Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Egy csomó embernek már most is ilyen maszkja van. Például nekem is. Pesten rengeteg ember hord ilyen maszkot. Ismerve az állami rendszereket, mire készülne egy pontos igényfelmérés hogy kinek van tényleg szüksége rá, be is szereznék és ki is szállitanák.... addigra véget érne a járványhelyzet :D Mindenki jobban jár ha maga megveszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kormány a két ülésén eddig arról döntött, hogy

  • óvodákat, általános iskolákat április 7-ig bezárják, a digitális oktatás részleteit az Emmi dolgozza ki,
  • középiskolák, egyetemekre vonatkozó szigorítások változatlanok maradnak,
  • üzleteket március 8-22 között bezárják, kivétel az élelmiszerboltok, patika, drogéria, benzinkút,
  • március 8-22 között minden szolgáltatás szünetel, kivéve a magánegészségügyi szolgáltatások,
  • szabadidő tevékenységek: konditermeket két hétre be kell zárni, az igazolt sportolók edzései és meccsei csak zárt kapuk mögött lehetnek,
  • parkok, arborétumok nyitva lehetnek,
  • aki tud otthoni munkavégzést biztosítani, az biztosítson a dolgozóinak
  • határátlépést szigorítják személyforgalomban,
  • maszkot mindenhol kell hordani.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Ha már úgyis kötelező lehet az FFP2-es maszk, tudom, hogy 800 forint nem mindenkinek nagy összeg, akkor az állam igazán megoldhatná, hogy állja az embereknek ezt a fajta maszkot.

Egyetértek, Az is probléma, ha kötelező lesz, akkor gyorsan ki is fogyhatnak a boltok. Hogyan megyek így majd munkába, ha csak sima zöld maszkom van? (Gyógyszertárból vásároltam, nem saját.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Egyetértek, Az is probléma, ha kötelező lesz, akkor gyorsan ki is fogyhatnak a boltok. Hogyan megyek így majd munkába, ha csak sima zöld maszkom van? (Gyógyszertárból vásároltam, nem saját.)

Bár a mai kormányinfón nem írták kötelezően elő, de ez irányban is tovább mehet a szigorítás. Akkor meg igazán emberséges lépés volna, ha a kormány alanyi jogon, minden állampolgárának biztosítaná az FFP2-es maszkot. Postával ki lehetne küldeni, vagy akár még futárcégek bevonásával is. Plusz köztereken is oszthatnák, mint a Tescoban a sima maszkokat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Egyetértek, Az is probléma, ha kötelező lesz, akkor gyorsan ki is fogyhatnak a boltok. Hogyan megyek így majd munkába, ha csak sima zöld maszkom van? (Gyógyszertárból vásároltam, nem saját.)

Ausztriában kötelező beszerzési áron adniuk a boltoknak, ez olyan 60 cent = 200 Ft/db szokott lenni. Mindig van elég. Én egyébként Aliexpressről rendeltem 100 darabot, 70 forintos darabáron. Kevesebb, mint egy hónap alatt meg is érkezik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Attól még vehetitek nyugodtan a linkelt helyről, nemes célt támogattok vele :D 

 

Bár nekem van kettő is, családnak rendeltem néhányat :) Remélem, rendben megérkezik, pl. a futárszolgálatokat nem állítják le hétfőtől :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként most hogy az első ijedtségen túl vagyunk, érdemes most beszerezni az FFP2-őt, mert már csak a hírre hogy kötelező lehet, sok eladó 2-3xra emelte az árát. Aztán most hogy mégse kell ez visszament, napközben ingadozott az ára rendesen.

 

Amit linkeltem webshop onnan nyugodtan rendeljen aki gondolja. És most nem azért mondom mert ott dolgozok és reklámozni akarom, hanem látom a raktárkészletet, hogy bőven van. Kórházak, magánpraxisok viszont elkezdtek felvásárolni százas-ezer tételben, és sok helyen már most kifutott a készlet.

 

1 perccel korábban, MissKarrde írta:

 

Bár nekem van kettő is, családnak rendeltem néhányat :) Remélem, rendben megérkezik, pl. a futárszolgálatokat nem állítják le hétfőtől :hmm:

 

Biztos hogy nem fogják leállítani, ez 1 éve tavasszal se volt leállítva amikor egésznapos kijárási korlátozás volt. Ezzel tényleg mindent megölnének.

 

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Egyébként most hogy az első ijedtségen túl vagyunk, érdemes most beszerezni az FFP2-őt, mert már csak a hírre hogy kötelező lehet, sok eladó 2-3xra emelte az árát. Aztán most hogy mégse kell ez visszament, napközben ingadozott az ára rendesen.

 

Amit linkeltem webshop onnan nyugodtan rendeljen aki gondolja. És most nem azért mondom mert ott dolgozok és reklámozni akarom, hanem látom a raktárkészletet, hogy bőven van. Kórházak, magánpraxisok viszont elkezdtek felvásárolni százas-ezer tételben, és sok helyen már most kifutott a készlet.

 

 

Biztos hogy nem fogják leállítani, ez 1 éve tavasszal se volt leállítva amikor egésznapos kijárási korlátozás volt. Ezzel tényleg mindent megölnének.

 

Betáraztam jó pár darabbal, mivel tudomásom szerint ezeket hetente érdemes cserélni.

 

Nem bánnám, ha a megtakarítást is kipostáznák. :D 

 

image.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az óvodák és bölcsödék bezárása érdekes dolog. Nem hiszem, hogy minden szülő otthon tudja tartani a kisgyerekét. Ilyenkor mi van? Illetve ugyanez a helyzet az általános iskolásokkal. Mi van akkor, ha a szülő nem tudja otthon biztosítani a gyerek felügyeletét?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.