Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Nekem a héten 5 hónap home office után minden nap be kellett mennem, mert betanítok egy új kollégát. Ami jó volt ebben: kimozdulni, sétálni min. egy órát, gyrost enni, nagy monitorral dolgozni, kollégákkal kávézni újra. :)

Ami rossz: egész nap maszkban lenni. Most már a cégen belül kötelező a KN95 maszk viselése, ami meleg és nehezebben kapok benne levegőt. Emiatt bármennyire is elegem volt már a home office-ból, ezt a véleményemet átértékeltem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Iqvi írta:

Szerintetek mekkota fizetéssel lehetne jól megélni egy albérletben ami havi 94K, és a rezsi kb 10000Ft? 

 

Attól függ mit szeretnél dolgozni és ott mennyi egy kezdőfizetés, de szerintem legalább egy nettó 200 körül. Mármint ha normálisan szeretnél élni úgy, hogy azért marad is költőpénzed ha kifizetted az albit és vettél kaját és eltudsz menni ide-oda, venni magadnak ruhát stb.

 

Én éltem úgy 5 évig hogy nettó 143 volt a fizu és az albi mindenestül volt egy 100-as. Most sikerült olyan helyet találnom ahol megkeresek nettó 252-őt, azért elég ég föld már csak a tudat is, hogy nem kell orrba-szájba spórolni egy 30 forintos zsemlén is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a napközben azért szép lassan felkúszott a lázam 39-re, a fejem is eléggé fáj. Vettem be lázcsillapítót ami le is vitte 37 alá, de utána megint emelkedni kezdett, most 37,8-on állok. Doki azt mondta, lehet ilyen lesz még vagy 2-3 napig 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Iqvi írta:

Szerintetek mekkota fizetéssel lehetne jól megélni egy albérletben ami havi 94K, és a rezsi kb 10000Ft? 

 

A kaját ne felejtsd ki. ;) 250K körül nyugalmasan ellennél. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyenlőre a munkát illetően még nem vagyok teljesen biztos, bár egy kis félretett pénzem van, kb 450K, de ez szokott hullámzani, de 400 alá még nem ment. Egerben néztem meg amúgy, a városnak egy jó helyén. Lehet elmegyek valamelyik multihoz, Tesco, Lidl, ha a továbbtanulás nem jön össze. Bár ez még odébb van, mivel 23-ban végzek a gimivel.

8 minutes ago, NorbiLordi said:

Én éltem úgy 5 évig hogy nettó 143 volt a fizu és az albi mindenestül volt egy 100-as. Most sikerült olyan helyet találnom ahol megkeresek nettó 252-őt, azért elég ég föld már csak a tudat is, hogy nem kell orrba-szájba spórolni egy 30 forintos zsemlén is.

Húha, az tényleg nem lehetett a legjobb. Nagyon nehéz anyagi helyzetben nem szeretnék költözni, viszont sokáig se akarok maradni itthon. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó tanács, csak akkor menj albérletbe, ha nagyon muszáj. A lakbér konkrétan olyan, mintha az utcára kidobnád a pénzt. Egy évben több mint egy milliót kifizetsz egy vadidegen embernek, aki bármikor ki tehet onnan. Most gondold el ha azt a pénzt elrakod, mennyivel beljebb vagy. Szóval ha csak azért akarsz elköltözni, hogy ne legyél otthon, akkor jól gondold meg. Inkább gyűjts pár évig, aztán próbálj meg lakást venni, akár hitelre is. Akkor is tartozol, de a banknak, viszont a lakás a tied örökre. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már kicsit változtattak a dolgon, hogy csak úgy tudj hitelt felvenni, hogy a fizetésedből biztosan kijöjjön. De az a baj olyan lakás árak vannak, hogy az önerőhöz is kis túlzással 10 évig kell összekalapozni a lóvét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is úgy lenne az ideális, ha a szülők tudnának annyi kezdőtőkét adni, hogy max 1-2 év és megvan az önerőd, és akkor tudsz hitelt felvenni. Mert alapvetően Odynak van igaza, hogy akkor legalább magadét fizeted, de hogy összeszedj annyit meg lehet hogy költözni kell ahol normális fizetést adnak és marad az albérlet. Úgyhogy ez egy nagyon mókás dolog tud lenni. Legjobb esély akkor van mindenre ha nyersz a lottón :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Jó tanács, csak akkor menj albérletbe, ha nagyon muszáj. A lakbér konkrétan olyan, mintha az utcára kidobnád a pénzt. Egy évben több mint egy milliót kifizetsz egy vadidegen embernek, aki bármikor ki tehet onnan. Most gondold el ha azt a pénzt elrakod, mennyivel beljebb vagy. Szóval ha csak azért akarsz elköltözni, hogy ne legyél otthon, akkor jól gondold meg. Inkább gyűjts pár évig, aztán próbálj meg lakást venni, akár hitelre is. Akkor is tartozol, de a banknak, viszont a lakás a tied örökre. 

Ezzel nem feltétlenül értek egyet. Része a felnőtté válásnak, hogy kiszakadsz a kényelmes családi közegből, saját döntéseket hozol mindenféle külső hatás nélkül és ezekért vállalod a felelősséget. Semmihez nem hasonlítható érzés a saját lábadon állni. Na most ez az időszak már most is minimum a felsőoktatás végéig kitolódik sokaknál, onnan meg még jó messze van, hogy egy lakásra való önerő meglegyen. Már bőven a harmincas éveimben leszek, mire lesz annyi pénzem, hogy megengedhessek magamnak egy saját lakást a jelenlegi árak mellett.

Én voltam már munkahelyi szállón (ingyenes), most pedig két másik sráccal bérlek lakást elég kedvező áron, így viszonylag nagy összeget tudok félretenni. Nagyon szeretem a szüleimet, gyakran járok haza hétvégéken, de már csak vendégként. Aki egyszer már belekóstolt az önállóságba, az nem szívesen fog engedni belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Persze, jó az önállóság de ez főképp pénzkérdés. Akinek szinte egy fillérje se marad hó végén, annak szerintem nem érdemes még elmenni otthonról, ha nem muszáj.

Egyrészt, meg ha albérlet helyett félretesz az ember akkor pont hogy a későbbi anyagi önállóságát alapozza meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Bomarr írta:

Egyrészt, meg ha albérlet helyett félretesz az ember akkor pont hogy a későbbi anyagi önállóságát alapozza meg.

Én pontosan ennek a híve vagyok. Elég sötét jövő vár itt ránk, jobb minél jobban bebiztosítani magunkat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Iqvi Nem tudom tervezel-e egyetemre menni, de ha igen, akkor megfontolnám a kollégiumot a helyedben. Anyagilag a legjobb megoldás, persze nyilván kevesebb lesz a privát szférád, amiről meg nem mindenki szeret lemondani

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, RacerX írta:

Nekem 8 órával az oltás beadása után, szinte az összes leírt mellékhatás jelentkezett. Rég volt olyan pocsék lázálmos éjszakám mint hétfőn. De keddre már teljesen elmúlt.

 

Én is szép sorban produkálom a mellékhatásokat :D a lázam lement, bár még 37 felett van picivel, de most meg elkezdtek az ízületeim sajogni. Remélem jó sok antitestem lesz, ha már ennyire dolgozik az immunrendszerem :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az immunitás azért szerencsére nem az első adagon múlik. :) Azért van a második oltás, mert annál, aki nem esett át korábban a fertőzésen, az tudja kiváltani az immunválaszt.

 

https://www.egeszsegkalauz.hu/betegsegek/fertozo-betegsegek/koronavirus-ezert-lehetnek-covidos-tuneteink-oltas-utan/8dge6sb

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg nem is a mellékhatáson. :) Kialakulhat úgy is védettség, hogy nincsenek mellékhatások. A cikk alapján nálam akkor a második dózis után várhatók erősebb mellékhatások. Yoda József meg lehet átesett már rajta, csak nem tudott róla.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.