Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

6 perccel korábban, Nute Gunray írta:

 

Hát hiába, ha valóban kormányozni kell, az már nem megy nekik. Brüsszelezni, Sorosozni, pofázni és kakaskodni azt jól tudnak az elmúlt tetves 10+ évben.

A lényeg, hogy a törvénytervezet egy korábbi verziója már a Közlöny előtt megjelent egy autóalkatrész bolt weboldalán. :lol: Agyrém az ország, amelyben élünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Nute Gunray írta:

 

Hát hiába, ha valóban kormányozni kell, az már nem megy nekik. Brüsszelezni, Sorosozni, pofázni és kakaskodni azt jól tudnak az elmúlt tetves 10+ évben.

Hát tudod, mindig azzal az ellenséggel a legkönnyebb harcolni, akit saját maguk választottak. De gazdasági és politikai rendszert azt tényleg zseniálisan tudtak kiépíteni. Nem volt olyan táesadalmi ellenállás ami ezt megakadályozta volna, hisz lassan megfőzték a társadalmat. 

 

1 perccel korábban, Donát írta:

A lényeg, hogy a törvénytervezet egy korábbi verziója már a Közlöny előtt megjelent egy autóalkatrész bolt weboldalán. :lol: Agyrém az ország, amelyben élünk.

Aztarohadt!:o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért sajnálom, hogy nem rendeltük meg a Moderna vakcinát mert drágállotta a kormány. Pedig Vitya azt mondta a zemberek egészsége minden pénzt megér. :( 

 

https://index.hu/kulfold/2021/03/05/a-nemetek-danok-es-franciak-kapjak-majd-a-magyarok-helyett-a-vakcinakat/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még az a mennyiség se érkezett meg, amennyit lehívtunk. Már megint kelti itt a hangulatot az a bizonyos "független" média (ha tegnap lehetett MEGINT politizálni itt egy bizonyos oldal ellen és MEGINT nem léptetek közbe, akkor én is megengedem magamnak). Divat itt csak a kormány hibáira koncentrálni, meg most persze könnyű felfújni a hibákat, de ha már beszélünk arról, hogy mekkora szégyen az, ami a hétvégi AZ-s tömeges oltással történt (és tényleg hibázott a kormány), akkor azért emlétsük már meg azt, hogy közben az EU-ban népességarányosan mi oltottul be a legtöbb embert. Aztán ennek függvényében tessék éetelmezni azt a "szégyen" meg "alkalmatlanság" szavakat, meg ki tudja még mik röpködtek itt. 

 

Lehetne egy olyan kérésem, hogy pártállástól függetlenül csapjatok le a politizálásra, és tereljétek be azonnal a klubba a beszélgetést?

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

4 perccel korábban, Yoda József írta:

ha tegnap lehetett MEGINT politizálni itt egy bizonyos oldal ellen

A rendvédelmi szerv egyik dolgozójának jogos felháborodására gondolsz? Mert ugye ők ezt megélik nem pedig a sajtóban olvasnak erről. Szerintem ez a hiteles.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem arra gondoltam.

 

Hanem pl.: "Hát hiába, ha valóban kormányozni kell, az már nem megy nekik. Brüsszelezni, Sorosozni, pofázni és kakaskodni azt jól tudnak az elmúlt tetves 10+ évben."

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsánat, hogy nem szóltam idejében közbe. Persze aki akar csatlakozhat a klubbhoz, nincs nagy feltétele a bejutásnak. Ezt az egészet ami elindult, és én is hibás vagyok hogy nem szóltam, de át lehet emelni a Közélet klubba, úgy, hogyha megoldható, hogy a teljes beszélgetés ami a legutóbbi bejelentésekhez kötődően indult innen ki, átemelődjön oda. Így megfelel? 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Én azért sajnálom, hogy nem rendeltük meg a Moderna vakcinát mert drágállotta a kormány. Pedig Vitya azt mondta a zemberek egészsége minden pénzt megér. :( 

 

https://index.hu/kulfold/2021/03/05/a-nemetek-danok-es-franciak-kapjak-majd-a-magyarok-helyett-a-vakcinakat/

 

Én is sajnálom. Főleg az okát, mivel a kínai vakcina legalább a duplájába kerül a Modernának. Ez gazdasági kérdés, maradhat? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az oltás téma az egyéb fontosba tartozik. És tetszik vagy sem, Yoda, igenis szégyen, hogy azt állítjuk decemberben, hogy 2 nap alatt az egész lakosságot be tudnánk oltani, aztán 74000 ember beoltása már megoldhatatlan feladat egy hétvége alatt. Ez alsó hangon szégyen és lesz+rom magasról, hogy melyik politikai párt vezetője követ el ehhez hasonló mellélövést, engen csak az érdekel, hogy miközben k-rvára versenyt futunk az idővel, a már nálunk lévő vakcinákat sem vagyunk képesek szervezetten beadni az embereknek. Pedig most minden kicseszett perc számít. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Yoda József írta:

Közben meg mégis a 3. helyen vagyunk az EU-ban oltást tekintve. Nagyon nagy szégyen :D

Ez mondjuk köszönhető nagyban a keleti vakcináknak, és hogy inkább azokból vettünk nagy mennyiséget, például kétszeres áron kínait, és az Unio által biztosított készletet nem használjuk ki egészében. De tény, hogy a gyártókapacitás se olyan, amilyennek sokan elvárják, ezért lassabb a nyugati, nagyobb társadalmi bizalommal rendelkező vakcinák, szállítása. Viszont, azt még hozzátenném, hogy az EU biztosított magyarország számára elegendő nyugati vakcinát a teljes lakosság beoltására.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem az a bajom az orosszal vagy a kínaival, hogy keleti, hanem hogy nem rendelkezik olyan tanusítvánnyal, mint a nyugatiak. Nem vagyok szakértő, a szakértőkre kell hallgatnom. Az orosz vakcina EU-s engedélyeztetése legalább már folyamatban van, a kínaira nem is kértek. Nekem ez nem megnyugtató. Lehet, hogy a kínai a legjobb, de lehet, hogy nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha pusztán uniós oltással és jó szervezéssel remekül lehetne haladni akkor nem előznénk meg a németeket az oltottság terén. Itt tényleg annyi a kérdés, hogy mennyire hatásos mondjuk a kinai vakcina mert ha az akkor okos húzás volt szerezni belőle. Ha nem akkor nem. Az idő eldönti.

Egyébként úgy tudom hogy mostmár nem harmadikok hanem másodikok vagyunk az átoltottságban. Csak Málta előz meg minket.

 

Mindenesetre nagy blama lesz ha a kinai nem működik megfelelően, mert a fél világ azzal oltja magát. Indonézia több mint 100 millió vakcinát vett a kinaiaktól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

Közben meg mégis a 3. helyen vagyunk az EU-ban oltást tekintve. Nagyon nagy szégyen :D

Én önmagán az egész világra nézve szégyennek tartom, hogy világszerte nem haladnak megfelelően az oltások.

16 perccel korábban, Bomarr írta:

Ha pusztán uniós oltással és jó szervezéssel remekül lehetne haladni akkor nem előznénk meg a németeket az oltottság terén. Itt tényleg annyi a kérdés, hogy mennyire hatásos mondjuk a kinai vakcina mert ha az akkor okos húzás volt szerezni belőle. Ha nem akkor nem. Az idő eldönti.

Egyébként úgy tudom hogy mostmár nem harmadikok hanem másodikok vagyunk az átoltottságban. Csak Málta előz meg minket.

 

Mindenesetre nagy blama lesz ha a kinai nem működik megfelelően, mert a fél világ azzal oltja magát. Indonézia több mint 100 millió vakcinát vett a kinaiaktól.

A kínaiban továbbra se bízom. Csak akkor oltatnám be magam, ha már hírek jönnének a tudományos publikációkról, melyek igazolják, hogy a kínainak is van akkora hatása, mint a Pfizernek, vagy a Modena-nak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Simon Zoli azt mondta, hogy végső soron a kínai is jó ha nincs más. 

 

A rangsor:

 

Pfizer

Moderna

AstraZeneca

Szputnyik

Sinopharm

 

"A hatékonyságok általában jók vagy nagyon jók (a kínainál még alig van független, szaklapban leközölt eredmény), de mindegyik biztonságos, amennyire egy vakcina lehet. És a most beinduló, csúnyának kinéző harmadik hullámra tekintve ismétlem, bármelyiket érdemes beadatni."

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legyünk már túl rajta alapon én is beadatnám a kínait, de az eddigi (és hangsúlyozom hogy eddigi) információk alapján én az oroszban is jobban bízom már. Arról legalább már van normális információ, változott is róla a véleményem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.