Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

De megértem, aki sajnálja. Volt, hogy én is az ízlésemnek való média nélkül maradtam, sőt eredetileg nem is volt.

De itt nagyon nem ez a szitu.

 

Példaként én is sajnálnám, ha a kedvenc éttermem szakácsát leváltaná a tulaj, csak ez nem a magyar gasztronómia halála.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 minutes ago, Iqvi said:

Azért ezzel erősen vitába szállnék. Mind az Indexen és a 444-en rendes, kiváló újságírók dolgoznak többségben.

Én sokszor találkoztam - főleg a négynégynégyen - elég igénytelen cikkekkel. Az Indexen is, ott a már említett S. Dávid visz mindent.

Olykor mindkét portál elég szlenges formában írogat, meg nem egyszer találkoztam már trágár szavakkal (pl. sz*r). Egy több ezrek által olvasott lap szerintem ilyeneket nem engedhetne meg magának. Még az amatőrök által működtetett blogoknál is kegyetlenül tud zavarni, ha valaki obszcén kifejezéseket használ, hát még akkor olyan széles körben elterjedt oldalakon, mint az Index vagy a 444. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ma már annyi helyről jön a káromkodás (könyvek, filmek, sorozatok), hogy nekem már nagyon fel sem tűnik. meg annyira náluk se volt azért ez jellemző. Meg ha könnyedebb volt a cikk témája meg a hangvétele is, akkor pláne nem akadtam fenn rajta ha megjelent egy trágárabb szó. Persze ha halálhírnél stb. trágárkodtak volna akkor az már más dolog.

 

Kicsit más téma: Alapjáraton OKJ végzettséggel rendelkezem, egyetemből még van vissza másfél évem. Lenne értelme megpályázni így is olyan munkákat aminek feltétele diploma? Figyelembe veszik e egyáltalán, hogy ugyan még nincs kezemben a papír, de nemsokára meglesz? Gondolom nemigazán... :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 minutes ago, NorbiLordi said:

 meg annyira náluk se volt azért ez jellemző.

Csak írd be a keresőbe, hogy "Index sz*r". Rengeteg találatot dob ki, és azok még csak olyanok, amelyeknek a címében szerepel ez a szó... 

43 minutes ago, NorbiLordi said:

Hát ma már annyi helyről jön a káromkodás (könyvek, filmek, sorozatok), 

De ezekben a művekben bizonyos karakterek szájából hallunk ilyen szavakat, ami elfogadható, mert az adott karakternek olyan a jelleme. Mint pl. Sandor Clegane a GoT-ban. Őhozzá illik ez az alpáriság, mert ilyen a karaktere. Na de a szerző nem használ otromba szavakat a leírásaiban. Nem írja azt, hogy "mikor Tyrion kilépett az utcára, s*ggarcú k*cs*gökkel találta szembe magát". 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, caseyjones írta:

Csak írd be a keresőbe, hogy "Index sz*r". Rengeteg találatot dob ki, és azok még csak olyanok, amelyeknek a címében szerepel ez a szó... 

Valóban talált egypárat, ezek között van olyan ahol a cikkben szerepel egy "Szent sz*r" idézet, van ahol magát a portált fikázzák olvasók a megszűnés kapcsán, más cikkek meg tényleg magárról a sz*rról szólnak ilyen-olyan kontextusban. Tény, hogy vannak szebb szinonímái is a szónak, de szerintem vannak nagyobb bajok is az újságírásban jelenleg.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szomorú szitu ez a magyar szólásszabadság szempontjából. Tudom, hogy a bal oldali kormány alatt meg jobb oldali lapok kerültek bajba - mindkettő ultragáz. A 444et nem igazán kedvelem, az Indexről tájékozódtam (főleg) az elmúlt 10 évben. Rengetegszer szapultam őket, rengeteg fos cikk jelent meg náluk is, egyes újságíróiktól a falat kapartam, de mégis az, amit ők készítettek állt a legközelebb ahhoz a képhez, amit elvárok egy online újságtól. Az biztos, hogy volt egy nem épp jobb oldali értékrendjük, de az elmúlt években tényleg sok mindent megtettek, hogy financiálisan amennyire lehet, függetlenedjenek. 

 

Ami még fontos volt a számomra, hogy nemcsak a kormányt, de az ellenzéket is bőven kritizálták, ami nekem személy szerint mindig fontos volt, hiszen csak akkor lehet hitelesen dicsérni, ha közben kritizálni is van "mersz". 

 

Remélem lesz folytatás, én tuti anyagilag is támogatnám a kezdeményezést. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Ami még fontos volt a számomra, hogy nemcsak a kormányt, de az ellenzéket is bőven kritizálták, ami nekem személy szerint mindig fontos volt, hiszen csak akkor lehet hitelesen dicsérni, ha közben kritizálni is van "mersz". 

Épp ez az, hogy mind a két oldalt osztották rendesen ha volt miért. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, caseyjones írta:

Origóról mit gondoltok? Talán őket tartották mindig is az Index nagy vetélytársának. 

Mármint Magyarország legnagyobb propaganda oldaláról? :D Azt hogy egyaránt jót tudok rajta nevetni és sírni is, attól függően, hogy adott pillanatban mihez van kedvem

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vannak jó jobboldali portálok, viszont origót nem olvasok soha. Ahogy balliberális oldalakat sem. Az indexre napi egyszer ránézek, hogy elsőkézből tudjam, hogy arrafelé mi a téma.

Az index sztoriban engem csak egy dolog bosszant: az, hogy jelenleg még baromira nem látom át.

Persze a portál kedvelőinek ennél alacsonyabban lógó gyümölcs nincs most annál, hogy: "Az Orbán".

De ha kicsit utána néz az ember, egyszerűen sehogy sem ez jön ki.

Szombathy Pál (szerintem még a keze is balos) lett kinevezve, tehát szó sincs semmilyen átállításról. Bodolai úgy tudja, hogy Dull az elmúlt időszakban "rendszeresen egyeztetett magas rangú baloldali pártpolitikusokkal" és szerinte nem a megegyezés volt a célja, hanem az index szétrobbantása.

Ráadásul a gárda 90%-a mondott fel egyszerre a semmibe. "Ha a Tesco csoportvezetőjét kirúgják, nem áll fel egyszerre az összes árufeltöltő" - Dopeman.

El tudom képzelni, hogy tényleg önmaguk hatása alá kerültek és valóban elhitték magukról, hogy ők a szabadság utolsó bástyái és csak így tudnak harcolni, de erre kisebb az esély.

Szerintem valami más áll a háttérben, ami hamarosan kiderül. Lehet, hogy csak ezzel akartak egy kanócot begyújtani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Donát írta:

Szomorú szitu ez a magyar szólásszabadság szempontjából. Tudom, hogy a bal oldali kormány alatt meg jobb oldali lapok kerültek bajba - mindkettő ultragáz. A 444et nem igazán kedvelem, az Indexről tájékozódtam (főleg) az elmúlt 10 évben. Rengetegszer szapultam őket, rengeteg fos cikk jelent meg náluk is, egyes újságíróiktól a falat kapartam, de mégis az, amit ők készítettek állt a legközelebb ahhoz a képhez, amit elvárok egy online újságtól. Az biztos, hogy volt egy nem épp jobb oldali értékrendjük, de az elmúlt években tényleg sok mindent megtettek, hogy financiálisan amennyire lehet, függetlenedjenek. 

 

Ami még fontos volt a számomra, hogy nemcsak a kormányt, de az ellenzéket is bőven kritizálták, ami nekem személy szerint mindig fontos volt, hiszen csak akkor lehet hitelesen dicsérni, ha közben kritizálni is van "mersz". 

 

Remélem lesz folytatás, én tuti anyagilag is támogatnám a kezdeményezést. 

Én is azt gondolom a legnagyobb gondnak, hogy immár nem lesz az internetes kormánypropaganda gépezetnek "nehézsúlyú" ellenfele. Illetve remélem, hogy mégis lesz. Ezt én is támogatnám anyagilag.

 

1 órával korábban, caseyjones írta:

Origóról mit gondoltok? Talán őket tartották mindig is az Index nagy vetélytársának. 

Régi önmaga karikatúrájává vált. S itt most nem arról van szó, hogy jobb vagy baloldali beállítottságú az oldal, hanem arról, mennyire színvonal alatti, amit közzétesznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Brodie írta:

Szombathy Pál (szerintem még a keze is balos) lett kinevezve, tehát szó sincs semmilyen átállításról. Bodolai úgy tudja, hogy Dull az elmúlt időszakban "rendszeresen egyeztetett magas rangú baloldali pártpolitikusokkal" és szerinte nem a megegyezés volt a célja, hanem az index szétrobbantása.

Szerintem elég nagy abszurdum, hogy az újság főszerkesztője akarja tönkretenni azt a lapot, aki arra is képes volt a lap függetlenségéért hogy szembeszegült az igazgatótanáccsal. Azért tegyük hozzá hogy az a cikk amiben Bodolai ezt nyilatkozta, nagyon arra ment ki hogy saját magát mosdassa ki. 

 

6 perccel korábban, Brodie írta:

Vannak jó jobboldali portálok,

Egyet tudnál ajánlani?

 

4 perccel korábban, Pildi írta:

Én is azt gondolom a legnagyobb gondnak, hogy immár nem lesz az internetes kormánypropaganda gépezetnek "nehézsúlyú" ellenfele. Illetve remélem, hogy mégis lesz. Ezt én is támogatnám anyagilag.

 

Én is reménykedem az újraindulásban valamilyen formában a régi szerkesztőséggel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak szólok, hogy a 24.hu a leglátogatottabb magyar oldal, az origó a 2. és az index 4.

Szóval ha az index megszűnne, akkor sem a legnagyobb független-objektív anyahajó esne ki a propaganda gépezet elleni harcban.

Idézet

Szerintem elég nagy abszurdum, hogy az újság főszerkesztője akarja tönkretenni azt a lapot, aki arra is képes volt a lap függetlenségéért hogy szembeszegült az igazgatótanáccsal. Azért tegyük hozzá hogy az a cikk amiben Bodolai ezt nyilatkozta, nagyon arra ment ki hogy saját magát mosdassa ki. 

Elhiszem, hogy szerinted az, én is azért írtam, hogy még nem látom át teljesen. Simicska nem akarta tönkretenni a saját újságját/TV-jét/rádióját? 

De dögöljek meg ha ebbe a Dull-Szombathy-Bodolai sztoriba is bele lehet tenni az Orbánt.

Idézet

 

Egyet tudnál ajánlani?

Felesleges. Te olvasod a 444-et én meg azt amit szeretek. Én sem kérem, hogy ajánl nekem egy jó liberális oldalt. Úgysem térítjük meg egymást és nem is kell. Az meg, hogy utána ki legyek nevetve, hogy: HAHA az egy sz-r hazug, propagandista oldal, na erre valamiért nincs ingerenciám. :peace:

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Brodie írta:

Felesleges. Te olvasod a 444-et én meg azt amit szeretek. Én sem kérem, hogy ajánl nekem egy jó liberális oldalt. Úgysem térítjük meg egymást és nem is kell. Az meg, hogy utána ki legyek nevetve, hogy: HAHA az egy sz-r hazug, propagandista oldal, na erre valamiért nincs ingerenciám. :peace:

Szerkesztve: - Brodie

Nem, ezt tényleg komolyan kérdeztem, ha tudsz ajánlj egyet.

 

20 perccel korábban, Brodie írta:

Elhiszem, hogy szerinted az, én is azért írtam, hogy még nem látom át teljesen. Simicska nem akarta tönkretenni a saját újságját/TV-jét/rádióját? 

De dögöljek meg ha ebbe a Dull-Szombathy-Bodolai sztoriba is bele lehet tenni az Orbánt.

Itt egy, az eseményekről átfogóan író cikk:https://444.hu/2020/07/24/hideg-es-szamito-hatalom-vegezte-ki-az-orszag-legolvasottabb-lapjat

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Brodie írta:

Csak szólok, hogy a 24.hu a leglátogatottabb magyar oldal, az origó a 2. és az index 4.

Ahogy a linkelt cikkben irják is: az elemzés nem teljeskörű és csak érdekességként csinálták. A 24.hu egyébként itthon a top 10 leglátogatottabb oldal között sincs benne. 

https://www.similarweb.com/top-websites/hungary

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, Brodie írta:

De ha kicsit utána néz az ember, egyszerűen sehogy sem ez jön ki.

Szombathy Pál (szerintem még a keze is balos) lett kinevezve, tehát szó sincs semmilyen átállításról. Bodolai úgy tudja, hogy Dull az elmúlt időszakban "rendszeresen egyeztetett magas rangú baloldali pártpolitikusokkal" és szerinte nem a megegyezés volt a célja, hanem az index szétrobbantása.

Szerintem a képlet. Egy kis múlt idézés:

Az, hogy az Index régóta szúrja a szemét a jobb oldalnak, az aligha kérdéses. A legtöbb esetben negligálták az Index riportereit, olyan sajtótájékozókat hoztak össze, ahová az index nem kapott meghívót, stb. Persze voltak üdítő kivételek, pl. kormányinfo, de a legtöbbször a NER média kapott "interjú" lehetőségeket - nem nevezném ezeket sokszor valódi interjúnak, inkább csak alákérdezésnek - az Index meg maradt a "Fake news"-nak nem nyilatkozom kategóriában.

 

Hogy a szétzúzás szerepelt a stratégiai listán, azt mi sem mutatja meg jobban, hogy Simicskának opciós vételi lehetőséget sikerült kiharcolnia még 2014-ben az Indexre. Ekkor még Simicska és Orbán legnagyobb haverok voltak ugyebár. Na most a dolog ott kapott egy csavart, mikor a két "nagyágyú" összerúgta a port, Simicska lehívta a vételi lehetőségét, de már nem, mint Orbán embere. Ezzel az index felszámolási terve ideiglenesen befuccsolt. Simicska, hogy nehezebb legyen az Indexet a kormánynak megszerezni, létrehozta az alapítványi konstrukciót, amivel magától is sikerült (?) kicsit távolabbra helyezni az újságot.

 

Eddig a múlt. Ami ebből a szituból kiviláglik, hogy az Index Simicska által olyan helyzetbe került, hogy a kormány nem tudta úgy felszámolni, mint az Origot, tehát ilyen "bedózerolást", hiába is várnánk a kormánytól. Ez tipikus hosszútávú aknamunka volt. Olyan embereket tettek az alapítvány közelébe, akik jobb oldali beállítottságúak - Szombathy Pált speciel nem sorolom ide. Az Index alapítványát egy az egyben nem tudták megszerezni, de megszerezték pl. az Újság médiahelyeinek értékesítésével foglalkozó céget. Ezt a céget tudomásom szerint Vasily Miklós szerezte meg, aki tevékenyen részt vett az Origo "átalakításában" is.

 

Ami a főszerkesztőt illeti: az igazgatóság számára bemutatott tervben ő a függetlenség veszélyeztetését látta, mert a rovatokat külső cégeknek akarták kiszervezni, ami által ő úgy vélte, hogy megszűnne a szerkesztőség kontrollja a kikerülő cikkek fölött. Mivel előtte 1 évvel létrehoztak egy mutatót ami pont a politikai nyomásgyakorlást hivatott jelezni a külvilágnak, a főszerkesztő ebbéli kötelességének tett eleget, mikor a mutatót átállította. Mivel belsős infókat hozott nyilvánosságra, az igazgatósági tagságát elvették, ami szerintem védhető döntés. Nem véletlen, hogy a felmondások nem ekkor kezdődtek.

 

Viszont pár napja az eddig ütközőzónaként használt főszerkesztőnek - lényegében új indok nélkül - felmondtak, amit a szerkesztőség úgy ítélt meg, hogy beleszólás a stáb személyi kérdéseibe. Ahhoz, hogy az ember átlássa, hogy ki viselkedett korrekten ebben a szituációban és ki nem, csak fel kell idézni a főszerkesztőnek azon mondatát, miszerint egy igencsak méltányos összeget ajánlottak, ha hallgat. Ezt tudomásom szerint eddig senki sem cáfolta.

 

Az, hogy a stáb egy emberként hagyta ott az Indexet annak szól, hogy nem bíznak a vezetésben, és nem bíznak abban, hogy továbbra is függetlenként működhetnének. Ezért úgy döntöttek, hogy személyes érdekeiket félretéve nem vesznek részt a csendes, selyemzsinóros átalakításban. Ehhez nem adják a nevüket. Véleményem szerint helyesen. 

 

Ami a sztoriból kiviláglik, hogy jobb oldali embereket aligha fog bárki is meggyőzni, hogy mindez a Fidesz vagy Orbán parancsára történt, hiszen annél jóval körülményesebb eljárásra volt szükség, minthogy a párt belépett a szerkesztőségbe és átvette a hatalmat. A szitució leginkább Trójára hasonlít: ha csak a felégetett Trója romjait látod, aligha fogod utólag megmondani, hogy egy falovon keresztül becsempészett görög katonák égették fel belülről. De ha figyeltél és képben voltál az eseményekkel, észrevetted az éj leple alatt begördülő faló nyekergését (Vaszily feltűnése, vagy a korábbi KDNP-s Oltyán József), illetve tisztában vagy azzal, hogy az alapítványi átalakítás miatt milyen machinációkra volt szükség a tönkretevő  oldaláról, akkor nagyjából gyorsan összeáll a kép.

 

És ha még ezután se lenne egyértelmű ki áll a dolog mögött (véleményem szerint eléggé az), csak fel kell tenni a kérdést, hogy vajon melyik oldalnak szúrta a szemét leginkább az Index. Na, az tette tönkre. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Brodie írta:

Felesleges. Te olvasod a 444-et én meg azt amit szeretek. Én sem kérem, hogy ajánl nekem egy jó liberális oldalt. Úgysem térítjük meg egymást és nem is kell. Az meg, hogy utána ki legyek nevetve, hogy: HAHA az egy sz-r hazug, propagandista oldal, na erre valamiért nincs ingerenciám. :peace:

Persze hogy nem írsz mert nem tudsz olyat írni. Ami a jobboldalon maradt, az már mind kritikátlan kormányszócső. Az Origo konkrétan olvashatatlan, és nem azért mert jobboldali, hanem mert óvodások írják és abból hitelesen tájékozódni még a külföldi hírekkel kapcsolatban sem lehet. Kaleta ügyét hónapokig nem írták meg, meg lehet nézni.

 

A valódi jobboldali sajtótermékek már eltűntek. Lásd, Heti Válasz, nekem az volt a kedvenc hetilapom. De hiába volt jobboldali, mennie kellett, mert a Fidesztől függetlenül működött, esetenként kritizálva a kormányt is. Hol vannak már ezek a mértéktartó konzervatív oldalak? Sehol. Én mindig is jobboldali embernek tartottam magam, de egész egyszerűen már nincs mit olvasnom, mert bedaráltak mindent. Tudomásul kell venni, az Origo, a Figyelő, a Prosti srácok, a 888.hu nem jobboldali orgánumok... hanem "fideszesek". A Fidesz pedig már rég nem jobboldal. 

  • Nagyon tetszik 2
  • Nem értek egyet 1
  • Vicces 1
  • Tetszik 4
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanott tartunk, mint az uniós csúcs után: a jobboldali lapok lehozták, hogy nyert Orbán, az ellenzékiek meg, hogy most aztán vége az Orbánnak.

És én meg k*rvára nem tudtam meg akkor, hogy mi történt.

 

Úgy látom, hogy mégis meg kell döglenem, mert tényleg össze lehet ezt is hozni az Orbánnal. :D 

@Donát: Ezt én mind értem, csak az nem világos, hogy Sztankóczy és Szombathy, hogy kerül a képbe? Ők nem látják így át? Csak mi/Ti? Nincsenek tisztában azzal, hogy a kormány bedózerolja az indexet?

Azt nagyon kérlek ne mondd, hogy Simicskától független volt az index. Még élek nem felejtem el amikor a G-nap után óriás cikket írtak (az addig lenácizott) "Vona Gábor MESTERTERVÉRŐL". 

És miért egyeztetett előtte Dull Szabolcs Dobrev Klárával? Még ezt sem cáfolta eddig senki.

Ha a kormánynak jobban szúrta a szemét, akkor, hogy volt független? És miért érdeke megint egy nemzetközi hiszti?

Most lett vége az előzőnek a "felhatalmazási törvénnyel" kapcsolatban. Ami itt is nagy port kavart, és nem történt semmi. 

Ráadásul pont most akkor, amikor az unióban a jogállamiságról szól minden.

 

@Nute Gunray:

Idézet

Én mindig is jobboldali embernek tartottam magam

Idézet

Én az Index-szel kelek-fekszek úgy 10-12 éve,

Ahogy minden igazi jobboldali ember. :lol2:

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hiába röhögsz, ez így van. Leggyorsabban onnan lehetett tájékozódni mindig is. Korábban ott volt az Origo is, amit nagyon szerettem, de azt teljesen szétcseszték.

 

És az hogy az index.hu-t olvastam, nem jelenti, hogy kritikátlan voltam velük szemben. A migránsválság alatti ténykedésük pl. kiakasztott, hogy csak egyet említsek. 

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra az origo előtte is sz*r volt, meg most is. Na bumm.

De nem igazán jön át, hogy egy jobboldali 10-12 éve miért kel-fekszik egy olyan oldallal, ami minden ellen van, ami jobboldali.

Tájékozódni kell, mint mondtam, én is napi egyszer átfutom, na de kelni-feküdni.

Ráadásul 12 éve csak 2008 volt.

Nem akarlak csesztetni, ne sértődj meg. Csak kicsit olyan, mintha vegánnak vallanám magam, de rendszeresen járnék disznótorra.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd megemésztem, hogy ezzel nem tudsz mit kezdeni.

 

Csak kb. időpontot írtam, nyilván olvastam index-et régebben is, de aktív politikai hírfogyasztó inkább csak a 2006-os választás óta vagyok. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.