Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

  • Napi új fertőzöttek száma: 9288 (az előző napihoz képest +2588)
  • Napi új halálos áldozatok száma: 258 (az előző napihoz képest -44)
  • Kórházi ellátást igénylők száma: 12 062 (az előző napihoz képest -284)
  • Lélegeztetőgépre szorulók száma: 1512 (az előző napihoz képest +20)
  • Napi mintavételek száma: 40 444 (az előző napihoz képest +7690)
  • Első dózissal oltottak száma: 2 065 948 (az előző napihoz képest +54 919)
  • Ebből második dózissal is beoltottak száma: 787 207 (az előző napihoz képest +34 020)

 

Szerintem ezek az adatok tök rendben vannak, nem is kell ide semmi szigorítás

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy ahogy a pénzügyesek mondják, az életben két dolog biztos: az adó és a halál :D 

 

Egy híres ember pedig azt mondta, hogy: "Egy ember halála tragédia. Egymillióé statisztika." Na mi már itt tartunk régóta.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ránéztem újra a belinkelt mikor kaphatom meg a vakcinát kalkulátorra, most azt írja hogy az első vakcinát várhatóan 2021. május 31. és 2021. június 14. között kaphatom meg. 1-2 hete még június 6. és 19. közé tett :D De ugye updatelik folyamatosan az adatokat. Azért ígyis 2 hónapot túl kell élni

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég fontos dolgot mond a végén: nem szabad megijedni a kórháztól még most sem. Egyre több helyen olvasom, hogy az emberek fejében már az van hogy aki kórházba kerül az meghal. Ezért inkább a szeretteik körében akarnak maradni és ha rosszul vannak akkoris inkább maradnak. Emiatt is van hogy sokan már tényleg csak a legvégén kerülnek kórházba amikor már nem lehet rajtuk segiteni. Pedig ahogy a srác is mondja: aki időben bekerül az még felgyógyulhat kórházi segitséggel és rengetegen vannak még most ebben a helyzetben is akiket bevisznek és aztán gyógyultan távoznak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Orbán bejelentette az újranyitást.

 

"Orbán Viktor ma reggel bejelentette: húsvét után néhány nappal kinyithatnak a vendéglátóhelyek és a boltok. Úgy fogalmazott: azok, akik azt hiszik, hogy a zárással meg lehet állítani a vírust, tévednek. Az első vírust, egy évvel ezelőtt, talán még a második vírust is meglehetett állítani, a brit mutánst viszont csak lassítani lehet, megállítani nem.

 

Hozzátette, ezt a vírust csak egy dologgal lehet megállítani, vakcinákkal és az oltakozással."

 

Ha így gondolja akkor minek zártak be? De utálom a populistákat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most már kijelenthető, hogy a lezárások nem értek semmit. Komoly dolgokkal meg se próbálkoztak, így amikor azt mondja Orbán, hogy a lezárásokkal nem lehet elérni semmit, nem mond igazat, hisz igazából ki se próbálta. Két jó dolog volt, az éjszakai kijárási tilalom meg az iskolák bezárása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lezárások későn jöttek, túl lazák voltak. Szerintem a második hullámban sem lett megállítva a vírus, legfeljebb lassítottak rajta, és még véget sem ért, amikor jött a harmadik. Szóval ismét megállapítható, hogy OV beszél össze-vissza. És a lassítás is fontos, de lehet, hogy én tévedek... 

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég pedig még a birkózó szönyegen személyesen a Viktor térdelt a vírusnak a nyakán, akkor mégiscsak fordult a meccs? Vagy az még a "sima" covidra vonatkozott, és most jött egy nagyobb hal (ahogy Qui-gon mondta), egy kutya ami erősebben b*szik és akkor már elvan engedve az egész? Hát hol van ilyenkor ez a Mitikus hős, Mindannyiunk megmentője, a Felcsúti Fenegyerek ki Első ezen a néven?

 

Komolyra fordítva a szót, tényleg a legnagyobb ötlet a harmadik hullám csúcsán/emelkedő szakaszában elengedni a gyeplőt, egy olyan viráns alatt ami naponta 250-300 embert küld a sírba, és nemcsak az időseket veszélyezteti hanem mindenkit. Itt nem egy békés idilli nyarunk lesz, hanem kis túlzással beköthetjük a biztonsági övet, mert fordulunk is rá egy éles kanyarral a 4. hullámra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt van egy interjú a szerb helyzetről. Úgy tűnik a déli szomszédunkban majdnem ugyanaz történik mint nálunk. Sőt ezalapján lehet hogy a szerbek meghúzták azt a bravúrt hogy még minket is lepipáltak bénázásban:

 

https://azonnali.hu/cikk/20210402_azert-oltja-szerbia-a-kulfoldieket-mert-az-oltasellenesseg-miatt-a-hazaiak-kozott-kevesen-regisztraltak

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Elég fontos dolgot mond a végén: nem szabad megijedni a kórháztól még most sem. Egyre több helyen olvasom, hogy az emberek fejében már az van hogy aki kórházba kerül az meghal. Ezért inkább a szeretteik körében akarnak maradni és ha rosszul vannak akkoris inkább maradnak. Emiatt is van hogy sokan már tényleg csak a legvégén kerülnek kórházba amikor már nem lehet rajtuk segiteni. Pedig ahogy a srác is mondja: aki időben bekerül az még felgyógyulhat kórházi segitséggel és rengetegen vannak még most ebben a helyzetben is akiket bevisznek és aztán gyógyultan távoznak.

Sajnos én személyes tapasztalatból az ellenkezőjét tudom állítani. 2016-ban édesanyám a lába miatt került kórházba, amputálni kellett érszűkület miatt. Mindig is félt a kórháztól, félt attól, hogy fertőzést kap el. Sajnos ez 2016-ban is megtörtént, elkapott egy fertőzést, és a fertőző osztályra került. Sőt, 2016 végén a kórház is hibázott, mikor első körben idő előtt, és rossz időben engedték haza anyámat, és nem világosították fel sem őt, sem engem rendesen minden tennivalóról. Meg is lett az eredménye, anyám mehetett vissza pár nappal később a kórházba egy újabb, nagyobb mértékű amputációra. A háziorvosunk és a gyógytornászunk szerint a sok hiba miatt simán be lehetett volna perelni a kórházat. Nem tettük meg, mert anyám elvesztett lábát ez már nem hozta volna vissza úgyse.

2018-ban anyám újra bekerült a kórházba. Akkor már nem tért vissza. Kb. másfél héttel a halála előtt már javulásnak indult az állapota. Akkor úgy döntöttek, hogy áthelyezik egy másik kórházi épületbe, lábadozni. Az a másik kórházi épület iszonyatos állapotban volt akkoriban. Egy nappal azután, hogy anyámat áthelyezték abba rosszul felszerelt, rossz állapotban lévő részlegbe az állapota rohamosan romlani kezdett. Pár nappal később meghalt. Valami fertőzést kapott el és még tüdőgyulladás is kialakult nála az áthelyezés után. Tehát a magyar egészségügy már akkor is sz*r volt.

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Most már kijelenthető, hogy a lezárások nem értek semmit. Komoly dolgokkal meg se próbálkoztak, így amikor azt mondja Orbán, hogy a lezárásokkal nem lehet elérni semmit, nem mond igazat, hisz igazából ki se próbálta. Két jó dolog volt, az éjszakai kijárási tilalom meg az iskolák bezárása.

Be van sz*rva. Tudja nagyon jól, hogy mi lesz, ha komolyabb zárások vannak, vagy elhúzódnak a zárások. Tömeges méreteket fog ölteni a csőd, a tönkrement vállalkozások száma és a munkanélküliség. Inkább attól fél, hogy e miatt rengetegen fognak elfordulni a Fidesztől, és elveszítik a 2022-es választásokat. Tehát: a Vezérnek csak az számít, hogy győzzön 2022-ben, az emberek pedig feláldozhatók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, MissKarrde írta:

Sok halottnak - és a komoly betegségen átesetteknek is - sok a családtagja, akik a járványkezelés miatt elfordulhatnak a Fidesztől. A fagyi visszanyalhat.

Én is azt remélem, hogy visszaüt ez nekik keményen. Bár ne lenne olyan sok halott e miatt. Szörnyű lenne ez az ár...

De az egyértelműen látszódik, hogy a Fidesz nem akar támogatásokat adni az embereknek. Itt van a kutya elásva. Mindenki menjen csak dolgozni szépen, kit érdekel, hogy az emberek betegek lesznek, vagy meghalnak. Ez most a kormány álláspontja. Pedig a zárlat fenntartása és a megfelelő minőségű és mennyiségű anyagi támogatás adása lenne a két kulcs a járvány féken tartásán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Tehát a magyar egészségügy már akkor is sz*r volt.

Ez nem is kérdés. Ettől még igaz hogy rengeteg embert fel tudnak gyógyitani a COVID-ból. A kórházak pedig bármennyire borzalmasak, néha csodákra képesek: nekem nagypapám a 80-dik szülinapján az étteremben ahol ünnepeltük a kerek számot leborult egy lépcsőn. Hálószerüen széttört a koponyája, néhány darab koponyaszilánk átvitte a fejét úgy hogy az egyik közülük átvágta a látóideget és megvakult az egyik szemére. Az esés után teljesen magatehetetlenül feküdt úgy hogy ömlött a fejéből a vér. Mindannyian akik láttuk 100 százalék biztosak voltunk benne hogy meg fog halni. Kizártnak tünt hogy ebből vissza lehet jönni. Pláne hogy nagypapámnak eleve mindenféle bajai voltak már a baleset előtt is: még egy nagyon komoly szivműtétje is volt korábban. A következő napokban lélekben már temettük. De visszahozták. Még 12 évet élt utána és a 90-dik szülinapján olyan boldog volt mint előtte talán soha.

Sajnos millió és egy ellenkező előjelű történet van, mert a kórházak borzasztóak. De ez a mostani pont egy olyan betegség, ahol végzetes lehet ha valaki direkt távol marad a kórháztól. A kórház most rengeteget tud segíteni. Persze nyilván akiket megszólitanak ezekben az interjúkban azok a fővárosi állapotokat ismerik. Előfordulhat hogy vidéken nem ez a helyzet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hétfőn oltanak Astrával. Érdekes, mert még 30-on innen vagyok bármiféle egészségügyi probléma nélkül. Elvileg olyan sokan nem kérik / visszamondják, hogy a háziorvosunk kb. mindenkit be tudott regisztrálni, aki kéri az oltást. Illetve még az lehet benne, hogy sok 60+-os a Pfizerre vár, amiből korlátozottabb az elérhető mennyiség.

 

Csaknem a teljes családom átesett a víruson decemberben, így őket majd csak nyáron lehet oltani. Én megúsztam, pedig két közvetlen közelemben ülő kolléga jelenleg is karanténban van. A távolságtartás + folyamatos maszkviselés ennyit számít. Eltöltök napi 2 órát a céges buszon, plusz kilencet bent az irodában és viszonylag simán átvészeltem ezt a 12 hónapot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Bomarr írta:

Ez nem is kérdés. Ettől még igaz hogy rengeteg embert fel tudnak gyógyitani a COVID-ból. A kórházak pedig bármennyire borzalmasak, néha csodákra képesek: nekem nagypapám a 80-dik szülinapján az étteremben ahol ünnepeltük a kerek számot leborult egy lépcsőn. Hálószerüen széttört a koponyája, néhány darab koponyaszilánk átvitte a fejét úgy hogy az egyik közülük átvágta a látóideget és megvakult az egyik szemére. Az esés után teljesen magatehetetlenül feküdt úgy hogy ömlött a fejéből a vér. Mindannyian akik láttuk 100 százalék biztosak voltunk benne hogy meg fog halni. Kizártnak tünt hogy ebből vissza lehet jönni. Pláne hogy nagypapámnak eleve mindenféle bajai voltak már a baleset előtt is: még egy nagyon komoly szivműtétje is volt korábban. A következő napokban lélekben már temettük. De visszahozták. Még 12 évet élt utána és a 90-dik szülinapján olyan boldog volt mint előtte talán soha.

Sajnos millió és egy ellenkező előjelű történet van, mert a kórházak borzasztóak. De ez a mostani pont egy olyan betegség, ahol végzetes lehet ha valaki direkt távol marad a kórháztól. A kórház most rengeteget tud segíteni. Persze nyilván akiket megszólitanak ezekben az interjúkban azok a fővárosi állapotokat ismerik. Előfordulhat hogy vidéken nem ez a helyzet.

Annak örülök, hogy vannak pozitív végkimenetelű helyzetek is. A nagyapád esetét öröm volt olvasni. Bárcsak anyám is így járt volna.

Covidra visszatérve. Az is tény, hogy az orvosok, ápolók túlterheltek. Szerintem sokan e miatt nem akarnak kórházba menni. Sajnos az emberi munkaerő hiánya miatt arra is van esély, hogy nem tudják ellátni időben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az oltások körét kibővítettem. Pfizer, Moderna, Sputnik, Sinopharm. Ezek közül mind jöhet. A többit nem szívesen fogadnám el. Az Astra, vagy a Covishield esetében iszonyat lassan lenne meg a védettség és a Telex összeállítása alapján csak 59%-os lenne...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, misafeco írta:

Hétfőn oltanak Astrával. Érdekes, mert még 30-on innen vagyok bármiféle egészségügyi probléma nélkül. Elvileg olyan sokan nem kérik / visszamondják, hogy a háziorvosunk kb. mindenkit be tudott regisztrálni, aki kéri az oltást. Illetve még az lehet benne, hogy sok 60+-os a Pfizerre vár, amiből korlátozottabb az elérhető mennyiség.

Hallomásból egyre több helyről hallom, hogy már a fiatalok is viszonylag könnyen oltáshoz tudnak jutni. Viszont pont ahol én lakom ott nem ez van. Rácsörögtem a háziorvosunkra, de nálunk annyira lelkesen mennek oltatni az emberek, hogy a háziorvos mondta hogy épp most kapott egy óriási névlistát és most teljesen lefoglalja őket az 50-esek beoltása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Én az oltások körét kibővítettem. Pfizer, Moderna, Sputnik, Sinopharm. Ezek közül mind jöhet. A többit nem szívesen fogadnám el. Az Astra, vagy a Covishield esetében iszonyat lassan lenne meg a védettség és a Telex összeállítása alapján csak 59%-os lenne...

Ne haragudj, de nem értek egyet. Ha felajánlanak egy vakcinát (és nincs olyan betegséged, vagy kockázatnövelő tényező, ami kizárná), akkor el kell fogadni. Egyrészt a nyájimmunitás miatt, másrészt azért, mert pl. az Astra 100%-ban megakadályozza a súlyosabb megbetegedést/halált. Amúgy a Telex jó nagy hülyeséget írt ezzel az 59%-kal, de ezen már meg se kell lepődni. Pedig nekik is fél percbe telik ráguglizni az "astrazeneca efficiency" kulcsszavakra.

12 perccel korábban, Bomarr írta:

Hallomásból egyre több helyről hallom, hogy már a fiatalok is viszonylag könnyen oltáshoz tudnak jutni. Viszont pont ahol én lakom ott nem ez van. Rácsörögtem a háziorvosunkra, de nálunk annyira lelkesen mennek oltatni az emberek, hogy a háziorvos mondta hogy épp most kapott egy óriási névlistát és most teljesen lefoglalja őket az 50-esek beoltása.

Gondolom földrajzi hely függvényében változó. Nálunk a háziorvos direkt kérte, hogy ne hívja őket senki oltással kapcsolatban, begyűjtötte mindenki e-mailcímét és folyamatosan küldi a tájékoztatást. Akinek nincs e-mailje, az meg gondolom kap telefonos értesítést. Nagyon profi, örülök, hogy váltottam a korábbi háziorvostól, akit tavaly óta szinte lehetetlen elérni bármilyen csatornán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, misafeco írta:

Ne haragudj, de nem értek egyet. Ha felajánlanak egy vakcinát (és nincs olyan betegséged, vagy kockázatnövelő tényező, ami kizárná), akkor el kell fogadni. Egyrészt a nyájimmunitás miatt, másrészt azért, mert pl. az Astra 100%-ban megakadályozza a súlyosabb megbetegedést/halált. Amúgy a Telex jó nagy hülyeséget írt ezzel az 59%-kal, de ezen már meg se kell lepődni. Pedig nekik is fél percbe telik ráguglizni az "astrazeneca efficiency" kulcsszavakra.

Gondolom földrajzi hely függvényében változó. Nálunk a háziorvos direkt kérte, hogy ne hívja őket senki oltással kapcsolatban, begyűjtötte mindenki e-mailcímét és folyamatosan küldi a tájékoztatást. Akinek nincs e-mailje, az meg gondolom kap telefonos értesítést. Nagyon profi, örülök, hogy váltottam a korábbi háziorvostól, akit tavaly óta szinte lehetetlen elérni bármilyen csatornán.

Nem tartom kizártnak, hogy nincs olyan betegségem, vagy kockázatnövelő tényező, ami kizárná. A szívemmel van valami apró gond, amit még 16-17 éve diagnosztizáltak, csak ezt elhanyagoltam és nem vizsgáltattam ki újra. Plusz van pár darab egyéb apróság is, melyeket ha alaposan kivizsgáltatnék, akkor akár még alapbetegséget is meg tudnának állapítani.

És Németországban most újra felfüggesztették az Astrát...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Én is azt remélem, hogy visszaüt ez nekik keményen. Bár ne lenne olyan sok halott e miatt. Szörnyű lenne ez az ár...

De az egyértelműen látszódik, hogy a Fidesz nem akar támogatásokat adni az embereknek. Itt van a kutya elásva. Mindenki menjen csak dolgozni szépen, kit érdekel, hogy az emberek betegek lesznek, vagy meghalnak. Ez most a kormány álláspontja. Pedig a zárlat fenntartása és a megfelelő minőségű és mennyiségű anyagi támogatás adása lenne a két kulcs a járvány féken tartásán.

 

Szép és jó dolog a munkaalapú társadalom, csak éppen egy világjárvány legközepén ülünk, ahol akinek éppen van munkája az örül mint majom a farkának. Sajnos közmunka sincs mindenhol, valamint annyi a munkanélküli most, hogy szerintem hely se jutna mindenkinek. Ilyen esetben el lehetne térni ettől a dogmától, és tényleg támogatni azokat akik sz*rban vannak. Engem ez dühít fel igazán ebben, hogy egyértelműen van lóvé arra, hogy akár 1 évig finanszírozzák emberek bérét, ha nem is 100%ban de 80-90-ben igen. Összegründöltek százmilliárdokat A Nagy Gazdaságvédelmi Alapba, elvesznek bevételeket az önkormányzatoktól, és akkor költenek milliárdokat vadászati kiállításra ami vagy lesz a covid miatt vagy nem, egyéb dolgokról nem is beszélve. Talán az emberek is nyugodtabbak lennének, hogy rendben be kell zárni kitudja meddig, de addig állam bá' támogat és lesz miből kaját venni a gyereknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.