóg egy (vagy több) átkozott meccs miatt a levegőben - kizárólag ugye amiatt foglaltam repjegyet majd' 300.000 Ft értékben, hogy láthassak egy NHL-meccset. Már a melóhelyen is le lett zsírozva, hogy megyek...

Elvileg tudom halasztgatni az utat a végtelenségig, csak a munkahely miatt nem biztos, hogy el tudom tolni akármikorra. Illetve mindig felszámol majd a légitársaság újrafoglalási díjat meg minden egyéb "nyalánkságot".

Ekkora pechet bakker... :45:

 

Tanulság: ezentúl, ha utazni akartok bárhova is, foglaljatok repjegyet az utazásotok előtt egy héttel, még ha tízszer drágább is... Ne akarjatok úgy szívni, mint én. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 8/17/2020 at 12:53 PM , Ody Mandrell said:

Szomorú eset. Pedig az ember az ilyen élményekért él, nem azért, hogy a melóhelyen szopjon egyfolytában. Hátha megoldódik a probléma. 

Én amiatt is bosszankodom, hogy innentől kezdve hogy merjek, merjünk tervezni bármit is? Bármit, akármit - főleg olyan dolgot, amely sok költséggel jár, mint az én peches esetem.

Ezentúl én már tényleg nem merek hónapokkal előre tervezni. Max. 1-2 héttel, de komolyan... Tegyük fel, 5 év múlva jön megint valami eddig ismeretlen vírus, és akkor megint lezárják az egész világot? Aztán ha akkor is mennék külföldre, stresszeljek megint hónapokat azon, hogy nehogy bebukjak több százezer Ft-ot? És nem győzöm hangsúlyozni, nem azzal van a problémám, hogy nem mehetek nyaralni, koncertre, meccsre stb., hanem hogy ezeknél már hónapokkal előre szokás foglalni jegyet/szállást stb., és nem kevés Deákba kerülnek, de sajnos nem minden légitársaság, hotel, rendezvényszervező stb. olyan jó fej, hogy visszautalja a pénzt, ha nem tudok elmenni. És akkor megint mehet a stressz, hogy nehogy bebukjak több százezer Ft-ot.

Biztos vagyok benne, hogy rajtam kívül is csomóan bebuktak most hatalmas összegeket. Sőt, egy esetet konkrétan ismerek is: egy londoni tag Franciaországba repült volna egy koncert miatt. Ez még márciusban volt, mikor elkezdődött a kontinensen a nagy pánik. A koncertjegyének az árát vissza tudta kapni, de sajnos a repjegyének az árát már nem volt alkalma visszakapni. Csak valami nagyon kis részét talán. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez valódi?

 

 

 

"Az internetes idézetekkel kapcsolatos baj az, hogy soha nem tudhatod, hogy valódi-e." ~ Abraham Lincoln

 

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

167 nap után ismét a koliban! Visszaköltözhettünk. Kérdés, mikor küldenek újra haza? :D

Nekünk úgy lesz az egyetemen, hogy minden óra online lesz megtartva, kivéve az ami űberfeltétlenül kívánja a személyes jelenlétet de az is rektori engedélyhez kötött. Azt ígérték Neptunban a tárgyleírásnál ott lesz melyik hogyan lesz tartva, de csak 1 tárgynál van ott eddig. Listát azért jó lenne kapni mire kell bemenni. :D 

 

Egyébként valahol sejtettem én ezt, meg évfolyamtársakkal beszéltük is még a Nagy 2020-as Koronavírus Járvány idején, hogy ez a félév is vagy totál online marad vagy hibrid megoldás lesz.

 

Másik ami jópofa dolog, hogy semmi infót nem kaptunk, hogy melyik szakirányra kerültünk végülis, a marketinges évfolyamtársak már tavasz óta tudják. Nagy nehezen kiderült azért, mert a tárgyfelvételnél nem tudtam a szakirány tárgyakat felvenni. Mint megtudtam a bibi annyi volt, hogy Neptunban toszták beállítani, vagy hozzárendelni vagy akármi a szakirányt a profilomhoz. Most ott tartunk, hogy a szakdoga konzulenst nem tudjuk ki kit kap, de meg lett ígérve, hogy a héten erről jön infó (persze, hogy nem jött). Szegény tanulmányi ügyintézőnk pedig betegség következtében elhunyt a nyáron, arról se szólt senki, hogy ki van helyette. Szép évkezdés :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez valódi?

 

117149736_3496631793680736_3046352275419

 

A google-ba beírva több oldalon is visszaköszönt, köztük az Élet és Irodalom oldalon is, ami meg is nevezi a forrást, szóval szerintem igen, ez valódi.

https://www.es.hu/cikk/2009-09-05/ila/orszagimazs-anno.html

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.