Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Már alig várom a boldog békeidőket, mikor azon versengünk ki mit kapott :lol:

 

Most ezt írja a kalkulátor:

 

"Magyarországon a COVID vakcinára várakozók száma előtted 1 984 330 és 2 646 112 (fő) közöttre tehető (....) az első vakcinát várhatóan 2021. május 29. és 2021. június 12. között kaphatod meg." Haladunk haladunk, egyik nap még május 31 volt. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Már alig várom a boldog békeidőket, mikor azon versengünk ki mit kapott :lol:

 

Most ezt írja a kalkulátor:

 

"Magyarországon a COVID vakcinára várakozók száma előtted 1 984 330 és 2 646 112 (fő) közöttre tehető (....) az első vakcinát várhatóan 2021. május 29. és 2021. június 12. között kaphatod meg." Haladunk haladunk, egyik nap még május 31 volt. :D 

És akkor még a vakcina típusától is függ, hogy mikor lenne védettséged. Vannak olyan típusok, melyeknél több mint 80 napnak kell eltelni két adag között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

És akkor még a vakcina típusától is függ, hogy mikor lenne védettséged. Vannak olyan típusok, melyeknél több mint 80 napnak kell eltelni két adag között.

Kínainál meg azt is mondják, hogy bizonyos esetekben kellhet 3. adag is. De bárcsak itt tartanák már én is :D 

 

Most jön majd az a bizonyos vakcina irigység (már nem is tudom ki mondta), mikor a nyitáskor előnyben lesznek azok akiket már oltottak, élhetik az életüket. Akik meg még nem kapták meg savanyodhatnak továbbra is otthon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

az első vakcinát várhatóan 2021. május 29. és 2021. június 12. között kaphatod meg."

A jelenlegi ütem alapján az eddig regisztráltak mindegyike meg fogja még e hónapban kapni az elsőt. Ez a felhasználó mindig készít a napi adatok után becslést az elmúlt 7 nap átlaga alapján: https://www.reddit.com/r/hungary/comments/mjrfhv/6_566_fővel_emelkedett_a_beazonosított/gtbrhnu/?utm_source=reddit&utm_medium=web2x&context=3

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Most ezt írja a kalkulátor:

 

"Magyarországon a COVID vakcinára várakozók száma előtted 1 984 330 és 2 646 112 (fő) közöttre tehető (....) az első vakcinát várhatóan 2021. május 29. és 2021. június 12. között kaphatod meg." Haladunk haladunk, egyik nap még május 31 volt. :D 

 

Szerintem a kalkulátor az összes regisztráltat veszi alapul, és nem számol azokkal, akik kaptak oltást :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Yoda József írta:

A jelenlegi ütem alapján az eddig regisztráltak mindegyike meg fogja még e hónapban kapni az elsőt. Ez a felhasználó mindig készít a napi adatok után becslést az elmúlt 7 nap átlaga alapján: https://www.reddit.com/r/hungary/comments/mjrfhv/6_566_fővel_emelkedett_a_beazonosított/gtbrhnu/?utm_source=reddit&utm_medium=web2x&context=3

 

 

Hát legyen igaza hogy így lesz :D 

 

5 perccel korábban, MissKarrde írta:

 

Szerintem a kalkulátor az összes regisztráltat veszi alapul, és nem számol azokkal, akik kaptak oltást :hehe:

 

Lehet a 2 adagot kapottakat veszi alapul, nem tudom :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, RacerX írta:

AstraZeneca, mellé 6 hónapon át minden nap egy 100 milis aszpirin.

 

Az aszpirin direktbe az AZ miatt kell, vagy más oka van?

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a cikkben benne is vannak a válaszok, hogy miért nem fognak egymásnak menni. Majd ha már fogyóban lesznek tényleg a nyersanyagok meg egyéb erőforrások, akkor el tudom képzelni hogy mindenki egymásnak megy, de az se a mi életünkben lenne szerintem. 

 

Tom Clancy Medve és a Sárkány című könyvében volt az, hogy Kína lerohanta Oroszországot a szibériai olajmezők miatt, de mivel már Kína is az elektromos trendre ül fel egyre jobban, már ezt se tartom elképzelhető forgatókönyvnek. Meg alapvetően ha bekövetkezne tényleg egy ilyen akkor mindenkit vinnének magukkal, de senkinek nem érdeke egy ilyen meg nincsenek is azon a szinten, hogy ezt megtegyék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Napi új fertőzöttek száma: 1890 (előző naphoz képest: -1984)
  • Napi új halálos áldozatok száma: 170 (előző naphoz képest: -43)
  • Kórházi ellátást igénylők száma: 12 007 (előző naphoz képest: +201)
  • Lélegeztetőgépre szorulók száma: 1440 (előző naphoz képest: -11)
  • Napi mintavételek száma: 11 194 (-7714)
  • Az első dózissal oltottak száma: 2 432 313 (+49 474 a hétfői közlés óta)
  • Ebből a második dózissal is beoltottak száma: 922 886 fő (+9874 a hétfői közlés óta).

Úgy tűnik az előző hét alapján, hogy mintha lassan tényleg túllennénk a harmadik hullám csúcsán. Húsvét hatására kíváncsi leszek, ahogy én észrevettem (legalábbis nálunk), mentek bőszen látogatóba az emberek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Egyetértek a cikk konkluziójával: van feszültség de a közeljövőben nem lesz háború.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.