Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

2021. 01. 11. - 16:56, NorbiLordi írta:

Újságiróként jelen helyzetben bátor dolog elhelyezkedni, bár attól függ hogy azon belül mivel foglalkoznál :D

Igazából nem annyira sanyarú a helyzet, mármint meló szempontjából. Legalábbis úgy vettem észre, hogy szabadúszóként nekem nincsenek különösebb problémáim. Én úgy vettem észre, hogy a kormánypárti és a nem kormánypárti újságírók is megtalálhatják a helyüket, akár szabadúszók, akár munkavállalók. Az előbbi ráadásul élvezheti a válogatás luxusát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Iqvi írta:

Amúgy a szabadúszóként való elhelyezkedéssel mennyire nehéz munkát, bedolgozási lehetőséget, találni, és saját egzisztenciát kiépíteni?

Ha vannak kapcsolataid, nem nehéz. Ha nincsenek, k*rva nehéz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Iqvi írta:

Amúgy a szabadúszóként való elhelyezkedéssel mennyire nehéz munkát, bedolgozási lehetőséget, találni, és saját egzisztenciát kiépíteni?

Azt a múltkor nem irtam, de nálam a szabadúszás úgy működik hogy van egy fő újságírói munkahelyem ahol eleve kapok egy normál fizetést és emellett vállalok be plusz munkákat itt-ott. Ha úgy szeretnél szabadúszó lenni hogy nem függsz igazán senkitől és rengeteg helyre dolgozol.... hát ez is működhet, de azért kell hozzá némi szerencse. A kapcsolatépitő részén sokat segíthet a fentebbi tanfolyam. Nekem legalábbis rengeteget segített. Amig arra nem mentem el, addig senkit nem ismerem a szakmában.

 

Az hogy a szabadúszás mennyire tud működni az attól is függ miről írsz. Például céges újságíróknak viszonylag könnyű ez, mert céges újságíróból állandóan hiány van. Viszont te írtad hogy közéleti témákkal szeretnél foglalkozni. Na abból azért ekkora óriási kereslet nincs. Eleve szűkös azoknak a helyeknek a száma, ahol leirhatod amit igazán szeretnél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk én eleve úgy képzelem el a terveimet, hogy a képzés után próbálnék találni egy állandó munkahelyet, hogy biztos keresetem legyen. A szabadúszás még nem játszik egyenlőre. 

8 perccel korábban, Bomarr írta:

Például céges újságíróknak viszonylag könnyű ez, mert céges újságíróból állandóan hiány van

Egy céges újságírónak általában mi szokott lenni a feladata?:hmm: 

 

8 perccel korábban, Bomarr írta:

Viszont te írtad hogy közéleti témákkal szeretnél foglalkozni. Na abból azért ekkora óriási kereslet nincs. Eleve szűkös azoknak a helyeknek a száma, ahol leirhatod amit igazán szeretnél.

Köszi, ezt számításba veszem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Igazából nem annyira sanyarú a helyzet, mármint meló szempontjából. Legalábbis úgy vettem észre, hogy szabadúszóként nekem nincsenek különösebb problémáim. Én úgy vettem észre, hogy a kormánypárti és a nem kormánypárti újságírók is megtalálhatják a helyüket, akár szabadúszók, akár munkavállalók. Az előbbi ráadásul élvezheti a válogatás luxusát.

 

Ez tény :)  Ugyanakkor  simán beszántják az újságot a fejük felett ha úgy kívánja az érdek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Iqvi írta:

Egy céges újságírónak általában mi szokott lenni a feladata?:hmm: 

Vállalati témák feldolgozása, legyen az egy interjú egy cégvezérrel, egy ágazati összefoglaló mondjuk valamelyik érdekes szektorról (filmipar, könyvipar, szexipar, akármi) friss céges fejlemények kommentálása, cégportrék irása sikeres üzletemberekről.... szóval minden ami vállalati vonal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 perccel korábban, Bomarr írta:

Azt a múltkor nem irtam, de nálam a szabadúszás úgy működik hogy van egy fő újságírói munkahelyem ahol eleve kapok egy normál fizetést és emellett vállalok be plusz munkákat itt-ott.

Én szintén így vagyok. Azért egy fix hely, ami, ha mást nem, azt biztosítja, hogy a vállalkozói járadékokat ki tudd fizetni minden hónapban, nem árt. Amúgy például most a videojáték-ipar frontján esport újságírókból van nagy hiány hazánkban. (Olyannyira, hogy lehet, én is azzá válok, ami a sors egy olyan különös iróniája lenne, hogy nem tudom, sírjak vagy nevessek rajta. :D ) Az ágazat felemelkedőben van, de szakmai újságíróink nincsenek.

 

42 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Ez tény :) Ugyanakkor  simán beszántják az újságot a fejük felett ha úgy kívánja az érdek.

Itt jön a szabadúszás előnye. Ha a hajót megtorpedózzák, te a kis csónakodon odébb úszhatsz. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Feladtam Magyar Postán csomagot, és a feladóvevényen van egy vonalkód, amely alatt található egy 13 karakterből álló számsor. Valószínűleg az a nyomkövetési szám. Viszont ha beírom a Magyar Posta nyomkövetőjébe, nem talál adatot... Pedig jól írtam be, többször is ellenőriztem.

Ugye ez csak azt jelenti, hogy kell egy kis idő, mire a rendszer befogadja az adatokat? Aggódom, hogy valamit elszúrtam, és nem lehet majd nyomonkövetni a csomagot... :para::pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, caseyjones írta:

Feladtam Magyar Postán csomagot, és a feladóvevényen van egy vonalkód, amely alatt található egy 13 karakterből álló számsor. Valószínűleg az a nyomkövetési szám. Viszont ha beírom a Magyar Posta nyomkövetőjébe, nem talál adatot... Pedig jól írtam be, többször is ellenőriztem.

Ugye ez csak azt jelenti, hogy kell egy kis idő, mire a rendszer befogadja az adatokat? Aggódom, hogy valamit elszúrtam, és nem lehet majd nyomonkövetni a csomagot... :para::pfff:

 

Tapasztalatom szerint idő kell neki. Nekem sokszor megjön az email értesítés benne a nyomkövetési számmal, és van hogy akkor működik mire már rég megkaptam :lol2:

 

1 nap minimum kell mire átfut a rendszeren.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, caseyjones írta:

Feladtam Magyar Postán csomagot, és a feladóvevényen van egy vonalkód, amely alatt található egy 13 karakterből álló számsor. Valószínűleg az a nyomkövetési szám. Viszont ha beírom a Magyar Posta nyomkövetőjébe, nem talál adatot... Pedig jól írtam be, többször is ellenőriztem.

Ugye ez csak azt jelenti, hogy kell egy kis idő, mire a rendszer befogadja az adatokat? Aggódom, hogy valamit elszúrtam, és nem lehet majd nyomonkövetni a csomagot... :para::pfff:

Ajánlottan adtad fel? Emlékeim szerint az is kell a nyomkövetéshez.

 

Szerk.: Ezeknél van nyomkövetés a posta oldala alapján:

image.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ajánlottan. Viszont azóta felhívtam a postát, és azt mondta a hölgy a telefonban, hogy azért nem elérhető a nyomkövetés, mert még a postán van a csomag, tehát nem indult útjára. Viszont azt is szokta jelezni a rendszer, hogy mikor adták fel a csomagot, amit ugye nem jelzett, ezért is ijedtem meg, hogy esetleg lehet, hogy a postás mégse ajánlottan adta fel.

De akkor az van, amit NorbiLordi is írt, hogy kis késéssel fognak megjelenni az adatok. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Zsiday mindig megmondja a tutit. :) 

 

http://www.zsiday.hu/blog/hogy-lesz-így-növekedés

Én is arra jutottam mostanra, hogy nem lehet cél a lakosság 50-60%-ának átoltásáig fenntartani a mai korlátozásokat, mert ez nem engedhetjük meg magunknak. Kihal a vendéglátás, a szórakoztatás, a magánsport, ha 2-3 hónapon belül nem indul el a lazítás. Nem arra gondolok, hogy minden legyen olyan, mint azelőtt, mert annak még nem jött el az ideje, de pl. az éjszakai kijárási tilalom (ami most még kevés embert izgat, mert hideg és sötét van) kezdődhetne este 11-kor, maradhatnának az éjszakai bulihelyek zárva, mert ott lehetetlen a távolságtartást elérni, de szabadtéren lehetne ebédelni, vacsorázni, ha majd melegebbre fordul az idő, nyissanak meg az éttermek, pizzériák, legyen színház és mozi (ritkábban ülő vendégekkel és maszkkal, de legyen).

Szerintem ez reális forgatókönyv akkor, ha a lakosság 20%-a, a legveszélyeztetettebbek már védettek, ahogy a cikk is írja.

Engem a nyilvános maszkviselés már annyira nem is zavar, zárt térben elviselem, mert értem, hogy szükséges. De szabadtéren levehetnénk.

 

Kicsit attól tartok, hogy az a kommunikáció, hogy majd akkor lesznek lazítások, ha elérjük az 50-60%-os beoltottságot, azt készíti elő, hogy fogadjuk el a kínai vakcinát is, mert abból jöhet jó sok, és ami a nyugati vakcinákkal nem megy (a gyors oltás), az a kínaival majd száguld. Vagyis ha szabadok akartok lenni, kedves magyarok, akkor ne válogassatok.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd az lesz a jó kérdés, hogy az OGYÉI is miképpen, és mikor dönt majd az engedélyezéséről. Kínaival az a bajom, hogy sok dokumentáció nem nyílvános ami a többinél igen. Állítólag 78% körüli a hatékonysága, bár az arabok meg 86%-ról beszélnek akik szintén ezt kapták meg. Ennek alapján egyedül az OGYÉI-ben bízok, ha ők rámondják az okét és nincs más akkor ám legyen, de én jobban örülnék azért a nyugatinak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én is. Ezt főleg politikai alapon vásárolták be, hogy megmaradjon a barátság az elvtársakkal. Ha csak nyugatit, Pfizert, Modernát vagy Astra Zenecát vettek volna, és átláthatóan kommunikálnának jobban nőne az oltási kedv. A kínaival úgyis csak 1% oltatná be magát. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.