Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

2020. 04. 02. - 18:31, Darth Revan9 írta:

Sajnos nem ez lehetett a probléma. De végre történt előre lépés. Sikerült előhalásznom a 10 db visszaállító kódomat, melyeket annak idején kijegyzeteltem, így ezekkel be tudtam lépni. Kíváncsi vagyok mikor áll helyre ez az egész. Addig is használom a visszaállító kódokat. Lehet, hogy az volt a gond, hogy túl sokszor kértem az sms-ben a normál kódot, és valamilyen biztonsági okból egy darabig nem lehet kérni. Pluszban biztos bezavarja a rendszerüket az, hogy a böngészőm privát böngészésre van állítva és sűrűn törlöm a cookie-kat is. De azért köszönöm.

Nálam is előjött ez a hiba, 2 napja nem tudok belépni.

Nekem sajnos nincs vissza állító kódom.

Mit tegyek?

Mennyi időnek kell eltelnie hogy kapjak SMS-t?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 1/18/2021 at 10:44 AM , Donát said:

alacsony az oltási kedv

Valószínűleg mert mindenki fél a közelgő zombiapokalipszistől. Én is megvárom, amíg egy csomóan beoltatják magukat, hogy biztosan tudjam, nem fogok zombivá változni, és nem olyan lesz a jövő, mint a Legenda vagyokban vagy a The Walking Deadben. Én újra elkezdtem nézni utóbbit, hogy felkészüljek, amennyiben egy olyan helyzet bekövetkezne. :bumm:

 

Viccet félretéve: Én már régen regisztráltam. Nem igazán értem, mitől tartanak az emberek. Én annak idején daganatos beteg voltam, hetekig kemoterápiával kezeltek. Ki tudja, milyen anyagokat juttattak a szervezetembe a kezelés alatt? Nem is akarom megtudni. Az emberek meg egy nyamvadt, pár másodpercig tartó oltástól félnek?! 

Vagy a tűszúrástól félnek az emberek? :lol: Vagy szimplán nem tudják felfogni, hogy ahhoz, hogy visszatérhessünk a régi kerékvágásba, minél több embert be kell oltani? Vagy nekik nincs elegük ebből a kínlódásból, bizonytalanságból?

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor ilyennel találkozok, megmondom neki, hogy ha ő élvezi ezt a szenvedést, amely már március óta tart, szeret ilyen bizonytalanságban élni és szeretné, hogy ez a szitu minél tovább fennálljon, akkor ne is oltsa be magát. Sőt, szóljon a haveroknak is! 

Bocs a nyers példaért, de ha az lenne a megoldás a járványra, hogy levágjam a kezemet, én azt is megtenném, hogy végre visszatérhessünk már a normális életünkhöz. Nyilván hülye példa, csak azt akartam vele érzékeltetni, hogy én tényleg bármit megtennék, hogy ez az átkozott állapot megszűnjön végre. Már kezdem elveszíteni a fejem ettől a bizonytalan helyzettől, és gyanítom, hogy nem vagyok egyedül. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én most a környezetemben azt látom, hogy már kb mindenkinek elege van a helyzetből, a korlátozások értelmét nem látja, és amikor már van rá megoldás, vakcina, abból meg nem kér, de azt meg szeretné, hogy minél hamarabb vége legyen. Ha pedig megpróbálom meggyőzni őket, akkor én vagyok lecseszve, hogy miért nem tisztelem más véleményét, bár az is igaz, hogy néha durván szoktam kiállni az igazam mellett. Plusz én se fogom azért a végtelenségig bírni itthon annak ellenére, hogy introvertált vagyok, mert a távoktatás és a bezártság nagyon meg tud terhelni, főleg úgy, hogy most a nagyszüleimhez se tudok felmenni, mivel a szembe szomszédjuk koronában halt meg. Így legalább két vagy három hétig nem fogom őket látni, Amint 18 leszek én aznap regisztrálni fogok az oltásra, mert nem leszek az a fajta ember, aki a beteges konteói és a szélsőséges szkepticizmusa miatt hátráltatni fogja a kilábalást a helyzetből, és nem is fogok más beoltottságának a hátán ellavírozni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyelőre nem az oltási kedv a szűkkeresztmetszet, hanem a rendelkezésre álló oltóanyag. A következő pár hónapban fel fog ez pörögni, csak lesz majd nagy koppanás kormányzati oldalon, mikor látják, hogy a beszerzett kínai meg orosz vakcinából csak a barikák kérnek. Amíg nagy mennyiségben nem áll rendelkezésre itthon nyugati vakcina (jelenleg 3 tűnik bármilyen szinten is elfogadhatónak szerintem: az oxfordi, a Moderna és a Pfizer, de utóbbi kettő hatásfoka amúgy elvileg magasabb az oxfordinál is, ahol a kísérlet egyik alapparaméterét sikerült elszúrni...), addig nem fognak beindulni a dolgok, hiába szerencsétlenkednek a kínai és az orosz beszerzésekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Donát írta:

Egyelőre nem az oltási kedv a szűkkeresztmetszet, hanem a rendelkezésre álló oltóanyag. A következő pár hónapban fel fog ez pörögni, csak lesz majd nagy koppanás kormányzati oldalon, mikor látják, hogy a beszerzett kínai meg orosz vakcinából csak a barikák kérnek. Amíg nagy mennyiségben nem áll rendelkezésre itthon nyugati vakcina (jelenleg 3 tűnik bármilyen szinten is elfogadhatónak szerintem: az oxfordi, a Moderna és a Pfizer, de utóbbi kettő hatásfoka amúgy elvileg magasabb az oxfordinál is, ahol a kísérlet egyik alapparaméterét sikerült elszúrni...), addig nem fognak beindulni a dolgok, hiába szerencsétlenkednek a kínai és az orosz beszerzésekkel.

Plusz, ahogy a Telex cikkében is írták, az Unió 9,7 millió ember beoltására biztosít Vakcinát, tehát a lehetőség megvan arra, hogy az embereket olyan vakcinákkal oltsák be, amivel szemben nagy a társadalmi bizalom, a keletiekkel szemben, amit csak pár ezren kérnek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Plusz, ahogy a Telex cikkében is írták, az Unió 9,7 millió ember beoltására biztosít Vakcinát, tehát a lehetőség megvan arra, hogy az embereket olyan vakcinákkal oltsák be, amivel szemben nagy a társadalmi bizalom, a keletiekkel szemben, amit csak pár ezren kérnek. 

Én is így látom, csak ki kell várni. Plusz elkövettük azt a hibát, hogy az oxfordi vakcinára tettük le a voksunkat a Pfizer helyett, persze ebben nemcsak egyedül mi vagyunk a hibásak, de külön nevetséges, hogy nekünk nem sikerült megtalálni azt a megoldást, amit pont egy magyar tudós szabadalmának köszönhet a világ. Lehet nem ártott volna vele is konzultálni, mielőtt felmérték, hogy melyik vakcina lesz a nyerő. Persze lehet megtörtént, csak nem adtunk elegendő hitelt a hölgy szavainak. Ahol egy Nobel díjra esélyes tudós asszonyság néven fut, ott már nem lep meg semmi. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos szerintem amögött leginkább (kül)politikai megfontolások vannak, miért akarunk annyira Kínától és az oroszoktól vakcinát venni, annak ellenére, hogy a társadalom (vagy legalábbis az a része, aki hallatja a hangját a neten) világosan kifejezte, hogy ezekben nem bízik, inkább megvárja az átláthatóbbnak s így megbízhatóbbnak tartott említett három nyugatit. Ennek fényében teljesen felesleges miliós adagokat rendelni, bár az is lehet, hogy a feltétlen híveknek mindegy lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben benne van az is, hogy most az se tudja beoltatni magát, akinek mindegy milyen a vakcina csak szúrják. Ráadásul ez a kör valszeg folyamatosan nőni fog. Pláne ha jön az oltási kártya amivel szabadon lehet mozogni, plusz az látszik hogy több tizezer embert már beoltottak a keleti vakcinákkal és semmi bajuk. Én már ismerek olyat, aki pár hete még csak nyugatival akarta oltatni magát, most már viszont hajlik a keletire is. Nem Fidesz szavazó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Bomarr írta:

Ebben benne van az is, hogy most az se tudja beoltatni magát, akinek mindegy milyen a vakcina csak szúrják. Ráadásul ez a kör valszeg folyamatosan nőni fog. Pláne ha jön az oltási kártya amivel szabadon lehet mozogni, plusz az látszik hogy több tizezer embert már beoltottak a keleti vakcinákkal és semmi bajuk. Én már ismerek olyat, aki pár hete még csak nyugatival akarta oltatni magát, most már viszont hajlik a keletire is. Nem Fidesz szavazó.

https://www.portfolio.hu/global/20210116/a-magyar-virologus-professzor-elmagyarazta-mi-a-problema-a-kinai-vakcinaval-465618

 

Szegedi virológus mondja el fentebb, hogy mi a gond a kínai vakcinával. Jelentősen megnöveli például az autoimmun betegség kockázatát. Én tudom milyen egy autoimmun betegséggel élni, ne akarjátok magatoknak. Az orosz vakcinával meg a már kitárgyalt probléma a bajom: semmi kedvem olyan rezsim vakcináját használni, ahol finoman szólva is kérdéses az átláthatóság és a tudományos eredmények mögötti objektivitás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kialakulóban van egy problémám, aminek a megoldására talán tudtok tanácsokat adni. Év elején vásároltam egy mobiltelefont erről a weoldalról: http://elitegamer.hu A megrendelés még év végén történt, akkor kaptam egy mailt egy csatolt díjbekérővel, hogy fizessem ki előre és a következő héten megkapom a telefont. Nos akkor nem fizettem ki, de egy héttel rá igen mert azt hittem, így gyorsabban kiszállítják. Sajnos azóta se kép se hang a cég részéről. Írtam nekik pár érdeklődő emailt amikre nem válaszoltak, a telefonjuk pedig ki van kapcsolva. Egyszóval elérhetetlenek. Bár a szállítást január második felére ígérték, ami pár nap múlva lejár, én már készülök más mederbe terelni a dolgokat.

 

Szerintetek milyen úton érdemes tovább haladni? Fogyasztóvédelem? Egyébként a cég létezik, és a számlaszám is az övék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintetek milyen úton érdemes tovább haladni? Fogyasztóvédelem? Egyébként a cég létezik, és a számlaszám is az övék.

Talán pont itt beszéltük korábban egy másik téma kapcsán, hogy meg lehet próbálni a fogyasztóvédelmet, de egyrészt baromi lassú folyamat másrészt meg túl sok eredménnyel nem kecsegtet. Ettől még el lehet indulni ezen az úton is, de csak erre nem érdemes alapozni, szóval több vasat tartanék a tűzben.

 

Bár nem vagyok otthon a témában, de ha nem teljesítenek, és nem reagálnak, gyanítom nyugodtan lehet feljelentést tenni kisértékű csalás miatt, vagy meg lehet kérdezni egy ügyvédet, hogy milyen felszólítást lehetne küldeni, amire kénytelenek lesznek reagálni, különben per elé néznek. Ha megnyered a pert, akkor a perköltséget is meg kell téríteniük, csak az gondolom évekbe telne, szóval azt a pénzt jó eséllyel meg kell előlegezned.

 

Nekem még nem volt ilyesmiben részem, de én ezeket próbálnám. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Amúgy döbbenetes, így még sose jártam pedig már rendeltem pár dolgot netről!

Találtam még neked egy ilyen cikket is:

https://divany.hu/lajfhekk/2019/02/04/internetes-vasarlas-fizetes-nem-kuldik-termeket/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A bírósági út elég hosszú is lehet ez igaz, mindenképpen jó lenne elkerülni.

 

Éppen most , Donát írta:

Köszönöm!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Szegedi virológus mondja el fentebb, hogy mi a gond a kínai vakcinával. Jelentősen megnöveli például az autoimmun betegség kockázatát.

Igen, viszont ez igaz szinte az összes vakcinára amit mi meg a szüleink kaptak annak idején.

 

Mindenesetre amennyire én tudom ezek a tömegesen vásárolható keleti vakcinák egyelőre nem többek szemfényvesztésnél. Az oroszoknak annyi vakcinájuk sincs hogy magukat beoltsák. Persze be tudnak ígérni akármennyit csak a kérdés hogy mikorra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.