Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Keveset járok be a városba, de az utóbbi hetekben az a tapasztalatom, hogy az emberek hozzáállásával alapvetően semmi probléma. Gyakorlatilag mindenkin ott a maszk. Az előirásokat -legalábbis a pesti belvárosban és Budán- mindenki betartja. 20 után pedig tényleg senki nem megy sehova.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Keveset járok be a városba, de az utóbbi hetekben az a tapasztalatom, hogy az emberek hozzáállásával alapvetően semmi probléma. Gyakorlatilag mindenkin ott a maszk. Az előirásokat -legalábbis a pesti belvárosban és Budán- mindenki betartja. 20 után pedig tényleg senki nem megy sehova.

Az, hogy az előírásokat sokan tartják, egyébként jól látszik a számokból is. Bár sokan sejtenek mágiát mögötte, de a valóság az, hogy a vírus jelentett fertőzés számai  (egyelőre, vakcina hiányában) csak és kizárólag a korlátozásokra reagálnak, némi késéssel persze. Ha a számok visszaesnek, az jól jelzi, hogy az előírásokat elegen követik ahhoz, hogy legyen hatása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt olvastam, hogy először életkor, aztán regisztrációs sorrend alapján oltanak. Ezek szerint egy nálam korábban regisztrált egészséges ember előbb kaphat vakcinát, mint én, aki krónikus beteg vagyok? Hát elég fura lenne... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na így már mindjárt másabb a történet, ennek alapján én már beadatnám ha úgy adódik:

 

90 százalék feletti a Szputnyik V hatásossága a harmadik tesztfázis adatai szerint, ráadásul a 60 év felettieknél is ugyanilyen hatásos

 

Komoly lehet egy világjárványra ébredni, mondjuk legalább nem a zombiapokalipszisre ébredt mint a Walking Deadben. :D

 

Gyakorlatilag átaludta a világjárványt egy brit tinédzser, miután tíz hónapig kómában volt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

@NorbiLordi ezekre emlékszel még? :D 

 

 

 

"Aki el akar engem csábítani, az tanulja meg a matematikát" 

 

Hol lehet jelentkezni a tanárnő elcsábítására? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 

Hogyne emlékeznék :D Mondjuk újabb részek szerintem már elég trék.

Oh, azokat már nem láttam, de elég lealacsonyító, hogy egy Alpár nevű autista gyereken nevetnek. :( 

 

Amúgy valaki nem tudja, hogy hol lehet első világháborús magyar katonák után online kutatni? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

https://24.hu/tudomany/2021/02/09/koronavirus-who-kina-2/

 

Tulajdonképpen teljesen mindegy, hogy laborból indult-e el a vírus vagy sem, úgyse mernék nyilvánosságra hozni, ha laborból szabadult volna el.

Különben meg valami neves amerikai kutató a napokban pont azt nyilatkozta, hogy 98,8% az esély arra, hogy a vuhani laborból jött ez a nyavalya.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, caseyjones írta:

https://24.hu/tudomany/2021/02/09/koronavirus-who-kina-2/

 

Tulajdonképpen teljesen mindegy, hogy laborból indult-e el a vírus vagy sem, úgyse mernék nyilvánosságra hozni, ha laborból szabadult volna el.

Különben meg valami neves amerikai kutató a napokban pont azt nyilatkozta, hogy 98,8% az esély arra, hogy a vuhani laborból jött ez a nyavalya.

Nem nyilatkozat volt, hanem egy tanulmányban vezette le, amit megjelentetett egy olyan portálon, ahol peer review nélkül megjelentethet báeki bármit. Ettől függetlenül lehet igaza, de ennél lényegesen több kell hozzá. Én a WHO-ban sem bíznék amúgy azok után, amennyit falaztak az elején Kínának. Az tényleg felettébb érdekes, hogy ennyi idő után sem ismert hivatalosan az eredete, ez eléggé szokatlan.

Nem akarok nagyon összeesküvéseket gyártani, úgyhogy várjunk még fejleményekre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 hours ago, Yoda József said:

Az tényleg felettébb érdekes, hogy ennyi idő után sem ismert hivatalosan az eredete, ez eléggé szokatlan.

Bűzlik az egész. Az a baj, hogy neves orvosok mindenfélére hivatkozva nyilatkozták, hogy ez egy laborban legyártott vírus, de más orvosok meg ragaszkodnak ahhoz, hogy természetes eredetű.

De ugyanúgy ragaszkodom a már korábban tett megállapításomhoz: amennyiben laborból szabadult el ez a franc, fel merné vállalni a WHO, a kínai kormány vagy a vuhani labor? Biztos vagyok benne, hogy nem.

Eleve a pandémia miatt Kínát most jócskán megutálta az egész világ, ha még kiderülne az is, hogy ez a fene egy kínai laborból szabadult el - akár szándékosan, akár véletlenül (mindkét esetben hallottam már elgondolkodtató teóriákat) -, nem is tudom, mi lesz.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 minutes ago, Iqvi said:

nemrég találták meg a Covid-19 egyik rokonvírusát egy denevérben

A vuhani laborban pedig több száz denevért tartanak kísérleti célokból. ;) Egyszer egy denevér meg is támadta az egyik kutatót, érintkezve a bőrével.

Egy portfóliós cikkből szedtem mindezt. Igaz, hogy tavaly februári, de a tényen ez nem változtat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A spanyol nátha eredetét se tudták 100 év alatt megfejteni, csak hogy influenza A vírus okozta. Szerintem annyira nem hihetetlen ez, kísérleti célból meg sok féle állatot tartanak. Bubópestis is Ázsiából terjedt át bolhákon, nem kellett ehhez egy vuhani labor ahol bolhákat tartottak. Spanyol nátháról meg by the way annó olyan összeesküvés elméletek születtek, hogy biztos a villanydrót okozza. Nem ismerős ez valahonnan? (5G)

 

Ázsiában egyrészről mindent megesznek ami él és mozog (direkt túlzok, bár annyira még sem az), másrészről meg az emberi terjeszkedés miatt eleve nagy az esély rá, hogy állatról emberre átterjed valami ami aztán mutálódik. Most épp a koronavírus talált magának egy evolúciós utat, hát van ez így. Nem ez volt az első, meg nem is ez lesz az utolsó. Az influenza majd minden évben eljátsza ugyanezt.

 

De nem kell mindig csak Ázsiát nézni, Afrikában jópár éve az ebola okozott nagy gubancot és örüljünk hogy ott megállt a dolog, csak hogy egyet említsek. Az is állatról emberre terjedt át, de annak se tudni a pontos eredetét, de több fajtája is van. Vagy ott van a zika vírus, hogy szintén közelmúltbelit említsek, az is Afrikából eredeztethető és a szúnyogok terjesztik. És még sorolhatnám a végtelenségig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.