Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Kíváncsi lennék @SimonZ mit ajánl oltás ügyben. Ő mégis csak szakértő. 

Bomarr korábban tolmácsolta elvileg Zoli véleményét. Bármelyik nyugati jó lehet, meg lehet benne bízni. Utána volt még egy kérdésem Bomarrnak a témával kapcsolatban, de arra már nem jött válasz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bátyám a Pfizert ajánlja, a többiről (szerinte) nem tudni még eleget, hogy ne legyenek fenntartásaink.

 

A regisztrációt mindenképpen javasolja egyébként, az nem jár semmilyen kötelezettséggel

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Tudtommal előrébb sincs vele az ember ha regisztrál, mármint semmi garancia nincs rá, hogy a 'sorban" előrébb fog kerülni

 

Hát ha két, ugyanabba a veszélyeztetettségi kategóriába tartozó egyén közül az egyik regisztrál, a másik meg nem, akkor valószínűleg az fog előbb kapni, aki regisztrált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vakcinákról: Moderna, Pfizer az eddigi adatok alapján simán oké. Az orosszal sem a technológia a bajom, hanem még mindig az, hogy a(z elég soká leközölt) fázis 1-es tesztről szóló szakcikkükben egészen véletlenül pont úgy néztek ki az adatok a grafikonokon, mintha Photoshoppal kerültek volna oda. Szóval az átláthatósággal még mindig van bajom náluk. Az sem segít, ha egy diktátor akarja megmondani, mi mikorra legyen kész (mondjuk nem is sikerült neki, késésben vannak).
Az oxfordi is rendben lévőnek tűnik, bár az az adagolási baki szerintem óriási hiba volt. Tiszta mázli, hogy csak plusz információt nyertünk belőle, és nem okozott bajt. (Viszont ez is mutatja, hogy itt van átláthatóság, egy napon belül kiderült.)
És mivel itthon a nagyközönség még pár hónapig nem fog vakcinához jutni, az összes felsorolt oltásról sokkal több infónk lesz addigra, mint amennyi most van.

  • Nagyon tetszik 4
  • Köszönöm 3
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 11. 21. - 13:18, Donát írta:

Ritkán osztok meg Magyar Nemzet linket, de ez alapján azért próbálnak kibújni a gyógyszergyártók a felelősség alól, ami nem olyan jó jel:

Bocsi hogy erre nem reagáltam. Akartam csak aztán ebben a tájban kaptam el a koronavírust és elfelejtődött. Az a része a korábbi érvelésnek hogy ha a vakcina rossz akkor összeomlanak a kérdéses vállalatok tényleg nem áll meg, de önmagában ettől nem válik semmissé amit fejtegettem. A vállalatoknak továbbra is érdeke, hogy a tömegek ne legyenek oltásellenesek, ehhez pedig működő oltások kellenek. Az alapján amit Zoli ír, pedig pontosan eszerint cselekedtek és tényleg működő jó vakcinákat csináltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az oltással kapcsolatban nekem is egy kisebb fenntartásaim vannak úgy általában, amellett, hogy nem az oroszt szeretném megkapni. Viszont a regisztrációhoz azon az ominózus honlapon egyáltalán nem fűlik a fogam. Szóval egyelőre várok. Mivel nem vagyok veszélyeztett csoportba tartozó, amúgy sem az elsők között kapnám meg. 

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is egy ilyen látszatintézkedés, hova a toszomba mennének az emberek Szenteste 8 után? Persze a rokonokhoz, haverokhoz lehet menni, de amúgy meg minden ugyanúgy zárva marad... Meg marad a 10 fős szabály is.

 

Gyerekek nem számítanak bele a 10 főbe, top komment ezzel kapcsolatban Facebookon:

 

"Hál Istennek korlátlan létszám lehet nálunk, hisz mindnyájan Isten gyermekei vagyunk!"

 

Blow Your Mind Wow GIF by Product Hunt

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A bevásárlás nekünk is érdekesen alakul. Egy pici, 35 négyzetméteres lakásban élek öcsémmel. Korábban, mikor édesanyám is élt, ős velünk lakott természetesen - övé volt a lakás. Azt kell tudni, hogy egy ilyen kicsi háztartásnál muszáj gyakrabban bevásárolni. Autó természetesen nincs. Az ünnepek előtt mindig jobban felszerelkezünk alapvető dolgokkal -. kenyér, víz, gyümölcs, WC-papír, liszt, só, olja...stb. Nem veszünk sokat és csak alapvető dolgokat. És mégis csak úgy tudjuk megoldani, hogy többször fordulunk, vagy naponta elmegyünk valamiért. Annyit vásárolunk, amennyit elbírunk. Nálunk nem megoldható, hogy 1-2 nagybevásárlással minden megvan. Persze elsősorban a közeli két boltba megyünk el. Néha a távolabbi Tescoba is, ha muszáj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenfélét összeolvastam, de erre nem kaptam egyértelmű választ. Ha én beadom a felmondásom 2020.12.22.-vel, akkor a 30 nap 23.-tól ketyeg elvileg. Az, hogy csinálok plusz 1 papírt, hogy a felmondás eredeti példányát mikor vették át, az lényegtelen, ugye?

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 12. 21. - 12:27, Darth Revan9 írta:

A bevásárlás nekünk is érdekesen alakul. Egy pici, 35 négyzetméteres lakásban élek öcsémmel. Korábban, mikor édesanyám is élt, ős velünk lakott természetesen - övé volt a lakás. Azt kell tudni, hogy egy ilyen kicsi háztartásnál muszáj gyakrabban bevásárolni. Autó természetesen nincs. Az ünnepek előtt mindig jobban felszerelkezünk alapvető dolgokkal -. kenyér, víz, gyümölcs, WC-papír, liszt, só, olja...stb. Nem veszünk sokat és csak alapvető dolgokat. És mégis csak úgy tudjuk megoldani, hogy többször fordulunk, vagy naponta elmegyünk valamiért. Annyit vásárolunk, amennyit elbírunk. Nálunk nem megoldható, hogy 1-2 nagybevásárlással minden megvan. Persze elsősorban a közeli két boltba megyünk el. Néha a távolabbi Tescoba is, ha muszáj.

A Tesconál van házhozszállítás is, esetleg azt kipróbálhatjátok. Bár nem tudom BP-n mennyi az extra díj. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.