Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Pildi írta:

A fogamzásgátlókat is milliók szedik, pedig a vérrögképződés azoknál sokkal nagyobb valószínűséggel lehet mellékhatás.

Az Ody-t nem érinti, azért nem írtam :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Mégha az eredeti kinai adatok pontosak a kinai akkor is gyengébb mint az AstraZeneca. De például Peruban ahol rengeteget oltanak a kinaival úgy tűnik hogy gyengébb a hatásossága mint amit a kinaiak elsőre mondtak.

Szerintem tök mindegy mit kapsz, csak legyen. Az Astra Zeneca esetében is lehetne hozni riasztó dolgokat ugyebár, nem kellene a szomszédba menni.

 

Az meg a legnagyobb tévút lenne, ha most  mindenki azt a vakcinát kezdené el a többi fölé helyezni amit ő kapott. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Mégha az eredeti kinai adatok pontosak a kinai akkor is gyengébb mint az AstraZeneca. De például Peruban ahol rengeteget oltanak a kinaival úgy tűnik hogy gyengébb a hatásossága mint amit a kinaiak elsőre mondtak.

Lehetséges, de a 0% (nincs beoltva) vagy 70% (kínaival van beoltva, de a %-ot ilketően most csak mondtam valamit, nem ismerem ezeket a véleményeket) hatásosság között óriási a különbség. Ha valaki eddig is járt közösségbe munka miatt naponta vonattal és így sem kapta el, akkor ő nagyon valószínűen abba a 70%-ba tartozik, akiket ez is tökéletesen megvéd. S ugyanez igaz akár az Az-ra is olyan értelemben, amivel vádolják, hogy vérrögöket okoz: lehetséges, de akinek eddig sem volt hajlama erre, annak nagyon nem kell félnie, mert minimális az esély a problémára nála.

 

Jobb kilátás bármelyik oltást beadatni, mint várni a bizonytalan többi másik, akár nem kínai oltásra. 

 

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként érdemes már a 18 év alattiaknak is regisztrálni. Tegnap a 17 éves gyerekeimnek is sikerült, és a rendszer nem tiltakozott az életkoruk miatt. :)

 

Az lesz a jó igazán, ha már a középiskolás korosztály nagy része is be lesz oltva, mert ők terjesztik leginkább a vírust majd, ha beindul a lazítás. Ma még mindenki otthon ül nagyjából, de sokan szeretnének dolgozni majd nyáron, közösségi munkát is teljesíteni kell, a baráti találkozókról már nem is beszélve, ami a legnagyobb kockázat.

Remélem, elkezdik őket is oltani május közepén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az meg a legnagyobb tévút lenne, ha most  mindenki azt a vakcinát kezdené el a többi fölé helyezni amit ő kapott. 

Igen. Jelenleg a legjobb a Pfizer/Moderna. Azok jártak a legjobban akik azt kapták.

51 perccel korábban, Pildi írta:

S ugyanez igaz akár az Az-ra is olyan értelemben, amivel vádolják, hogy vérrögöket okoz: lehetséges, de akinek eddig sem volt hajlama erre, annak nagyon nem kell félnie, mert minimális az esély a problémára nála.

Egész pontosan az Astránál egy norvég és egy német kutatás azt mutatta ki, hogy a vérrögképződés egyik ritka fajtája sűrűbben fordul elő az oltás utáni két hétben mint azoknál akik nem kapnak Astrát. Ilyen vizsgálat a többi vakcinánál nem történt. Nem tudni hogy van-e hasonló jelenség. Viszont amikor megnézték az összes vérrögképződést és trombozis esetet -és nem csak az emlitett ritka fajtákat- akkor azt látták, hogy azoknál akik Astrát kaptak sokkal ritkábban van vérrögképződés és trombozis mint azoknál akik nem kapnak Astrát. A briteknél például amikor 17 millió ember kapott Astrát 37 vérrögképződéses eset volt. 

Viszont általában 1000 emberből egy évben 1 ember kap trombózist. Vagyis 17 millióból átlagosan egy hónap alatt úgy 1400 ember. Egyelőre nem tudni, hogy általában véve miért estek ennyire vissza a trombózisos esetek az Astrásoknál.

 

Az Európai Gyógyszerügynökség vezetője is ezt mondta a múlt héten:

"Nagy-Britanniában ez idáig több mint 17 millió AstraZeneca vakcinával beoltott között 37 vérrögképződéses esetről számoltak be. Ez a szám jóval alacsonyabb, mint ami általában előfordul egy ekkora minta esetében."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Szerintem pedig kénytelenek lesznek, nem olyan nagy a bizalom a kínai iránt.

 

Lehetséges. Ugyanakkor az is, hogy azt szeretnék, előbb a jóval drágább kínai fogyjon el (+presztízskérdés is), aztán inkább tárolják az olcsóbb Pfizert - persze azt komolyaban hűteni kell. Sajnos az elmúlt időszakot nézve már mindent kinézek ebből a bandából. Na mindegy, ne legyen így :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

70-80 éve még a Tabán is egy falu volt a főváros közepén, tele kocsmával és bűnöző elemekkel. A háttérben meg már ott volt a Lánchíd és a klasszikus pesti panoráma.

 

2021. 04. 24. - 7:29, Ody Mandrell írta:

Az meg a legnagyobb tévút lenne, ha most  mindenki azt a vakcinát kezdené el a többi fölé helyezni amit ő kapott. 

Ezt a tendenciát már én is érzékeltem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként amikor lebontották a Tabánt akkor nagyon sokan megsiratták. Állítólag tele volt jó kis ivóhelyekkel. Kedvenc íróm Szerb Antal igy emlékezett rá:

 

"Valamikor itt házak álltak, Uram, de milyen házak! és a házak közt utcák kanyarogtak, de milyen utcák! A házak földszintesek voltak, és a közepükön a szederfa mellett mosóteknő állt. Leve hivogatólag csorgott végig az utca közepén, mély csatornákat vájva a szabálytalan macskafejek közt. Minden második ház nagyhírű régi vendéglő volt, sramlizenével. Itt állt, kérem, a Mélypince, a Poldi bácsié, ötszázéves pinceboltozatával, ahol egykor török urak örömtanyát tartottak fenn, közköltségen."

 

Azoknak akik esetleg nem látták. Így nézett ki. Egyébként nagy része nyomornegyedként volt számon tartva.

 

dkveYoC.jpg

 

vVVMcZD.jpg

 

A08YliG.jpg

 

Wkxw1d0.jpg

 

P5CwAnR.jpg

 

ZyFT3wc.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen :D És akkor ezt hasonlítsuk össze a mai állapotokkal. Akkoriban nyomornegyedként hivatkoztak rá, ma már az egyik legdrágább kerület. 

 

Ma sétálgat az ember például erre, hogy de szép park, villamos stb...

 

k--p_2021-04-25_100107 (1).jpg

 

És 1870 táján ugyanez a hely meg így nézett ki:

 

%C3%96rd%C3%B6g%C3%A1rok.jpg

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eredetileg egy új városrészt akartak ide felhúzni, csak aztán jött a háború és elmosta a terveket. A rendszerváltás előtt többnyire az volt a baj hogy nem volt pénz rá hogy kezdjenek vele bármit is, most meg már az emberek annyira megszokták hogy itt egy nagy park van, hogy bármikor amikor felmerül hogy be kéne épiteni rögtön beindul a tiltakozás-hullám. Úgyhogy valszeg ez már igy üresen marad.

 

A Horthy rendszer alatt egyébként a régi tervek igy néztek ki a megújult Tabánra:

LcD0tQI.jpg

 

VYJrie6.jpg

 

De ha már nyomornegyedek megújitása. Az elmúlt évtizedben volt egy, ami sikeresen ment végbe. Bár még most sincs 100 százalékosan befejezve. Ez pedig a Corvin mögötti gettó felszámolása.

A bontás előtt 2008-ban körbefotóztam a környéket. Egy két kép hogy hogy nézett ki:

 

enpYy36.jpg

 

d6INUES.jpg

 

21QlhEO.jpg

 

Most a Corvin-negyed elkészült része igy fest:

 

fjlwnx1.jpg

 

qdep0W7.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na azt nem tudtam, hogy be akarták építeni a Tabánt. Nem mondom, hogy nem nézne ki rosszul, de azért örülök hogy ez végül nem valósult meg. Ebben van a pénz, de nem kell mindenáron minden talpalatnyi földet beépíteni. 

 

Akik a Corvinnál laktak ők ilyenkor automatikusan kaptak új kecót az elkészült negyedben, vagy máshova költöztették őket? Mert valahol mégiscsak a fejük felöl bontják el a kéglit ahol addig laktak x évig. Én most látom először hogy nézett ki előtte, azért elég ég és föld :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Akik a Corvinnál laktak ők ilyenkor automatikusan kaptak új kecót az elkészült negyedben, vagy máshova költöztették őket? Mert valahol mégiscsak a fejük felöl bontják el a kéglit ahol addig laktak x évig.

Ahogy én tudom kétféle kompenzáció létezett a régi lakosoknál: vagy felajánlottak nekik egy másik lakást máshol a városban vagy pénzt kaptak. Hogy ez mennyire volt igazságos az erősen kérdéses. Voltak mindenféle balhék az önkormányzat meg a régi lakosok között. Én úgy tudom hogy amikor a projekt indult és az első házak lebontása beindult még egész normális volt a kompenzáció, de aztán minél később bontottak el egy házat, a bentlakók annál rosszabbul jártak. De én is mindent a sajtóból tudok szóval tudja a fene mi a valóság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Bomarr írta:

Ahogy én tudom kétféle kompenzáció létezett a régi lakosoknál: vagy felajánlottak nekik egy másik lakást máshol a városban vagy pénzt kaptak. Hogy ez mennyire volt igazságos az erősen kérdéses. Voltak mindenféle balhék az önkormányzat meg a régi lakosok között. Én úgy tudom hogy amikor a projekt indult és az első házak lebontása beindult még egész normális volt a kompenzáció, de aztán minél később bontottak el egy házat, a bentlakók annál rosszabbul jártak. De én is mindent a sajtóból tudok szóval tudja a fene mi a valóság.

 

Ez általában így szokott lenni, minnél tovább húzzák az ott lakók annál rosszabbul járnak. Én mondjuk azt tartanám elfogadhatónak ha felajánlják mellé, hogy lakhatsz ott is ha akarsz, csak mit tudom én négyszetméterben az előző lakásnak megfelelőt adnának. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Corvinon nagyságrendekkel drágábbak az új lakások mint a régiek. A régi tényleg egy nyomortanya volt: sok lakásban nem volt mellékhelyiség. Ha WC-re akartál menni akkor a közös helyiséget kellett használni. Sok lakásnak nem voltak kifelé néző ablakai, az udvar felé nézőkbe pedig szinte sose sütött a nap ezért állandó sötétségben éltek. Az új épitményekben nincs olyan kicsi és alacsony értékű lakás ami kitudta volna váltani a régieket értében. 

 

Egyébként nem messze a Corvin-negyedtől épült egy ház, amelyben a lakások tudtommal többnyire régi Corvinos lakókhoz kerültek. Ez a barna épület az a bal oldalon. De persze itt csak egy kis részük lakik. Sokuk tudtommal a várost is elhagyta és vidékre költözött.

D3JoFKK.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencsére ezeket a cigánygettókat egymás után felszámolják a fővárosban. Nem csak a Corvin pláza környékén, hanem pl. Angyalföldön is (lásd Szabolcs utca és környéke). 

 

A Tabán esetében szerintem sem rossz, hogy van ott egy nagy park, most már van rá igény is, hogy rendben tartják, de a szocializmus alatt rettenetesen elhanyagolt volt, és a társadalmon kívül rekedt elemek gyűjtőhelyévé vált (drogosok, hajléktalanok). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira nem, hogy sokan távolabbi zsákfalvakba költöztek. De ez történik most mindenhol, lásd a miskolci számozott utcák és a környező kisfalvak, amelyek némelyike meg úgy védekezik ez ellen, hogy az összes üres ingatlant megpróbálja felvásárolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom kit mennyire érdekelnek ezek a dolgok (engem nagyon), lezajlott a Déli összekötő vasúti híd 3. vágányának műszaki átadás-átvétele, már ma 21.30-kor indul is rajta a forgalom.

 

178158336_312298473585517_59407949738917

 

Mindeközben már bontják a középső vágányt is, ennek a cseréje még várhatóan idén meglesz, jövőre az utolsó, majd  pedig Kelenföldtől a Népligetig új vágányok és 3 helyszínen (Nádorkert, Közvágóhíd, Népliget) új vasúti megállók épülnek.

 

177549201_312298766918821_94022297235735

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örömmel tájékoztatok minden kedves egybegyűltet, hogy hosszas vajúdás után 2021.04.26.-án 23:22-kor megszületett János, a szakdolgozatom. 96.775 karakterrel szóközökkel együtt, szóköz nélkül 84.374, 51 oldal :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.