Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Éppen most , Sinistra írta:

 

December óta én is türelemmel várom és várom az oltást, aztán meg most eszembe jutott, hogy valószínűleg a dokimnak nem adtam meg az új telefonszámomat, pedig lehet lenne már időpontom :facepalm: :facepalm: Na hétfőn az első dolgom lesz, már ha hajlandó lesz egyáltalán felvenni a telefont.

E-mail címed nincs? Sokaktól hallom, hogy az a biztos, mert a telefont nem veszik fel már, annyian hívják őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Sinistra írta:

 

December óta én is türelemmel várom és várom az oltást, aztán meg most eszembe jutott, hogy valószínűleg a dokimnak nem adtam meg az új telefonszámomat, pedig lehet lenne már időpontom :facepalm: :facepalm: Na hétfőn az első dolgom lesz, már ha hajlandó lesz egyáltalán felvenni a telefont.

 

A regisztrációkor kell megadni minden adatot. A dokidnak ehhez nem sok köze van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig én minden ismerősömtől azt hallottam, hogy a doki vagy az asszisztens telefonon hívta őket közvetlenül. Ha emailen is elérnek, az jó lenne, végülis a regisztrációkor azt megadtam, a telefonszámomra már nem emlékszem, hogy kellett-e... De nem értek hozzá, hogy megy ez. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Sinistra írta:

Eddig én minden ismerősömtől azt hallottam, hogy a doki vagy az asszisztens telefonon hívta őket közvetlenül. Ha emailen is elérnek, az jó lenne, végülis a regisztrációkor azt megadtam, a telefonszámomra már nem emlékszem, hogy kellett-e... De nem értek hozzá, hogy megy ez. :) 

Öcsémnek csak e-mail-en írtak, hogy két nap múlva van időpontja. Nekem még a mai napig nem szóltak semmit, pedig január elején regisztráltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt beteszem ide érdekességnek, hogy ilyen is volt:

 

1942-sinautobusz_eb7b2538e5a6a6ab3f826a8

 

1942, Aréna (Dózsa György) út. A "főszereplő" egy MÁVAG N26-os autóbusz 10-es járatszámmal. A 10-es villamost pótolta. A hűtőrácsát díszítő, bajuszra emlékeztető díszekről, nem véletlenül kapta a "Harcsabusz" nevet. 
Egy másik, amit a képen is láthatunk, hogy kötött pályára kényszerült. Ennek sajnálatos oka, hogy a második világháborúban az üzemanyag és a gumiköpeny hiány miatt -a főváros tömegközlekedési igényeit kielégítendő -átalakítottak 41 járművet alakítottak ilyenné. Hűtőjüket sárgára festették, a hátsó peronfalukon pedig a "Sínautóbusz" felirat volt látható.

 

Azért kiállni részegen a villamosmegállóba és látni, hogy begördül egy ilyen az azért felejthetetlen egy élmény lehetett :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 minutes ago, NorbiLordi said:

Azért kiállni részegen a villamosmegállóba és látni, hogy begördül egy ilyen az azért felejthetetlen egy élmény lehetett :D 

És másnaposan rájönni hogy nem behaluztad a sok piától a cuccot, hanem tényleg létezik még egyet dobott az élményen.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Iqvi írta:

És másnaposan rájönni hogy nem behaluztad a sok piától a cuccot, hanem tényleg létezik még egyet dobott az élményen.:D

 

Megkapták a vidékiek is amúgy ugyanezt a feelinget, csak ott Ikarus 260-as jött :D Ebből prototípuson kívül nem jutottak előrébb

 

Ikarusz260sinautobusz.jpg

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 04. 14. - 10:53, kolmilan írta:

Ma voltam vérvételen, D-dimer tesztet csináltattam a biztonság kedvéért, ami kimutatja a kezdődő vérrögöt. 6400 Ft volt magánban.

Köszi hogy ezt beirtad! Magamtól nem mentem volna D-dimer tesztre de igy én is sort kerítettem rá. Szerencsére jó eredménye lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Köszi hogy ezt beirtad! Magamtól nem mentem volna D-dimer tesztre de igy én is sort kerítettem rá. Szerencsére jó eredménye lett.

 

Azt szeretném még megjegyezni, hogy ha emiatt mentek vérvételre, mindenképpen csináljatok mellé vérképet és fibrinogén tesztet is. Ha esetleg gebasz van, az orvosnak ez segít értelmezni az adatokat, és nem sokkal dobja meg a vérvétel árát. Az Astrával összefüggésbe hozott trombózis ugyanis alacsony vérlemezke (trombocita)-számmal jár. Ha pedig esetleg magas a D-dimer, még véletlenül se kezdjetek el heparint beinjekciózni magatoknak (köznapi nyelvén: hasbaszuri), mert az csak ront rajta. A Telex-cikkben megosztott információ téves volt.
 

Nekem végül enyhén megemelkedett volt a D-dimerem (0.98, 0.50 fölött magas), jól össze is f*stam magamat, amikor megláttam, de az orvosom azt mondta, hogy ilyenkor még nem kell semmit sem csinálni, főleg, ha nincs semmi tünet. Tegnap megint megnézettem, és már 0.80, szóval fokozatosan csökken. Egy hónap múlva ismét megnézetem, akkor remélhetőleg már határértéken belül lesz.

 

Szerk.: Igazából most már azt mondanám, hogy ne csináltassatok ilyen tesztet, mert csak fölöslegesen izgultok miatta. Ha valami komoly baj van, az amúgy is akut panaszokkal (fejfájás, homályos látás, alhasi fájdalom) jár majd.

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, kolmilan írta:

Azt szeretném még megjegyezni, hogy ha emiatt mentek vérvételre, mindenképpen csináljatok mellé vérképet és fibrinogén tesztet is. Ha esetleg gebasz van, az orvosnak ez segít értelmezni az adatokat, és nem sokkal dobja meg a vérvétel árát. Az Astrával összefüggésbe hozott trombózis ugyanis alacsony vérlemezke (trombocita)-számmal jár. Ha pedig esetleg magas a D-dimer, még véletlenül se kezdjetek el heparint beinjekciózni magatoknak (köznapi nyelvén: hasbaszuri), mert az csak ront rajta. A Telex-cikkben megosztott információ téves volt.

Nekem aztán orvos ismerősöm is azt mondta, hogy ez a D-dimer teszt nem hülyeség és tényleg érdemes csinálni. Én annyiból jól jártam hogy nekem már az első mérésnél a határértéken belül volt, tehát engem rögtön megnyugtatott az eredmény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt, hogy az államiban ez hogy működik azt nem tudom, de magánrendelőkben lehet kérni D-dimer tesztet. Nálam nagyon gördülékenyen ment. Foglaltam időpontot. Ahogy betettem a lábam szinte rögtön tudtak fogadni. Reggel vettek egy kis vért, este pedig már e-mailen küldték az eredményt. Az egész kb. 7 ezer forint volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Bomarr írta:

Nekem aztán orvos ismerősöm is azt mondta, hogy ez a D-dimer teszt nem hülyeség és tényleg érdemes csinálni. Én annyiból jól jártam hogy nekem már az első mérésnél a határértéken belül volt, tehát engem rögtön megnyugtatott az eredmény.

 

Most beszéltem az (osztrák) háziorvosommal a laboreredményekről. Azt mondta, hogy holnap felhívja a bécsi általános kórház véralvadási osztályát, hogy ilyen enyhén emelkedett esetekben van-e valami plusz teendő. A magyar orvosokban sajnos kissé megrendült a bizalmam, miután a heparininjekciót javasolták (úgy, hogy közben az amerikai járványügy is kiemelte, hogy az csak ronthat a helyzeten).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Lehet erről tudni valami bővebb infót? Háziorvostól lehet kérni beutalót? Vérvételre úgy is menni akarok hamarosan. 

 

Ha magánban is csináltatod, mindenképpen kérj mellé vérképet és fibrinogén tesztet. A Medicoverben ez 900+1500, a D-dimerrel együtt összesen 7900 Ft.

 

Szerk: emelték a Medicoverben a D-dimer teszt árát, most már 8000-be kerül, szóval a többivel együtt 10400 Ft.

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Lehet erről tudni valami bővebb infót? Háziorvostól lehet kérni beutalót? Vérvételre úgy is menni akarok hamarosan. 

De Téged kínaival oltottak, ha jól emlékszem. Ott nincs hír ilyen mellékhatásról. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   1 felhasználó

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.