Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Szerintem is jó ötlet az, hogy megpróbálják a sétálni vágyó embereket más helyszínekre terelni, hogy ne legyen tömörülés. Amíg nincs központilag megtiltva, hogy csak boltba és gyógyszertárba lehet menni, akkor addig ez helyes döntés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Yoda József írta:

Furcsa, hogy ma még nem közöltek adatokat :hmm: annyira rosszak, hogy nem tudják, hogyan tálalják?

Na, erre pont most jöttek meg

 

Lehet arra vártak, hogy meglegyen a 2 millió oltás, mert a főnök azt mondta, mára átlépjük

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Napi új fertőzöttek száma: 4609 (az előző napihoz képest -2654)
  • Napi új halálos áldozatok száma: 274 (az előző napihoz képest +85)
  • Kórházi ellátást igénylők száma: 12 553 (az előző napihoz képest +262)
  • Lélegeztetőgépre szorulók száma: 1529 (az előző napihoz képest +32)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most minden szakember azt mondja hogy zárni kell. Ráadásul az látszik hogy ahol túl korán beindították a nyitást ott újra elszálltak a számok. Brutális április és május elé nézünk szerintem. A járványkezelés úgy tűnik ellett engedve. Talán van egy kis esély rá hogy a hosszúhétvége előtt valami komoly érdemi szigoritást bejelentenek, de ha nem akkor szerintem rengeteg halottunk lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy ilyen komolyabb zárás hogy működik? Pár dolgot látok csak tisztán ezzel kapcsolatban. Ha munkába megyek, akkor nyilván lobogtatni kell egy igazolást, amit a munkáltató kiállít. De a boltok és a gyógyszertárak továbbra is nyitva lesznek ilyen esetben is. Boltba és gyógyszertárba való menést nyilván igazolni nem lehet, max azzal, hogy meglobogtatom a szatyromat.

Egy szigorú zárás esetében a drogériák is bezárnak már? Mi a helyzet a postával és a bankokkal? Mi van akkor, ha az ember készpénzt akar felvenni az automatából?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Napi új fertőzöttek száma: 6700 (az előző napihoz képest + 2091)
  • Napi új halálos áldozatok száma: 302 (az előző napihoz képest + 28)
  • Kórházi ellátást igénylők száma: 12 346 (az előző napihoz képest – 207 )
  • Lélegeztetőgépre szorulók száma: 1492 (az előző napihoz képest – 37)
  • Napi mintavételek száma: 32754 (az előző napihoz képest + 14 309)
  • Első dózissal oltottak száma: 2 011 029 (az előző napihoz képest + 10 031)
  • Ebből második dózissal is beoltottak száma: 753 187 (a keddi hiányos tájékoztatás miatt erről nincs információ)

Én is amondó vagyok, hogy marhára ne nyissunk, már rég eltelt a 2 hét a szigorítások óta és inkább csak nő a halálozás. Nem tudom változtatnak e végül mert most ez az ukáz hogy nyitunk no matter what. Ezen szerintem jelenleg a 2,5 millió beoltott se fog segíteni, a napi fertőzés még mindig napi több ezer, a kórházi ellátást igénylők száma is most platózik.

 

Saját minisztere és szakértők cáfolnak rá Orbán nyitási terveire

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Iqvi írta:

Vajon ha nyitják április 19-én az iskolákat annak mekkora lesz a járványügyi hatása?

Nem hiszem, hogy újranyitják az iskolákat. Szerintem ez megint a populista kommunikáció, miszerint a kormány nyitni akar, a nép igényei szerint, de előtte egy héttel majd bejelentik, hogy a szakértők meg nem engedik. Lehet rájuk dühösnek lenni.

 

7 perccel korábban, Bomarr írta:

Most minden szakember azt mondja hogy zárni kell. Ráadásul az látszik hogy ahol túl korán beindították a nyitást ott újra elszálltak a számok. Brutális április és május elé nézünk szerintem. A járványkezelés úgy tűnik ellett engedve. Talán van egy kis esély rá hogy a hosszúhétvége előtt valami komoly érdemi szigoritást bejelentenek, de ha nem akkor szerintem rengeteg halottunk lesz.

Én nem várok érdemi szigorítást a fentiek miatt. Kell a népszerűség, mint egy falat kenyér, s jelenleg sajnos úgy tűnik, azzal lehet népszerű a kormány, ha ennél jobban nem szigorít. A halottak száma nő, de ez még mindig sokkal kevesebb családot, kis közösséget érint, mint a szigorítás érintene. És ugye csak ez számít, hogy mivel lehet több szavazatot szerezni/ megtartani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Egy ilyen komolyabb zárás hogy működik? Pár dolgot látok csak tisztán ezzel kapcsolatban. Ha munkába megyek, akkor nyilván lobogtatni kell egy igazolást, amit a munkáltató kiállít. De a boltok és a gyógyszertárak továbbra is nyitva lesznek ilyen esetben is. Boltba és gyógyszertárba való menést nyilván igazolni nem lehet, max azzal, hogy meglobogtatom a szatyromat.

Egy szigorú zárás esetében a drogériák is bezárnak már? Mi a helyzet a postával és a bankokkal? Mi van akkor, ha az ember készpénzt akar felvenni az automatából?

Nem létező szabályokról nehéz nyilatkozni. Ezerféleképp lehet zárni. Van ahol azt csinálják hogy nem hagyhatod el a kerületedet vagy a járásodat csak igazolással, olyan is van hogy a járványkezelést ahhoz igazitják hogy azon a helyen ahol laksz mennyire erős a járványhelyzet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Egy ilyen komolyabb zárás hogy működik? Pár dolgot látok csak tisztán ezzel kapcsolatban. Ha munkába megyek, akkor nyilván lobogtatni kell egy igazolást, amit a munkáltató kiállít. De a boltok és a gyógyszertárak továbbra is nyitva lesznek ilyen esetben is. Boltba és gyógyszertárba való menést nyilván igazolni nem lehet, max azzal, hogy meglobogtatom a szatyromat.

Egy szigorú zárás esetében a drogériák is bezárnak már? Mi a helyzet a postával és a bankokkal? Mi van akkor, ha az ember készpénzt akar felvenni az automatából?

Ausztriában így néz ki:

https://telex.hu/koronavirus/2021/03/29/becs-husveti-zarlat-hosszabbitas

 

Ezek szerint már nem a mi kis laboratóriumunk...

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Nem létező szabályokról nehéz nyilatkozni. Ezerféleképp lehet zárni. Van ahol azt csinálják hogy nem hagyhatod el a kerületedet vagy a járásodat csak igazolással, olyan is van hogy a járványkezelést ahhoz igazitják hogy azon a helyen ahol laksz mennyire erős a járványhelyzet.

És ilyen csak igazolással hagyhatom el a kerületet bolti bevásárlás esetén hogyan lehet igazolni?

1 órával korábban, Pildi írta:

Ausztriában így néz ki:

https://telex.hu/koronavirus/2021/03/29/becs-husveti-zarlat-hosszabbitas

 

Ezek szerint már nem a mi kis laboratóriumunk...

Most, így elsőre az ausztriai nem is olyan szigorú. Az FFP2 maszkok kötelezővé tétele sem gond, feltéve, ha az állam gondosokik arról, hogy legyen realisan elérhető mennyiség a piacon. Vagy akár egy részét ingyen is osztogathatnák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ezen kár rugózni mert ilyen nálunk biztos isten nem lesz ha ezeken múlik. A halálba küldenek még napi +100 embert de nyitunk mert úgyhogy és kész. 

 

De igazából tavaly tavasszal mikor totális kijárási tilalom volt is működött a dolog, ugyanúgy mehettél boltba senki se kérdezte mit csinálsz. Bevallom én voltam is egyszer lent vidéken anyuéknál mert muszáj volt, a kutya nem kérdezte hova a tökbe megyek, pedig nem egy rendőrpáros jött szembe az úton.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, NorbiLordi írta:

De igazából tavaly tavasszal mikor totális kijárási tilalom volt is működött a dolog, ugyanúgy mehettél boltba senki se kérdezte mit csinálsz. Bevallom én voltam is egyszer lent vidéken anyuéknál mert muszáj volt, a kutya nem kérdezte hova a tökbe megyek, pedig nem egy rendőrpáros jött szembe az úton.

Lehet, hogy volt néhány kivétel, és nem voltak retorziók, de az biztos, hogy az utcákon alig voltak emberek, és akinek mennie kellett mégis bárhová, az messziről került másokat. Mindenki félt és ezért nagyjából betartotta az egyébként nagyon szigorú szabályokat. Egy kollégámnak be kellett mennie a munkahelyünkre áprilisban, és küldött egy fotót a belvárosról, hát az olyan volt, mintha atomtámadás lett volna, egy lélek sem volt ott, ahol máskor nyüzsgött az élet. 

 

Ha most kimennél a Deák térre, hát kétlem, hogy ilyesmit tapasztalnál. Most nagyon sokan nem félnek egyáltalán (itt az össze-vissza populista kommunikáció eredménye), másoknak meg muszáj jönni-mennie, mert élnie kell valamiből. A gyerekeimnek már én sem tudom hitelesen azt mondani, hogy már csak x hetet kell kibírni, aztán élhetik az életüket, mint azelőtt. Nagyon sok ember belefáradt az itthonmaradásba, és abba meg főleg, hogy aki rendesen betartja a szabályokat, annak ez már november óta tart, míg mások élik az életüket, mintha mi sem történne, szabálytalanul mindenki oda megy ,ahová akar, mert nincs különösebb következménye - viszont emiatt a rendes találkozások beláthatatlan távolban vannak. Na ezt értesd meg egy tizenévessel, hogy miért nem engeded el őt oda, ahová a haverjai elmennek, mert ott a szülők lazák, s mindezt hónapok óta. Ha teljes szigor és retorziók lennének a l'art pour l'art megszegőkkel szemben, azért sokkal előrébb tartanánk, s számomra pl. lelkileg is kevésbé lenne megterhelő ez a helyzet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

Ha most kimennél a Deák térre, hát kétlem, hogy ilyesmit tapasztalnál. Most nagyon sokan nem félnek egyáltalán (itt az össze-vissza populista kommunikáció eredménye), másoknak meg muszáj jönni-mennie, mert élnie kell valamiből.

Ebben azért nem vagyunk kirívóak, az összes európai országban ez van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.