Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Kaptatok már védettségi igazolást? Elvileg 8 napon belül készítik el és postázzák, de nekem még mindig nem jött (8-án oltottak). Várhatóan jövő héttől nyithatnak a szolgáltatások, amiket csak a kártyával lehet majd igénybevenni. Pl. uszodába is, ahova már nagyon mennék :D 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Yoda József írta:

Kaptatok már védettségi igazolást? Elvileg 8 napon belül készítik el és postázzák, de nekem még mindig nem jött (8-án oltottak). Várhatóan jövő héttől nyithatnak a szolgáltatások, amiket csak a kártyával lehet majd igénybevenni. Pl. uszodába is, ahova már nagyon mennék :D 

Igen. Kb. egy hét volt az első oltás után, de tudok olyanokról, akiknek több idő volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem 1-én oltottak, és már megjött egy ideje, szerintem több mint egy hete. 

Viszont a helyedben azért nem sietnék annyira az uszodába, mert zárt helyen van maszk nélkül, és egy oltás után még alig van védettség, simán elkaphatod mástól, aki beviszi pont ilyen felállás miatt (csak egyszer kapott oltást). 

 

Pont ez jelzi,hogy túl koraiak a lazítások. Még csak kb. a lakosság 15%-a kapott két oltást, ha csak azokat nézzük, akik pont most aktivizálódnának nagyon, még kevesebb, mert eddig főleg az idősebb vagy veszélyeztetett embereket oltották be nagyobb arányban. Viszont nehéz otthon maradni, ha hivatalosan már megteheti az, akinek megjött az igazolványa, hogy elmenjen ezekre a helyekre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nyugati oltások az első adagot követően pár hét után már szinte 100 százalékban kivédik azt hogy súlyossá váljon a betegség (a Pfizernél ez két hét, az Astránál ez három). A második oltás azon túl hogy tovább erősiti a védettséget főleg azért kell hogy hosszabb távon fent maradjon a védettség (csak azért a nyugatit emelem ki mert arra vannak adataink).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bomarr írta:

A nyugati oltások pár hét után már szinte 100 százalékban kivédik azt hogy súlyossá váljon a betegség (a Pfizernél ez két hét, az Astránál ez három). A második oltás azon túl hogy tovább erősiti a védettséget főleg azért kell hogy hosszabb távon fent maradjon a védettség (csak azért a nyugatit emelem ki mert arra vannak adataink).

Nyilván az is számít, hogy a súlyos betegségtől már egy oltás is megvéd, de ennek a kórnak az enyhébb lefolyása is lehet kellemetlen, plusz ne feledjük a vele járó karantént. Pont most hallottam ismerőstől, hogy egy Astrával oltott ember az első oltás után 5 héttel kapta el a COVID-ot, és hát beteg lett tőle. Nincs kórházba kerülési veszély, ami egyértelműen jó, de azért meglepődött ő is, hogy ez lehetséges...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy leszek vele, hogy ha lejár a három hét akkor óvatosan de elkezdek járkálni helyekre. Továbbra is kerülni fogom a tömeget és lesz nálam maszk meg kézfertőtlenitő, de például május második hetében már teraszos étterembe be fogok ülni, meg fogok múzeumba menni.

Moziba viszont szerintem majd csak akkor megyek ha látványosan javul a járványhelyzet.

 

Egyébként elvileg azoknál az oltás jobban hat akik átestek a koronaviruson. Remélem nálam ez is segit majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem május közepére meglesz a teljes védettség, odáig már kibírom a belvárosi forgatag nélkülözését. :)

De holnap megyünk kollégákkal kirándulni és be van tervezve egy korai teraszos ebéd vidéken, mert már mindenki unja a saját főztjét.  

A korai ebéd is garancia arra, hogy még nem lesznek sokan, akárhová jutunk, mert az emberek többsége utál hétvégén korán kelni, 10-kor reggelizik, és nem valószínű, hogy délben már ebédelni menne. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem megindulnak az emberek mint egy zombi horda, mert végre lehet menni. Haver menne sörözni holnap, én eléggé vacilálok menjek e vele mert biztos tömeg lesz. Mondjuk azt nem is reggel 10-kor szokták :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok múlik azon hogy mennyire veszik komolyan a helyek a kártyák ellenőrzését. Ha bezárás lesz az ára a hanyagságnak akkor eltudom képzelni hogy odafognak figyelni. Legalábbis a boltok például tavaly a mi környékünkön minden előirást nagyon komolyan vettek. Ha fiatalként megjelentél 11:55-kor a szupermarket kapujában akkor se engedtek be mert a szabály szerint csak 12 órakor szabadott bemenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, Pildi írta:

Nyilván az is számít, hogy a súlyos betegségtől már egy oltás is megvéd, de ennek a kórnak az enyhébb lefolyása is lehet kellemetlen, plusz ne feledjük a vele járó karantént. Pont most hallottam ismerőstől, hogy egy Astrával oltott ember az első oltás után 5 héttel kapta el a COVID-ot, és hát beteg lett tőle. Nincs kórházba kerülési veszély, ami egyértelműen jó, de azért meglepődött ő is, hogy ez lehetséges...

A teljes védettség mellet is elkaphatod ezt a sz*rt, csak jobban átvészeled. Ez a lényege az egésznek: ne kelljen parázni tőle.

 

2 perccel korábban, Bomarr írta:

Sok múlik azon hogy mennyire veszik komolyan a helyek a kártyák ellenőrzését. Ha bezárás lesz az ára a hanyagságnak akkor eltudom képzelni hogy odafognak figyelni. Legalábbis a boltok például tavaly a mi környékünkön minden előirást nagyon komolyan vettek. Ha fiatalként megjelentél 11:55-kor a szupermarket kapujában akkor se engedtek be mert a szabály szerint csak 12 órakor szabadott bemenni.

A teraszokra is kártya kell?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A teljes védettség mellet is elkaphatod ezt a sz*rt, csak jobban átvészeled. Ez a lényege az egésznek: ne kelljen parázni tőle.

 

A teraszokra is kártya kell?

Így van, de a megbetegedés mértéke sem mindegy, meg az sem, hogy mennyire valószínű ez. Két oltással javulnak a kilátások mindkét vonatkozásban, amennyire csak javulhatnak.

 

A teraszokra nem kell kártya. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Ezt hogy tudta megcsinálni?

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Kaptatok már védettségi igazolást? Elvileg 8 napon belül készítik el és postázzák, de nekem még mindig nem jött (8-án oltottak). Várhatóan jövő héttől nyithatnak a szolgáltatások, amiket csak a kártyával lehet majd igénybevenni. Pl. uszodába is, ahova már nagyon mennék :D 

Öcsém 10 nappal az első oltás után kapott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

Viszont a helyedben azért nem sietnék annyira az uszodába, mert zárt helyen van maszk nélkül, és egy oltás után még alig van védettség, simán elkaphatod mástól, aki beviszi pont ilyen felállás miatt (csak egyszer kapott oltást

A helyi uszodában nem szokott tömeg lenni szerencsére, azért bátorkodnék menni :) máshova nem igazán mennék még

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Kaptatok már védettségi igazolást? Elvileg 8 napon belül készítik el és postázzák, de nekem még mindig nem jött (8-án oltottak). Várhatóan jövő héttől nyithatnak a szolgáltatások, amiket csak a kártyával lehet majd igénybevenni. Pl. uszodába is, ahova már nagyon mennék :D 

 

Én a második oltás után három héttel kaptam meg az igazolványt, szóval nem siették el. Valószínűleg mostanra normalizálódott a helyzet, és flottul megy a kártyák kiküldése. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Majd mondjátok el, milyen az élet, mert én még mindig nem kaptam egy nyamvadt értesítést sem, hogy mehetek oltásra...

Most már minden regisztrált tud az EESZT-n időpontot foglalni magának, bár ahogy hallottam, ezek többségében kínai vakcinák: https://koronavirus.gov.hu/cikkek/megnyilt-az-online-idopontfoglalo-mostantol-minden-ervenyes-regisztracioval-rendelkezo-tud

 

Szóval lehet érdemes várni a háziorvosodra, lehet neki lesz másik vakcinája, ha a kínai nem megfelelő

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 minutes ago, Yoda József said:

Egyenlőre még csak az van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Semmi baj nincs az AZ-val :) random fájdalomcsillapítót leveszel a polcról, fogsz rajta találni hasonlóan durva lehetséges mellékhatásokat, mint a vérrögképződés. Tán még gyakoribbak is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Yoda József írta:

Semmi baj nincs az AZ-val :) random fájdalomcsillapítót leveszel a polcról, fogsz rajta találni hasonlóan durva lehetséges mellékhatásokat, mint a vérrögképződés. Tán még gyakoribbak is.

A fogamzásgátlókat is milliók szedik, pedig a vérrögképződés azoknál sokkal nagyobb valószínűséggel lehet mellékhatás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az Astra Zenecánál csak jobb lehet.

Mégha az eredeti kinai adatok pontosak a kinai akkor is gyengébb mint az AstraZeneca. De például Peruban ahol rengeteget oltanak a kinaival úgy tűnik hogy gyengébb a hatásossága mint amit a kinaiak elsőre mondtak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.