Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

9 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Teljesen érthető, hogy stikában nyitva vannak esetleg üzletek hisz a megélhetésük múlik rajta. Lehet én se csinálnám másképp 1 év után.

Egyrészt az is nyitva van akinek nem a megélhetése múlik rajta másrészt nem csak az üzletekről van szó. Emberek a köztereken, játszótereken simán maszk nélkül beszélgetnek, a munkások az épitkezéseken semmiféle védelmi felszerelést nem hordanak, egy rakás cég tojik az egészbe. Egy csomó ember ráunt és nem hajlandó igazodni. Nekem munka miatt találkoznom kellett a napokban egy elismert orvossal. Nem volt rajta maszk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 hours ago, Dzséjt said:

Ez komoly? Ez így megtörtént? Nem egy alternatív valóságból szűrődött át valami eltévedt adás? Nem deep fake? Ennyi?

Köszönöm, Dzséjt, a kommented ezen részével úgy feldobtad a napom, hogy el nem tudnád képzelni. :lol2: Sőt nemcsak a napom, hanem az egész hetem. :D Rég nem nevettem ilyen jót, mint Ceci néni bakiján meg ezen az alternatív valóságos hozzászóláson. :lol2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Hirtelen az összes proli felfedezte a természet szépségeit... a lángosost a Normafa tetején. Ott állnak kilométeres sorban, maszk és távolságtartás nélkül.

Nem így kellene csinálni.

Nagyon népszerű dolog lett a természetjárás a karantén alatt, mivel az erdőben nem kell maszk és szabad levegőn távolságot tartva kicsi az esély a fertőződésre, ráadásul az egészségét is támogatja így az ember. Viszont pont ezért nehéz Budapest környékén olyan helyeket találni, ahol ne lennének rengetegen a szabadban. A Pilis teljesen reménytelen a tömegnyomor miatt, talán csak egy fokkal jobb, mint a Normafa. Nálunk az Új Köztemető körüli erdősávban lehet barangolni, ami közel van, de hétvégén ott is csapatostul jönnek szembe mások. A március 15-i hosszú hétvégén Gödöllő környékére mentünk kirándulni barátokkal, na ott szinte senki sem volt, viszont nem is volt valami szép a táj...

A magam részéről a Börzsönyt és a Mátrát kedvelem nagyon, de mindkettő messze van ahhoz, hogy 2-3 óra kedvéért odautazzon az ember.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oltási kalkulátor, ami kiszámolja néhány adatból és az elérhető statisztikákból, hogy kb. mikor kerülhetünk sorra:

https://www.omnicalculator.com/health/oltasi-sorrend-magyarorszag

 

Nem tudom, mennyire lehet komolyan venni, engem ápr. 27 és május eleje közé sorolt az első oltást illetően.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt is elmondta, hogy az iskolák április 19-én nyithatnak ki. Tegnap meg Gulyás úr úgy nyilatkozott, hogy április 12. vagy 19. Ezúttal meg szó sem volt 12-éről. Eleinte meg ugye április 7 volt. 

 

Inkább mondják azt, hogy ilyen lesz 2040-ig, és akkor nem bizakodik mindenki minden egyes alkalommal, hogy akkor na végre most hátha nyithatunk. :lol: :facepalm:

 

 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Napi új fertőzöttek száma: 11 265 (az előző napihoz képest +1628)
  • Napi új halálos áldozatok száma: 275 (az előző napihoz képest +3)
  • Elvégzett tesztek száma: 40 293 (az előző napihoz képest +4876)
  • Kórházi ellátást igénylők száma: 11 823 (az előző napihoz képest +63)
  • Lélegeztetőgépre szorulók száma: 1480 (az előző napihoz képest +13)
  • Első dózissal oltottak száma: 1 803 533 (az előző napihoz képest +56 014)
  • Ebből második dózissal is beoltottak száma: 594 662 (az előző napihoz képest +70 058)

 

Na Iqvi megelőzött :D 

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Yoda József írta:

Oltottak száma megint nagyon jó, a többi sajnos tragikus. Bár mintha lassulna a kórházba kerülők száma is.

Az a baj, hogyha az a szám lassul is, de lélegeztetőgépre viszont egyre többen kerülnek. Szakember pedig kevés van, és már a tűrőképessége határán vannak a kórházak, Ózdon meg már azon is túl. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is igazán az a baj, hogy a brit mutáns jobban fertőz, hanem inkább az, hogy ha valaki kórházba kerül miatta, akkor a jelen állapotok miatt nagy eséllyel nem éli túl, mert nem tudják úgy ellátni, ahogy kellene.

Nekem két kollégám vesztette el az anyukáját így, másfél hét alatt, a köhécselés kezdetétől számolva. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viktor még aszonta 19.-ig biztos nem nyitunk, én már nem tudom követni. Majd keltsetek fel amikor tényleg vége :D 

 

Pórnép miközben próbálja kitalálni mi lesz akkor végül:

 

6db_3.jpg

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira "jól működnek" a 3 hete érvényes járványügyi szigorítások, hogy 14 megyénkben még csak most kezd bedurvulni a koronavírus.

 

"Mindez összességében döbbenetes kilátásokat jelent: miközben vészjelzéseket küldenek a kórházi és orvosi kamarai vezetők, hiszen már túlcsordult a rendszer, és a március 8-án bevezetett járványügyi szigorításokról is ki lehet jelenteni, hogy azok elégtelenek voltak, aközben ma a kormányfő a boltok tekintetében akár lazításként is felfogható tervet lengetett be és a húsvétkor megugró kontaktusszám fékezésére sem jelzett eddig lépéseket."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért napi 398, ha valami félremegy 400, még mindig brutális szám. Ha ősszel is és idén télen is megfogták volna időben a járványt szigorú lockdownnal, akkor most nem tartanánk ott, hogy idő kérdése mikor lesz 20000 a halottak száma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Az a szomorú, hogy ettől a számtól annyira nem is vagyunk messze. 

Azért az a plusz 100 fő még elég messze van. Remélem, hogy nem fogjuk elérni, bár ezek a modellek sajnos többnyire jól működnek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.