Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Szép teljesítmény, Donát. :lol: Sok sikert a továbbjutáshoz!

 

Gratulálok Donát.De ez nem szép azt tudod.MIért kell az emberek fejébe verni hogy fogyassz?A rohadék nyereségért.Miért kell embertket rábeszélni arra amire semmi szükségük sincs?Tisztesség.Ezt kéne sugallni.

Erre azt szoktam mondani, hogy aki hagyja magát... (és itt Housosan fent hagyom a hangsúlyt :D)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, remélem bejuttok a döntőbe (mint minimum). :lol:

 

frenkie, Oldie, szerintem Ti összekevertétek a termék innovációt a gátlástalan reklámozással. Nem az a baj, hogy feltalálnak új dolgokat, mert az csak előrébb viszi a világot, hanem az, hogy olyasmiket állítanak sokszor a reklámokban új (vagy újnak mondott) temékekről, ami egyszerűen úgy nem igaz. Nekem pl. ettől van sokszor olyan érzésem, hogy rám akarnak tukmálni valamit, amire egyébként nincs semmi szükségem, mert már használok valami mást arra a célra, azzal a jelszóval, hogy az szebb, jobb, fehérebb stb., aztán mégse... Persze 100 közül néhány valóban sokkal jobb - de ezt megtalálni a reklám dömpingben elég nehéz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi mindenkinek!

 

Pildi: A marketing feladata meghatározni a fogyasztói igényeket. Ez kétélű: meghatározni, mint definiálni, ezzel nincs semmi baj szerintem, megkeresed, hogy mire van szüksége a népnek, és legyártod. A másik él: hogy te rakod a fogyasztó fejébe, hogy erre bizony szüksége van. Szerintem ez elég gusztustalan, a marketing ezen részét nem igazán csípem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az igényt ki terjeszti?Hát nem én.Baromság de leírom.Ha nem reklámoznak mobilt, és nem is tudsz róla hogy létezik, akkor kellene?Kellene lcd-tv ha nem tudnád ,hogy van?

Donát:Elnézést, nem akartalak bántani.De az igényt mesterségesen gerjesztik.Lsd Benkő és Mónika.Ha nem adnák ezeket le, a tömeg azt sem tudná, hogy léteznek.Ugyanakkor megértem, hogy egy cégnek ha el akarja adni a termékét rekléámoznia kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: fogalmazzunk inkább úgy, hogy vannak igények, melyeket mesterségesen gerjesztenek, ilyen pl. a Ph 5.5, amiről senki sem tudja, hogy mi, de csak ilyen szappant hajlandó venni. Vagy hogy 12x dúsabb szempillákra van szükség. De vannak olyan igények, amelyeket nem kell gerjeszteni, mert nagyon is léteznek, csak még nem fedezték fel. Ilyen volt pl. a Sony nagy dobása a Walkmannel. Előtte úgy tűnt, hatalmas bukás lesz a hordozható zene, aztán amikor piacra dobták, vitték mint a cukrot, de nem a manipulálás miatt, hanem mert tényleg volt igény arra, hogy hallgasson az ember útközben zenét.

 

Vagy mondok mást: innivalós igényt ugye nem nagyon kell "gerjeszteni", hiszen alapszükséglet, mégis reklámozzák; nem azért, mert így gerjesztik az igényed, hanem azért, hogy megkülönböztethesd a SIÓ márkát mondjuk a QUEEN kólától.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A reklám egészen pontosan a "Promotion", mint Marketing 4P elem része, és három funkciója van:

 

- igényteremtés

- tájékoztatás

- megkülönböztetés

 

Az első a gusztustalan. A második egyrészt kapcsolódik hozzá, másrészt az oktatási jellegű reklámok (pl. Svédországban volt olyan termék, amit azért nem vettek a fogyasztók, mert nem tudták kinyitni :lol:), amiről meg én beszéltem lentebb frenkie-nek, az meg a megkülönböztetés, amikor igyekszik az adott vállalat pozícionálni magát a piacon. Szóval ne szűkítsük le a reklámok funkcióját mindössze egy összetevőre :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az igényt ki terjeszti?Hát nem én.Baromság de leírom.Ha nem reklámoznak mobilt, és nem is tudsz róla hogy létezik, akkor kellene?Kellene lcd-tv ha nem tudnád ,hogy van?

Nekem már volt mobilom, amikor még nem is reklámozták, és mind a mai napig olyan mobilom van, amit nem sűrűn láthattál reklámokban. Szóval igen, kellett, mert hasznos jószág. Hasznos, mikor el akarnak érni a munkámban, mikor felmegyek Pestre és elkeveredek, mikor nem vagyok otthon, és történik valami. Szóval ez nem mesterséges igény, ez valódi igény, és szerintem sok ember van, akinek hasznára vállt már ez az apró kis szerkezet.

De neked is van neted, ami tuti valamelyik agyonreklámozott szolgáltató adja. Szükséged van rá? Kellene, ha nem reklámoznák? Mindkettőre az a válasz, hogy francokat. De van DVD-d. Kellettek azok neked? Szükséged van rájuk? Kellenének, ha nem lennének DVD reklámok? Nem, de ezek is kielégítik az igényedet, ami ezek szerint nálad is bekajált mesterséges igény. Vagy? Vagy talán a reklámok olyan igényt is kielégítenek, amikre az embernek tényleg szüksége is van, mert teszem azt, elütheti a fölösleges két órát, használhatja munkára, vagy kapcsolatba maradhat a világgal. Ne egy csőben nézd a világot, aminek a reklám áll az egyik végén, a másikon meg az, hogy "a sátán műve, mert valaki meggazdagszik rajta". Vannak jó reklámok, amik nem mesterséges igényt elégítenek ki. Persze, ha úgy véled, hogy csak és kizárólag ilyenek léteznek, akkor kérdem, miért van számítógéped, neted, DVD, TV-d? Mert nem lehet nélkülük megélni? Badarság, ezek legjava száz éves sincs, az ember meg több ezer éves, a köztes szakaszt valahogy csak áthidaltuk, és az alföldön ma is vannak olyan tanyák, aminél a színes NDK-s TV a világ mindenkori legfejlettebb találmánya. Aztán azok mégis elvannak valahogy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldog névnapot Karrde :lol:

 

Más: Ody, emlékszel még a fizetős fórumra? :D 106201 Ft-on áll az ehavi befizetések és ebből 85000 Ft a szerver, tehát + 21 ezer plusszuk van :D

És most állnak át vagy egy fejlettebb vBulletinre, vagy egy IpBoardra :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldog névnapot Karrde :lol:

 

Más: Ody, emlékszel még a fizetős fórumra? :D 106201 Ft-on áll az ehavi befizetések és ebből 85000 Ft a szerver, tehát + 21 ezer plusszuk van :D

És most állnak át vagy egy fejlettebb vBulletinre, vagy egy IpBoardra :D

Gyűjtést fogok rendezni. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldog Névnapot Karrde!

 

Mikor lesz már nyár? Igen! Én inkább izzadok a 40 fokban, és bicajozom meg fürdök, mint várjam a hideget. Ne jöjjön senki se azzal, hogy a nyár az rossz! :D:lol:

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldog Névnapot Miss!

 

Eddig én is utáltam a telet, de a friss hó megrengette az utálatomat. Na majd holnap a latyak visszahozza.

Én a tavaszt várom már nagyon, kedvenc évszakom. Vége a depressziós kinézetű utcáknak, pont kellemes az idő - nem megy a rohadás 600 fokban, de hideg sincs már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldog névnapot Karrde.

 

Mindenhol ömlik a hó?Reggel kinéztem és már nagy hó volt.Itt elég sok esett. A Busz nem bírt kijönni a megállóból.

 

 

Dzséjt: Úgy ahogy mondod.Azért van nekem ilyen mert csinálják és szeretem a filmeket.Net azért mert olcsó és tudok egy csomó emberrel kapcsolatot tartani szinte ingyen.Meg egy csomó dolgot meg tudok nézni.Mobilpm is van azokért amiket leírtál.Ezekről viszont reklámokból és cikkekből hallottam először.Egyiket sem erőszakolták rám, mobilom 2003 óta van amikor már évek óta mindenkinek volt.De ugyanakkor a szumátrai őserdőben lakó emberek, mivel nem is tudnak róla, hogy ezen dolgok léteznek kitünően megvannak nélkülük.Mivel én ide a civilizációba születtem ezért a mindennapi életemhez kellenek(kivéve a dvd).Viszont azt ne felejtsd el, hogy semmit nem azért találnak ki, és fejlesztenek, hogy neked vagy nekem jó legyen, hanem a profitért.Olyat kell csinálniuk ami eladható.Azt hogy nekünk véletlenül haszno az nem rossz.

 

Donát:Talált. :lol: Fenn volt egy kollégám kicsit iszoggatunk.Próbáltam rá figyelni, hogy ne írjak olyat amit nem kéne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.