Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Jó jó, de ami már természetes bőrben van abban már van hús tehát az már kolbász. A virsliben meg hát, van valami ami emlékeztet a húsra.:lol:

8 minutes ago, Darth Cupsy said:

Most miért? Nem gasztronómiai dolgokról beszélünk? :o

From a certain point of view.:D

 

9 minutes ago, Darth Cupsy said:

. a füstli meg nincs semmilyenbe, az nem bőrös virsli.

Ezt mondjuk eddig nem is tudtam.:oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Iqvi írta:

Jó jó, de ami már természetes bőrben van abban már van hús tehát az már kolbász.

 

Szerintem a természetes bőr az nem kritérium a kolbászhoz, vagyis műbélbe is lehet azt tölteni, csak a recept meg a forma határozza meg :)

 

2 perccel korábban, Iqvi írta:

A virsliben meg hát, van valami ami emlékeztet a húsra.:lol:

 

Ez amúgy nem teljesen igaz, mármint van az a tévhit, hogy a virsli nem áll másból, mint minden sz*rból amit máshova nem lehet elhasználni, azonban van rá törvény ami kimondja, hogy legalább 51% húst kell tartalmaznia egy virslinek. A kiskapu ott van, ha gyártó azt nem nevezi virslinek - használjuk az előző példát: Füstli - akkor ez a törvény nem vonatkozik rá, csak az átlag ember úgy van vele, hogy ha úgy néz ki mint egy virsli akkor az virsli, aztán csodálkozás van ha sz*r. Egyébként ez megfigyelhető az egyéb ilyen ömlesztett hústermékek esetében is, pl. megveszed a "párizsit" közben meg a csomagolás azt írja, hogy "baromfi rúd" a minőség meg természetesen elmarad. Sajnos nem emlékszem pontosan, de lapka "sajt" vásárlásánál történt velem, hogy miután itthon megkóstoltam valami borzalom volt és utána nézegettem, hogy a tejhez nem sok köze van szegénynek, valami növényi eredetű cuccos volt, de már nem emlékszem a konkrét fantázia nevére. Meg még egy klasszikus példa a "frissföl" amit ugye tejfölként vesznek/vettek (nem tudom van-e még egyáltalán) csak attól meg lényegesen messze van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 minutes ago, Darth Cupsy said:

Meg még egy klasszikus példa a "frissföl" amit ugye tejfölként vesznek/vettek (nem tudom van-e még egyáltalán) csak attól meg lényegesen messze van.

Mi az hogy. Olyan permutációi vannak még mint a Mátraföl meg a Parasztföl, akkor már inkább egy kis pluszt fizetek a normál tejfölért.

 

3 minutes ago, Darth Cupsy said:

Sajnos nem emlékszem pontosan, de lapka "sajt" vásárlásánál történt velem, hogy miután itthon megkóstoltam valami borzalom volt és utána nézegettem, hogy a tejhez nem sok köze van szegénynek, valami növényi eredetű cuccos volt, de már nem emlékszem a konkrét fantázia nevére.

Én abból még a jobbfajtával találkoztam csak. No nem minden nap az van itthon, nem is gyakran vesszük de szendvicsbe elmegy. 

 

4 minutes ago, Darth Cupsy said:

Szerintem a természetes bőr az nem kritérium a kolbászhoz, vagyis műbélbe is lehet azt tölteni, csak a recept meg a forma határozza meg :)

Mi természetes bőrbe töltjük. Műbélbe már a szalámi megy minálunk. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Iqvi írta:

Mi az hogy. Olyan permutációi vannak még mint a Mátraföl meg a Parasztföl, akkor már inkább egy kis pluszt fizetek a normál tejfölért.

Én is így vélem, bár a szükség néha kompromisszumokra késztet, majd ha egyedül laksz te is megtapasztalod, persze kívánom, hogy inkább ne kelljen :)

 

Idézet

Én abból még a jobbfajtával találkoztam csak. No nem minden nap az van itthon, nem is gyakran vesszük de szendvicsbe elmegy. 

Én leszoktam róla nem feltétlen emiatt, hanem azért mert egy guriga trappistával jobban járok, sőt az ízét is jobban szeretem.

Idézet

Mi természetes bőrbe töltjük. Műbélbe már a szalámi megy minálunk. ;)

Mi is, csak szerintem az nem kitétel, hogy valamit kolbásznak nevezhess vagy sem, de ebben nem vagyok biztos.

 

13 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Elvileg az a legjobb minőség. Ma is megettem egy csomaggal.

Az a jó, a juh belest (bőröst) szeretem én is a legjobban.

 

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 minutes ago, Darth Cupsy said:

Én leszoktam róla nem feltétlen emiatt, hanem azért mert egy guriga trapistával jobban járok, sőt az ízét is jobban szeretem.

Na igen, sokkal jobb. Főleg frissen bontva, és abból jól is lakik az ember egy közepesen levágott darabbal.

 

5 minutes ago, Darth Cupsy said:

Én is így vélem, bár a szükség néha kompromisszumokra késztet, majd ha egyedül laksz te is megtapasztalod, persze kívánom, hogy inkább ne kelljen :)

Ahogy haladok a 18 felé egyre inkább azon töprengek milyen lehet szóval, nem feltétlen fogok addig itthon lakni amíg lesz párom. Már lehet hogy az egyetem miatt is elköltözök, de akkor még csak koleszba. 

 

6 minutes ago, Darth Cupsy said:

Mi is csak szerintem az nem kitétel, hogy valamit kolbásznak nevezhess vagy sem, de ebben nem vagyok biztos.

Recept kérdése is igazából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Iqvi írta:

Na igen, sokkal jobb. Főleg frissen bontva, és abból jól is lakik az ember egy közepesen levágott darabbal.

 

Meg ha van egy jó éles késed azt is fel tudod szelni tök vékonyra, ha az a cél.

 

9 perccel korábban, Iqvi írta:

Ahogy haladok a 18 felé egyre inkább azon töprengek milyen lehet szóval, nem feltétlen fogok addig itthon lakni amíg lesz párom. Már lehet hogy az egyetem miatt is elköltözök, de akkor még csak koleszba. 

 

Kolesznak is megvannak az előnyei-hátrányai, meg az albinak is egyetemistaként. Ahogy az albérletnek lakótársakkal, illetve nélkülük is. Én azt mondom albérletbe csak akkor menj (persze azon kívül, ha nem raknak ki a koliból illetve a szüleid is szívesen látnak otthon) ha albi, rezsi+ kaján felül egy 70-100 ezred marad mert abból azért tudsz élni is, értem ez alatt, hogy eltudsz menni szórakozni, ha valamit venned kell (műszaki cikk, bútor stb.) akkor azt  meg tudod venni gond nélkül és még félre is tudsz tenni belőle.

 

9 perccel korábban, Iqvi írta:

Recept kérdése is igazából.

 

Ja én is úgy gondolom, hogy a recept meg a forma együttese adja meg, mert egy szalámi meg egy kolbász fűszerezése között átlagban nincsenek kardinális különbségek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más cégeknél is van már ez a jelentkezés. :D Egyébként ez is egy jó ötlet, mert így végre a dolgozó nép is nagy tömegben kaphat oltást, és nem csak várhatja, hogy majd valamikor sorra kerül az idősebbek és a krónikus betegek után. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

https://24.hu/belfold/2021/04/22/teskameras-civil-rendor-szabalyserto-gyalogos/

Ez érdekes. Azt tudtam, hogy ha autósról, motorosról készül ilyen felvétel, akkor a rendszám alapján megtalálják és kiszámlázzák neki a bírságot. Viszont a gyalogossal mi a helyzet? Felveszik kamerával és aztán? Hogy azonosítják be és hogy büntetnék meg?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 minutes ago, Darth Revan9 said:

https://24.hu/belfold/2021/04/22/teskameras-civil-rendor-szabalyserto-gyalogos/

Ez érdekes. Azt tudtam, hogy ha autósról, motorosról készül ilyen felvétel, akkor a rendszám alapján megtalálják és kiszámlázzák neki a bírságot. Viszont a gyalogossal mi a helyzet? Felveszik kamerával és aztán? Hogy azonosítják be és hogy büntetnék meg?

Arc alapján talán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A rendőrségnek az egész lakosságról van fényképes adatbázisa? Nem csak a bűncselekményeket elkövetőkről?

Elvileg az új személyihez készült fénykép meglehet egy adatbázisban. Más kérdés, hogy ezt a rendőrség felhasználhatja-e.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem részletezik majd jobban a 16-18 évesek oltását is, hogy a regisztráció elég-e, vagy kell majd valamilyen szülői felhatalmazás is. 

 

https://www.szabadeuropa.hu/a/orban-viktor-koronavirus-nyitas-kossuth-radio/31218542.html?fbclid=IwAR1JLDKzp8vRVXA7JTgAznuLoWAr4shmeLTc0E2VPEZ4tSUwv2iSaOf3WB4

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Pildi írta:

Más cégeknél is van már ez a jelentkezés. :D Egyébként ez is egy jó ötlet, mert így végre a dolgozó nép is nagy tömegben kaphat oltást, és nem csak várhatja, hogy majd valamikor sorra kerül az idősebbek és a krónikus betegek után. :)

 

Engem is az atomerőmű tűzoltóságán oltottak (szüleim miatt jelentkezhettem) :D

D-dimer update: ilyen enyhe emelkedésnél nem kell pánikba esni, csak ha tünetek vannak. Ma megint vettek vért tőlem, remélem, még lejjebb ment.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.