Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Orbán: A nyitás csalóka kifejezés <- Csak így random egy fél 9-es interjút betolt az M1-en.

 

"Mindenki tartsa be a szabályokat. Nem sok van, azokat be is lehet tartani, ha sokan vagyunk az épületben, tartsunk maszkot - mondta Orbán. A 3. hullámot a brit mutáns okozza, ami gyorsabban terjed. Amíg a fertőzés elszigetelt volt, a zárás segített. Most tömeges a fertőzés, ezt a korlátozás csak lassítani tudja, megállítani nem. Tavasszal elég volt a zárás, most csak lassítani lehet a korlátozással. Egy orvosság van, az oltás. Minden erőt erre kell összpontosítani - vélte."

 

Nem lenne egyszerűbb amúgy lassítani addig, amíg nem érkezik mégtöbb vakcina? Úgy tűnik itt nyitunk, nem számít semmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak hogy az interjú többi részlete is meglegyen. Hát ezért aztán marha fontos volt bemenni az M1 stúdiójába. Érdemi dolog nem volt konkrétan, csak lózungok. 

 

https://m.hvg.hu/itthon/20210331_Rendkivuli_interjut_ad_Orban_Viktor_az_M1en

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát már nem is cél a járvány visszaszoritása korlátozásokon keresztül. Akkor innentől hivatalos: járványkezelés terén be van dobva a törülköző. Aki meghal meghal. Reméljük az oltások majd kihúznak minket a kulimászból. De ha igaz hogy a brit variáns miatt valójában 80 százalékos átoltottság kéne a nyájimmunitáshoz akkor ezt várhatjuk. Akkor hónapokig leshetjük a rekordhalálozásokat. Ezek után szerintem azt is hagyni fogják hogy húsvétkor kitombolja magát a járvány. Teljesen hidegen hagyja őket ha emiatt párszázzal több magyar hal meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Innentől mindenki annyit tehet hogy vigyáz magára és rohadtul bizik a saját immunrendszerében, amig nem kap oltást és a vakcina nem kezd el hatni. Az elmúlt napokon látszik: aki rossz lapot húzott és nem elég jók a génjei az a 20-as meg a 30-as éveiben is simán elpatkolhat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt bizony nyitni fogunk ha belehalunk is. Nem számít az emberélet. A halottakat és családjukat nem is érdekli a kormány. Totális érzéketlenség és hatalomtechnikai számítás vezérli már a járványkezelést. Bizony elvtársak, nyitni kell, mégha ezrek is halnak meg, nyitni kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Konkrétan levagyunk sz*rva, és ezt el is mondja élő adásban. Mindezt persze olyan narratívába csomagolva, hogy mindez csakis a mi érdekünkben történik és ők semmiért nem hibásak hisz megtettek mindent. A nyitásról is ott a konzultáció, hát feketén-fehéren ott van, hogy ez mindannyiunk óhaja, ők csak teljesítik nekünk amit akarunk.

Nem hallottam elhangzani tőle, hogy a 300 halottért vállalná a felelősséget ahogyan azt nagy mellénnyel megigérte. Helyette élő adásban az olyan állítólagos embereket fikázza akik lebeszélik másokat az oltásokról. Ennyi erővel a képünkbe is röhöghetett volna, hogy Mind meghaltok köcsögök! A lényeg ugyanaz lett volna, még talán meg is tapsoltam volna, hogy na végre őszintén kimondta! De így erre már nincsenek szavak, felőlük aztán tényleg mind odaveszhetünk, ezeket nem érdekli, meg gyanítom eddig se érdekelte egy fikarcnyit se. Lényeg hogy lehessen politikai tőkét kovácsolni, ha közben meghal több tízezer magyar? Hát Istenem, ez ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem megajánlott jegyet kapnak Szlovákiában? Vagy az éves jegyeik átlaga adja meg a jegyüket? Engem még mindenesetre nem érint az érettségi, de remélem 2 év múlva nem lesz már járvány ennyire durván. Mindenesetre a legemberségesebb az lenne ha megajánlott jegyet kapnának az érettségizők. 

 

By the way, engem az április 19-ei, ha beledöglünk is de nyitva lesznek az iskolák sokkal inkább zavar. Addigra képtelenség minden tanárt beoltani rendesen, két dózissal. Ha rendesen kormányoznának a pedagógusok oltását már egy hónappal ezelőtt megkezdték volna. Vagy ha már most kezdik, akkor a nyitást nem az április 19-es irreális dátumra kellett volna tenni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A diákokat rohadtul nem érdekli ez az egész. Nagy csapatokban bandáznak, maszk nélkül.

Na pont miattuk kellene a hatósági szigor, többek között. De ők azok, hogy ha engedik, akkor józan belátásból biztos nem fogják magukat megtartóztatni, mert már elegük van abból, hogy nem találkozhatnak, és ők azok, akik nem is hiszik, hogy bármi bajuk lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Ez felháborító! A Diák-tervet meg kell állítani!

Stop Diák törvényt! Stop Diák plakátokat! Nem hagyhatjuk, hogy a diákok aláássák országunkat! 

 

 

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Valamikor a közelmúltban olvastam, hogy Szlovákiában idén eltörölték az érettségit. Majd valamiből kiszámítják, milyen jegyeket kapjanak a végzősök.

Talán nálunk is ezt kéne most idén?

 

Akkor sebtiben újra kellene írni az évek óta jól működő felvételi rendszert is, mivel az érettségik százalékos eredményeiből számolnak 300 pontot az 500-ból. Az érettséginek sosem a jegye számít, hanem a százalékos eredménye. Szlovákiában teljesen más felvételi van amúgy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is azt tapasztalom, hogy sokan egyszerűen lesz**ják az egészet. Amíg nem a saját bőrükön tapasztalják meg a vírus mibenlétét (pl. elvesztik egy hozzátartozójukat vagy barátjukat, esteleg munkanélkülivé válnak), addig nem veszik elég komolyan, számok ide "riogatások" oda. Annyiból szerencsés vagyok, hogy olyan helyen dolgozom, aminek a mostani körülmények között is működnie kell - ergo van munkám, viszont a hátulütője az, hogy napi szinten lazán kapcsolatba kerülök akár több száz emberrel is, elkerülhetetlenül... Arról nem is beszélve, hogy míg én az egész délutánt végigszenvedem a maszkban, addig egyeseknek az a fél-1 óra is nehezükre esik, amíg ott vannak. Volt rá példa, hogy normális hangnemben megkértem a nőt, hogy az orrára is húzza fel a maszkot, és még neki állt feljebb. Vagy, a minap a posta előtt sorban álltam, betartva a kb. másfél métert az előttem állótól, míg az utánam jövő illető zavartalanul megállt tőlem kartávolságra. De ha rászólok, akkor én vagyok a bunkó s*gg. 

 

Őszintén szólva, nekem a maszkviseléstől és a korlátozásoktól eltekintve minimálisan változott meg az életem (ergo nem vesztettem el a munkámat és a hozzátartozóimat), de remélem, mielőbb visszalendülünk a normál kerékvágásba. A kormány hozzállása mellett engem sok ember viselkedése is elszomorít ez ügyben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor egy kis anekdotát én is megengednék az én oldalamról. A mi családunk egy igazi "ki ha én nem" család. Orvoshoz akkor járunk, ha már fáj, de nem úgy épp csak, teszem azt, egy laza fogfályás minket még nem rendít meg. Orvoshoz akkor megyünk, ha "vágjákmárle" szinten fáj. Apám akkor megelégedett volna némi jóddal és kötszerrel, amikor autószerelés közben átszúrta csavarhúzóval a tenyerét, és csak azért került kórházba, mert a jód és a kötszer között elájult a vérveszteségtől. Szóval, ezt az embert, aki amúgy 60 éves, győzködöm hónapok óta, hogy oltassa be magát. Sajnos szélmalomharcot vívok, mert az apám csak a testvéremre hallgat, aki szintén szarik az oltásra, pedig a vendéglátásban dolgozik. Munkája ugyan még van, de míg a korona előtt étterem vezető helyettes (a flancos neve most nem jut eszembe) volt, ma már csak ételfutár és még ebből is el akarnak venni, mármint fizetés terén. Ja, apám amúgy biztonsági őrként dolgozik. A jó hír a rosszban az, hogy hétfőn félig kirúgták, vagyis már csak beugrós. Ha valki hiányzik, őt hívják be a helyére. Ez azért jó, mert így kevesebbet megy emberek közé. és azért rossz, mert kevesebbet keres (nyugdíja, amit 20 év katonai szolgálat után megkapott, már évek óta nincs, mert a Fidesz közben elvette). És olyan emberről beszélek, aki elhízott, pocsék kondícióban van és 14 éves kora óta dohányzik masszívan. Ja, és a családomban még senki sem élte meg a 70 éves kort a férfiak között. Szóval már anélkül is eléggé félteném, ha nem cirkálna itt a korona. Már jóval a COVID előtt is azzal indítottam a napjaimat, hogyha itthon volt, elsettenkedtem a szobája felé, hogy meghallgassam, lélegzik még. És nagyjából minden nap rettegek attól a naptól, amikor ráeszmélek, hogy nem. Most pedig már attól is rettegek minden nap, hogy egyszer csak megkapja ezt a szart. És hiába mondom neki, hogy a korára, a kondíciójára és az egészségére való tekintettel oltasas be magát. Rám sosem hallgatott, legfeljebb akkor, amikor a tanácsaim ellenére már elbaszta a dolgokat. És a tesóm sem segít. Pedig őszintén szólva, ha apám nem kapja el a munkatársaitól, akkor pont a húgom az, akitől még benyelheti. Ebben a családban én vagyok ezen a téren a legkisebb kockázat, mert én a COVID előtt sem hagytam el sűrűn a lakást (a két hét ki sem mozdulás nekem egy átlag két hét, és ez nem vicc, nem túlzás), momentéán meg több mint egy hónapja csak a szemetesig mentem, ezt leszámítva ki sem mozdulok a lakásból. Az apám és a húgom, akivel az elmúlt több mint egy hónapban találkoztam, mint élő emberrel. És anyám.

DE, anyámat sikerült meggyőzni arról, hogy oltassa be magát. vagyis hát nem megyőztük/tem, hanem rákényszerült. Anyám részint vak, de most lehetősége nyílt az egyik szemét megműteni. De csak akkor, ha beoltják. Ez győzte meg. Nem az, hogy ő vigyáz a 90 éves anyai nagymamámra. Nem az, hogy 63 évesen ő is veszélyeztetett. Nem az egyéb dolgok, mert káros szenvedélyektől ő sem mentes. Hanem ez, ez a kötelezvény. Meg is kapta az elsőt, ágynak is borult a mellékhatásoktól, most azon filózik, hogy kell-e neki a második. A poén az, hogy apám is szemműttre vár, és a szürkehályogja már őt is frusztrálja. Szóval talán, ha az ő műtétjét engedélyezik, akkor nála is kötelező lesz az oltás, remélem. Mert hiába hiszi azt, hogy szögesdrótot reggelizik és napalmot hugyozik, remélhetőleg ez már elég kényszer lesz neki. És én is kevesebbet aggódhatok.

Amit ki akarok hozni ebből: igen, sajnos sok a hülye. A saját családomon érzékelem. Tény, én sem vagyok még beoltva. De én vagyok az egyetlen a családban, aki nem azért nincs, mert nem is akarja, hanem csak azért, mert még nem jutott rá a sor. És tudjátok mit? Ez a hülyeség túlterjed az apámon, anyámon és a tesómon (aki csak akkor fogja beoltatni magát, ha a vendéglátós munkája miatt kötelezővé teszik). A 80 éves apai nagymamám úgy szarja telibe, ahogy van. Igazán jó egészségben van a mai napig, senki nem mondaná meg, hogy 80 éves. Pár éve az anyai ági unokatestvérem azt hitte, hogy ő az apám nővére. Holott az anyja. Tavaly néhány barátom is találkozott vele és nem hitték el, hogy a 80. születésnapját ünnepeljük. De akkor is, félek a naptól, amikor megcsörren a telefon, hogy hopp, a nemtörődömsége miatt megkapta. Mert a nagyanyám nem ül meg a valagán, jön-megy a faluban és a közeli városban, mint a mérgezett egér. A maszkot legalább viseli, de az otthonmaradás nem az erőssége.

És tudjátok mi a legszörnyűbb? Hogy ma már minden nap az az első gondolatom, hogy ne ma kelljen felhívnom a nagyamamámat/tesómat/nagybátyámat/anyámat, hogy a fia/apja/bátyja/férje kórházba került koronával, vagy még rosszabb, meghalt. Ezzel a gondolattal kelek és fekszek. Ez a gondolat tart ébren. Ez a gondolat motoszkál a fejemben, amikor a "felelős" kormányunk nyilatkozatait olvasom. És ez a gondolat fog kikészíteni, amikor valósággá válik. És ezért van mérhetetlen harag bennem. Haragszom azért, mert a családom fafejű fajankókból áll, akik ezt az egészet olyan marha könnyen veszik. Oké, a Valyon nem egy könnyen térdre kényszeríthető fajta, ritkán vagyunk betegek, de ha azok vagyunk, nem aprózzuk el. Haragszom a kormányra, amiért azt teszi, amit. És haragszom magamra, amiért nem tudom a szeretteimet jobb belátásra téríteni. És egyre biztosabb vagyok abban, hogy csak reménykedhetem, hogy a félelmeim nem válnak valóra, mert lassan semmi sincs, amiben bízhatnék.

A lényeg, hogy ebben a pokoli helyzetben a saját családom tagjain van alkalmam lemérni, mennyire idióta és részint tehetetlen a magyar ember.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vagyok minden kérdésben a kényszerítés híve, de igenis vannak olyan szektorok,ha általánosan a teljes társadalmat nem is, ahol kötelezni kellene az embereket az oltás beadatására. 

 

https://telex.hu/koronavirus/2021/03/31/olaszorszagban-mostantol-felfuggeszthetik-azokat-az-egeszsegugyi-dolgozokat-akik-nem-oltatjak-be-magukat

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.