Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Szerintem meg egyformán vannak a bolygón mindenféle szexuális irányultságú emberek. Egyszer olvastam egy kutatásról, mely szerint a legtöbb ember valójában biszexuális - nem mindenki, nyilván. Illetve a legújabb kutatások szerint az ember szexuális irányultsága az életben változhat. Ezek alapján, a szexuális beállítottság elmozdulhat az élet során, és elég széles is a skála. A biszexuáis tartomány sem azt jelenti, hogy akkor most az illető felesben vonzódik a saját és az ellenkező nemhez egyformán, bár ilyen is van. Olyan biszexuális is van, aki elsősorban az ellenkező nemhez vonzódik, de nincs kizárva a saját nem se, és fordítva is van. A biszex emberek pedig képesek nyilván hagyományos úton is szaporodni.

És persze vannak olyanok is, akiknek nem mozdul el és beáll a hetero, vagy homoszexuális részen.

 

Édesanyám mindig azt mondta, hogy a melegek nem bántanak senkit se. A szerelemben meg mindegy, hogy ki-kibe szerelmes, vagy ki kihez vonzódik. És ezzel maximálisan egyet is értek. Látok abban igazságot, amikor a melegek, biszexek, stb...panaszkodnak arról, hogy az egész élet egy nagy hetero felvonulás. Belegondoltam, hogy sajnos tényleg így van.

Ha én a barátnőmmel a parkban csókolózok, azért nem szól senki sem. Ha ugyanezt teszi két leszbikus lány, vagy két meleg fiú, akik szerelmesek egymásba, akkor meg bántják őket, beszólnak, sértegetik őket.

Együttérzek velük. Engem azért rekesztettek ki mindig is, mert sokat olvastam, nem sportoltam, szerettem tanulni, nem voltam ügyes. Igaz, őket meg a szexuális irányultságuk miatt rekesztik ki, és ez más dolognak tűnhet. De nem az. Mindig vannak, akiket kirekesztenek a társadalomból. Van akit a szokásai, van akit a felfogása, van akit a nemi identitása miatt.

És ez borzasztó dolog.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Azok alapján, amit a témában olvastam az jött le, hogy a színtiszta hetero, vagy a teljes mértkében homoszexuális emberek egyaránt kisebbségben vannak. A többség a kettő közötti tartományban van.

Sok mindent lehet olvasni ebben az egész témában, nincs róla tudományos konszenzus.  Tudtommal jelenleg is kutatják hogy zajlanak ezek, mi a biológiai oka annak, hogy valaki a saját neméhez (is) vonzódik.

 

Az csak egy elmélet a sok közül, hogy a hetero-, homo- és biszexualitást nem úgy kell elképzelni, hogy csak ez a 3 állapot létezik, hanem egy skálán, aminek egyik vége a teljesen homoszexuális ember, a másik a teljesen heteroszexuális ember, a közepén pedig a biszexuális emberek vannak, akik egyforma mértékben vonzódnak mindkét nemhez. Eszerint a modell szerint a 100%-ig hetero emberek létszáma nem túl nagy, mert még a klasszikus értelemben vett hetero-k is vonzódnak egy elenyésző mértékben a saját nemükhöz

 

De azért eszerint is a többség az erősen hetero tartományban van

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Yoda József írta:

Sok mindent lehet olvasni ebben az egész témában, nincs róla tudományos konszenzus.  Tudtommal jelenleg is kutatják hogy zajlanak ezek, mi a biológiai oka annak, hogy valaki a saját neméhez (is) vonzódik.

 

Az csak egy elmélet a sok közül, hogy a hetero-, homo- és biszexualitást nem úgy kell elképzelni, hogy csak ez a 3 állapot létezik, hanem egy skálán, aminek egyik vége a teljesen homoszexuális ember, a másik a teljesen heteroszexuális ember, a közepén pedig a biszexuális emberek vannak, akik egyforma mértékben vonzódnak mindkét nemhez. Eszerint a modell szerint a 100%-ig hetero emberek létszáma nem túl nagy, mert még a klasszikus értelemben vett hetero-k is vonzódnak egy elenyésző mértékben a saját nemükhöz

 

De azért eszerint is a többség az erősen hetero tartományban van

Annyit még hozzátennék, hogy ezen elmélet szerint a biszexuális tartomány óriási, sőt az a legnagyobb. A biszex nem azt jelenti, hogy csak egyforma mértékben vonzódik valaki mindkét nemhez. Itt is különféle fokozatok vannak. Azon biszex emberek száma, akik egyformán vonzódnak mindkét nemhez pont középen helyezkednek el, de ők is csupán egy szeletét képezik ennek a tartománynak és még nagyon sok fokozat van.

 

Egyébként is, ha van, ha nincs tudományos konszenzus ezzel kapcsolatban, akkor is egy olyan jelenség áll fenn a világban, amiben az újonnan megjelenő könyvekben, filmekben, sorozatokban megnövelték a felbukkanó nem hetero szereplő számát. Aztán lehet ezzel egyetérteni, lehet ellenezni, akkor is velünk van. Majd az idő eldönti, hogy ez lesz a jövőben az általános trend, vagy ez vissza fog szorulni.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Azok alapján, amit a témában olvastam az jött le, hogy a színtiszta hetero, vagy a teljes mértkében homoszexuális emberek egyaránt kisebbségben vannak. A többség a kettő közötti tartományban van.

Ezt nem igazán hiszem el. Légyszi mutass ilyen elemzést. Egy csomó olyan kutatás van ahol megkérdezik az embereket hogy ők hogyan definiálnák magukat. A túlnyomó többség heteronak vallja magát a nyugati társadalmakban is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Bomarr írta:

Ezt nem igazán hiszem el. Légyszi mutass ilyen elemzést. Egy csomó olyan kutatás van ahol megkérdezik az embereket hogy ők hogyan definiálnák magukat. A túlnyomó többség heteronak vallja magát a nyugati társadalmakban is.

Már rég olvastam róla, nem emlékszem, hogy éppen hol lelehető fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg az, hogy valaki éppen az aktuális időben heterónaik vallja magát az egy dolog. De az nem jelenti azt, hogy ez az állapota állandó. Egyszer egy olyan cikket olvastam, amiben az alanyok konkrétan meséltek az esetükről. Pl. Adott nő mesélt róla, hogy éveken át csak a férfiakhoz vonzódott, csak férfiakkal volt kapcsolata. Az egyik hetero kapcsolata után nőbe lett szerelmes, nővel járt, leszbikus kapcsolatot folytatott minden értelemben - érzelmileg és szexuálisan is. Aztán ez a leszbikus kapcsolat is véget ért, utána újra hetero kapcsolat jött az életbe, ami házassággal ért véget. Egész életében csak egyszer volt szerelmes nőbe, és csak azon évek alatt folytatott leszbikus szexuális viszonyt is. Soha nem vonzódott sem érzelmileg, sem testileg korábban a saját neméhez. Csak azon leszbikus kapcsolata alatt. És a nő heterónak vallotta magát.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is a nőkhöz vonzódom. De nem tartom lehetetlennek, hogy másoknál vannak változások az életben.

Számomra jó példák azon nők esetei, akikről olvastam. Ők maguk sem tudják, hogyan lehetséges az, hogy egész életükben csupán pár év, vagy pár hónap volt az az időszak, amikor vagy szexuális, vagy érzelmi - esetleg mindkettő - kapcsolatot folytattak a saját nemükkel. És aztán elmúlt, és elő se jött többé.

De még ha nem is heterók teljesen, csak majdnem, akkor sem ítélhetők el a kapcsolataik, vagy az érzelmeik. Számomra az a normális, ha elfogadjuk, hogy azt szeretnek, akit akarnak.

 

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Annyit még hozzátennék, hogy ezen elmélet szerint a biszexuális tartomány óriási, sőt az a legnagyobb.

És hogyan definiálod a biszex tartományt? Mondjuk ha csak 1%-ban vonzódsz a saját nemedhez akkor az is biszex? Mert úgy könnyű kihozni, hogy a biszexek vannak legtöbben :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Yoda József írta:

És hogyan definiálod a biszex tartományt? Mondjuk ha csak 1%-ban vonzódsz a saját nemedhez akkor az is biszex? Mert úgy könnyű kihozni, hogy a biszexek vannak legtöbben :)

Ilyen mélyen már nem mentem bele, hogy százalékos eredményeket nézzek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De jó, hogy alattunk felújítás zajlik az alattunk lévő lakás fürdőben. Ma vettem észre, hogy a wc-nk alatti falrész egy apró részén sikerült egy pár centis lyukat ütniük. Mondjuk nem láttam be teljesen az alattunk levő lakásba, de azért a fény átszüremlett onnan. Öcsém szerencsére leglettelte.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

De jó, hogy alattunk felújítás zajlik az alattunk lévő lakás fürdőben. Ma vettem észre, hogy a wc-nk alatti falrész egy apró részén sikerült egy pár centis lyukat ütniük. Mondjuk nem láttam be teljesen az alattunk levő lakásba, de azért a fény átszüremlett onnan. Öcsém szerencsére leglettelte.

Milyen jó, hogy ilyen apróbb ezermester feladatot meg tudtok magatok is oldani. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.