Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

5 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 

Szép és jó dolog a munkaalapú társadalom, csak éppen egy világjárvány legközepén ülünk, ahol akinek éppen van munkája az örül mint majom a farkának. Sajnos közmunka sincs mindenhol, valamint annyi a munkanélküli most, hogy szerintem hely se jutna mindenkinek. Ilyen esetben el lehetne térni ettől a dogmától, és tényleg támogatni azokat akik sz*rban vannak. Engem ez dühít fel igazán ebben, hogy egyértelműen van lóvé arra, hogy akár 1 évig finanszírozzák emberek bérét, ha nem is 100%ban de 80-90-ben igen. Összegründöltek százmilliárdokat A Nagy Gazdaságvédelmi Alapba, elvesznek bevételeket az önkormányzatoktól, és akkor költenek milliárdokat vadászati kiállításra ami vagy lesz a covid miatt vagy nem, egyéb dolgokról nem is beszélve. Talán az emberek is nyugodtabbak lennének, hogy rendben be kell zárni kitudja meddig, de addig állam bá' támogat és lesz miből kaját venni a gyereknek.

Igen, ezekkel maximálisan egyetértek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remekül működik a rendszer... A 20 éves húgomat ma felhívták a városi oltópontról, hogy nem jelent meg az időpontján (Szputnyikot kapott volna). Egyáltalán nem kaptunk semmi értesítést erről, azért is fura, mert az 53 éves anyukám se került még sorra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

 

Szép és jó dolog a munkaalapú társadalom, csak éppen egy világjárvány legközepén ülünk, ahol akinek éppen van munkája az örül mint majom a farkának. Sajnos közmunka sincs mindenhol, valamint annyi a munkanélküli most, hogy szerintem hely se jutna mindenkinek. Ilyen esetben el lehetne térni ettől a dogmától, és tényleg támogatni azokat akik sz*rban vannak. Engem ez dühít fel igazán ebben, hogy egyértelműen van lóvé arra, hogy akár 1 évig finanszírozzák emberek bérét, ha nem is 100%ban de 80-90-ben igen. Összegründöltek százmilliárdokat A Nagy Gazdaságvédelmi Alapba, elvesznek bevételeket az önkormányzatoktól, és akkor költenek milliárdokat vadászati kiállításra ami vagy lesz a covid miatt vagy nem, egyéb dolgokról nem is beszélve. Talán az emberek is nyugodtabbak lennének, hogy rendben be kell zárni kitudja meddig, de addig állam bá' támogat és lesz miből kaját venni a gyereknek.

Munkaalapú társadalom modellel egy ilyen helyzetet képtelenség kezelni. Csak egy út van, a segélyezés, pént kellett volna már rég adni az embereknek. De helyette basszák el a Gazdadágvédelmi Alapból a pénzt, templomokra  MCC-re, Rákóczi szövetségre, mindehova csak oda nem, a gazdaságba, ahova kéne. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hátha ez megnyugtat Iqvi: így néz ki a haderők büdzséje. Hasonlitsd össze az USA-t meg Oroszországot.

 

List of countries by military expenditures - Wikipedia

 

Ha Oroszország komolyan izmozni akarna az USA kiüti őket egy taslival. De ezt ők is tudják. Ha valaha lesz harmadik világháború azt szerintem majd Kína fogja kirobbantani. De nekik még sok-sok évtized kell hogy feljöjjenek arra a szintre hogy ennek bármiféle értelme legyen, meg hogy ne ők legyenek a tuti vesztesek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ezzel kapcsolatban annyi is elég lenne, hogy még a Trump kormány alatt készült a jelenetés, és hogy tele van azzal, hogy "Van okunk hinni, hogy..." Én is simán kinézném belőlük, hogy laborból szabadult el esetleg, de a "van okuk hinni hogy" az nem egy meggyőző érv.  Benne is van a jelentésben, hogy magyarán szólva fingjuk nincsen, hogy laborból szabadult ki, vagy állatról ment emberre:

 

"The U.S. government does not know exactly where, when, or how the COVID-19 virus—known as SARS-CoV-2—was transmitted initially to humans. We have not determined whether the outbreak began through contact with infected animals or was the result of an accident at a laboratory in Wuhan, China."

 

Kiemelték a RaTG13-at, ezen kívül még van legalább 9 féle vírus ami több mint 80%-ban hasonlít a SARS-COV-2re, annak fele több mint 90%-ban. Wikipédiáról szedtem, de a források ott vannak.

 

image.png

 

Ráadásul a RaTG13-at is úgy fedezték fel, hogy bányászok a denevérek általt hátrahagyott végterméket takarították fel. ami tüdőgyulladást okozott náluk. A denevérek által hátrahagyott cuccokból aztán 2012-2015 között történt kutatás során 293 féle koronavírust különítettek el. Ugyan ez a csoport újratesztelte a bányászokból annó vett mintát a SARS-COV-2-re, az eredmény negatív lett. (Forrás 1, Forrás 2)

 

Hogy Kína eltávolította volna a RaTG13-hoz kapcsolódó kutatási munkák online anyagát azt csak az USA által kiadott jelentés állítja, én máshol erről nem találtam információt. Mivel ez egy januári 15.-i jelentés erről már kellene lennie valaminek.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Nekem ezzel kapcsolatban annyi is elég lenne, hogy még a Trump kormány alatt készült a jelenetés, és hogy tele van azzal, hogy "Van okunk hinni, hogy..." Én is simán kinézném belőlük, hogy laborból szabadult el esetleg, de a "van okuk hinni hogy" az nem egy meggyőző érv. 

Nem arról van szó hogy tuti hogy kinai laborból jött a virus, hanem hogy ez továbbra is egy lehetőség és az egyik fő ok ami miatt ezt a lehetőséget nem lehet kizárni azaz hogy Kina mindent megtesz, hogy a labor körül ne lehessen normális kutatást/nyomozást végezni. Ez pedig önmagában tovább erősiti az elméletet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, misafeco írta:

Hétfőn oltanak Astrával. Érdekes, mert még 30-on innen vagyok bármiféle egészségügyi probléma nélkül. Elvileg olyan sokan nem kérik / visszamondják, hogy a háziorvosunk kb. mindenkit be tudott regisztrálni, aki kéri az oltást. Illetve még az lehet benne, hogy sok 60+-os a Pfizerre vár, amiből korlátozottabb az elérhető mennyiség.

 

Csaknem a teljes családom átesett a víruson decemberben, így őket majd csak nyáron lehet oltani. Én megúsztam, pedig két közvetlen közelemben ülő kolléga jelenleg is karanténban van. A távolságtartás + folyamatos maszkviselés ennyit számít. Eltöltök napi 2 órát a céges buszon, plusz kilencet bent az irodában és viszonylag simán átvészeltem ezt a 12 hónapot.

Na közben kiderült, hogy egy másik (közelebbi) helyszínre is mehetek, azzal a különbséggel, hogy ott Szputnyikot kapnék. Jól állunk, ha már válogatni is lehet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Nem arról van szó hogy tuti hogy kinai laborból jött a virus, hanem hogy ez továbbra is egy lehetőség és az egyik fő ok ami miatt ezt a lehetőséget nem lehet kizárni azaz hogy Kina mindent megtesz, hogy a labor körül ne lehessen normális kutatást/nyomozást végezni. Ez pedig önmagában tovább erősiti az elméletet.

 

Simán lehet, hogy annyi csak az oka, hogy nem akarják hogy kiderüljön pl., hogy más ilyen laborokhoz képest mennyire elmaradt állapotok vannak akár technológiai akár más szinten. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Simán lehet, hogy annyi csak az oka, hogy nem akarják hogy kiderüljön pl., hogy más ilyen laborokhoz képest mennyire elmaradt állapotok vannak akár technológiai akár más szinten. 

Azt, hogy biztonsági szempontból ez egy elmaradott labor, már a járvány előtt lehetett tudni. A Washington Post már 2018-ban megirta, hogy az amerikai nagykövetség szakértői szerint aggasztó biztonsági hiányosságokkal küszködik a vuhani labor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma én is megkaptam az első oltást, Modernát. :) Nagyon flottul ment minden, kevesen voltak, és nagyon kedvesen foglalkoztak velünk. 

Közvetlen utána zsibbadni kezdett a bal karom, amibe adták az oltást, és az átlagnál fáradtabbnak érzem magam, de más hatása nincs eddig a dolognak.

Modernával a krónikus betegeket oltják, sógornőm az, s mivel maradt még szabad hely a mai napra, felhívtak, hogy mehetek én is, ha akarok és tudok.  Hát persze, hogy akartam. :D A Modernának is örülök, de a legjobban annak, hogy végre sorra kerültem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Napi új fertőzöttek száma: 6566 (előző naphoz képest: -2071)
  • Napi új halálos áldozatok száma: 211 (előző naphoz képest: -31)
  • Kórházi ellátást igénylők száma: 11 571 (előző naphoz képest: -188)
  • Lélegeztetőgépre szorulók száma: 1440 (előző naphoz képet: +3)
  • Az első dózissal oltottak száma: 2 312 501 fő (+76 770 a szombati közlés óta)
  • Ebből a második dózissal is beoltottak száma: 905 117 fő (+14 115 a szombati közlés óta).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.