Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Dzsingisz Kán is kiírtott ennyi embert, oszt' mégis itt vagyunk. 1-2 év múlva ez sem lesz más csak egy rossz emlék, meg egy sztori amit lehet mesélni gyereknek/unokának, hogy mi túléltünk a Nagy Koronavírus Járványt.

 

Anyukámat ma hívta háziorvos, hogy AstraZeneca-hoz keresnek embereket. Neki pont agyi keringési problémája van amitől eléggé szenved, nagyon-nagyon vacillál hogy kérje e vagy sem, emiatt a pár haláleset miatt. Őszintén szólva én sem tudtam neki nagyon tanácsot adni, mondtam hogy kérdezze meg az orvost nincs e esetleg más amit tudnának neki adni. Nem akarom lebeszélni róla, de így sincs kizárva szakember által, hogy bármikor stroke-ot kaphat, most mivan ha éppen beleesik az 1 millióból 1-be és kialakul nála valami a vakcinától?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is arról van szó, hogy ne menne tovább az élet. Inkább arról, hogy milyen változásokat fog elhozni egy krízishelyzet az emberiség számára.

Az I. és a II. világháború is rengeteg dolgot megváltoztatott. Esélyes, hogy a jelenlegi víruskrízis is jelentős változásokat fog maga után vonni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Az I. és a II. világháború is rengeteg dolgot megváltoztatott. Esélyes, hogy a jelenlegi víruskrízis is jelentős változásokat fog maga után vonni.

Az I. és II. világháború teljesen átrajzolta a világtérképet. Ha az a két világháború nincs most egy teljesen más országban élnénk. Ez a járvány viszont jó eséllyel annyi hatással lesz ránk hogy évente el kell mennünk új oltásra, ami változás, de szemben a világháborús példával nem igazán érdemi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Iqvi írta:

De, sajnos vannak elég negatív predikciók is a járványal kapcsolatban. Pontosabban a hatásairól. 

https://azonnali.hu/cikk/20210406_egy-vezeto-nemet-tortenesz-szerint-mar-sohasem-lesz-olyan-a-vilag-mint-a-jarvany-elott

 

Ha jól veszem ki a cikkből, az a percepciója a történésznek, hogy a félelem sokkal erőteljesebben ható erő, mint a korábbi "normális" élet iránti igény. Arról nem tudok mit mondani, hogy Németországban milyen a helyzet, de én itt Magyarországon (szűk merítésből) azt tapasztalom, hogy inkább az ellenkezője áll fent. Nagyon sokan szeretnének utazni, koncertekre, étterembe, kocsmába járni és a kulturális programokra is lenne igény, csak a lehetőség nem adott. Szerintem a személyes találkozások és az emberi kapcsolatok is inkább felértékelődnek, annak tükrében, hogy most megtapasztaltuk milyen érzést jelent a hiánya, a nélkülözése. Én nagyon sok helyről hallom, hogy mindenki már tervezgeti, hogy mit fog csinálni mikor végre megkapta az oltást, vagy enyhülnek a szigorítások (nekem is vannak ilyen terveim) és nem jár olyan átalakulással ez a bő egy év, mint ahogy itt lefestették.

Vannak pontok ahol érzek azért benne igazságot, amikor arról ír, hogy olyan folyamatok, amelyek a pre-covid időszakban is megvoltak most felerősödhetnek, ilyen például a digitalizáció kérdése és az, hogy egyre több mindent el lehet intézni online. Ha jól emelékszem volt itt a fórumon is beszélgetés a mozik és a streaming kapcsolatáról (neves rendezők is kifejezték ellenérzéseiket a streaming előretörése kapcsán), ez lehet például olyan fejleménye a post-covid korszaknak, ami változást hoz a korábbiakhoz képest, vagy a home office kapcsán bizonyos helyeken ez a lehetőség megmaradhat (a sógoroméknál nem terveznek visszaállni a home officeról a járvány után sem), de olyan drámai változásokat én nem várnék, hogy az élet már nem lesz ugyanolyan, mint régen. 

 

40 perccel korábban, Iqvi írta:

Persze, csak alsó hangon az akkori európa lakosságának a 30%-a, egyes becslések szerint 60%, veszett oda a pestisjárványban.


Szerintem ez a lényege ennek a jelenlegi krízisnek, hogy ez egy olyan katasztrófa, ami nem annyira látható, szemben a pestissel, ami a halálozások számában sokkal szignifikánsabb volt, ezért lehettek olyan közvetelen hatásai, ami után bizonyos értelemben átalakult az élet (hiányzott a munkaerő jelentős része, így az életben maradott alsó rétegek jelentős előnyöket tudtak kiharcolni maguknak, így javítva az életkörülményeiket... még ha ez időlegesen is sikerült csak). 
Jelenleg ilyen mértékű veszteség nincsen, sokak számára, akik kellően el tudják szeparálni magukat a járványtól ez nem egy igazán átélhető katasztrófa és olyan felhajtó hatása sincsen társadalmi értelemben, amilyen a pestisnek volt. A láthatósága kapcsán pedig én pont azt érzem, amit korábban is írtam, hogy nem hiszem, hogy megmarad ez a post-covid félelem az emberekben, hanem vágynak a régi világ visszatérésre... és azért még idekívánkozik az is, hogy manapság sokkal hatékényobban tudunk küzdeni egy járvány ellen, mint a középkorban, így nem az az emberek alapélménye, hogy tehetetlenek vagyunk egy ilyen krízissel szemben. Bomarr írásában meg szerintem arra gondolt, hogy hiába rettegtek a pestistől akkoriban az emberek (nagy számban néptelenedtek el területek, mert egyszerűen menekültek onnan a lakosok) később visszaáltak a dolgok a korábbi kerékvágásba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"A tiszti főorvos elmondása szerint részben adattorlódás okozta a szerdai rekordmértékű halálozási számot, mert a húsvéti ünnepek alatt a szakemberek nem tudtak pontos jelentést készíteni."

 

Müller Cecília: A szerdai rekord halálozási számot részben adattorlódás okozta

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, NorbiLordi írta:

"A tiszti főorvos elmondása szerint részben adattorlódás okozta a szerdai rekordmértékű halálozási számot, mert a húsvéti ünnepek alatt a szakemberek nem tudtak pontos jelentést készíteni."

 

Müller Cecília: A szerdai rekord halálozási számot részben adattorlódás okozta

Erre már mit lehet mondani? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Persze, csak alsó hangon az akkori európa lakosságának a 30%-a, egyes becslések szerint 60%, veszett oda a pestisjárványban.

Európa 1640-re érte el azt a lakosságszintet, ami a 14. századi pestisjárvány előtt volt.

 

Tényleg ne így legyünk túl három év alatt egy járványon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az AstraZenecával kapcsolatban nem az a legnagyobb aggályom, hogy vérrögösítésre hajlamosít (ha egyáltalán ez bebizonyosodik), mert ez ellen lehet védekezni vérhígítóval, hanem hogy 84 napot kell várni a 2. oltásra. S tekintettel arra, hogy valódi védettség a 2. oltás után 2-3 héttel alakul ki, az AZ-vek oltottaknál ez gyakorlatilag 100+ napot jelent az első oltástól számítva. 

 

Ennek fényében a 2,5 millió beoltott smafu, mert ezen belül 8-900 ezer beoltott van, aki már legalább 2 hete túl van mindkét oltáson. Na, ők valóban védettek. A többiek még nem. Abszolút nincs itt az ideje a nyitásnak. Attól félek, hogy ha most nyitunk, akkor nyáron fogunk megint zárni - na és azt már senki sem fogja tolerálni. Az emberek abban reménykednek, hogy az idei nyár olyan lesz, mint a tavalyi volt, nagyjából szabad, lehetett jönni-menni, nyaralni, dolgozni stb. Azt viszont elfelejtik, hogy ehhez az kellett, hogy 2 hónapig teljes lezárás volt.

Most nincsenek ilyen korlátozások, holott sokkal rosszabbul állunk, de mivel időben minden valamilyen korlátozás már annyira régen fennáll, hogy elegünk van belőle, holott nem is volt elég hatékony, mert nem volt elég szigorú. S most nyitunk... hogy majd nyáron kelljen megint zárni? :(

 

Azt hallottátok, hogy ez az egész nyitás a foci EB miatt van? Állítólag teljesen összecsengenek a dátumok.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Látom nem ment át a példa: nem a két járvány ereje és jelentősége lett összehasonlitva, csak arra volt példa, hogy a világrengető krizisek jó szokása az hogy nem tartanak örökké.

Mert ez egy rossz példa volt. A középkori pestisjárvány utóhatásait még évtizedekig nyögte a kontinens, közvetett módon meg kellett vagy 150 év, mire magához tért. A covid járvány persze szerintem se lesz ilyen hatásfokú.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Pildi írta:

Nekem az AstraZenecával kapcsolatban nem az a legnagyobb aggályom, hogy vérrögösítésre hajlamosít (ha egyáltalán ez bebizonyosodik), mert ez ellen lehet védekezni vérhígítóval, hanem hogy 84 napot kell várni a 2. oltásra. S tekintettel arra, hogy valódi védettség a 2. oltás után 2-3 héttel alakul ki, az AZ-vek oltottaknál ez gyakorlatilag 100+ napot jelent az első oltástól számítva. 

 

Én abban bízom, hogy április végére mindenki megkapja az első oltást, így valószínűleg hamarabb jöhet a második is (amiatt lett kitolva a második oltás időpontja, hogy az elsőt minél hamarabb megkaphassák az emberek)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Yoda József írta:

 

Én abban bízom, hogy április végére mindenki megkapja az első oltást, így valószínűleg hamarabb jöhet a második is (amiatt lett kitolva a második oltás időpontja, hogy az elsőt minél hamarabb megkaphassák az emberek)

Ez jó lenne!

Jelenleg attól tartok, hogy ami dátum azon a papíron szerepel, amit az első oltásnál kapsz, a 2. dátumára vonatkozóan, az lesz Rád érvényes. Hiába változtatnak majd később az ütemezésen, ez csak onnantól kezdve fog számítani és arra lesz érvényes, aki azután kapja az elsőt.

 

Ne legyen igazam, mert nálunk a családban is kaptak AZ-t, s most nagyon nem vagyunk pariban, kinek mikortól lesz védettsége. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Pildi írta:

Ne legyen igazam, mert nálunk a családban is kaptak AZ-t, s most nagyon nem vagyunk pariban, kinek mikortól lesz védettsége. :(

 

Nekem 4 hétre adták (mivel februárban még ez volt a protokoll), úgy kaptam időpontot, de a háziorvos mondta, hogy 4-12 hét között lehet beadni, szóval a második oltás dátuma nem teljesen biztos. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Pildi írta:

Attól félek, hogy ha most nyitunk, akkor nyáron fogunk megint zárni - na és azt már senki sem fogja tolerálni. Az emberek abban reménykednek, hogy az idei nyár olyan lesz, mint a tavalyi volt, nagyjából szabad, lehetett jönni-menni, nyaralni, dolgozni stb.

 

Azt hallottátok, hogy ez az egész nyitás a foci EB miatt van? Állítólag teljesen összecsengenek a dátumok.

 

Ez szerintem is kényes lehet, jól állunk az oltási programmal, de egyelőre nincs meg a teljes populációban annyi beoltott/fertőzésen átesett és védettséget szerzett ember, hogy ezt már most meglépjék, úgy hogy azért még mindig nagyon komoly terhelés alatt áll a "meg sem rendült" egészségügyünk. Kár lenne az eddig eredményeket, és ahogy te is írod a reményeket így eldobni,  mert én is abban reménykedtem, hogy talán nyárra már én is megkapom az oltást és utána valamelyest normális nyarunk lehetne. 

 

A nyitással kapcsolatban inkább a népakarathoz történő igazodás lehetett az irányadó, gondolom felmérték, hogy sokan a nyitást akarják és azért mentek bele, mert bíznak abban, hogy az oltási programmal sikerül úgy haladni, hogy kilábaljunk ebből az egészből. Konkrétan az Európa-bajnoksághoz leadott nézőszámok kapcsán nem volt semmilyen olyan feltétel, elvárás, hogy nyitva legyenek az üzeltek, vagy mikor nyissák ki az iskolákat, tehát ezt nem kérte az UEFA, ilyen jellegű kötelezttsége egyik rendező helyszínnek sem volt. Amellett, hogy Orbánnak tényleg szívügye a foci, a dátumok összecsengésében nincs szerintem politikai ügy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Mert ez egy rossz példa volt. A középkori pestisjárvány utóhatásait még évtizedekig nyögte a kontinens, közvetett módon meg kellett vagy 150 év, mire magához tért. A covid járvány persze szerintem se lesz ilyen hatásfokú.

Ez igy nem igazán állja meg a helyét. Csak azért mert a populációszám soká nőtt fel újra a korábbi szintre nem jelenti azt hogy a járvány után rosszabb lett volna az élet. Sőt egy csomó európainak épp hogy jobb lett az élete a járvány után. Például sok helyen a parasztok ráébredtek hogy mennyit számit a munkájuk most hogy annyian kihaltak, ezért egyre magasabb lett az áruk. Volt ahol először a pestis után kaptak a parasztok pénzbeli fizetést. Sok helyen épp a pestis miatt indult be igazán a polgárosodás.

Nem csak a szegények de a gazdagok is gazdagodtak: csak nézzük meg hogy nézett ki azaz Olaszország ekkoriban, ahonnan az egész pestisjárvány európai vonulata indult. Ezután indul be a reneszánsz, amihez nem csak tehetségek hanem rengeteg pénz is kellett. 

Az hogy a pestisjárvány után 150 év kellett volna Európának ahhoz, hogy magához térjen az teljesen abszurd. A XV. századi Európa messze a korábbi századok előtt járt szinte minden tekintetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Pildi írta:

Nekem az AstraZenecával kapcsolatban nem az a legnagyobb aggályom, hogy vérrögösítésre hajlamosít (ha egyáltalán ez bebizonyosodik), mert ez ellen lehet védekezni vérhígítóval, hanem hogy 84 napot kell várni a 2. oltásra. S tekintettel arra, hogy valódi védettség a 2. oltás után 2-3 héttel alakul ki, az AZ-vek oltottaknál ez gyakorlatilag 100+ napot jelent az első oltástól számítva. 

 

Ennek fényében a 2,5 millió beoltott smafu, mert ezen belül 8-900 ezer beoltott van, aki már legalább 2 hete túl van mindkét oltáson. Na, ők valóban védettek. A többiek még nem. Abszolút nincs itt az ideje a nyitásnak. Attól félek, hogy ha most nyitunk, akkor nyáron fogunk megint zárni - na és azt már senki sem fogja tolerálni. Az emberek abban reménykednek, hogy az idei nyár olyan lesz, mint a tavalyi volt, nagyjából szabad, lehetett jönni-menni, nyaralni, dolgozni stb. Azt viszont elfelejtik, hogy ehhez az kellett, hogy 2 hónapig teljes lezárás volt.

Most nincsenek ilyen korlátozások, holott sokkal rosszabbul állunk, de mivel időben minden valamilyen korlátozás már annyira régen fennáll, hogy elegünk van belőle, holott nem is volt elég hatékony, mert nem volt elég szigorú. S most nyitunk... hogy majd nyáron kelljen megint zárni? :(

 

Azt hallottátok, hogy ez az egész nyitás a foci EB miatt van? Állítólag teljesen összecsengenek a dátumok.

Pontosan. Megfogalmaztad az AZ-val kapcsolatos legnagyobb kételyeimet. Ha én pl most kapnám, akkor lehet, hogy csak augusztusra lenne védettségem. E mellett az is eszembe jutott, ha kivárok, talán még akkor is jobban járhatok, mert a Pfizer, Sinopharm, Moderna és a Sputnik esetében is kevesebbet kell várni az oltás második adagjára. Plusz az AZ-val kapcsolatban a szívem miatt is vannak aggályaim.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köcsög adatok megint feltorlódtak

 

  • Napi új fertőzöttek száma: 4814 (előző naphoz képest: +2881)
  • Napi új halálos áldozatok száma: 272 (előző naphoz képest: -39)
  • Kórházi ellátást igénylők száma: 11 663 (előző naphoz képest: -539)
  • Lélegeztetőgépre szorulók száma: 1337 (előző naphoz képest: -70)
  • Napi mintavételek száma: 30 023 (+17 822 előző naphoz képest )
  • Az első dózissal oltottak száma: 2 608 084 (+71 333 a szerdai közlés óta)
  • Ebből a második dózissal is beoltottak száma: 1 007 947 (+2011 a szerdai közlés óta)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.