Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Kórházi tudósítás: ceglédi kórházat egy katonai sátron keresztül lehet megközelíteni, persze kiírva nincs rá, hogy mi a célja, csak tudjuk, a sátor kijáratánál egy átjárószerű épületbe jutunk (aki ismeri a helyet: ez a gyógyászati bolt), ahol ki van írva, hogy "Belépési csekkpont". Szó szerint!!! Hát szinte dobtam egy hátast, majdnem felajánlottam, hogy vagy lefordítom az angol szót magyarra, vagy leírom, hogyan kell írni :lol2: Egyébként kritikán aluliak a körülmények, két asztal tele pakolva kérdőívekkel, van néhány toll, és ennyi. Sehol egyetlen fertőtlenítő. Még jó, hogy nálam mindig van toll, mert nem voltam hajlandó azt használni, amit reggel óta (1-kor voltam ott) ki tudja hányan fogdostak meg, az emberek távolságot tartani nem tudnak, ellenben akkor éppen mindenkin volt maszk. 

  • Dühítő 1
  • Zavaros 1
  • Vicces 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Kórházi tudósítás: ceglédi kórházat egy katonai sátron keresztül lehet megközelíteni, persze kiírva nincs rá, hogy mi a célja, csak tudjuk, a sátor kijáratánál egy átjárószerű épületbe jutunk (aki ismeri a helyet: ez a gyógyászati bolt), ahol ki van írva, hogy "Belépési csekkpont". Szó szerint!!! Hát szinte dobtam egy hátast, majdnem felajánlottam, hogy vagy lefordítom az angol szót magyarra, vagy leírom, hogyan kell írni :lol2: Egyébként kritikán aluliak a körülmények, két asztal tele pakolva kérdőívekkel, van néhány toll, és ennyi. Sehol egyetlen fertőtlenítő. Még jó, hogy nálam mindig van toll, mert nem voltam hajlandó azt használni, amit reggel óta (1-kor voltam ott) ki tudja hányan fogdostak meg, az emberek távolságot tartani nem tudnak, ellenben akkor éppen mindenkin volt maszk. 

Ajkán is hasonló a helyzet, csak ott már nem futotta katonai sátorra, így látványra azt mondanám, hogy valami rendezvényszervező sátrait kérték kölcsön. Mi egy kicsit másképp oldottuk meg. Anyám szerzett egyet üresen, hazavitte, lefénymásolta jó sok példányba, és már otthon kitöltötte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó gondolat! Mivel vissza kell mennem jövő héten, biztos, ami biztos alapon beszerzek egy példányt. Fenébe, hogy ez nem jutott eszembe ma. Persze akkor még nem tudtam, hogy visszamegyek rövid időn belül :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Végre, 6 és fél hónap kín és szenvedés, valamint legalább 60 piaci álláshelyre és 10 közfoglalkoztatotti helyre való jelentkezés után felvettek a múzeumba dokumentációk archiválására és szkennelésre. Igaz, ez is közfogis - havi 70.000-rel, de még így is az elmúlt évek legjobb ajánlatát kaptam.

Gratula! Gondolom a Szukits is biztosít valamiféle jövedelmet, így ebből már el lehet indulni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Gratula! Gondolom a Szukits is biztosít valamiféle jövedelmet, így ebből már el lehet indulni. 

Köszönöm! Igen, szerencsére biztosítanak valamennyit. Megbízási szerződések alapján kapok pénzt többfajta elvégzett munkáért.

1 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Na szívből örülök, hogy sikerült elhelyezkedni :) De a havi 70.000 azért elég durva. Tudom a semminél jobb, csak akkor is...

Köszönöm. Igen, tényleg alacsony. De öcsémmel együtt élek és a jövedelmeinket mindig is közösen kezeltük. Régebben is így volt ez, mikor édesanyám még élt. Ezt szoktuk meg. Öcsémnek pedig most lett piaci munkája. Igaz neki csak részmunkaidőt sikerült. Kb. havi 55.000-60.000-ért.  De a kiadós pluszokból össze tudunk kalapálni annyit, hogy meglegyünk. Anyám megtanította, hogyan kell gazdálkodni.

1 órával korábban, MissKarrde írta:

Gratula Revan, remélem, egyszer majd a végzettségednek megfelelő munkában tudsz elhelyezkedni annak megfelelő fizetésért :) Addig is hajrá az archiválással! 

Köszönöm szépen. Én is remélem.:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Köszönöm. Igen, tényleg alacsony. De öcsémmel együtt élek és a jövedelmeinket mindig is közösen kezeltük. Régebben is így volt ez, mikor édesanyám még élt. Ezt szoktuk meg. Öcsémnek pedig most lett piaci munkája. Igaz neki csak részmunkaidőt sikerült. Kb. havi 55.000-60.000-ért.  De a kiadós pluszokból össze tudunk kalapálni annyit, hogy meglegyünk. Anyám megtanította, hogyan kell gazdálkodni.

Hát igen, többen mindig egyszerűbb az tény. :) Azt is értem, hogy archiválás és scannelgetéshez nem kell 5 diploma, de akkoris irreálisan kevésnek tartom ezt. Sima takarító kétszer ennyit keres.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 9/16/2020 at 1:48 PM , Bence1997 said:

Hááát... a mostani helyzetet látva ebből még jövő nyárra se lesz semmi. Ha optimista akarok lenni, akkor talán a nyár végefelé elkészülhet a gyógymód, amit aztán embereken is kipróbálhatnak.

 

Trump szerint az USA-ban októberre lesz vakcina, és jövő áprilisra az országban mindenkihez eljut. Reméljük, nem csak hantázik az öreg. 

 

On 9/16/2020 at 12:28 PM , Darth Revan9 said:

Addig biztos nem tart ki ez a cirkusz. Úgy tudom azt valószínűsítik, hogy 2021. tavasz-nyár folyamán már helyreáll a világ rendje.

 

Persze, ez csak egy afféle ironikus megszólalás volt a részemről arra vonatkozóan, hogy mennyire soha véget nem érőnek tűnik ez a szitu. 

 

On 9/18/2020 at 7:59 AM , Ody Mandrell said:

December - január várják a koronavírus tetőzését. 

 

Felőlem aztán tetőzhet 8 év múlva is, én kibírnám, csak könyörgöm, kapjam már vissza a repjegyre költött több százezer Ft-omat! :cry:

Ne haragudjatok, hogy folyton előjövök ezzel, de el nem tudjátok képzelni, mekkora stressz nekem az, hogy több százezrem lóg a levegőben... És ezt az összeget repjegyre azért költöttem, hogy láthassak egy NHL-meccset, ami a vírus miatt nem hiszem, hogy össze fog jönni (valszeg zárt kapusak lesznek a meccsek még jövő tavasszal is, vagy max. korlátozott számban engednek be nézőket), így az utam értelmét vesztette... És a ******* légitársaság se akar nekem segíteni, pedig igazán megtehetné, mert ilyen helyzet nem igazán állt még elő korábban. :45::facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy én arra leszek kíváncsi, hogy a hideg megérkezésével a feltörő betegségek mennyire lesznek hatással a vírusra. Hiszen az immunrendszerünk legyengül a téli időszakban - ezért is kapjuk el a megfázást, köhögést stb. - így érdekes lesz majd látni az elkövetkezendő hónapokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

54 perccel korábban, Bence1997 írta:

Amúgy én arra leszek kíváncsi, hogy a hideg megérkezésével a feltörő betegségek mennyire lesznek hatással a vírusra. Hiszen az immunrendszerünk legyengül a téli időszakban - ezért is kapjuk el a megfázást, köhögést stb. - így érdekes lesz majd látni az elkövetkezendő hónapokat.

Szerintem lesz itt kavar, hogy akkor ki influenzás és ki koronás. Normális tesztelés hiányában majd jobb esetben valahova besorolják az embert aztán szevasz. Lehet. hogy az eddigi évekhez képest az influenzások valami véletlen folytán majd többen lesznek :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Gratulálok Revan a munkához.

 

Jövő nyárra tippelek mikor már nem kell maszk és lezárások.

Köszönöm.

 

Én is erre tippelek. Illetve remélem, hogy jövő tavasz második felére már nem kell.

 

@caseyjones, hát nem tudom. Trump már többször mondott hülyeségeket. Majd, ha kutatók mondanak valamit, azt már elhiszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago , Darth Revan9 said:

Trump már többször mondott hülyeségeket. Majd, ha kutatók mondanak valamit, azt már elhiszem.

A Pfizer cég elnöke is elmondta már, hogy heteken belül jönne a vakcinájuk. Bízzunk benne, hogy tényleg így lesz, és persze hogy hatékony lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 09. 18. - 16:37, Darth Revan9 írta:

Végre, 6 és fél hónap kín és szenvedés, valamint legalább 60 piaci álláshelyre és 10 közfoglalkoztatotti helyre való jelentkezés után felvettek a múzeumba dokumentációk archiválására és szkennelésre. Igaz, ez is közfogis - havi 70.000-rel, de még így is az elmúlt évek legjobb ajánlatát kaptam.

 

Gratulációm! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, caseyjones írta:

A Pfizer cég elnöke is elmondta már, hogy heteken belül jönne a vakcinájuk. Bízzunk benne, hogy tényleg így lesz, és persze hogy hatékony lesz.

Ha hatékony lesz is, nem pikk-pakk fog helyreállni a rend.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 minutes ago, Nute Gunray said:

Ha hatékony lesz is, nem pikk-pakk fog helyreállni a rend.

Ehhez képest, amikor pár hete megkérdeztem itt, hogy egy hatékony vakcinával hirtelen minden helyreáll-e, nem kell-e többé maszk, mehetnek tömegrendezvények nyugodtan, lehet utazni jobbra-balra stb., pont az ellenkezőjét kaptam válaszként. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 09. 18. - 9:56, Yoda József írta:

A digitális oktatás szépségei :D 

 

2020. 09. 18. - 15:41, NorbiLordi írta:

Ékes példája annak hogy: "Hogy bukj el egy komplett félévet 5 másodperc alatt" :D 

Itt van még néhány gyöngyszem. :D

 

 

 

 

@Darth Revan9: gratulálok! :clap:

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Ehhez képest, amikor pár hete megkérdeztem itt, hogy egy hatékony vakcinával hirtelen minden helyreáll-e, nem kell-e többé maszk, mehetnek tömegrendezvények nyugodtan, lehet utazni jobbra-balra stb., pont az ellenkezőjét kaptam válaszként. :D 

Pár hét alatt sok minden megváltozhat manapság. Ahogy megy az idő, úgy derülnek ki dolgok a vírussal kapcsolatban. Ami biztosabb, az az, hogy a jelenben mit tehetünk, hogy átvészeljük a helyzetet minél jobban, gyorsabban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 minutes ago, Pildi said:

Pár hét alatt sok minden megváltozhat manapság. Ahogy megy az idő, úgy derülnek ki dolgok a vírussal kapcsolatban. Ami biztosabb, az az, hogy a jelenben mit tehetünk, hogy átvészeljük a helyzetet minél jobban, gyorsabban.

Egészen pontosan Bomarrtól kaptam választ, aki SimonZ kommentjére hivatkozva írta, hogy egy hatásos vakcina megjelenésével a jelenlegi helyzet megszűnik. Ebben az esetben szerintem nem oszt, nem szoroz a pár hét. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   1 felhasználó

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.