Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Egyébként ha beoltják a lakosság x százalékát (teszem azt legyen 20% kezdetben), akkor azok az emberek már alapból nem fognak tovább fertőzni senkit. Tehát egy nagyon minimális fokú nyájimmunitás akkor is ki fog alakulni. Ha ennek hatására szintén csökken a járvány terjedése akkor is el lehet szerintem kezdeni lazítani.

 

Egyébként én is beoltatnám magamat már ma, meg végül be is regisztráltam az oltásért hátha-nátha alapon, de elnézve a prioritási listát én se holnap kerülnék sorra. Mondjuk ha megmarad a kezdeti szkepticizmus sok emberben és kevesebben vállalják be első körben akkor talán hamarabb sorra kerülni. 

 

Előbb-utóbb meg úgyis az lesz, hogy aki beoltatta magát az szabadabban mozoghat akármerre, akár beföldön vagy külföldön. Nem véletlen mondta Viktor is, hogy az oltási igazolást ami online is már lefejlesztették. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért érdemes regisztrálni, mert előbb vagy utóbb jobb lesz beoltva lenni, mint nem beoltva a szabad mozgás és annak érdekében, hogy ha nem is ad teljes immunitást, de a betegség lefolyását mindenképpen enyhítheti, és akkor biztos hamarabb kerül a regisztrált ember sorra, mintha nem lenne regisztrálva, önmagához képest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Regisztráltam a védőoltásra, de az utolsó pontot alul nem pipáltam be alul. Ez hozzájárulok a későbbi kapcsolattartás során az adataim kezeléséhez. Azt írta ki, hogy sikeres volt a regisztráció, de ha további infókat akarok kapni, akkor jelöljem be ezt a pontot is. Visszamentem. Ekkor láttam, hogy minden kitöltendő rész újra üres lett. Újra kitöltöttem és az utolsó pontot is bepipáltam, majd újra rányomtam a regisztrálokra. Ezek után azt írta ki, hogy sikertelen, mert már van ilyen regisztráció. Akkor most gond van?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor rendben van. Elsőre is azt írta ki, hogy sikeres, csak megijedtem, hogy valami gebasz van, mert azt írta ki, hogy pipáljam be azt az utolsó hozzájárulásos négyzetet is.

Akkor ezek szerint kapni fogok tájékoztatást, hogy hova kéne menni hónapok múlva oltani?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az jó. Érdekes, hogy eltöprengtem azon, miért is jelentkeztem. Félek tőle még így is. Aztán rájöttem, hogy csak az a lány van benne, akit szeretek. Szeretném újra látni, már nagyon hiányzik. Szeretném neki megmondani, hogy mit érzek iránta, legalább úgy, hogy odaadom az egyik versem neki. Abból biztos tudni fogja, De csak akkor lehetséges ez, ha a korlátozások megszűnnek majd. Hát rajtam ne múljon.

Remélem nem lesz gond. Nem tudok róla, hogy lenne-e valami bajom. Fejfájós vagyok. Néha alacsony a vérnyomásom. Orrsövény ferdülésem van. Valamikor középiskolás koromban volt egy kötelező egészségügyi felülvizsgálat a katonai alkalmasság miatt (már eltörölték ekkor, de az egészségügyi vizsgálatokon akkor is kötelező volt részt venni) és ezek egyikén állapították meg, hogy van valami nagyon apró zavar a szívemnél. Azt hiszem akkoriban semmi súlyosat nem mondtak. De ezt a szív dolgot, azóta se vizsgáltattam felül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb pontosítás a vakcina-regisztrációról: egész évben lehet jelentkezni

 

"Regisztráció nélkül nem lehet oltást kapni – ez derül ki a fővárosi tisztifőorvos helyettesének a leveléből, amely így tisztázza az eddig egymással nem teljesen összhangban lévő információkat arról, hogy kell-e, kötelező-e vagy felesleges-e vakcinainfo.gov.hu oldalra regisztrálni.

A Koronavírus Sajtóközpont a hvg.hu kérésére újabb pontosítást közölt az ügyben. E szerint mivel az oltás önkéntes, mindenkinek jeleznie kell a szándékát. Ezt a regisztrációval teheti meg, utána osztják be a hatóságok az oltásra az oltási terv kategóriái alapján. Közölték azt is, hogy a regisztráció lehetősége egész évben nyitva marad, de aki később jelentkezik, hátrébb kerülhet a sorrendben."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondja egy közgazdász, aki erre nem lát rá és ő is azt mondja hogy "talán". Csak emlékeztetőül: a legtöbb közgazdász 2008-ban azt jósolta, hogy pár év és kifogyunk az olajból. Ez 13 éve volt. A különféle szakemberek jóslatainak, pláne ha nem a saját területükről van szó kb. nulla valós hirértéke van. Vagy igy lesz vagy nem. Megjegyzem: nem az OECD-s ürgét hibáztatom. Mostanában boldog-boldogtalantól megkérdezik hogy mi lesz a járvánnyal. A sajtó a hülye aki úgy csinál mintha minden válasz fontos lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából semmilyen. Tudj jól írni :D Nekem egy szervező-informatikus meg egy közgazdász diplomám van, de úgy élek 11 éve az újságírásból hogy soha egyetlen munkáltatóm se látta a papirjaimat. Volt egy újság, ahol 8 évig dolgoztam és ott 5 év után kérdezett rá a főnök, hogy egyébként nekem milyen végzettségem van? Mikor mondtam hogy van két diplomám, jót mosolygott és mondta hogy "az jó" és ezzel túl is volt tárgyalva.

 

Nekem ami tanulmányi szempontból messze a legtöbbet segített az egy tanfolyam volt. Sajnos újságíró tanfolyamokból rengeteg a gagyi, de ez speciel kiemelkedően jó volt: még 2008-ban indította a Sanoma kiadó, amelyik akkor az egyik legnagyobb kiadó volt az országban. Ott az volt a jó hogy közvetlenül a szerkesztőktől tanultunk. Közvetlen közelről láttuk hogy készülnek az online meg az offline lapok. Olyan emberek magyarázták a szakmát akik több évtizede ezen a pályán dolgoznak és rengeteg oldaláról megismerhettük az újságírást: oknyomozókkal, bulvárújságírókkal, női lapok vezetőivel és üzleti újságírókkal is beszélhettünk. A munkáinkat is ők birálták el. Sajnos nem tudom hogy ilyesmik még léteznek-e.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Bomarr akkor most te lényegében szabadúszó vagy? 

25 perccel korábban, Bomarr írta:

Sajnos nem tudom hogy ilyesmik még léteznek-e.

Én egyszer láttam, hogy a 24.hu-t, vagy a Nőklapját is kiadó, Central média csoportnak van egy képzése. https://mediaakademia.centralmediacsoport.hu/magazin-ujsagiro-kepzes/

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lényegében igen. Van egy saját egyfős cégem, amin keresztül ide-oda bedolgozok.

10 perccel korábban, Iqvi írta:

Én egyszer láttam, hogy a 24.hu-t, vagy a Nőklapját is kiadó, Central média csoportnak volt egy képzése. 

Akkor ez gyakorlatilag annak a tanfolyamnak a folytatása, ahol én voltam. A Sanomát ugyanis a Central Médiacsoport vette meg.

Edit: Most nézem hogy az egyik oktató a tanfolyamon egy volt "évfolyamtársam" a tanfolyamról. Tök jó :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Nem tudom menyire hülye kérdés, de itt csak feltenném. Ahhoz, hogyha újságíróként szeretnék majd dolgozni, milyen végzettség lenne szükséges? 

Én is csak azt tudom írni, amit Bomarr. Semmilyen. Én a kollégáimtól tanultam sokat, meg abból, hogy élesben csináltam. :) De az a tanfolyam azért jól jöhet, akkor elkerülheted azokat a hibákat, amiket én vétettem, mert "csinálva tanultam".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Van valami spécibb terület amivel foglalkozni akarsz, vagy ami éppen alakul? :D 

Hát ez lenne úgymond a ,,nagy álom". De aztán hogy ebben el tudok-e helyezkedni az jó kérdés. Érdekel amúgy még, már tantárgyakból, a töri meg a biosz, de nem tudom hogy például ha történelemmel mennék tovább egyetemen akkor hol tudnék elhelyezkedni. Bioszt meg a kémia miatt, az nagyon rosszul megy, nem hiszem hogy fel fogom venni faktra. De még van két évem az érettségiig. Ott elválik, de úgy tervezem, hogy ezt a képzést majd el szeretném végezni. Anyagilag nem lenne megoldhatatlan, mert a ballagási pénzhez kellene még összespórolnom egy keveset a heti 3000-res zsebpénzemből. Az, hogy más munkát elvállalnék-e, hát attól függ, dolgoztam én már ideiglenesen, nyári meg őszi szünetekben építkezésen segédmunkásként is. De ez való igaz nem valami nagy a munkatapasztalatom, még.

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Iqvi írta:

Hát ez lenne úgymond a ,,nagy álom". De aztán hogy ebben el tudok-e helyezkedni az jó kérdés. Érdekel amúgy még, már tantárgyakból, a töri meg a biosz, de nem tudom hogy például ha történelemmel mennék tovább egyetemen akkor hol tudnék elhelyezkedni. Bioszt meg a kémia miatt, az nagyon rosszul megy, nem hiszem hogy fel fogom venni faktra. De még van két évem az érettségiig. Ott elválik, de úgy tervezem, hogy ezt a képzést majd el szeretném végezni. Anyagilag nem lenne megoldhatatlan, mert a ballagási pénzhez kellene még összespórolnom egy keveset a heti 3000-res zsebpénzemből. Az, hogy más munkát elvállalnék-e, hát attól függ, dolgoztam én már ideiglenesen, nyári meg őszi szünetekben építkezésen segédmunkásként is. De ez való igaz nem valami nagy a munkatapasztalatom, még.

 

Újságiróként jelen helyzetben bátor dolog elhelyezkedni, bár attól függ hogy azon belül mivel foglalkoznál :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 

Újságiróként jelen helyzetben bátor dolog elhelyezkedni, bár attól függ hogy azon belül mivel foglalkoznál :D

Hát főleg a közéleti témák, meg a nagy nemzetközi eseményei érdekelnek. Szóval akár még a közéleti újságíró sem elképzelhetetlen. De tudom, hogy milyen a helyzet itthon.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Hát szerintem be fogom vállalni. 

Már csak azért is érdemes, mert ez a tanfolyam jó a kapcsolatépítésre. A tanfolyamon a többiek egy része újságíró lesz vagyis már lesznek újságíró ismerőseid, illetve ami ennél fontosabb: az oktatóid, vagyis különféle újságírók és szerkesztők megismerik a neved és az írásaid. Ha tetszik nekik amit csinálsz akkor valszeg nem lesz az ellenükre hogy gyakornokként elhelyezkedj náluk. Ez utóbbi igazából fontosabb is, mint az hogy mit fognak tanítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Hát főleg a közéleti témák, meg a nagy nemzetközi eseményei érdekelnek. Szóval akár még a közéleti újságíró sem elképzelhetetlen. De tudom, hogy milyen a helyzet itthon.:D

 

Csak objektíven :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.