Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

 

Ma már nincs füst hisz nem dohányoznak bent. Az alkoholtól pedig szédülni szoktak, az már csak ilyen.

Nyilván az alkohol sem az én világom. Kocsmába nem szívesen, de cukrászdába szívesen beülök. Üdítő, sütemény, vagy fagyi jöhet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Hamar rájöttem, hogy ez nem az én világom. Zavart a füstös hely, a sörszag és sokan túlzásba vitték a hangoskodást.

Ahogy Ody is irta ma már zárt térben tilos a dohányzás. Nincsenek füstös helyek. Meg eleve rengeteg minőségi, szép ivós hely van. A kocsmázás nem feltétlenül jelent züllést :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Bomarr írta:

Ahogy Ody is irta ma már zárt térben tilos a dohányzás. Nincsenek füstös helyek. Meg eleve rengeteg minőségi, szép ivós hely van. A kocsmázás nem feltétlenül jelent züllést :)

Meg aztán senkire nem erőszakolják rá az alkoholt. Ha olyan hangulatom van (vagy vezetek), kérek egy kólát. :)

De elmennék már barátokkal iszogatni, hiányzik az érzés. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg ezt sem úgy kell elképzelni, hogy seggrészegre isszuk magunkat (na jó néha :D ), és almát próbálunk késsel eltalálni a másik fején, hanem max 5-6 pohárral/vagy ki hogy érzi becsapunk és beszélgetünk :)Aztán van hogy jobban sikerül az este, én is estem le tavaly nyáron a Deákon a lépcsőn, de van ez így :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még sose mentem kocsmába iszogatni. Sose vonzott különösebben az alkoholizálás. Nem szeretem a piák ízét plusz kiskorom óta érzékeny a gyomrom úgyhogy inkább kerülni kezdtem a piálgatást nehogy megártson. Megittam eddig vagy hat pohár alkoholos ezt-azt. No meg a pszichotróp gyógyszereimre se lenne okos dolog piálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Antiszociális introvetált szemszögből megközelítve nem.:P

Kétlem, hogy antiszociális személyiségzavarban szenvednél, mert online ismeretségünk alatt egy tünetet sem produkáltál, mi több éppen az ellenkezőjeképpen viselkedsz. Az introvertáltság meg nem azt jelenti, hogy az illető ki sem mozdul az otthonából és mindenféle körülmények között kerüli/utálja az embereket. A divat ezt mondatja, manapság menő ezzel takargatni másféle (a modern társadalomból fakadó) szociális szegénységeket (pl. telefon nélkül meg sem tud mukkanni), de ettől még nem lesz valaki introveltált, csak szociálisan fejletlen. Én introvelált vagyok, de szerettem kocsmába járni haverokkal vagy apámmal, volt olyan hely, ahol a "kocsmáros" már előre tudta, mit iszunk. Jó beülni valahová aztán ott dumcsizni - akár szabad téren, akár bent. És nekem például ez k*rvára hiányzik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Jó beülni valahová aztán ott dumcsizni - akár szabad téren, akár bent. És nekem például ez k*rvára hiányzik.

Nekem is. És abszolút nem a pia miatt, hanem a hangulat miatt, meg a baráti beszélgetések miatt. Van egy-két kocsma, amihez szép emlékek kötnek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Július 6-án megyek a második körre.

Az AZ-val oltottak azért bízhatnak talán abban, hogy ha lemegy a regisztráltak első köre és korábban meglesznek a második körre is az oltások, akkor nem kell kivárni a 84 napot. Orvosilag nem indokolt ennyit várni, csak azért tolták ki, mert ezt meg lehetett tenni, hogy minél többen megkaphassák az első adagot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos ez nem így van. Tudom az oltás előtt én írtam, hogy ebben reménykedek, de megkérdeztem az orvosomat és azt mondta, hogy erre nincs lehetőség, mert a szállítmányok is ilyen ütemben vannak megrendelve. Meg egy ilyet is mondott (mondjuk ennek nem néztem utána), hogy elvileg így még jobb is a hatásossága, hogy ennyi idő eltelik a két oltás között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Zolitól úgy tudom, hogy ha hamarabb adnák be a második kört akkor kevésbé lenne hatásos. Az Astra elvileg úgy működik, hogy először felnyomja az ellenanyagszintet, aztán amikor elkezd esni akkor kell jönnie a másodiknak mert akkor jegyzi meg az immunrendszer hosszútávon. Ha a két szúrás túl közel van egymáshoz akkor ez a hatás elmaradhat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Kínába állítolag csak kínai oltással mehetsz, úgyhogy ha terveztél egy ázsiai körutat akkor szuper helyzetben vagy :D Egyébként állítólag a kínai hatásossága nagyban függ attól hogy mennyire vagy kövér. A kinai oltást ugyanis kinai fecskendővel adják be, ami kisebb például az európai szabványnál. Emiatt kövér meg nagydarab embereknél fenn áll a veszély hogy nekik nem tudták elég mélyre szúrni. Szóval a jó hir: mivel nem vagy kövér ezért nálad az átlagnál hatásosabb lehet a kinai vakcina.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Ezt az antiszociális szót annyian keverik/ nem használják jól.
 

Az antiszociális az az ember aki a társadalmi normákkal szembe megy vagy nem foglalkozik velük, nem érdeklik. A viselkedésük káros a társadalomra nézve, gyilkosok, erőszaktevők, állatkínzók stb. 
Aki nem szívesen jár társaságba, visszahúzódó, nehezen nyílik meg, nehezen barátkozik azt aszociálisnak hívják.

 

Az introvertált és extrovertált a skála két végpontja, közötte az átmenet eléggé széles és szerintem az ember életében normális esetben váltakoznak azok a szakaszok amikor kicsit intro- vagy extrovertáltabb. Ezek a szakaszok lehetnek meglehetősen rövidek is, pl.: én pár itóka után halmozottan extrovertált tudok lenni :D ugyanakkor anélkül sem érzem, hogy az introvertált felé billennék, ugyanakkor van olyan amikor az embernek nincs kedve senkihez- semmihez.

 

Nem csak az aszociálist keverik az antiszociálissal az emberek, hanem az introvertáltakra is sokszor rásütik, hogy csak szoronganak, és kész. Mivel én ilyen szempontból egy külön állatfaj vagyok, nevezetesen egy extrovertált, aki véletlenül szocfób is (és ez a lehető legrosszab kombináció, ami csak létezhet), bátran állítom, hogy a kettőnek semmi köze egymáshoz, még ha sokszor együtt is jár. Hivatalosabb definíciók szerint szimplán arról van szó, mitől töltődik fel az ember, és ez az extróknál a kapcsolatépítés, az intróknál pedig az egyedül eltöltött minőségi idő. Természetesen az utóbbi is vágyik a társaságra, de egy idő után el kell vonulniuk, mert a folyamatos kommunikáció fárasztó a számukra. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Sinistra írta:

Ma én is kaptam oltást. Sajnos nem covid ellenit, hanem veszettség + tetanusz. :( Sose láttam még Debrecenben rókát, erdőben sem, nemhogy lakótelepen. Ez meg odajön, és úgy kap meg, hogy észre se veszem, csak miután elrohan.

Akkor sanszos a veszettség. :(  Az "ok" hogy betéved lakott területre, azt megteszi az egészséges állat is, de a róka eléggé félénk állat, elsődleges védelmi mechanizmusa a menekülés, ha csak nincs sarokba szorítva nem jellemző, hogy egészséges egyed támad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez inkább játékos volt, nem is nagyon sebesített meg, inkább rágcsálta a kezem, mint mikor egy kiscica játszik. Talán ezért is csak a végén vettem észre, meg úgy tudtam, hogy a veszettség mindenképp agresszióval jár, ezért egy ideig nem is gondoltam, hogy ez van a dologban. Aztán egy óra múlva nagyapámnak elmeséltem, ő meg mondta, hogy na húzzak el a dokihoz, de sürgősen. Jah, a sürgősségin meg vernem kellett az asztalt, hogy egyáltalán kapjak egy **va oltást, mert sérülés nem látszott, és ezért alig akartak ellátni... de ki tudja, hogy nem-e van a kezemen valami mikrosérülés, vagy nem-e  nyúltam bele reflexből a szemembe, stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, Sinistra írta:

Hát ez inkább játékos volt, nem is nagyon sebesített meg, inkább rágcsálta a kezem, mint mikor egy kiscica játszik.

Hát ezt most nem nagyon értem most akkor rágcsálta a kezed ami egy hosszabb lefutású művelet vagy odakapott?

55 perccel korábban, Sinistra írta:

Talán ezért is csak a végén vettem észre, meg úgy tudtam, hogy a veszettség mindenképp agresszióval jár,

Biztos nem vagy ezzel egyedül, mert a filmeken ezt látni, "átlag" ember meg jó esetben nem találkozik vele másképp, de van, nem is ritkán "nyugodt" lefolyása is a betegségnek, a vad állatokra inkább az jellemző, hogy "megszelídülnek" tőle, ugyanakkor ez pillanatok alatt változhat és bármi előjel (pl.: morgás) nélkül támadhatnak. Egyébként a másik közismert tünet, a nyál csorgás sem jelentkezik 100%-osan. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Ody: Kínába állítolag csak kínai oltással mehetsz, úgyhogy ha terveztél egy ázsiai körutat akkor szuper helyzetben vagy :D Egyébként állítólag a kínai hatásossága nagyban függ attól hogy mennyire vagy kövér. A kinai oltást ugyanis kinai fecskendővel adják be, ami kisebb például az európai szabványnál. Emiatt kövér meg nagydarab embereknél fenn áll a veszély hogy nekik nem tudták elég mélyre szúrni. Szóval a jó hir: mivel nem vagy kövér ezért nálad az átlagnál hatásosabb lehet a kinai vakcina.

Megnyugodtam. Szegény Zolit is idegeltem ezzel. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Hát ezt most nem nagyon értem most akkor rágcsálta a kezed ami egy hosszabb lefutású művelet vagy odakapott?

 

Az előbbi, de nem tartott tovább pár másodpercnél. Nagyon álmos voltam már, alig fogtam fel, mi történik. Barátnőm meg már nem volt szomjas, ő a sötétben macskának nézte, ezért nem szólt. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.