Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Nayon jó kis film. :) Számomra egyébként a város fényereje a legmegdöbbentőbb. Pest pl. nem ennyire világos felülről.

 

Ez részben egyébként (a méretbeli különbség mellett) a különböző városszerkezetből is adódik. Az európai városok rendszerint körkörösök, sok gyűrűvel, és rengeteg szabálytalansággal, már ami az utak elrendezését illeti. Sokkal kevesebb a nagy sugárút, helyette rengeteg a szűk utca. Az amerikai városok rendszerint viszont egymást derékszögben érő utak halmaza. Föleg amiatt mert az európai városok organikusan alakultak ki, ahogy egyre kijjebb kerültek a városfalak, az amerikaiak pedig már a tervezőasztalon születtek az autóforgalom figyelembevétele mellett. Budapest felülről:

209551.jpg

 

Egyébként nagyon jó videó :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez részben egyébként (a méretbeli különbség mellett) a különböző városszerkezetből is adódik. Az európai városok rendszerint körkörösök, sok gyűrűvel, és rengeteg szabálytalansággal, már ami az utak elrendezését illeti. Sokkal kevesebb a nagy sugárút, helyette rengeteg a szűk utca. Az amerikai városok rendszerint viszont egymást derékszögben érő utak halmaza. Föleg amiatt mert az európai városok organikusan alakultak ki, ahogy egyre kijjebb kerültek a városfalak, az amerikaiak pedig már a tervezőasztalon születtek az autóforgalom figyelembevétele mellett.

Köszi a képet. :) A fenti magyarázat pedig teljesen logikus. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na akkor itt egy igazi hardcore sci-fi. Tokiói életképek napjainkból :) Kicsit hosszú, de szerintem elképesztően jó.

Hát, nem sokban marad el a Blade Runner világképétől. Lenyűgöző, és egyben ijesztő is. Már attól kiújult a tömegundorom, hogy csak néztem. Ez a sok ember. Na meg azok a szűk utcák, ahol keresztbe nem tudnék lefeküdni... Brrrr...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De jó kis napom van. Reggel bejön egy férfi egy láthatóan régi könnyvel, hogy eladná. Megnézem, 18. századbeli francia nyelvű matematika könyv.

Keresem a rendszerben, hogy ez mennyit is ér, de nem találtam semmit, ezért fel kellett hívnom az öreg egyik ismerősét, aki ért az ilyenekhez. Felhívom, elmondom neki, hogy néz ki, mi is ez, erre lázba jön, hogy az kell neki és kb. 400-500 ezret ér, mivel az országban csak 4 regisztrált példánya van és el ne engedjem, majd délután megveszi. Mondom rendben van.

Nézek férfira, látszik rajta, hogy semennyire nem ért a régi dolgokhoz, és az ilyenek miatt tanította meg az öreg, hogy valami nevetségesen alacsony, de az ügyfélnek azért kecsegtető ajánlatot kell tenni. Mondom emberünknek, hogy adok a könyvért 20 ezret!!!!!

Elképed, elkezd hápogni, majd könnyekben tör ki és ott helyben testvérévé fogad, hogy milyen rendes vagyok (és most pontos idézet következik), hogy ezért a sz*rért ilyen sokat adok neki. Én vagyok a lehető legrendesebb ember a világon.

Majd nagy kegyesen csak 19-et kér, az ezrest megtarthatom a kedvességem miatt.

Hát srácok, nehéz volt röhögés nélkül kibírni :lol:

 

Egykor befut az öreg haverja és lecsenget a könyvért 350 ezret és kiderül, hogy abból a 4-ből (ami már 5) neki megvan 2 (mostmár 3), és ezt a mostanit úgy adja majd el, hogy ez az egyike.

És, hogy miért vagyok boldog? A 100 ezret meghaladó tranzakcióknál a külöbözeti ár 10%-át jutalékban megkapom. :D Azaz (350-20)/10=33 ezret kapok majd a kb. negyed órás munka miatt. :D

Szép az élet :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha tudta volna, hogy mennyit ér...

Hát igen :)

Mindenki ért valamihez és mindenki másvalamihez. Pl. én egy kicsit már értek a könyvekhez (éppen ezért tudtam, kihez a legjobb fordulni, mert nem ez az egyetlen emberkét lehetett volna felhívni, de ő a nagyon tuti) így meg tudom állapítani egyik-másik értéket. Viszont nem értek a Legokhoz, amihez meg te értesz Dzséjt.

Tehát ha valaki Legot akar eladni, akkor majd téged hívlak fel :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos, nincs benned véletlenül egy-két vonóhúzás? :D Ekkora lenyúlást öregem! :lol:

Nincs :D

De 2 okból is hülye voltam, így visszagondolva az esetre.

1) Kevesebbről is indulhattam volna. Van egy olyan érzésem, hogy 10-ért is odaadta volna :lol:

2) Hogy nem én vettem meg. Kasszából kifizettem volna a 20-at, majd pár percre bezártam volna, ki az ATM-hez, onnan leemelni a számláról a 20-at és azt betenni a kasszába. Így akkor nem a boltnak ment volna a 350, hanem nekem :D Illetve 330, mert -20-ban lettem volna :D

 

Na majd legközelebb, hisz nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés. Biztos vagyok benne, hogy lesz még ilyen marha máskor is :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha valaki legot visz be az antikváriumba eladásra, hívjál is, mert azt a mókuspéldányt szeretném magamnak megnézni :lol:

Nem pont az antikváriumra gondoltam ebben az esetben, de ha tényleg lesz aki ide hozza a Legoját, majd kapsz egy hívást :lol:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

nem veszed rossz néven ha majd olyan nagyon nem sajnállak... :)

Nem, mert ez manapság már természetes dolog, hogy az egyik ott vágja át a másikat ahol csak tudja.

Ilyen már (vagy még csak errefelé mutat) a hétköznapi élet is sajnos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De jó kis napom van. Reggel bejön egy férfi egy láthatóan régi könnyvel, hogy eladná. Megnézem, 18. századbeli francia nyelvű matematika könyv.

Nem semmi történet. Azért én sajnálom az eredeti tulajt, akár ilyen az élet Mo-n, akár nem :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az információ hatalma, ugye. Nem a könyv ér sokat, hanem megtalálni, aki sokra értékeli.

A vevő meg gondolom úgy meséli tovább a történetet, hogy vett 350 -ért egy többmilliót érő könyvet :)

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt bá' most nézem a gyűjteményedet az SFportálról kiindulva. :o

Hát nem panaszkodhatsz, ez elég tekintélyes kis gyűjtemény, de még így is a Pilóta Pillanatok ami a legjobb :lol:

Kösz. Hát igen, a Pilóta pillanatokat nem übereli azért :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt bá' most nézem a gyűjteményedet az SFportálról kiindulva. :o

Hát nem panaszkodhatsz, ez elég tekintélyes kis gyűjtemény, de még így is a Pilóta Pillanatok ami a legjobb :lol:

 

Na, magamhoz tértem...A mindenit! Na ez (LEGO) gyűjtemény! 1999-től számítva kis túlzással kb. minden készletből látok egyet. Nagyon kafa! :D Majd elolvasom részletesen a cikket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, magamhoz tértem...A mindenit! Na ez (LEGO) gyűjtemény! 1999-től számítva kis túlzással kb. minden készletből látok egyet. Nagyon kafa! :D Majd elolvasom részletesen a cikket.

2009-ből egy készlet sincs, még :D Az utóbbi két évben nem nagyon volt lehetőségem gyűjtögetni, úgyhogy van már mit bepótolni.

A cikkekből ugyan kimaradt, de van még egy szörnyikém: tarajos, a gremlinsek vezére :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.