Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

3 perccel korábban, Bomarr írta:

A műkörömösöknél rengeteg ember megfordul. Nem hiszem hogy a legjobb példa lenne a járványbiztos szolgáltatásra.

Rengeteget segített. Viszont a vírus augusztus óta tombolt. Pont ezen látszik hogyha nem zárunk időben óriási lesz a baj és aztán minél később jön a korlátozás annál később van látszatja. De a novemberi zárásnál is pár hét után látszott a számokban hogy megállt a járvány gyors terjedése. December elejétől februárig nagyon jók voltak a számaink

A feleségen műkörmös. Naponta 3-4 vendéggel. Azt hiszem, ezt még lehetne kezelni. :D

 

Egyébként mi történt februárban, hogy drámaian romlik a statisztika? Tudja valaki? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Iqvi írta:

Valószínű hogy a ránkszabadult brit vírusmutáns miatt van ez. Az sokkal fertőzőképesebb. 

Igen, meg azt hiszem, az is hozzá járul, hogy tél végére gyengül le általánosan az immunrendszer a kevés d vitamin, c vitamin stb. hiánya miatt. Ahogy az influenza is ilyenkor aktív. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Tudod, vannak idős és beteg emberek, akiknek gondot okoz alapból, ha elromlik a hűtő, vagy a mosógép. Nekik katasztrófa lehet, ha nem tudják pótolni.

 Majd a gyerekük, az unokájuk vagy a szomszéd rendel nekik online. ;) Igazán nem nagy kunszt ám kitalálni a megoldást, pláne, hogy csak két hétről van szó, nem két évről. Nem hiszem, hogy ebben a két hétben fog tömeges hűtő, mosogép, tévé és számítógép meghibásodás történni.

 

6 perccel korábban, cyrano írta:

A feleségen műkörmös. Naponta 3-4 vendéggel. Azt hiszem, ezt még lehetne kezelni. :D

Nekem az egyik barátom neje is kozmetikus, nála 10-20 ember fordul meg, és eleve 5-en dolgoznak ott, tehát az akkor 15-25 ember naponta. Ha csak egy fertőzött, jó esély van rá, hogy a többi is az lesz. De vegyük a te esetedet. 3-4 vendég plusz a nejed. Mondjuk a nejed valahol elkapja. Ezzel megfertőz téged és a 4-5 vendéget. Ez máris 6-7 fertőző beteg. És most képzeld el, hogy az a 4-5 vendég a mindennapokban találkozik 10-10 emberrel. Az máris 40-50 fertőző beteg naponta. És az a 40-50 ember is találkozik új emberekkel. És így tovább, és így tovább. 4-5 ember is baromira számít, mert egy hét alatt abból a 4-5 fertőzöttből 400-500 fertőzött is lehet, akik szintén tovább fertőzhetnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"... hogy ha most egy hétvége alatt kellene mindenkit, aki szeretné, beoltani, akkor arra képesek lennénk. Tehát ma egy általános, országos, egy-két nap alatt történő teljes átoltásnak a föltételei megvannak, az oltási tervünk rendelkezésre áll. Az ehhez szükséges eszközökkel, számítógépes nyilvántartással, adatbázissal, helyszínkijelöléssel, mindennel készen vagyunk, a vakcina hiányzik. Most azért nem tudjuk ezt a rendszert megindítani, mert még nincs ennyi vakcina."
 
(OV, 2020. Dec. 18. Kossuth Rádió)
 
És akkor most vesd össze a 74 ezer emberes magyar realitással:
 
 
Ezt úgy hívják: SZÉGYEN.
  • Dühítő 3
  • Szomorú 3
  • Meglepő 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Dzséjt írta:

 Majd a gyerekük, az unokájuk vagy a szomszéd rendel nekik online. ;) Igazán nem nagy kunszt ám kitalálni a megoldást, pláne, hogy csak két hétről van szó, nem két évről. Nem hiszem, hogy ebben a két hétben fog tömeges hűtő, mosogép, tévé és számítógép meghibásodás történni.

 

Nekem az egyik barátom neje is kozmetikus, nála 10-20 ember fordul meg, és eleve 5-en dolgoznak ott, tehát az akkor 15-25 ember naponta. Ha csak egy fertőzött, jó esély van rá, hogy a többi is az lesz. De vegyük a te esetedet. 3-4 vendég plusz a nejed. Mondjuk a nejed valahol elkapja. Ezzel megfertőz téged és a 4-5 vendéget. Ez máris 6-7 fertőző beteg. És most képzeld el, hogy az a 4-5 vendég a mindennapokban találkozik 10-10 emberrel. Az máris 40-50 fertőző beteg naponta. És az a 40-50 ember is találkozik új emberekkel. És így tovább, és így tovább. 4-5 ember is baromira számít, mert egy hét alatt abból a 4-5 fertőzöttből 400-500 fertőzött is lehet, akik szintén tovább fertőzhetnek.

A 4-5 ember nem ott várakozik. Mindenki jön időpontra. A feleségem mindig csak egy emberrel találkozik. :)

 

Egyébként, meg mindent be kellene zárni, a munkahelyeket is. Ahogy például a tűzoltóságokat, rendőrséget is. 

 

Tűzoltó vagyok, a csoportunkban 25 ember van, abből jelenleg 11-en covidosok, ketten intenzíven. A minimális létszám 16 fő kellene, hogy legyen. De nem vagyunk annyian, de be kell jönni, mert a lakosságnak a biztonsága fontos. 

 

Én is elkaptam három hete, rajtam átment 3 nap alatt, ahogy a feleségemen is, mert ő tőlem kapta el. A gyerekeink közül meg egy sem. 

 

34 perccel korábban, Donát írta:
"... hogy ha most egy hétvége alatt kellene mindenkit, aki szeretné, beoltani, akkor arra képesek lennénk. Tehát ma egy általános, országos, egy-két nap alatt történő teljes átoltásnak a föltételei megvannak, az oltási tervünk rendelkezésre áll. Az ehhez szükséges eszközökkel, számítógépes nyilvántartással, adatbázissal, helyszínkijelöléssel, mindennel készen vagyunk, a vakcina hiányzik. Most azért nem tudjuk ezt a rendszert megindítani, mert még nincs ennyi vakcina."
 
(OV, 2020. Dec. 18. Kossuth Rádió)
 
És akkor most vesd össze a 74 ezer emberes magyar realitással:
 
 
Ezt úgy hívják: SZÉGYEN.

Sajnos, nekem erről egy Hofi idézet jut eszembe: miből készítik nyugaton a kábítószert? Márkból... 

Magyarországon? Dumákból. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, cyrano írta:

Egyébként, meg mindent be kellene zárni, a munkahelyeket is. Ahogy például a tűzoltóságokat, rendőrséget is. 

Ez teljesen megokdhatatlan lenne. Abban a pillanatban megszűnne az ország de facto létezni, amikor mindenki, a közmunkástól a mentősön át a köztársasági elnökig azt mondja, hogy nem jár be dolgozni. Mindent mégse lehet online megoldani. Ha pedig nincsenek működőképes állapotban a társadalom védelmét szolgáló, egészségügyön túli szolgáltatások, akkor a jelenlegi járványhelyzetnek méginkább súlyosak lennének a hatásai. Én inkább azt mondom, hogy ahol megoldható, áljanak át online működésre, és csak ott folytassák tovább a rendes munkát, ahol ez megoldhatatlan, de akkor viszont úgy, hogy a lehető legnagyobb legyen az emberek védettsége, maszk, kesztyű ha muszáj, kézfertőtlenítés, távolságtartás, létszámkorlátozás stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, cyrano írta:

A 4-5 ember nem ott várakozik. Mindenki jön időpontra. A feleségem mindig csak egy emberrel találkozik. :)

De a vírus nem a váróteremben lapul az asztal alatt prédára lesve. Ha a feleséged a fertőző, akkor egyenként fertőzhet meg mindenkit, aki vele találkozik. Tök mindegy, hogy egyszerre vagy egyenként találkozik 5 emberrel. Ha ő a fertőzött, van rá esély, hogy továbbadja. És, ha csak az egyik vendég az, van rá esély, hogy ő is továbbadja a nejednek, aki aztán továbbadhatja az utána jövő vendégeknek.

 

35 perccel korábban, cyrano írta:

Egyébként, meg mindent be kellene zárni, a munkahelyeket is. Ahogy például a tűzoltóságokat, rendőrséget is. 

Hát, ha ki akarod irtani a civilizációnkat, akkor ja, ezt kéne csinálni. De, ha szeretnéd a családodat biztonságban tudni, akkor ilyenen inkább ne is gondolkozz. Tűzoltóként szerintem el tudod képzelni, mi lenne, ha a házad lángba borulna, de te hiába hívod a kollégákat. Vagy, ha a rendőrség hiányában egy tucat bezápult agyú emberke úgy dönt, a ti műszaki cuccaitok kellenek neki, és ha már ott vannak, az asszonyt és talán még a gyerekeket is elviszik egy körre. Nagyon csúnya, ocsmány dolgok sülnének ki abból, ha ezek a közintézmények bezárnák a kapukat. A Mad Max gyerekmese lenne ahhoz képest. Azért a rendőrség, a kórházak és a tűzoltóság nem éppen a manikűrös vagy a műszaki boltok szintjén állnak.

Ezeket inkább még jobban támogatni kéne ebben a helyzetben. Az más tészta, hogy... Nos... hát tudjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Sajnos ezt nem minden idős érti meg, de csak azért nem küldhetjük az időseket az esetleges halálba mert nem értik hogy bajuk lehet. Én egyébként a magam részéről úgy estem át a koronaviruson hogy nem köhögtem, nem volt lázam és nem kellett kórházba vinni. És még igy is azt mondom hogy az ellenségemnek se kivánnám ezt az egészet annyira borzasztó volt. Voltam már beteg de ennyire még soha életemben. Ezen felül ráadásul hallom hogy fiatalok közt is vannak akik komoly agyi vagy szivproblémákkal küszködnek a koronavirus miatt. Átestek rajta de magukkal visznek -lehet egy életen át- egy súlyos betegséget. Úgyhogy nem csak a halálozási adatokat érdemes figyelni. Azok akik szenvednek ettől sokkal többen vannak. Nem csak idősek. Úgyhogy pár hetet a vakcináig igazán megéri kivárni. Nincs az a szuper műszaki vagy egyéb bolti szolgáltatás amit megérné nyitvatartani azt kockáztatva hogy közben ez a súlyos virus még több embert elkapjon. Pláne most amikor zajlanak az oltások és hamarosan -reméljük- elérhetjük a védettséget valamilyen szinten.

Igen, ez így van, nehezen értik meg. Sajnálom, hogy ilyen csúnyán kellett megtapasztalnod ezt a vírust.

Anyám sokszor mondogatta: minden rosszban van valami jó. Nem hittem volna soha, hogy édesanyám halálában lehet valami jó, de úgy tűnik tévedtem és neki volt igaza. Jobb, hogy nem élte meg ezt az időszakot, nem bírta volna elviselni. Nem hittem volna, hogy valaha így fogom gondolni.

És mivel anyám egyedül nevelt fel engem és az öcsémet, úgy, hogy rokkant nyugdíjas lett elég korán, valahogy jobban átérzem a kisgyerekes szülők, vagy éppen az idős, beteg emberek gondjait. Ez utóbbiak közül rengetegen lemaradtak a digitalizációról, vagy családi, vagy anyagi körülmények miatt.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk amúgy már tegnap délután kijelenetette ügyvezető, hogy heti váltásban home office, aznap este 6 órára már változott is még felsőbb szinten, hogy egyelőre 22.-ig mindenkinek kötelező home office. Ma még bent voltunk mert a gépet haza kellett hozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy jól tettem e a mai dolgot. Nem tudtam, hogy hétfőn mi lesz, de valószínű, hogy a könyvtárpont szolgáltatás leáll. Ezért úgy döntöttem, hogy ma megyek a könyvtárpont elé. Nem akartam kölcsönözni. Csak nőnap alkalmából vittem pár tábla csokit a könyvtáros hölgyeknek, illetve a lánynak, akit szeretek egy külön Milka dobozt plusz hozzá borítékban egy képeslapot, melyen a versem van, amit neki írtam. Mindet átadtam a kijövő könyvtárosnak, szóval a Milka dobozt és a verset is beküldtem. De most azon agyalok, lehet, hogy rossz időpontot választottam erre. Remélem nem.:hmm: Arra gondoltam, hogy ki tudja mikor tudnám odaadni a verset és már mióta halogatom ezt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Nem tudom, hogy jól tettem e a mai dolgot. Nem tudtam, hogy hétfőn mi lesz, de valószínű, hogy a könyvtárpont szolgáltatás leáll. Ezért úgy döntöttem, hogy ma megyek a könyvtárpont elé. Nem akartam kölcsönözni. Csak nőnap alkalmából vittem pár tábla csokit a könyvtáros hölgyeknek, illetve a lánynak, akit szeretek egy külön Milka dobozt plusz hozzá borítékban egy képeslapot, melyen a versem van, amit neki írtam. Mindet átadtam a kijövő könyvtárosnak, szóval a Milka dobozt és a verset is beküldtem. De most azon agyalok, lehet, hogy rossz időpontot választottam erre. Remélem nem.:hmm: Arra gondoltam, hogy ki tudja mikor tudnám odaadni a verset és már mióta halogatom ezt.

 

 

Miből gondolod, hogy rossz az időzítés?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 

Miből gondolod, hogy rossz az időzítés?

Nem is tudom. Talán azért, mert káosz van most, sokan nem tudták még napközben, hogyan fog kinézni az élet március 8 és 22 között. De az is lehet, hogy pont jó volt. A könyvtáros, aki átvette a csokikat és a borítékot, ha jól láttam örült.

Az is lehet, hogy én látok rémeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Nem is tudom. Talán azért, mert káosz van most, sokan nem tudták még napközben, hogyan fog kinézni az élet március 8 és 22 között. De az is lehet, hogy pont jó volt. A könyvtáros, aki átvette a csokikat és a borítékot, ha jól láttam örült.

Az is lehet, hogy én látok rémeket.

Csak pozitívan Revan. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:
Ezt úgy hívják: SZÉGYEN.

 

Enyhén fogalmaztál.

 

A mezógazdasági boltok védelmében annyit, hogy ezen a területen mindennek megfelelő ideje van, ha lecsúszunk róla, **-juk egy évig. Teljesen idényjelleg, anyám is elrohant ma megvenni a permetszereket, mert korán reggel még nem tudtuk, hogy nem zárnak be. A gyümölcsfák lemosó permezetését a kövektező 1-2 hét során el kell végezni attól függően, hogy mikorra nem mondanak esőt néhány napra. A tél közepén nem igazán szokás beraktározni ilyesmiből, és sokszor csak akkor kaphatóak, amikor itt az ideje ezeknek a munkáknak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Tudja majd hozzád kötni az a lány az ajándékot? Talán személyesen jobb lett volna átadni neki. Miért nem mondtad az illetőnek, hogy küldje már ki egy percre a hölgyet?

Igen, tudja hozzám kötni. Megmondtam a nevem a könyvtárosnak, aki átvette. E mellett a Milka csokin egy ráragasztott cetlin Boldog nőnapot kívántam neki és aláírtam és a verset tartalmazó képeslapot is aláírtam. Igaz, csak a keresztnevemmel, de a lány elég hamar megjegyezte a nevemet még 2018 őszén, mikortól már gyakrabban tudtam könyvtárba járni.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Szerintem jobb lett volna ha kihívatod, és személyesen adod át. De persze így is biztos örült, csak akkor a reakcióját is láthattad volna. :) 

Nem akartam zavarni. Most biztos sok munkájuk volt a könyvtárosoknak csütörtökön és pénteken, mivel sokan készültek arra, hogy leáll a könyvtárpont szolgáltatás. Előttem is voltak most, pedig délelőtt 10 körül mentem. E mellett egy kolléganőm tanácsolta, hogy növelhetem is a misztikumot ezzel, ami pozitív hatást érhet el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vagyok randiguru, de szerintem nem a misztikumot kellene növelni. :) Személyes kapcsolat teremtés nélkül nem lesz semmi. Saját magadnak kellene elbűvölni, elhívni egy sétára vagy valami más társas dolgot kitalálni. Ha szereted akkor ebbe az irányba kellene mozdulni szerintem. A lényeg a kommunikáción van. Egy "szellembe" nem  lehet beleszeretni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Nem is tudom. Talán azért, mert káosz van most, sokan nem tudták még napközben, hogyan fog kinézni az élet március 8 és 22 között. De az is lehet, hogy pont jó volt. A könyvtáros, aki átvette a csokikat és a borítékot, ha jól láttam örült.

Az is lehet, hogy én látok rémeket.

Szerintem ilyenben nincs rossz vagy jó időzítés. Ha szimpatikus vagy neki, akkor az ajándékod, figyelmességed biztos szerez neki pár boldog percet a legnagyobb káosz közepén is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem vagyok randiguru, de szerintem nem a misztikumot kellene növelni. :) Személyes kapcsolat teremtés nélkül nem lesz semmi. Saját magadnak kellene elbűvölni, elhívni egy sétára vagy valami más társas dolgot kitalálni. Ha szereted akkor ebbe az irányba kellene mozdulni szerintem. A lényeg a kommunikáción van. Egy "szellembe" nem  lehet beleszeretni.

Igen, tudom. Én magam személyesen adtam volna át ezeket neki, ha nem lenne vírushelyzet és szabadon be lehetne menni a könyvtárba. Ha helyreáll a normál világrend, akkor személyesen fogom folytatni, ugyanígy apró figyelmességekkel. Aztán teszek egy újabb kísérletet, hogy elhívjam. Tavaly már megpróbáltam, de akkor azt mondta, hogy nem szeretne most senkivel ismerkedni. Nem indokolta, hogy miért és nem is faggattam. Nyilván három lehetőség van. 1. Nem vagyon neki szimpatikus. 2. Van valakije. (Bár ha van valakije, akkor felmerült bennem a kérdés, hogy miért nem ezt mondta.) 3. Történt vele valami rossz, mondjuk szerelmi csalódás, vagy valami egyéb, és egyelőre nem szeretne kapcsolatot senkivel. Én a 3-asban reménykedem, ebben az esetben kell egy kis időt hagyni neki, közben apró figyelmességekkel meglepem és akkor talán meggondolja magát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

De a vírus nem a váróteremben lapul az asztal alatt prédára lesve. Ha a feleséged a fertőző, akkor egyenként fertőzhet meg mindenkit, aki vele találkozik. Tök mindegy, hogy egyszerre vagy egyenként találkozik 5 emberrel. Ha ő a fertőzött, van rá esély, hogy továbbadja. És, ha csak az egyik vendég az, van rá esély, hogy ő is továbbadja a nejednek, aki aztán továbbadhatja az utána jövő vendégeknek.

 

Hát, ha ki akarod irtani a civilizációnkat, akkor ja, ezt kéne csinálni. De, ha szeretnéd a családodat biztonságban tudni, akkor ilyenen inkább ne is gondolkozz. Tűzoltóként szerintem el tudod képzelni, mi lenne, ha a házad lángba borulna, de te hiába hívod a kollégákat. Vagy, ha a rendőrség hiányában egy tucat bezápult agyú emberke úgy dönt, a ti műszaki cuccaitok kellenek neki, és ha már ott vannak, az asszonyt és talán még a gyerekeket is elviszik egy körre. Nagyon csúnya, ocsmány dolgok sülnének ki abból, ha ezek a közintézmények bezárnák a kapukat. A Mad Max gyerekmese lenne ahhoz képest. Azért a rendőrség, a kórházak és a tűzoltóság nem éppen a manikűrös vagy a műszaki boltok szintjén állnak.

Ezeket inkább még jobban támogatni kéne ebben a helyzetben. Az más tészta, hogy... Nos... hát tudjuk.

Ja, tűzoltóként pont el tudok képzelni bármit, meg annak az ellenkezőjét is. Csakhogy a felelős vezetőinknek (ov, pintér, stb.) pont nem fontos a lakosság biztonsághoz való alapvető joga. Ha fontos lenne, akkor a kossuth rádiós lózungok helyett például a rendvédelmet oltották volna be akkor, amikor ez az egész elkezdődött. 

A néphülyítés helyett pedig a rendvédelmnek (rendőrség, tűzoltóság) valódi életpályamodellt csináltak volna és akkor nem lenne kb. 10 ezer rendőrrel és kb. 2000 tűzoltóval kevesebb. És aki itt van még, azoknak a jelentékeny része se gondolkodna a pálya elhagyásáról. 

Pest-megyében van olyan tűzoltó laktanya, ahol az ottani tűzoltók 10 ezer óra túlórát hoztak át!!!! 

Na, ezen kellene gondolkodnia az ország 133 legbátrabb emberének, mert szívem szerint ezt a csürhét zárnám be először. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, cyrano írta:

Ja, tűzoltóként pont el tudok képzelni bármit, meg annak az ellenkezőjét is. Csakhogy a felelős vezetőinknek (ov, pintér, stb.) pont nem fontos a lakosság biztonsághoz való alapvető joga. Ha fontos lenne, akkor a kossuth rádiós lózungok helyett például a rendvédelmet oltották volna be akkor, amikor ez az egész elkezdődött. 

A néphülyítés helyett pedig a rendvédelmnek (rendőrség, tűzoltóság) valódi életpályamodellt csináltak volna és akkor nem lenne kb. 10 ezer rendőrrel és kb. 2000 tűzoltóval kevesebb. És aki itt van még, azoknak a jelentékeny része se gondolkodna a pálya elhagyásáról. 

Pest-megyében van olyan tűzoltó laktanya, ahol az ottani tűzoltók 10 ezer óra túlórát hoztak át!!!! 

Na, ezen kellene gondolkodnia az ország 133 legbátrabb emberének, mert szívem szerint ezt a csürhét zárnám be először. 

Abszolúte egyetértek, minden szóval. Csak én nem csupán bezárnám azt a csürhét. :fuck2: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Donát írta:
Ezt úgy hívják: SZÉGYEN.

 

Hát hiába, ha valóban kormányozni kell, az már nem megy nekik. Brüsszelezni, Sorosozni, pofázni és kakaskodni azt jól tudnak az elmúlt tetves 10+ évben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.