Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

"Derűlátó" vélemény a koronavírus jövőjéről...

 

Örökké együtt kell élnünk a koronavírussal, ugyanis csak rövid távra szerezhető immunitás vele szemben, és közel 8 milliárd embert kellene rutinszerűen oltani ellene – vélte a MarketWatchnak adott interjújában Michael Osterholm professzor, a Minnesotai Egyetem neves epidemiológusa.

 

Január 20-án, mindössze kilenc nappal azután, hogy a kínai egészségügyi hatóságok előálltak az új típusú koronavírus DNS-szekcvenciájával, Osterholm megjósolta: ebből

lesz a következő nagy méretű járvány.

 

A MarketWatchnak adott rövid interjújában a 67 éves professzor kijózanító megállapításokat tett:

 

- szerinte az ő életének fennmaradó részében a koronavírus jelen marad,

- nem hisz a hullámelméletben, vagyis hogy a vírus hullámokban jelentkezne,

- abban sem, hogy a járvány egyik pillanatról a másikra lekapcsolható lenne, mint egy elektromos berendezés,

- nincs bizonyíték a nyájimmunitás létezésére, hiszen még a tartós immunitás is erősen kétséges,

- a vírussal „örökké” foglalkoznia kell az emberiségnek,

- nagyon fontos a hatásos és biztonságos vakcina kifejlesztése, de

- 8 milliárd embert kellene beoltani a világon,

- ha pedig nincs tartós immunitás, akkor ezt rendszeren kellene megtenni,

- mindez nem jelenti azt, hogy a lakosság 50-70%-a számára elérhető vakcina ne jelenne majd meg.

 

Összességében úgy véli a professzor, hogy nagy csalódás fogja érni azokat, akik szerint a koronavírus idővel eltűnik az életünkből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most ez így lehet ijesztően hangzik, de ha már annyit volt párhuzamba állítva az influenzával akkor ha úgy nézzük, hogy ahhoz is minden évben új vakcinákat kell gyártani akkor annyira nem tűnik gáznak a dolog.  A para eddig is a vakcinán ment, ha az megvan és elérhető mindenkinek akkor úgyis megnyugszanak a kedélyek.

 

Újrabezárkózás pedig szimplán azért nem lesz több, mert a gazdaság nem bírja el. Mai hír pl., hogy 32,9 százalékkal zuhant a második negyedévben az év első három hónapjához képest az USA GDP-je.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindig felkapják ha mond valaki valami ijesztőt. Ha ezer professzor azt mondja hogy egy év és senkit nem érdekel majd a koronavirus és van egy aki szerint örökre az életünk része lesz akkor annak az egynek a képébe fogják tolni a legtöbb mikrofont és kamerát mert ez hangzik érdekesen. Csak mindenki emlékezzen arra amikor 2008-ban az összes újság tele volt azokkal a szakértőkkel akik elmondták, hogy vége az olaj korának és mostantól nem lesz elérhető a nagy tömegeknek az olaj. Eltelt 12 év és egyik szakértő se kért elnézést a rémhirterjesztésért. Mert ez a legegyszerübb: mondani valamit a jövőről aztán ha nem jön be lehet mondani hogy a jövő végülis kiszámithatatlan. Akkor ez tünt logikusnak. Most egyelőre ott tartunk hogy egy csomó csapat fejleszt különféle orvosságot meg védőoltást. Attól hogy valaki egyetemi professzor még nem lát a jövőbe. Fogalma sincs hogy melyik hogy fog működni és milyen hatékonysággal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Én is ettől félek. Örökké nem lehet gátolni a szabad életet. 

Szerintem azért nem ennyire rossz a helyzet, mint amire a hír alapján gondolhatunk. Lassan ki fog derülni, hogy miért kapja el valaki és más meg miért nem, ill. hogy ki lesz tőle nagyon beteg, más meg nem. Ennek megfelelően lehet utána védekezni ellene. 

Én ebben bízom, hogy kiismerjük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, hogy nem fog eltűnni a covid-19, de a vakcináknak köszönhetően később már csak egy lesz a kisebb kellemetlenséget jelentő influenza-megbetegedések között. Ezek a negatív vélemények egyébként is mindig lebecsülik az emberi alkalmazkodóképességet. Már most lefogadom, hiába lesz "n1-edik hullám", egy ország sem fog már bezárkózni úgy, mint tavasszal. Ezt az időszakot ki kell bekkelni, pár egyszerű szabály betartásával a kockázat csökkenthető; a renitenseket szigorúan meg kell bírságolni. Én biztos vagyok benne, hogy lesz hatásos vakcina. Az ember annyi járványt túlélt már sokkal rosszabb körülmények között, bubópestis, kolera, spanyolnátha, gyermekbénulás... 

 

(Remélem nem kell majd a későbbiekben borzadva visszaolvasnom ezt a kommentemet a világvége közepette, hogy milyen naiv voltam :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak annyit tennék hozzá hogy eddig minden vírusmnál kialakult a nyájimmunítás(spanyolnátha, ami ugye a H1N1-nek egy változata, sima influenza), iletve mivel az emberi szervezet hozzászokott és termeli ellene az antitestekete ezek a vírusok idővel gyengülnek. Míg a spanyolnátha irdatlan embertömeget ölt meg utána annyira legyengült hogy már nem okozott gondot. Ma máe az influenza se érdekel senkit. Nagyjából januárban hallunk róla, hogy járvány van, de vállat vonunk és éljük az életünket. Aki elkapja van rá gyógyszer, vagy kifekszi. Én se influenza, se H1N1 ellen nem vagyok beoltav. mégis elvagyok a vírussal. Megfázni szoktam(amit ugye szintén koronavírusok okoznak), de ennyi.

Ezeket csak azért írom le, mert azt írják hogy nincs bizonyíték hogy a Covid-19 esetén immunissá válik az aki elkapja. De mivel vírus és a múltban minden vírus gyengült illetve nem okozott gondot ,feltételezhető hogy ez sem fog már jövőre.

A lényeg hogy együtt kell vele élni, meg kell találni a gyógymódot, de a gazdaságot nem lehet leállítani évente, nemhogy kétszer hanem egyszer sem. mert akkor az fordulhat elő hogy többen halnak éhen mint akik a vírusban.

A tavaszi kéthavi leállás világosan megmuatta hogy a gazdaság leállítása tévút.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 07. 30. - 20:22, Darth Cupsy írta:

Nem az a gáz, hogy jelen marad hisz rengeteg egyéb vírusra sem immunisak az emberek, a gáz az lesz ha nem lesz rá megfelelő gyógyszer amivel ki tudják kezelni.

Szerintem sem kérdéses, hogy velünk marad. Inkább az a kérdés, mikor lesz majd ellene  hatékony védekezés.

2020. 07. 30. - 20:40, Bomarr írta:

Mindig felkapják ha mond valaki valami ijesztőt. Ha ezer professzor azt mondja hogy egy év és senkit nem érdekel majd a koronavirus és van egy aki szerint örökre az életünk része lesz akkor annak az egynek a képébe fogják tolni a legtöbb mikrofont és kamerát mert ez hangzik érdekesen. Csak mindenki emlékezzen arra amikor 2008-ban az összes újság tele volt azokkal a szakértőkkel akik elmondták, hogy vége az olaj korának és mostantól nem lesz elérhető a nagy tömegeknek az olaj. Eltelt 12 év és egyik szakértő se kért elnézést a rémhirterjesztésért. Mert ez a legegyszerübb: mondani valamit a jövőről aztán ha nem jön be lehet mondani hogy a jövő végülis kiszámithatatlan. Akkor ez tünt logikusnak. Most egyelőre ott tartunk hogy egy csomó csapat fejleszt különféle orvosságot meg védőoltást. Attól hogy valaki egyetemi professzor még nem lát a jövőbe. Fogalma sincs hogy melyik hogy fog működni és milyen hatékonysággal.

Én abban reménykedek, hogy előbb-utóbb lesz valami védőoltás. Jó lenne minél előbb, de hát ezt nem lehet tudni,, mikor jön.  Ha lesz védőoltás évek múlva már csak legyinteni fogunk erre, valószínűleg a covid19 is ugyanolyan lesz, mint az influenza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 7/30/2020 at 9:54 PM , Frenkie said:

A lényeg hogy együtt kell vele élni, meg kell találni a gyógymódot, de a gazdaságot nem lehet leállítani évente, nemhogy kétszer hanem egyszer sem. mert akkor az fordulhat elő hogy többen halnak éhen mint akik a vírusban.

A tavaszi kéthavi leállás világosan megmuatta hogy a gazdaság leállítása tévút.

Egyetértek. És ebbe beletartozik szerintem az is, hogy rendezhessenek már végre zenés rendezvényeket meg sporteseményeket. Nem azt mondom, hogy jövő héten már menjen is egy arénás Majka-koncert, de ősztől, legkésőbb téltől kezdve igazán lehetnének koncertek.

És ezt most nem azért írom, mert nem bírom ki addig, hogy ne mehessek koncertre,  hanem egyszerűen sajnálom az előadókat, mert az, hogy egész tavasszal meg nyáron nem koncertezhettek, elképzelhetetlen mértékű bevételkiesést jelent a számukra. Nyilván így is dúskálnak a milliókban, de én is biztos mérges lennék, ha abban a tudatban lenne mondjuk 15 millió Ft a bankszámlámon, hogy lehetne 70 millió is, ha nem lenne ez az egész vírusos dolog. 

 

Quote

de a gazdaságot nem lehet leállítani évente, nemhogy kétszer hanem egyszer sem

Ráadásul az, hogy mindent bezárnak/leállítanak, az ember mentális egészségére is hatással van [tapasztalatból (is) írom...], és a mentális egészség legalább olyan fontos, mint a fizikális. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, caseyjones írta:

Egyetértek. És ebbe beletartozik szerintem az is, hogy rendezhessenek már végre zenés rendezvényeket meg sporteseményeket. Nem azt mondom, hogy jövő héten már menjen is egy arénás Majka-koncert, de ősztől, legkésőbb téltől kezdve igazán lehetnének koncertek.

És ezt most nem azért írom, mert nem bírom ki addig, hogy ne mehessek koncertre,  hanem egyszerűen sajnálom az előadókat, mert az, hogy egész tavasszal meg nyáron nem koncertezhettek, elképzelhetetlen mértékű bevételkiesést jelent a számukra. Nyilván így is dúskálnak a milliókban, de én is biztos mérges lennék, ha abban a tudatban lenne mondjuk 15 millió Ft a bankszámlámon, hogy lehetne 70 millió is, ha nem lenne ez az egész vírusos dolog. 

 

Hát pedig pont ezek ne legyenek, amíg nincs hatékony vakcina, a korlátozásokba bizony tartozzanak bele a tömegrendezvények is, mert akkor fabatkát sem ér az egész. Most egy csomó jól menő előadó rinyál (lásd Majka), miközben egész évben ontja a képünkbe a bulvár, hogy melyikük éppen melyik egzotikus helyen nyaral, hol pókerezik Las Vegas-ban és a többi. Érdekes, most hova tűntek ezek a megtakarítások? Vagy hirtelen eltűntek a szponzorok és az általuk fizetett nyaralóutak, amelyek kimondottan a lapokban megjelenő képekért jönnek létre? 

 

A sportrendezvényekkel is így vagyok. Amíg nincs vakcina, maximum zárt kapuk mögött legyenek. Mindenkitől követel lemondást ez a járvány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 minutes ago, Nute Gunray said:

A sportrendezvényekkel is így vagyok. Amíg nincs vakcina, maximum zárt kapuk mögött legyenek. Mindenkitől követel lemondást ez a járvány.

Itt viszont képbe jön az, hogy csomóan nem akarnak maguknak védőoltást. USA-ban például már voltak kisebb tüntetések, hogy márpedig ők nem kérnek a vakcinából. Velük mi lesz? Rájuk erőltetik? 

Quote

Amíg nincs vakcina, maximum zárt kapuk mögött legyenek.

Na ezzel abszolút nem értek egyet. Vegyük például az NBA-t: ha a teljes jövő szezont nézők nélkül kéne lejátszaniuk, az 40%-os bevételkiesést eredményezne. Másfelől több játékos/edző is nyilatkozta - most nem kifejezetten az NBA-re gondolok -, hogy zárt kapuk mögött nem ugyanaz játszani, valamelyik olasz edző egyenesen szörnyűnek nevezte, amit meg is tudok érteni. 

Mondjuk ez a téma nekem a személyes érintettség miatt is nagyon kényes, mert a 2020/21-es idény pont úgy alakult volna számomra munkaügyileg, hogy kis túlzással bármikor bárhová el tudtam volna repülni. Jövő tavasszal mentem is volna NHL-meccsre, van már repjegyem (írtam is párszor). Szerencsére el lehet halasztani az utat, de a 2021-es év második felétől már nem nagyon tudok majd bármikor jobbra-balra repkedni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Itt viszont képbe jön az, hogy csomóan nem akarnak maguknak védőoltást. USA-ban például már voltak kisebb tüntetések, hogy márpedig ők nem kérnek a vakcinából. Velük mi lesz? Rájuk erőltetik? 

Aki nem akar nem kap. Nem kötelező. Felőlem ezek fel is fordulhatnak. Amerikában amúgy is elég erős a tudomány ellenesség. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most szerintem ne illessük az öngyilkos embert különböző jelzőkkel, hogy megölte magát már önmagában tragédia. Gondolom nem direkt akarta így, hogy rájuk essen, hanem szerencsétlenül alakult így.

10 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Egyetértek. És ebbe beletartozik szerintem az is, hogy rendezhessenek már végre zenés rendezvényeket meg sporteseményeket. Nem azt mondom, hogy jövő héten már menjen is egy arénás Majka-koncert, de ősztől, legkésőbb téltől kezdve igazán lehetnének koncertek.

És ezt most nem azért írom, mert nem bírom ki addig, hogy ne mehessek koncertre,  hanem egyszerűen sajnálom az előadókat, mert az, hogy egész tavasszal meg nyáron nem koncertezhettek, elképzelhetetlen mértékű bevételkiesést jelent a számukra. Nyilván így is dúskálnak a milliókban, de én is biztos mérges lennék, ha abban a tudatban lenne mondjuk 15 millió Ft a bankszámlámon, hogy lehetne 70 millió is, ha nem lenne ez az egész vírusos dolog. 

Focimeccsre még mindig tudsz menni :P

8 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Hát pedig pont ezek ne legyenek, amíg nincs hatékony vakcina, a korlátozásokba bizony tartozzanak bele a tömegrendezvények is, mert akkor fabatkát sem ér az egész. Most egy csomó jól menő előadó rinyál (lásd Majka), miközben egész évben ontja a képünkbe a bulvár, hogy melyikük éppen melyik egzotikus helyen nyaral, hol pókerezik Las Vegas-ban és a többi. Érdekes, most hova tűntek ezek a megtakarítások? Vagy hirtelen eltűntek a szponzorok és az általuk fizetett nyaralóutak, amelyek kimondottan a lapokban megjelenő képekért jönnek létre? 

Ez pontosan így van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Aki nem akar nem kap. Nem kötelező. Felőlem ezek fel is fordulhatnak. Amerikában amúgy is elég erős a tudomány ellenesség. 

Az nem fog menni. A nyáj immunitás miatt mindenkinek meg kell kapnia minél előbb.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Most szerintem ne illessük az öngyilkos embert különböző jelzőkkel, hogy megölte magát már önmagában tragédia. Gondolom nem direkt akarta így, hogy rájuk essen, hanem szerencsétlenül alakult így.

Tragédia egy f*szt ha olyan puhap*csü, hogy ebbe menekül a gondjai elől akkor meg is érdemli, de akkor legalább úgy intézze, hogy másnak ne essen baja, akár véletlen akár direkt, akassza fel magát, vagy vágja fel az ereit stb. Ennél már csak az rohadékabb, amelyik valami jármű elé veti magát, hogy legalább a sofőr életét és telibe b*ssza.

 

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ha nem akarja akkor nem lehet beoltani.

Majd lepermetezik őket a chemtrail keretében. :lol:

  • Dühítő 1
  • Vicces 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ha nem akarja akkor nem lehet beoltani.

 A csecsemő oltások is kötelezőek. Csak törvény kell rá, és nem lesz mozgástér. A Lex Tankcsapda országában nehogy már gondot okozzon, hogy törvényt kell hozni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.